Reklama na forach internetowych

Co w sieci piszczy.
Dishman
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:59

Reklama na forach internetowych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dishman »

Witam,
Niedawno dostałem propozycję zamieszczenia reklamy jako zwykły user na forum.
Zasada jest taka, że w profilu w opisie umieszczam link tekstowy z adresem jakiegoś sklepu/strony i za tą usługę biorę kasę. Pytanie ile?

Aby rozjaśnić trochę sytuację powiem, że to forum specjalistyczne, jego PageRank wynosi 3, a po wpisaniu głównego zagadnienia/hasła w Google forum wyskakuje na pierwszym miejscu wyników. Można więc pokusić się o tezę, że jest to największe (albo jedno z największych) forum w tej dziedzinie w internecie.

Ja sam mam na nim ponad 1500 postów co plasuje mnie w pierwszej 10 userów z największą ilością postów (liczba wszystkich to kilka tysięcy).

Czy ktoś umiałby wycenić mniej więcej za ile można sprzedać swój opis na takim forum? I czy to kwestia ilości kliknięć z mojego opisu, czy np. zależy od dni wyświetlania reklamy?
Szczerze mówiąc nie mam kompletnie pojęcia o jakich kwotach można myśleć.
Awatar użytkownika
michalek84
Obserwator
Posty: 508
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:25

Reklama na forach internetowych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michalek84 »

Forma dodają do linków atrybut no follow, czyli z puntu widzenia pozycjonowanie nie daje to nic, a jeśli chodzi o kliknięcia to też szału nie ma.
BartłomiejJ
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 19 paź 2006, 14:36

Reklama na forach internetowych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BartłomiejJ »

Trochę to naiwne... Poza tym stale obecna ta sama reklama na jednym forum, szybko się znudzi i opatrzy. Sztuka tkwi w różnorodności, czyli marketingu szeptanym, lecz realizowanym w sposób przemyslany.

Pozdrowienia
Bartłomiej Juszczyk
zamulek
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 22 gru 2009, 15:44

Reklama na forach internetowych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zamulek »

szukałbym raczej fora takiego jak to, gdzie nie ma atrybutu nofollow i dodał w nim swój podpis, napisał kilka postów i cześć...
zaraz powiecie że ja tak właśnie robię, ale mam mnóstwo kont na wielu stronach i forach także korzystam z tego że niektóry nie posiadają atrybutu nofollow
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Reklama na forach internetowych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Poza tym nie wszystkie fora pozwalają na umieszczenie w profilu linku do strony WWW. Akurat na Media2 jest to dozwolone, ale na wielu innych forach nie, albo link można wstawić tylko do pola WWW w profilu.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
wrotka15
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 11 sty 2010, 21:38

Reklama na forach internetowych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wrotka15 »

dokładnie, wiele fór blokuje coś takiego, ale chyba jak już można to chyba nie są w noffolow
Awatar użytkownika
michalek84
Obserwator
Posty: 508
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:25

Reklama na forach internetowych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michalek84 »

zamulek widzimy, że możliwość wykorzystujesz jak tylko się da, ale to świadczy o Twojej operatywności ;-)
zamulek
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 22 gru 2009, 15:44

Reklama na forach internetowych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zamulek »

@wrotka15
to nie jest tak do końca, np peb.pl pozwala na dodawania podpisu, ale jeżeli dodamy tam link to otrzymuje atrybut nofollow.,

@michalek84
zajmuje się hobbystycznie pozycjonowaniem stron www, także wykorzystuję wszędzie możliwości jakie daje dana strona
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Reklama na forach internetowych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Wiele FORÓW również nie blokuje dodawania linków do podpisu, ale zabrania tego w regulaminie. Jeśli na danym forum sprawnie działa moderacja, takie tematy szybko znajdą się w kosmosie albo w dziale Śmietnik.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
zamulek
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 22 gru 2009, 15:44

Reklama na forach internetowych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zamulek »

nie łamię zasad forum i czytam regulamin, jeżeli mogę na peb.pl dać dwa linki w podpisie to są dwa, jeżeli nie jest napisane ile to daje 3-4 sztuki
Awatar użytkownika
michalek84
Obserwator
Posty: 508
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:25

Reklama na forach internetowych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michalek84 »

A testowałeś kiedyś skuteczność takich działań? Przykładowo ile ci dało dodawanie takich linków wyłącznie na stopkach, czy można osiągnąć wysoką pozycję?
zamulek
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 22 gru 2009, 15:44

Reklama na forach internetowych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zamulek »

tak testowałem, poza tym to żadna nowość i Ameryka, że duża liczba linkow prowadzących do Twojej strony podbija ją w rankingu googla
Awatar użytkownika
michalek84
Obserwator
Posty: 508
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:25

Reklama na forach internetowych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michalek84 »

Wiem, że to nie Ameryka, ale pytam czy to ma skuteczność, czy udało ci się osiągnąć z wykorzystaniem forów wysokie pozycje?
shark
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 10 kwie 2010, 18:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Reklama na forach internetowych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: shark »

Nawet jak jest nofollow na stronie to i tak informacja umieszczona na innym forum ma wartość pozycjonerską, wprawdzie nie bezpośrednio ;)
I czy to kwestia ilości kliknięć z mojego opisu, czy np. zależy od dni wyświetlania reklamy?
Sam nie jesteś w stanie tego sprawdzić, musiałbyś wraz z tym linkiem dodać kod śledzenia ilość kliknięć reklamy (odsyłacza). Musisz polegać na tym co ci w ciemno zleceniodawcy powiedzą a za takie coś to ja dziękuję.
za ile można sprzedać swój opis na takim forum?
Zależy od ilości postów jakie posiadasz na tym forum oraz czy posiada ono wspomniane atrybuty.
czy można osiągnąć wysoką pozycję?
Można uzyskać wysoką pozycję na daną frazę ale trzeba to z głową robić, nie na siłę. Trzeba wiedzieć gdzie dać linki :)
Blog o e-marketingu i SEO
Aktualności i porady komputerowe - Portal IT
Sterowniki - Forum IT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości