Kościół katolicki

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Kościół katolicki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Problem w tym, że to są pojedyncze głosy, które zostaną uciszone przez hierarchów. Księża zostaną gdzieś wysłani na misję, dostaną zakaz publikowania w mediach społecznościowych, zakaz wypowiedzi dla mediów, ewentualnie zostaną zamknięci w klasztorach, aby "przemyśleli sobie akt nieposłuszeństwa". Mało to było takich przypadków?

Oczywiście archiwa powinny zostać otwarte i rzetelnie przebadane przez NIEZALEŻNYCH historyków. Tymczasem archiwa zostały zamknięte - tak w Krakowie, jak i w Watykanie. A o tym, co jeszcze może się kryć w archiwach, mówił w wywiadzie ks. Zalewski:
https://www.newsweek.pl/polska/ks-isako ... ia/x7kk3wm

https://www.onet.pl/informacje/newsweek ... 3,452ad802

W ostatnich dniach pojawił się też artykuł o Marcialu Macielu Degollado. Chociaż w artykule piszą, że JP2 nic nie wiedział o jego czynach, jest to bardzo wątpliwe. Dlaczego? W innych tekstach dziennikarze zwracali uwagę na kilka spraw. Po pierwsze: Degollado przez lata cieszył się wielkim szacunkiem i przyjaźnią papieża. Po drugie: już pod koniec lat 90-ych kardynał Ratzinger rozpoczął przeciwko Degollado śledztwo w Watykanie, które JP2 osobiście nakazał mu zamknąć i nigdy nie wracać do tematu. Po trzecie: o czynach Degollado wiedział cały Watykan. Roznosiło się wszystko pocztą pantoflową. Jak więc to możliwe, żeby jeden jedyny papież nic o tym nie wiedział? Przecież to jest kompletny idiotyzm! Zaprzecza tej rzekomej niewiedzy zresztą fakt, że JP2 nakazał zamknięcie postępowania przeciwko Degollado. Wniosek jest więc taki, że JP2 tolerował takie zachowanie i wspierał Degollado, a ten czuł się absolutnie bezkarny.
https://www.onet.pl/styl-zycia/miasto-k ... 1,30bc1058
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

Kościół katolicki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

To jest wstęp do jakiejś orgii z dominacją?

https://tylkotorun.pl/wiadomosci/szokuj ... -kosciele/

Jeśli tak, to bym nigdy nie opuszczał rekolekcji w liceum.
Awatar użytkownika
ReinholdF
Obserwator
Posty: 309
Rejestracja: 03 mar 2022, 14:55
x 125
x 82
Kontakt:

Kościół katolicki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ReinholdF »

Abbott pisze: 27 mar 2023, 20:29 To jest wstęp do jakiejś orgii z dominacją?

https://tylkotorun.pl/wiadomosci/szokuj ... -kosciele/

Jeśli tak, to bym nigdy nie opuszczał rekolekcji w liceum.
Chyba chcieli pokazać ofiarę molestowania seksualnego, jako ofiarę jednego ze złamanych przepisów z VI. przykazania.

Niestety chyba nie wyjaśniła ta wspólnota która te rekolekcje organizowała, na czym ta scena miała polegać i to w tym jest najgorszy problem. Nie odebrano tego jako kontekst biblijny porzuconej córki, czy czegoś innego, tylko jako próbę gwałtu.

Boleję nad tym, że takie sceny bez konkretnego wyjaśnienia są kierowane do młodzieży. I jak mówi jeden z komentarzy pod tymi filmikami na stronie, "KK sam siebie nokautuje" takimi zachowaniami.
NARCYSTA @ odzew.FM // sob. 17
Jestem autystą od 2002 roku. Zakochany w mediach od urodzenia.
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

Kościół katolicki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Dla mnie to wygląda na rodzaj sekty. Chore, obrzydliwe i niebezpieczne.

BTW. @ReinholdF nie musisz cytować ostatniego posta pod postem ;)
Ostatnio zmieniony 28 mar 2023, 11:55 przez Abbott, łącznie zmieniany 1 raz.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Kościół katolicki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Ja tą scenę odebrałam jako nauczanie o miejscu i roli kobiety. I taki przekaz jest przecież spójny z wypowiedziami wielu księży i biskupów, że kobieta musi być posłuszna mężczyźnie, bo to mężczyzna jest głową rodziny i ma prawo o wszystkim decydować, że kobieta nie ma prawa się skarżyć na bicie, bo mąż ma prawo ją bić za wszystko, co uzna za przewinienie, za każde nieposłuszeństwo, że kobieta ma obowiązek współżycia zawsze kiedy mąż chce, a także, że gwałt małżeński nie istnieje. I ta scenka jest potwierdzeniem i nauczaniem tych treści, wpajanym już dzieciom i młodzieży. Jak myślicie, jak po takich naukach będą postępować w życiu jako osoby dorosłe? Przemoc wobec kobiet bierze się właśnie z takich nauk, a także z wychowywania w rodzinach, gdzie przemoc była stosowana.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Pidżej

Kościół katolicki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pidżej »

Trudno się po tym krótkim fragmencie odnieść do treści, bo pierwsze nic nie słychać. Co z tego, że na drugim z nagrań coś jest mówione, jak jakość jest tak słaba, że trudno cokolwiek zrozumieć. Dziwne, że żaden z portali, które to opisują nie dotarł do autorów inscenizacji i nie zapytał, jaki był zamysł, tylko od razu opublikował coś takiego, a reszta powieliła i zrobiła clickbajty. Po tej wyrwanej z kontekstu scence trudno powiedzieć o czym to jest.

@Jantar Nie słyszałem takiego nauczania księży o przemocy. Słyszałem natomiast, że wyrazem miłości do przemocowego męża jest odseparowanie, wyprowadzenie się od Niego.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2023, 12:06 przez Pidżej, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

Kościół katolicki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Patrz @Jantar właściwie przedstawiłaś program wyborczy Konfederacji🤣

Co da @Pidżej wyprowadzenie się od toksycznego męża jak KK utrudnia rozwody i anulowanie małżeństwa w swojej instytucji. No chyba, że się jest politykiem prawicy i prezesem telewizji rządowej, to problemu wtedy nie ma. :)
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Kościół katolicki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Pidżej pisze: 28 mar 2023, 11:50 Trudno się po tym krótkim fragmencie odnieść do treści, bo pierwsze nic nie słychać. [...]
Na filmach ktoś szarpie półnagą dziewczynę w bieliźnie i drze na nią japę. Co z tego, że nic nie słychać, skoro wszystko wyraźnie widać? Nieważne, jaki przekaz miała nieść ta szopka, ważne, że takie coś nie powinno mieć miejsca. Jak organizatorów kręcą takie sceny, to niech może rozpoczną produkcję filmów BDSM, bo scenariusz ma potencjał na niezłe zakończenie. O:-)

Ja na słuchawkach słyszę wyraźnie "Ryj! Chodź tu, kundlu!". Widać też zamykanie w klatce i prowadzenie dziewczyny jak psa na smyczy (lub czymś, co przypomina smycz).
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Kościół katolicki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Jakiś czas temu czytałam artykuł, w którym wypowiadały się bite i maltretowane góralki z Podhala, które uciekły od mężów. Musiały wyjechać w drugi koniec Polski, bo po wyprowadzce od toksycznego męża nikt nie chciał im udzielać pomocy, a wręcz wszyscy, z księżmi na czele, żądali, żeby wróciły do domów, bo taka jest rola żony. Na Podhalu już 5-o letnie dziewczynki są przyuczane do tego, że mąż ma prawo je bić i maltretować, a one muszą to znosić całe życie i nie mają prawa się skarżyć. Za to mężczyzna po pobiciu żony idzie do księdza na rozmowę, a ten go chwali, że dobrze uczynił, bo postępuje zgodnie z Pismem Świętym. Tak mówiły bite góralki w tym artykule. Myślisz, @Pidżej , że dlaczego Zakopane jest jedynym w Polsce miastem, które odrzuciło ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie? Z czego zarówno górale, jak księża i rządowi politycy są bardzo dumni. Przypominam, jak Szydło wychwalała Zakopane z powodu odrzucenia tych przepisów.

@Abbott Program wyborczy Konfederacji obejmuje taki stosunek nie tylko do kobiet, ale także do LGBT+ oraz innych narodowości (Żydzi przede wszystkim, ale nie tylko - supremacja białej rasy, co widzimy na transparentach na marszach narodowców).
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Pidżej

Kościół katolicki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pidżej »

Oceniając sam fragment, to co na nim widać, faktycznie mogę powiedzieć, że to nie powinno mieć miejsca, natomiast skąd wiesz @kacper3100 jaki był scenariusz. Osoba w samych majtkach faktycznie nie powinna występować i to jest naganne. Co do krzyków natomiast, to trudno mi sobie wyobrazić, żeby przekaz był inny niż "to jest złe". A jak na spotkaniach profilaktycznych dla młodzieży byłby fragment inscenizacji jak jedna z osób wciąga narkotyki, to raczej nie byłaby to promocja narkotyków. Tu pewnie jest podobnie.

Myślę, że usłyszenie tego, co mówi druga dziewczyna na nagraniu numer 2 byłoby istotne, żeby zrozumieć o co tak naprawdę tam chodzi.

@Jantar W Piśmie Świętym nie ma nic o biciu żony. Wręcz przeciwnie, Nowy Testament mówi o szacunku do żony.

Obecność Bawera Aondo - Akaa na Marszach Niepodleglości co najmniej gryzie się z hasłem supremacji białej rasy.
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

Kościół katolicki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Ja informują "Wydarzenia" Polsatu, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie rekolekcji na których nieletni oglądali w kościele bicie i poniżanie młodej kobiety, której mężczyzna zakładał obrożę i prowadzał po kościele na smyczy.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Kościół katolicki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Pidżej pisze: 28 mar 2023, 12:21 Oceniając sam fragment, to co na nim widać, faktycznie mogę powiedzieć, że to nie powinno mieć miejsca, natomiast skąd wiesz @kacper3100 jaki był scenariusz.
Nigdzie nie napisałem, że znam scenariusz, więc nie wiem, o co ci chodzi.
Pidżej pisze: 28 mar 2023, 12:21 Osoba w samych majtkach faktycznie nie powinna występować i to jest naganne. Co do krzyków natomiast, to trudno mi sobie wyobrazić, żeby przekaz był inny niż "to jest złe".
To, że twórcy całej szopki chcieli pokazać, że to jest złe, nic nie tłumaczy. Jej autorzy za dużo naoglądali się filmów sado-maso, dlatego odpłynęli. Może mają jakieś niespełnione marzenia w tej kwestii.
Pidżej

Kościół katolicki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pidżej »

kacper3100 pisze: 28 mar 2023, 12:08 bo scenariusz ma potencjał na niezłe zakończenie. O:-)
To miałem na myśli pytając, skąd wiesz, jaki był scenariusz.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2023, 13:27 przez Pidżej, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Kościół katolicki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Chodziło mi o fragmenty tego, co widać na nagraniach. :)
Pidżej

Kościół katolicki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pidżej »

@kacper3100 Ok 🙂.

Ksiądz, który był organizatorem przyznaje, że rekolekcje organizowała organizacja z zewnątrz. Przeprosił za zaistniałą sytuację. Nie zamierza tego bronić. W następnych dniach rekolekcje będą oparte na adorację i modlitwie. Kuria odsunęła organizację od udziału w tworzeniu rekolekcji.
https://tylkotorun.pl/wiadomosci/ksiadz ... rzeprasza/
Ostatnio zmieniony 28 mar 2023, 13:36 przez Pidżej, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości