goniec.pl

Co w sieci piszczy.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 2108
x 2275

goniec.pl

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Serwis goniec.pl zyskujący popularność w ostatnich miesiącach, należący do Grupy Iberion. W 2021 roku zastąpił portal Pikio.pl, który był kojarzony z różnych, tandetnych clickbaitów. Nawet była o nim mowa w Superwizjerze na TVN :P Od tamtego czasu jakość artykułów się poprawiła. Jednak na moje oko generalnie sam portal jest wciąż bardziej rozwijający się i niszowy, pewnych treści jest mało na miesiąc.

Strona Goniec mimo to informacyjnie rywalizuje ze stronami takimi jak WP, Onet, czy gazeta.pl. Wg Badania Gemius/PBI dla portalu WM w kwietniu 2023 r. serwis miał ponad 6,2 mln realnych użytkowników.

Pojawiła się dość istotna informacja dzisiaj: redaktor Janusz Schwertner dołączył do Grupy Iberion, zostanie redaktorem naczelnym serwisu Goniec i dyrektorem programowym Iberionu, wcześniej jedna ze znanych twarzy portalu Onet. Grupa Iberion informuje, że oficjalnie rozpoczyna się proces rebrandingu.

Iberion chwali się zasięgami w mediach społecznościowych, w tym na Facebooku.
W szczególności tyczy się to Gońca, który wg. rankingu Sotrender pod względem aktywnych użytkowników na Facebooku nie tylko dystansuje Onet, Wirtualną Polskę i wszystkie media w kraju, ale w lipcu pokonał nawet Roberta Lewandowskiego - mówi Maksymilian Tomanek, wiceprezes Iberionu.
https://goniec.pl/janusz-schwertner-now ... wbc-210823
9 lat na forum :)

Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
bustram
Activist
x 89
x 1695

goniec.pl

Post autor: bustram »

Przeczytałem ostatnio wywiad z właścicielem Iberionu, dwudziestoparoletnim Albertem Wójcikiem. Opowiadał on jak to na studiach zaczął pisać na kolanie różnego rodzaju teksty clickbaitowe, a później za 5 tys. zł założył z trzema kolegami portal. Ne przynosił on jednak zadowalających wyników, więc koledzy odeszli a on dalej pisał artykuły. Wytrwałość się opłaciła, bo portal zaczął przynosić zyski, potem zakładał kolejne i tak powstał zalążek Iberionu - firmy z 10-milionowym obecnie obrotem. Podziwiam faceta, ale z drugiej strony - te clickbaitowe teksty to zwykły ściek zaśmiecający internet. Nie wiem kto to czyta, chyba jacyś masochiści - z drugiej strony musi ich być sporo skoro firma przynosi takie przychody.
Historie kryminalne z "Magazynu Kryminalnego 997": http://blogpolicyjny.blogspot.com
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 125
x 522

goniec.pl

Post autor: Kamilo »

Gdzie jak gdzie, w Internecie sądzę że akurat jest miejsce na nowe inicjatywy i sukces, natomiast transfery rzeczywiście wydają się nieadekwatne do obecnej zawartości tego portalu. A dołączył właśnie b. naczelny JastrzabPost: https://press.pl/tresc/78650,kolejny-du ... py-iberion
tomeh
Użytkownik
x 2
x 1
Kontakt:

goniec.pl

Post autor: tomeh »

Goniec czasami oglądałem na YT. Taki łepek tam siedzi i zadaje pytania polityczne oraz prowadzi rozmowy w tym zakresie.

Nawet się dziwiłem nie raz że jakieś ludzie przelewają mu gotówkę na filach online.

Co więcej tego typu kanałów w ostatnim czasie się na otwierało kilkanaście niemal identycznych. Choćby ta Brzózka czy Masha

Widać jakieś durze zapotrzebowanie jest na gadające głowy. Oglądałem dawniej tego typu treści bardzo dużo, ale to nic nie wnosi do życia wiedza zbędna i to co mówią politycy ich do niczego nie zobowiązuje. Strata czasu. Mówią jedno a i tak robią co innego, i takie kanały pogadankowe od bardzo niedawne zaprzestałem oglądać... bo widzę że to tylko gadające głowy jako goście.

Goniec prowadzący kulturalny, choć niepozorny trochę. Brakowało mi zadawania u niego trudnych i niewygodnych pytań.
Awatar użytkownika
VIP Expert
x 1
x 346

goniec.pl

Post autor: Blank »

WM: Do Iberionu (właściciela m.in. Goniec.pl) dołączył Andrzej Sołtysik, poprowadzi dwa programy na kanałach grupy - na wspomnianym Gońcu i w Świecie Gwiazd.

Sołtysik oprócz tego pracuje w Meloradiu, gdzie prowadzi niedzielną, przedpołudniową audycję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet”