Polskie i zagraniczne koleje

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
Awatar użytkownika
Greeting
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Greeting » 30 sie 2009, 14:25

Jest tu ktoś kto interesuje się kolejami ??

Dyskusje, zdjęcia i opinie dotyczące PKP...

To może ja zacznę:
Szkoda że PKP nie dba o swoje stacje, przykład zniszczonej stacyjki wiejskiej w Mrzezinie (kaszuby):
Obrazek
michal
VIP Expert

Post autor: michal » 30 sie 2009, 14:52

Ja się nie interesuje koleją a od momentu kiedy jeżdze samochodem to okazyjnie jeżdze kojeją. Moimi ulubionymi pociągami są IC dlatego ponieważ są jak na polskie warunki bardzo komfortowe i zaledwie w 2:45 jedzie się nimi do Warszawy. Naszczęście pojawiła się dla EX i IC relacji Kraków Gł. - Warszawa Wsch. alternatywa w postaci pociągów "Interregio". Linie te mają wagony z pociągów osobowych ale za 40 zł. w zaledwie 3:00 godz. można dojechać nimi do stolicy.
Fakt, szkoda że PKP nie dba o dworce dlatego jestem zagorzałym zwolennikiem przejmowania dworców przez samorządy które w przeciwieństwie do PKP zapewne dbałyby o swoją wizytówkę miasta.
Jeszcze gorzej niż w Mrzezinie wygląda dworzec w Czarnocinie w Łódzkiem. Niestety narazie nie udało mi się znaleść zdjęcia tego dworca.
Kiedy jechałem w sierpniu 2005 roku do Berlina to ostatnią stacją w Polsce jest dworzec z Żarach w Lubuskiem. O ile wewnątrz ten dworzec wygląda przyzwoicie to zewnątrz wygląda załamująco. Pamiętam z jakim politowaniem niemieccy pasażerowie pociągu patrzyli na ten budynek którego zdjęć również nie udało mi się również zlaleść.
Czy macie może swój ulubiony dworzec w kraju?
Awatar użytkownika
Greeting
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Greeting » 30 sie 2009, 15:10

Mój ulubiony jest dworzec Gdańsk Główny, no sami zobaczcie:
Obrazek

I jeszcze Bdhpumn uchwycony na stacji w Pucku:
Obrazek
michal
VIP Expert

Post autor: michal » 30 sie 2009, 15:27

Moimi ulubionymi są Kraków Gł. Łódź Kaliska i Wrocław Gł. Jednym z najgorszych dworców w kraju jest niestety Warszawa Centralna. Szkoda że stolica ma tak zaniedbany dworzec. Choć np. Bratislvava hl. st. też wypada marnie. O niebo lepszy od Warszawy dworzec ma Mińsk któremu zapewne każde miasto w Polsce pozazdrościło. Kiedy byłem rok temu w Mińsku to byłem nim zachwycony. Świetnie wygląda zakówno jak i wenwnątrz jak i zewnątrz.
Zdjęcia z wewnątrz znalezione w internecie:
Obrazek
Obrazek
A oto zdjęcie z zewnątrz:
Obrazek
P.S. Czy mógłbyś zmienić nazwę tematu na poskie i zagraniczne koleje?
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

Post autor: Ice » 30 sie 2009, 19:43

Nazwa zmieniona. Zresztą zobaczymy jak temat będzie oblegany przez użytkowników.
ejsmont
Użytkownik

Post autor: ejsmont » 13 wrz 2009, 19:33

było takie świetne zdjęcie z lat 70/80 ( w każdym bądź razie czarno-białe), na którym było widać pociąg. Pdpis: "trochę się zmieniło - teraz są kolorowe" :PP. Korzystałem z kolei brytyjskich i włoskich - cóż porównania nie ma -_v. No, ale mam nadzieje, że coś się wreszcie zmieni. Jak nie wybudujemy autostrad to przecież jakoś będziemy musieli przewieźć kibiców na euro2012 :P.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”