[TVP2] Gilotyna (2009-2011)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Gilotyna (2009-2011)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Jak wiadomo dziś o 19.05 na TVP2 zostanie wyemitowany pierwszy odcinek teleturnieju "Gilotyna". Prowadzącym został znany przezenter radiowy i telewizyjny Roman Czerajek. Czy osiągnie sukces w Polsce? Tego dowiemy się wkrótce. Z ciekawostek dodam, że program we Włoszech osiągnął przebił oglądalnością tamtejszą wersję "Milionerów". Program produkuje firma Mastiff Media Polska. A tak reklamuje pierwszy odcinek portal TVP.pl - http://www.tvp.pl/rozrywka/teleturnieje ... ktualnosci.
Pozdrawiam, Trzeciak
domi
Junior
Posty: 945
Rejestracja: 27 lip 2008, 11:37
x 72
x 124

[TVP2] Gilotyna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: domi »

Obejrzałem dzisiejszy odcinek programu GILOTYNA. Jestem pod wrażeniem. Teleturniej bardzo ciekawy. Jutro też obejrze. Z ciekawości dodam, że studio teleturnieju GILOTYNA to (chyba) studio byłego programu "Hit generator".
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP2] Gilotyna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Ja też widziałem, ale mnie jakoś nie zachwycił. Moim zdaniem przeciętny.
2009-2021
DAWIDKI
Junior
Posty: 924
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:34
x 227
x 162

[TVP2] Gilotyna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DAWIDKI »

Mam pytanie kiedy są powtórki bo nie mogę znaleźć
Pepek94
Junior
Posty: 844
Rejestracja: 31 mar 2009, 18:06
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
x 44
Kontakt:

[TVP2] Gilotyna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pepek94 »

DAWIDKI pisze:Mam pytanie kiedy są powtórki bo nie mogę znaleźć
W środę i czwartek o 10:55.
A poza tym sądzę, że system oznaczeń wiekowych w TV musi zostać natychmiast zmieniony!
Droga TVP, zdejmij spoty KRBRD z anteny natychmiast!
Precz z "dwunastkami" w godz. 6-20.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[TVP2] Gilotyna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Także go oglądałem. Program średnio ciekawy, nie tak jak go przedstawiano w zapowiedziach. Przede wszystkim krótki i nie trzyma w napięciu. Taki zwyczajny teleturniej.
arekx
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 05 lis 2009, 13:50

[TVP2] Gilotyna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arekx »

Obejrzałem już kilka odcinków teleturnieju, pomysł niezły, ale... nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jest to kolejny program (po "Piątoklasiście") który zostanie położony przez producenta, a ściślej przez dobór uczestników programu. Kogo widzieliśmy w poprzedniej produkcji mówić szkoda, w nowej zapowiada się to samo. Oprócz kilku osób rzeczywiście godnych pokazania widzieliśmy w tym (rzekomo wymagającym czegoś w rodzaju wiedzy ogólnej) programie np. pana, którego główną cechą ( i "zaletą") jest knajacki sposób bycia, panią kojarzącą Rubikon z kostką Rubika, czy też inną, chlubiącą się tym, że niczego w życiu nie przeczytała, lub jako ozdupki (na wszelki wypadek - uwaga korekta) kilka słodkich blondynek i młodzieniec z kogucim grzebieniem. Mocnym punktem programu jest p. Czejarek - sympatyczny i kompetentny, z konieczności często zażenowany poziomem wypowiedzi niektórych zawodników. W tym układzie nie wróżę temu teleturniejowi długiego życia, trochę szkoda.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP2] Gilotyna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Pewnie zniknie w grudniu, ewentualnie w styczniu. Wątpię, że będzie druga seria. Program jest moim zdaniem nudny, mało ciekawy i trudny (mam na myśli finał). Najbardziej bezsensowna jest 2. runda, która niewiele ma wspólnego ze skojarzeniami słownymi - ot, zwykłe pytania testowe za "wylosowaną" kwotę.
Nie wiem, jak ten program wygląda we Włoszech, gdzie go tam podobno wszyscy oglądają, ale pewnie jest jakoś ciekawiej zrealizowany.

Już bardziej podobało mi się "Koło Fortuny", nawet z Tyńcem.
2009-2021
arekx
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 05 lis 2009, 13:50

[TVP2] Gilotyna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arekx »

Dzisiejszy program potwierdził to, co poprzednio napisałem
serduszko 12345
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 28 wrz 2009, 19:00

[TVP2] Gilotyna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: serduszko 12345 »

zobaczcie ile uczestnikow wychodzi z niczym ! kurde ludzie nie badzcie naiwni ! robia ludziom nadzieje, skojarzenia beznadziejne.. co 10 osoba odgadnie klucz w finale.... a nagrody odcinka to 4 KUFERKI pfff co za beznadzieja... jakas minimalna kasa powinna byc, nie oszukujmy sie, nie idzie sie tam dla zabawy tylko po to zeby cos przy tej okazji zawsze wygrac !
pozdro
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Gilotyna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

serduszko 12345 pisze:nie oszukujmy sie, nie idzie sie tam dla zabawy tylko po to zeby cos przy tej okazji zawsze wygrac !
Niektórzy to są uzależnieni od wygranych. Teleturnieie nie są po to, aby zarabiać kasę, tylko dla zabawy. Poza tym argument, że wygrywa bardzo mało ośób jest kiepski. Trudność zabawy właśnie jest częścią koncepcji tego teleturnieju.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP2] Gilotyna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

A w "Gilotynie" właśnie tej zabawy brakuje. Poziom trudności psuje cały teleturniej.
2009-2021
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Gilotyna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Ale jako słowo "zabawę" napisałem jako możliwość sprawdzenia samego siebie, rozrywkę, całkowite rozlużnienie (wygram - będzie super, nie wygram - nie ma katastrofy) itp.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Daguchna
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 19 lis 2009, 23:14
x 1
Kontakt:

[TVP2] Gilotyna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Daguchna »

direct39 pisze:A w "Gilotynie" właśnie tej zabawy brakuje. Poziom trudności psuje cały teleturniej.
... przepraszam, ale to stwierdzenie mnie rozłożyło :lol: Ja osobiście uważam, że "Gilotyna" jest ok i bardzo dobrze, że to nie jest kolejny idiotycznie łatwy, typowo rozrywkowy teleturniej - za dużo już ich było i bokiem wyłażą...
arekx
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 05 lis 2009, 13:50

[TVP2] Gilotyna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arekx »

Poziom trudności teleturnieju jest umiarkowany, szeregowemu erudycie trudno zgadnąć czasem co poeta (autor) mógł mieć w danym momencie na myśli. Podstawowym problemem są nadal uczestnicy. Problemem tego (i niestety wszystkich aktualnych) teleturniejów jest to , że rekrutacją zawodników zajmują się firmy wyspecjalizowane w produkcji masowej i zwykle tandetnej rozrywki. Stąd cechy kandydatów preferowane przez "komisję" są często dość pokrętne, a efekt widac na ekranie (żeby nie kopać leżącego milczeniem pominę wpadki z ostatnich odcinków). Jednocześnie spora ilość osób z wiedzą i pewnego rodzaju charyzmą nie jest dopuszczana do gry.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości