Propozycje zmian na forum.

Wszystko co związane z działaniem tego forum.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

@Ogorek Na Discordzie nie musisz mieć konta, a awarie zdarzają się tam zdecydowanie rzadko.
bucik11
Legendary
Posty: 10499
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 501
x 1244

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Proponuję już powoli myśleć nad usunięciem z głównego widoku "Mistrzów Mediów", bo to już sporo czasu minęło od zakończenia plebiscytu.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Proponuję wątek Urodziny naszych użytkowników przenieść do Archiwum, bo nikt tam już nie pisze, a życzenia urodzinowe składane są już tylko na czacie.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2248
x 2434

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

^^Podobnie wątki z 2006 roku, które się zdezaktualizowały w Headlines ;)

viewforum.php?f=141&start=40
viewforum.php?f=141&start=60
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Prośba o połączenie tego wątku viewtopic.php?p=740815 z wątkiem dot. programu "Nastolatki rządzą... kasą".
bucik11
Legendary
Posty: 10499
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 501
x 1244

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Program "Nastolatki rządzą kasą" zamienił się w "Program przygodowy dla rodzin" i wylądował w wątku zapowiadanych programów. ;)
random6969
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2023, 14:16
x 3
x 3

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: random6969 »

Prosiłbym o zbanowanie@Pepek94, to najbardziej szkodliwy użytkownik tego forum. Prawdziwy pisowiec z krwi i kości. Wydaje mi się, że to byłaby bardzo dobra decyzja dla forum
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Skoro @pulkownik zaproponował temat, to chciałbym podjąć temat ostrzeżeń.


Szkoda, że większość ostów ostatnio jest dawana głównie poprzez zgłoszenia. Głównie chodzi o czat. Myślę, że jak moderatorzy są na czacie i uczestniczą w rozmowach, to mogliby nieco inicjatywy wykazać, bo za to za co ja dostałem ostrzeżenie (przemilczę fakt życzenia kontuzji, bo uważam to za kuriozum), czyli nazwanie osoby idiotką, która jest białorusinką, oficjalnie mniej lub bardziej wspiera reżim swojego pseudoprezydenta, ba ma nawet zdjęcia już po rozpoczęciu wojny z tą personą, a w wypowiedziach mota się i kłamie ile wlezie zmieniając wersje tego co uważa co 2-3 tygodnie jest przegięciem i wielkim wykroczeniem? Już pomijam, że jest to osoba publiczna wystawia się na krytykę, a ja nie użyłem żadnej inwektywy uznawanej powszechnie za wulgarną.

I tu przechodzimy do sedna sprawy. Skoro ja mam osta za to (i spoko przyjmuję to, chociaż okoliczności są mocno dwuznaczne dla mnie ;) ) , to w takim razie na tym czacie prawie codziennie dochodzi do takich przegięć, bo wychodzi na to, że dozwolone słowa to conajwyżej "nieładnie się zachowuje, jest niemądra, jest niegrzeczna" - jeśli mamy być w przedszkolu proszę bardzo, ale nie o to chyba chodzi.

W ostatnich miesiącach czytałem o nazywaniu całego narodu rosyjskiego (przecież całe 140 milionów ludzi nie jest winne tej wojny zdajemy sobie z tego sprawę) "nazistami", znanym z polskiej polityki słowem "szmalcownik", czy ktoś reagował? Nie, bo po co? I są to też osoby niepełnoletnie, więc no sory - chyba wiemy jak dzisiejsza młodzież się wysławia ;) Tak samo chodzi o niektórych polityków też lecą tu niewybredne określenia, ale mamy pisać "ojej jak ten XXXX się wypowiedział dziwnie. Nie można tego tolerować" - spoko mogę tak pisać, pewno większość użytkowników też, tylko potem chyba wszyscy pozasypiamy z tej rodzinno-dziecinnej atmosfery ;)

Ba nawet jak komentujemy programy, to nieraz zdarzy się komuś napisać (w tym mnie ja tego nie ukrywam), "ale z niej idiotka" / "co za kompletny idiota" - ktoś reaguje? Nie.

W dyskusjach sportowych jak ktoś napisze "trenera powinien ktoś walnąć w łeb" (czy podobnie ale chodziło o uderzenie w głowę i padło też na czacie), to dostanie ostrzeżenie, bo życzymy trenerowi uszczerbku na zdrowiu? Przecież to brzmi kuriozalnie doskonale wiadomo co autor miał na myśli i co ja miałem na myśli (żeby zmądrzała, bo może ktoś nie zrozumiał).

Nie będę podawać kto, jak, co pisze, bo nie jestem przyzwyczajony do bycia tzw. "kablem" ;) Chodzi po prostu o jakieś mniej lub bardziej reagowanie, chociaż szczerze ja mam wrażenie, że idziemy w kierunku "dzieci bawią się w przedszkolu i dostają karę do kąta za nazwanie kolegi głupim" :rolleyes:

A właśnie. Blisko 2 miesiące temu zgłosiłem (pierwszy raz od 6 lat bodaj) złamanie regulaminu, czyli otwarte obrażanie drugiego użytkownika, co dla mnie osobiście jest nie do przyjęcia, bo na forum możemy mieć różne zdania, ale się nie obrażamy... Zgłoszone jednemu moderatorowi, drugi o sprawie wie - do dziś zero reakcji ;) I uważam, że obrażenie kogoś, kto uczestniczy w życiu forum jest o wiele gorsze niż nazwanie wspierającej wojenny reżim i motającej się w zeznaniach tenisistki idiotką.




Także chciałbym, żeby moderatorzy, którzy są na forum (a popołudniami i do tej 23:00 w 90% przypadków na czacie jest któryś) też czasem patrzyli o czym są rozmowy i czy nie jest łamany regulamin ;) Chciałbym tylko dodać co do porannej dyskusji na czacie, że ja @matik wszystko w PW wyjaśniłem, więc mam nadzieję, że między nami jest okej w tej chwili :)

Poza tym zapraszam do dyskusji co wolno, a co nie, bo może to ja przesadzam? :P Ale szczerze rano czułem się jak w jakimś Matrixie, bo każdy kto mnie zna, a zna mnie większość wie, co miałem na myśli ;) A że ktoś (pewno niejedna osoba) ma wielki problem z moją osobą, to już temat na inną rozmowę ;)
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2023, 20:49 przez Jordi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Jordi pisze: 20 kwie 2023, 20:29 I tu przechodzimy do sedna sprawy. Skoro ja mam osta za to (i spoko przyjmuję to, chociaż okoliczności są mocno dwuznaczne dla mnie ;) ) , to w takim razie na tym czacie prawie codziennie dochodzi do takich przegięć, bo wychodzi na to, że dozwolone słowa to conajwyżej "nieładnie się zachowuje, jest niemądra, jest niegrzeczna" - jeśli mamy być w przedszkolu proszę bardzo, ale nie o to chyba chodzi.
Tak jak w przedszkolu? Ja jestem przeciwny. Sam używam czasami dosadnego języka, sam czasem przeklnę stosując taką cenzurę aby i tak było wiadomo o co chodzi. Ale pisanie o kimś per "idiota" to jednak jest obraza. A sam zaraz piszesz:
Jordi pisze: 20 kwie 2023, 20:29 A właśnie. Blisko 2 miesiące temu zgłosiłem (pierwszy raz od 6 lat bodaj) złamanie regulaminu, czyli otwarte obrażanie drugiego użytkownika, co dla mnie osobiście jest nie do przyjęcia, bo na forum możemy mieć różne zdania, ale się nie obrażamy... Zgłoszone jednemu moderatorowi, drugi o sprawie wie - do dziś zero reakcji ;) I uważam, że obrażenie kogoś, kto uczestniczy w życiu forum jest o wiele gorsze niż napisanie wspierającej wojenny reżim i motającej się w zeznaniach tenisistki idiotką.
Czym to jest jak nie obrazą? Osobę publiczną można obrażać, ale użytkownika forum już nie bo każdy ma prawo do własnych poglądów? Trochę się to wyklucza, rzekłbym wieje lekką hipokryzją.
Piszesz, że zgłosiłeś jednemu moderatorowi, drugi wie o sprawie. Ja pewnie ten trzeci bo nie znam sprawy. Pewnie z racji na swoją niechęć do mojej osoby nie napisałeś do mnie.

Ponieważ to mi się dziś oberwało, odniosę się do pewnych kwestii.
Jordi pisze: 20 kwie 2023, 20:29 Ba nawet jak komentujemy programy, to nieraz zdarzy się komuś napisać (w tym mnie ja tego nie ukrywam), "ale z niej idiotka" / "co za kompletny idiota" - ktoś reaguje? Nie.

W dyskusjach sportowych jak ktoś napisze "trenera powinien ktoś walnąć w łeb" (czy podobnie ale chodziło o uderzenie w głowę i padło też na czacie), to dostanie ostrzeżenie, bo życzymy trenerowi uszczerbku na zdrowiu? Przecież to brzmi kuriozalnie doskonale wiadomo co autor miał na myśli i co ja miałem na myśli (żeby zmądrzała, bo może ktoś nie zrozumiał).
Kto mnie zna, ten wie, że ja nie uczestniczę w dyskusjach na temat tego co się ogląda. Wolę oglądać niż dyskutować. A sportem się nie interesuje. Jednak piszesz, że pewne rzeczy wyjaśniłeś mi w PW. Odniosę się do tego. Publicznie przedstawiłeś mi dziś kilka zarzutów za które przeprosiłeś ale... prywatnie. I to na dodatek cytując: "Także jeszcze raz przepraszam użyłem rano złych słów w nerwach :) "
A za te słowa z godziny 19:34 już nie?
@annawoj1104 Anka a ja za pierdoły dostaję osty bo pan ma problem z moją osobą i szuka haków i dostaję za bzdury mimo że multum ludzi nie dostaje :lol: Zaraz usiądę do posta 😅

Zrobiłem na szaro ten fragment aby odnieść się do tego - dostałem informację od @Jordi, że to nie o mnie chodziło w wieczornej wypowiedzi. Najwyraźniej źle zrozumiałem, stąd innym kolorem publikuje sprostowanie.

Na każdym kroku podkreślasz, że ja mam z Tobą problem. Ciekawe to jest. Powtarzasz to już od kilku lat. Robisz z siebie ofiarę. A tak naprawdę to równie dobrze to ja mogę być ofiarą bo cały czas tak to podkreślasz, a tymczasem nie otrzymałeś ode mnie nawet żadnego ostrzeżenia. A przecież ja mam taki wielki problem z Tobą…

Tak, napisałem Ci kiedyś zgodnie z własnym poglądem co sądzę o Twoich wypowiedziach ale nie uprawnia Cię to do takiego szkalowania, podkreślania na każdym kroku, że mam z Tobą problem bo tym samym zaburzasz pogląd mojej osoby dla osób nieznających sprawy. Gdyby tak było to non stop otrzymywałbyś ostrzeżenia, zwłaszcza, że dostarczasz powodów średnio co kilka dni.

I tak, ignoruje to. Nie chciałbym być posądzony o brak obiektywizmu a tak mogłoby być przy kreowaniu mnie jako potwora mającego z Tobą problem (niczym Wiadomości TVP o Donaldzie Tusku, ale to nie moja ranga, nie zasługuje na takie porównanie :lol: ).

Dostałeś ode mnie tylko 1 ostrzeżenie. Dziś. Po zgłoszeniu innego użytkownika. Nie uważam aby przekroczył kompetencje w tej sytuacji. Reakcje innych osób też pokazują, że się z tym zgadzają. Rozmawiałem o tym z innym moderatorem. Nie będę wnikał co napisał, bo to prywatna rozmowa, ale mam w tej sprawie poparcie.

Nie będę wnikał czy to była osoba, która jak przeczytałem w prywatnej wiadomości „ma wielki problem z Tobą”. Jak napisałem rano na mChat – nie muszę wszystkiego czytać bo raz, nie mam na to czasu (tak dygresyjnie, pozdrowię w tym miejscu osoby co mają czas 10 różnych programów dziennie obejrzeć i je wszystkie opisać by tylko nabić sobie licznik postów – i tu zaznaczę, co też wcześniej zrobiłem na mChat, że chodzi mi o posty gdzie nikt nie prowadzi normalnej dyskusji a są tylko „wypociny” jednej osoby), dwa – na forum jestem hobbystycznie. Jak każdy z nas. Nie mam tu etatu, nikt z niczego mnie nie rozlicza. Jeśli ktoś czuje się przez to pokrzywdzony – mogę poradzić zgłaszanie postów. Bo robienie mi zarzutów, że inni też tak postępują a ja nie reaguje jest co najmniej dziwne. I tu wracam do punktu nr 1 – nie muszę wszystkiego czytać. Nie ma mnie tu 24h/7dni w tygodniu/365 w roku. Od tego jest opcja zgłaszania a nie wylewanie żali na skutek ostrzeżenia jakie się dostało.

Do tej pory dostałeś 3 ostrzeżenia. Od Karola, za wpisy uwłaczające godności wicemarszałka Sejmu RP, od pułkownika oraz ode mnie. Wszystkie za Twój niewyparzony język. Nie boję się tego napisać wprost. Takie są fakty, czy to Ci się podoba czy nie. Swoimi wypowiedziami wystawiasz sam sobie świadectwo, sam stwierdziłeś, że połowa użytkowników ma z Tobą problem.
Z mojej własnej inicjatywy mogę Ci zagwarantować, że nic Ci nie grozi. Za zgłoszenia innych osób nie odpowiadam.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

matik pisze: 20 kwie 2023, 20:49 Bo robienie mi zarzutów, że inni też tak postępują a ja nie reaguje jest co najmniej dziwne. I tu wracam do punktu nr 1 – nie muszę wszystkiego czytać. Nie ma mnie tu 24h/7dni w tygodniu/365 w roku. Od tego jest opcja zgłaszania a nie wylewanie żali na skutek ostrzeżenia jakie się dostało.

No właśnie nie chodziło o wylewanie żali i zrzucanie tego na jedną osobę, tylko bardziej o to, że odpowiada się tylko na zgłoszenia łamania regulaminu, a że na czacie podobne rzeczy występują notorycznie to już nikt nie patrzy, tylko zgłaszać, a są moderzy, którzy na czacie przesiadują :)

Forum to hobby jasne, ale wydaje mi się, że moderator powinien robić coś więcej niż reagować tylko na zgłoszenia, ale to może moje widzimisię spoko dzięki za opinię :) Właśnie o to mi chodzi skoro dla ciebie idiota to obraza, to żeby napisać to wprost i żeby inni też za to dostawali osty.
Awatar użytkownika
Ogorek
User of the Year 2020!
Posty: 2456
Rejestracja: 16 sie 2018, 14:27
Lokalizacja: Białogard
x 7688
x 686

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ogorek »

A swoją drogą, @Direct jest moderatorem a nie ma go na forum od grudnia... ktoś wie, co się z nim dzieje?
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2023, 21:06 przez Ogorek, łącznie zmieniany 1 raz.
Osoba ze spektrum autyzmu
Zwycięzca typera skoków narciarskich 2020/2021
🇺🇦
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

To jest już raczej jego prywatna sprawa.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

@Jordi
Jak sam wiesz ja na czacie raczej nie przesiaduję a swojego negatywnego stosunku do niego nie ukrywam od początku jego powstania. I widać poniekąd słusznie skoro dochodzi do takich sytuacji. Tego czy moderator, który przesiaduje na czacie wywiązuje się ze swoich obowiązków forumowych czy nie, to nie mi oceniać, tak jak ostatnio odnosiłem się do spam postów jednego z moderatorów. Od tego jest już wyższa instancja forum. Ja będąc na tej samej "stopie" co inny moderator nie czuje się upoważniony do pouczania.

Co do zgłoszeń - w skali wszystkich reakcji forum, są one mniejszością. Większość działań moderatorów wynika z własnych reakcji, chociaż niewykluczone, że mogłoby być ich więcej. Ale na swoim przykładzie - jeśli sport mnie nie interesuje to nie czytam danego wątku. I albo reaguje inny moderator a w przypadku braku reakcji ktoś wysyła zgłoszenie a moderator je weryfikuje. Wydawać by się mogło, że takie coś powinno dobrze funkcjonować. I uważam, że na forum dobrze się dzieje. Główny problem to czat bo to on generuje wiele problemów, kłótni itp.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

To może pomógłby np. moderator tak bardziej od tego co się dzieje na czacie?

Różnie można do tego podejść :) Natomiast sam czat raczej wrósł już w forum i cokolwiek o nim nie sądzę (jestem na nim dużo czasu, ale staram się nie zaniedbywać wątków w działach programów i seriali, które oglądam), to raczej ciężko byłoby go usunąć w tej chwili.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

Propozycje zmian na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Masz rację, próba usunięcia czatu mogłaby źle się odbić na jakości forum. Jest kilka osób nie grzeszących jakością na forum więc tego nie zwiększajmy.
Co do moderatorów - dolewając oliwy do ognia (ale bez podawania personaliów) uważam, że jeden z nich na forum nie wnosi nic pozytywnego, nie jest obiektywny i sam jest prowodyrem wielu kłótni. Myślę, że wiele osób domyśla się o kim mowa.
Co do @Direct - nie loguje się od grudnia a ostatni post jest z 2021 roku. Nie dziwi mnie to. Wspominał kiedyś coś podobnego co ja sądzę, więc nie dziwi mnie, że zniknął bez słowa. Ja jednak jestem wytrwały. Ale może to też już czas aby poszerzyć grono moderatorów, co o tym myślisz @Karol ?
Jeśli jesteś za, osobiście nie jestem przekonany do "konkursu" a proponowałbym w gronie obecnych moderatów wybrać wspólnymi głosami kogoś kto naszym zdaniem się nadaje i jeśli by się zgodził to zostałby moderatorem. Konkurs uważam za słabe rozwiązanie, bo wtedy decydują raczej inne czynniki niż predyspozycje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości