Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
peyton
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 16 wrz 2009, 14:50

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peyton »

z lektur szkolnych to ja mało co przeczytałam, zawsze wolałam sama sobie wybierać książki, teraz właśnie czytam "Życiorysy niepoprawne" Ryszarda Katarzyńskiego, jest to książka oparta na faktach o życiu Żydów podczas II wojny światowej [tak w skrócie], niestety dostępna jest tylko na goneta.net, chociaż myślę, że gdyby minister edukacji ją przeczytała to ta książka również mogłaby trafić na listę lektur, przynajmniej byłaby chociaż jedna ciekawa lektura
UserFriendly
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 maja 2009, 17:03

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: UserFriendly »

Ja przeczytałam "Wściekłego Psa" Tochmana, wyśmienita! W ogóle gustuję raczej w reportażach i życiorysach, dlatego jestem dość głęboko w temacie. Polecam każdemu, kto lubi wtykać pazur w gorące tematy:) Przy czym dodam, że Tochman zachowuje przy tym smak i gust. Chcę sobie teraz zamówić "Gottland" Szczygła. Natomiast nie przepadam za fantastyką i literaturą popularną - np. "Dom nad rozlewiskiem" sprzedaje się na seklar.pl wyśmienicie, a ja jeśli już czytam to wolałabym czytać coś, co pobudza mnie do przemyśleń, a nie odrywa od szarej rzeczywistości. Ale to kwestia gustu oczywiście:)
kasskass
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 15 paź 2009, 11:02

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kasskass »

Może będę mało odkrywcza, ale mam wrażenie, że książki z list lektur jakoś mało zachęcają czytelników ;) może dlatego, że wymaga się ich znajomości. Ja jestem molem książkowym, ale w czasach szkolnych czytałam wszystko, tylko nie lektury ;) dopiero na studiach zaczęłam nadrabiać zaległości, ale do wielu książek chyba trzeba dojrzeć. Za literaturą popularną też nie przepadam, ale czasem lubię zajrzeć do tego co się najlepiej sprzedaje. Gdyby na tej podstawie wyciągać wnioski o najnowszej literaturze to nie byłyby one optymistyczne. No ale ja jestem skrzywiona polonistycznie... ;)
Ciekawa jestem tej książki, o której pisze peyton, "Życiorysy niepoprawne". Zajrzałam na tę stronę (goneta.net) i pierwszy raz się spotkałam z wydawnictwem internetowym. To bardzo ciekawy pomysł moim zdaniem i szansa dla wielu autorów na dotarcie do szerszego grona czytelniczego, zwłaszcza, że w sklepie tego wydawnictwa dostępne są książki w formie e-booków.
A co do książki, którą ostatnio przeczytałam - "Gra anioła" Zafona. Czyta się bardzo dobrze i z zainteresowaniem, ale bez głębszych przemyśleń. Raczej z typu lektur "lekkich" ;) teraz czytam "Blaszany bębenek", dla odmiany coś trudniejszego, ale podoba mi się :)
Awatar użytkownika
Susaneczka
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2010, 14:19
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Susaneczka »

Alchemik- Paolo Coelho
Cudowna książka. Bawi mnie tok myślenia tego autora ;)
Awatar użytkownika
gregor6
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 27 lis 2009, 21:38
Kontakt:

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gregor6 »

Ogólnie lektury są fajne jednak nie wszystkie. A i moją najczęstszą lektórą jest najlepszy bezceler tzw. ,,sieć internetowa'' ( inaczej strony www ) :D :)
Daredevil
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 31 sie 2006, 10:26

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Daredevil »

gregor6 pisze:Ogólnie lektury są fajne jednak nie wszystkie. A i moją najczęstszą lektórą jest najlepszy bezceler tzw. ,,sieć internetowa'' ( inaczej strony www ) :D :)
Polecam lekturę pt. "Słownik ortograficzny", to dopiero "bezceler".
blueberry
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:10

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: blueberry »

A ja przeczytałam "Tylko jedno spojrzenie" Cobena :) Każda jego książka mi się podoba :) Nigdy do końca nie wiadomo jak się skończy :)
Awatar użytkownika
shipus
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 10 maja 2008, 22:49

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: shipus »

Jak to jak się skończy? Rozwiązaniem zawiłej zagadki.
Zabrałem się za ostatnie wypociny Browna. PO 28 stronach wiem, że czytam Browna czyli styl zachowany.
Awatar użytkownika
2BE.PL
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 26 sie 2009, 13:52
Lokalizacja: Grupa Adweb
Kontakt:

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 2BE.PL »

"Fight Club" Chucka Palahniuka, choć muszę przyznać, że książka mogłaby sprawiać więcej frajdy, gdybym najpierw nie zobaczył filmu :-)
www.2be.pl - domeny i serwery
Blog o domenach, który da się czytać.
shark
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 10 kwie 2010, 18:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: shark »

Ostatnio czytałem "Trzy wiedźmy", autor Terry Pratchett. Polecam gorąco.
Blog o e-marketingu i SEO
Aktualności i porady komputerowe - Portal IT
Sterowniki - Forum IT
kiero
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwie 2010, 1:14

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kiero »

Ja ostatnio czytałem - "Kafkę nad morzem" napisaną przez Murakami Haruki. Serdecznie polecam.
mydelko
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2013, 22:24

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mydelko »

W moje ręce trafiła książka Autorstwa dwóch znanych menadżerów i handlowców:
Andrzeja Niemczyka, Bartłomieja Sapały pod tytułem "Sprzedaż, zarządzanie i efektywność osobista w 101 praktycznych przykładach"
Napisana jest przystępnym językiem , przydatna dla początkujących jak i zaawansowanych. Wiedza jest starannie zebrana w jednym miejscu, co zaoszczedza czytelnikowi dużo czasu spędzonego na poszukiwaniu wiedzy. Mi książka bardzo pomogła w rozwoju swojego małego biznesu, polecam:)
Awatar użytkownika
TV Trauma
Junior
Posty: 981
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:05
x 10
x 10

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TV Trauma »

"Kroniki wariata" Wojciecha Manna... rewelacyjny humor - rozmaite cykle zabawnych scenek poprzeplatane ze sobą :D doskonałe i polecam każdemu :)
dust
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 30 gru 2012, 17:14

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dust »

"Księga zakazanych rozkoszy" F. Andahazi, według mnie jedna z lepszych książek jaką ostatnio czytałem, jak ktoś jest ciekawy to tutaj można przeczytać recenzję http://xiegarnia.pl/recenzje/bezcenny-geniusz/
Kornela
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 28 wrz 2013, 20:45

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kornela »

Wiersze Poświatowskiej :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości