[TVN] Milionerzy

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Dawid160PL
Użytkownik
x 5
x 13

[TVN] Milionerzy

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawid160PL »

Może mamy mądrą publiczność po prostu :D
Iluzjonista
Junior
x 101
x 166

[TVN] Milionerzy

Post autor: Iluzjonista »

Pozwole sobie odniesc sie do tutejszych lamentow o latwosc pytan za milion. Przypomne, ze w pierwszej edycji (1999-2003) zarowno Wladyslaw Kostrzewski, jak i Jerzy Mirski nie otrzymali wcale jakichs wybitnie trudnych pytan. Moim zdaniem diabel tkwi w szczegolach, obecnie wygranie 250 tysiecy w tym teleturnieju kompletnie niczego nie znaczy, nawet milion w sumie zaraz stanie sie powszechny. Sprawe rozwiazalaby tu 15-pytaniowa drabinka i przede wszystkim podniesienie poziomu pytan od 32 tysiecy w gore, jesli mielibysmy isc taka sciezka. Ja rozumiem, ze to nie jest teleturniej stricte wiedzowy tak jak Jeden z Dziesieciu, ale ostatnimi czasy te pytania sa smiesznie latwe i ponadprzecietny licealista nie mialby problemu z odpowiedzia na wiekszosc z nich
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
x 956
x 2232

[TVN] Milionerzy

Post autor: kacper3100 »

Mieliśmy już w obecnej wersji dwa przypadki, gdy ktoś zrezygnował, mając do dyspozycji Telefon do przyjaciela. Dziś był przypadek, gdy uczestnik zrezygnował, mając 50:50. Grał o 40 tysięcy złotych i gdyby strzelił, mógłby grać dalej.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2024, 21:36 przez kacper3100, łącznie zmieniany 1 raz.
Paul234
Obserwator
x 142
x 98

[TVN] Milionerzy

Post autor: Paul234 »

I Profesora nie posłuchał, który miał rację
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2024, 21:43 przez Paul234, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
x 956
x 2232

[TVN] Milionerzy

Nie, profesor nie miał racji. Uczestnik podał mu odpowiedzi w pokręconej kolejności: A, C, D, B. Profesor w ostatniej sekundzie zdążył podać literkę odpowiedzi, którą obstawia - czyli odpowiedź D. Tylko że dla niego tym D, zgodnie z tą kolejnością, była odpowiedź B (która jest błędna). Koniec końców, to właśnie odpowiedź D (czyli dla profesora B) była poprawna. :lol:
Paul234
Obserwator
x 142
x 98

[TVN] Milionerzy

Ale i tak brawa dla Profesora, że się zgodził uczestniczyć. Ja na Jego miejscu będąc na takiej pozycji bał bym się wpadki przed całą Polską.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
x 956
x 2232

[TVN] Milionerzy

1 oraz 2 maja Milionerzy będą wyjątkowo o 20:40. Ostatni zwyczajny odcinek w tym sezonie będzie 16 maja.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
x 956
x 2232

[TVN] Milionerzy

Uczestnik Sławomir Świątecki jako trzeci w tym sezonie usłyszał pytanie za milion złotych, jednak postanowił zrezygnować i zachować 500 000 zł.
Paul234
Obserwator
x 142
x 98

[TVN] Milionerzy

Dziwi mnie montaż. Z wczorajszego odcinka zagrały 2 osoby a dzisiaj nikt. A we wczorajszym drugie KPTL było pod koniec odcinka. Zatem nie mogli tak zmontować, żeby wczorajszy zakończyć a dzisiejszy rozpocząć KPTL? I to nie pierwszy raz taka sytuacja, że pod koniec odcinka jest KPTL i ten gracz gra cały następny odcinek a dzisiejsi stracili czas nie mając szans na grę. Ja rozumeim jak tak się zdarzy w połowie odcinka i ktoś gra następny. Ale żeby robić KPTL pod sam koniec to już lepiej zmontować tak żeby zakończyć na pierwszej grze i w następnym KPTL z nowymi uczestnikami
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
x 956
x 2232

[TVN] Milionerzy

A żeby to była jakaś nowość. :P Od momentu powrotu w 2017 zdarzają się odcinki, w których nie ma eliminacji.
Owszem, jest to słabe zagranie i nie powinno mieć miejsca, zawsze jest mi szkoda tych uczestników, którzy nie mieli szansy się wykazać.
Naprawdę nie wiem, co by im szkodziło po zakończeniu gry dzisiejszego uczestnika zrobić z łaski swojej eliminacje, zadać ze dwa pytania nowemu i po tym dopiero włączyć klakson.
Mogę zrozumieć takie zagranie tylko przy okazji, jak ktoś, kontynuując grę, zgarnie pół miliona i ostatnie pytanie, za milion, miałby usłyszeć w kolejnym odcinku, żeby podtrzymać jeszcze emocje.
Kacper.m
Poster
x 577
x 236

[TVN] Milionerzy

Post autor: Kacper.m »

Zdarzają sie nie raz takie odcinki bez eliminacji. Ponieważ program jest relatywnie krótki, to długie gry (podejścia pod milion zwłaszcza) potrafią być nawet w trzech odcinkach, i wtedy środkowy skład z KTPL się nie wykazuje. Wczorajsza sytuacja nie była jakaś znacznie inna - no poza tym, że zwykle jednak odcinek jeśli kończył się wraz z końcem gry, to zwykle była to gra osoby która w tym odcinku zaczynała.
Radio: 357 [patron] | newonce | Nowy Świat | RMF24 | BBC Radio 1/5/6/WS
Podcasty: Raport o stanie świata | Podcastex | Dział Zagraniczny | Imponderabilia
Dawid160PL
Użytkownik
x 5
x 13

[TVN] Milionerzy

Post autor: Dawid160PL »

Iluzjonista pisze: 05 kwie 2024, 21:59 Pozwole sobie odniesc sie do tutejszych lamentow o latwosc pytan za milion. Przypomne, ze w pierwszej edycji (1999-2003) zarowno Wladyslaw Kostrzewski, jak i Jerzy Mirski nie otrzymali wcale jakichs wybitnie trudnych pytan. Moim zdaniem diabel tkwi w szczegolach, obecnie wygranie 250 tysiecy w tym teleturnieju kompletnie niczego nie znaczy, nawet milion w sumie zaraz stanie sie powszechny. Sprawe rozwiazalaby tu 15-pytaniowa drabinka i przede wszystkim podniesienie poziomu pytan od 32 tysiecy w gore, jesli mielibysmy isc taka sciezka. Ja rozumiem, ze to nie jest teleturniej stricte wiedzowy tak jak Jeden z Dziesieciu, ale ostatnimi czasy te pytania sa smiesznie latwe i ponadprzecietny licealista nie mialby problemu z odpowiedzia na wiekszosc z nich
Ja mam inny pomysł - przy pytaniach za wysoką stawkę (powiedzmy od pytania za 75k), albo przynajmniej przy ostatnim, finałowym pytaniu zrezygnowałbym z wariantów odpowiedzi. Wiem, że w tym teleturnieju zawsze były warianty odpowiedzi, ale myślę, że byłoby ciekawiej i bardziej emocjonująco gdyby gracze w zaawansowanej fazie gry nie mieli żadnych odpowiedzi do wyboru. Odpadłyby wtedy koła pół na pół i publiczność, ale nadal można by skorzystać z zamiany pytania (które dochodzi po wygraniu 40k) i z telefonu do przyjaciela (przy telefonie notabene zwiększyłbym limit czasowy do 60 sekund, albo kompletnie z tego limitu zrezygnowałbym, tak jak przy dawnym pytaniu do eksperta).
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
x 956
x 2232

[TVN] Milionerzy

Szczerze? Dawno nie czytałem gorszego pomysłu odnośnie zmian w tym programie. Idealny plan na ubicie totalnie tego programu. :rolleyes:
Nie spotkałem się jeszcze z żadną wersją WWTBAM na świecie, której gra składałaby się z pytań otwartych. W ogóle jest to sprzeczne z naturą tego formatu.
Kacper.m
Poster
x 577
x 236

[TVN] Milionerzy

Post autor: Kacper.m »

Ideą programu jest wybór poprawnej odpowiedzi - brak żadnej do wyboru w sytuacji, gdzie pytania mialyby nadal taki sam poziom trudności znacznie zmniejszyłby nagrody, a wtedy to już w ogóle nikt by tego nie oglądał.
Radio: 357 [patron] | newonce | Nowy Świat | RMF24 | BBC Radio 1/5/6/WS
Podcasty: Raport o stanie świata | Podcastex | Dział Zagraniczny | Imponderabilia
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
x 956
x 2232

[TVN] Milionerzy

Nie zaplanowano w tym roku specjalnego odcinka na Dzień Dziecka, więc jutro (16 maja) definitywnie i ostatecznie zakończy się sezon.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”