TVP dawniej

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP w latach 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Pamiętam. Znaczek pojawiał się od końca 2003 roku, czyli od momentu wprowadzenia technologii DS do TVP. Emitowany był głównie podczas filmów, co kilkanaście minut i pojawiał się tylko na chwilę aby nie zaśmiecać ekranu.
dagi579
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:42

TVP w latach 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dagi579 »

A masz jakiś zap z TVP1 i TVP2 z 1991 roku?
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

TVP w latach 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

lukin pisze:http://www.tvp.pl/retro/rocznice-i-wyda ... tvp1-1991r Na serwisie tvp.pl retro pojawiła się Oprawa graficzna jedynki z 1991r.Świąteczna Oprawa oczywiście ;d Zrobiona w technice blue-box,jak na te czasy to dość ładna...
Czy na owe czasy była to taka nowatorska technika? O ile wiem, Polsat początkowo nadawał Informacje z blueboksa. Mniej więcej w tym samym czasie z blueboksa nadawane były również Łódzkie Wiadomości Dnia. Dzisiaj nadawanie programu informacyjnego z blueboksa sugeruje, że producenta programu nie stać na scenografię.

Natomiast sama oprawa 100 razy lepsza od tych pseudojajek, które widzimy dzisiaj.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Pepek94
Junior
Posty: 844
Rejestracja: 31 mar 2009, 18:06
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
x 44
Kontakt:

TVP w latach 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pepek94 »

http://ing-sat.what.hu/index_e.html
Tam można znaleźć dawne plansze testowe TVP.
A poza tym sądzę, że system oznaczeń wiekowych w TV musi zostać natychmiast zmieniony!
Droga TVP, zdejmij spoty KRBRD z anteny natychmiast!
Precz z "dwunastkami" w godz. 6-20.
ysiulec
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 06 mar 2008, 18:56
Kontakt:

TVP w latach 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ysiulec »

Witam, dość niedawno spotkałem się z dziwnie znajomą mi melodią:
http://www.sendspace.pl/file/9affd0366acaf75e1089d85

Czy mógłby ktos przypomnieć, kiedy była ona emitowana w TV, czy podczas końca dnia ?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

TVP w latach 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Ona była emitowana w TV Polonia podczas programów dnia podczas pierwszych lat emisji kanału. Nawet kiedyś był na YT program TV Polonia z 1994 roku właśnie z tą muzyką.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP w latach 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

A pamiętacie może serial edukacyjny "Uczmy się polskiego" emitowany w TV Polonia? Wiem, że występował w nim na pewno Andrzej Grabarczyk (znany z serialu "Klan"). Z pewnością pojawiał się w latach 1998-2001.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3401
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 704
Kontakt:

TVP w latach 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Tak, pamiętam ten serial - grała tam także Magda Wołłejko.
Był znacznie starszy 1992,1993 rok, pamiętam odcinek kiedy tłumaczyli tam denominację pieniędzy na nowe nominały, więc 1998 rok nie za bardzo pasuje. Ale od 1998 roku mógł być powtarzany wielokrotnie na TVP Polonia. Mógłby :-) Był :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP w latach 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Też pamiętam, że był znacznie starszy. Zasugerowałem się jedynie programem TV Polonia, do którego mam dostęp. Znalazłem jednak notkę na stronię TVP:
http://ww2.tvp.pl/2651,2003061739408.strona
styczeń 1996
Rozpoczęcie emisji cyklu „Uczmy się polskiego”, 30-odcinkowego kursu językowego, współtworzonego przez Fundację Nauki Polskiej. Opieka merytoryczna: prof. Jan Miodunka.
Awatar użytkownika
tagalog
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 lis 2009, 18:34

TVP w latach 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tagalog »

Ja też mam jakiś sentyment do tych starszych zajawek TVP1 i Canal+...
Awatar użytkownika
Daguchna
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 19 lis 2009, 23:14
x 1
Kontakt:

TVP w latach 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Daguchna »

lukin pisze:http://www.tvp.pl/retro/rocznice-i-wyda ... tvp1-1991r Na serwisie tvp.pl retro pojawiła się Oprawa graficzna jedynki z 1991r.Świąteczna Oprawa oczywiście ;d Zrobiona w technice blue-box,jak na te czasy to dość ładna...
Ona nie jest ładna. Ona jest śliczna! Niby prosta, ale w wypadku większości jingli i czołówek z lat 90. prostota była ich siłą... Jak to ktoś stwierdził, "nawet owieczka beczy, kiedy trzeba" ;)
Skoro już jestem przy Wielkanocy... Pamiętacie może, moi mili panowie obeznani w historii telewizji, wieloletnią czołówkę Wieczorynki emitowaną na święta Wielkiej Nocy właśnie? Zrealizowana komputerowo, z pisankami (oczywiście! :)) i gałązką z baziami.
caara
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2009, 16:11

TVP w latach 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: caara »

Próbuję skompletować listę filmów w cyklu "Kino bez rodziców". Cykl ukazywał się po bajkach dla dzieci Hanna Barbera w weekendy. Czy ktoś pamięta jakieś tytuły? Będę wdzięczna za pomoc :)
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
Posty: 1435
Rejestracja: 31 sty 2010, 13:10
x 177
x 111
Kontakt:

TVP w latach 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rafik »

Z pamięci pamiętam tylko: Flinstonów, Jetsonów, Misia Yogi, Goryla Manilę,Przygody Animków i serial ,,Parker Lewis nigdy nie przegrywa''
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
MaciekMaciek
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2010, 20:20

TVP w latach 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaciekMaciek »

Witam, powiem prosto z mostu: zarejestrowałem się tylko po to, by zadać to pytanie :)

W latach dziewięćdziesiątych w telewizji regionalnej - Bydgoszcz lub Gdańsk w wiadomościach sportowych w czołówce była bardzo fajna muzyka z charakterystyczną zagrywką na gitarze elektrycznej. Ma ktoś z was może tą czołówkę? Albo chociaż sam podkład dźwiękowy? Jeśli to dla was jakiś kłopot, to dajmy sobie spokój, ale jeśli ktoś to ma w postaci komputerowej, to może gdzieś to (nieodpłatnie oczywiście :) ) wrzuci, co?
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

TVP w latach 90.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Mało prawdopodobne, bo w ogóle ciężko jest o jakiekolwiek historyczne czołówki z oddziałów TVP.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości