Zapomniane kreskówki

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Pablo1989
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 29 lis 2009, 22:39
x 1

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo1989 »

Ach bardzo pamiętam stare kreskówki :D, na nich się wychowałem

Miałem kiedyś angielski Cartoon Network, niestedy angielskiego nie znałem, ale starszy brat pomagał :D, i to dzięki tym kreskówkom i z pomocą brata, dostawałem zawsze na koniec roku z Angielskiego 4.

Z kreskówkek co najbardziej wspomniam


Wojownicze Żółwie Ninja, te stare nie te z Jetixa.

Mario Show, kolejny klasyk , RIP Captain Lou Albano co grał i podkładał głos Mario.

HE-MAN, o tak cała prawie okolica dzieci w nim się zakochala, i toczyły fikcjne walki mięczy He-manem a Szkieletorem

Nie pamiętam kiedy to oglądałem i gdzie, ale tytuł to Miasto Lalek :D, taka sobie seria odcinków z owieczką imieniem Larry i jego przyjacielu Jamniku (zapomniałem imienia) :D próbują w jakiś sposób zarobić parę pensów, i zawsze im niezbyt wychodzi, przyjacielem owieczki i jamnika był Policjant Ernest który zawsze podkoniec mówił co zrobili żle.

Motomyszy z marsa, świetna produkcja, barwne postacie :D, Zawsze lubiłem figlarnego Winniego, a brat Modo, trudno powiedzieć z których odcinków lubiłem najbardziej, grunt że wszystkie były świetne, niech gra muzyka i gaz do dechy.


Blok Anime z RTL7 był fajny to od niego dowiedziałem czym jest Anime, moim pierszym Anime była czarodziejka z księrzyca a ja nie wiedziałem że to Anime, najbardziej mnie się podobali Slayersi, i do dziś mam do nich sentyment, Rudowłosa Lina Inverse, i jej towarzystwo z masą kłopotów to jest to, nigdy nie zapomnę jak Gurry nazwał Linę "Poświęcić się dla wykałaczki"

Szkoda że nie doczekaliśmy się odcinków z Nagą białą wężycą(mini spoiler Siostra Amelli) :P, Ona jest równie paskudna co Lina.


Lubiłem też Dr Slumpa, :D odcinek jak Dr.Slump stworzył rendgenowskie okulary aby widzieć biust Nauczycielki Amelki (Dobrze pamiętam ?) był fajny


To tyle na razie o Anime, z innych kreskówek lubiłem też Kapitana Planetę.
Początek (Dziennik Telewizyjny)
Obrazek

Obrazek
Końca (Wiadomośći)
SoaDRocks
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:02

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SoaDRocks »

cześć, dołącze się do tematu... Kiedyś na minimaxie oglądałem taką bajkę o piratach - takie zwierzęta. nie pamiętam tytułu, a chciałem teraz młodszemu bratu pokazać... fajna bajka to była... - fabuły do końca nie pamiętam, ale wiem że kapitan tych piratów się zakochał w córce wroga i ją odwiedzał, był jeszcze taki silny koks, który kule armatnie nosil... xD wiecej nie pamiętam... gdyby ktoś skojarzył, to dzięki za odpowiedź...
Awatar użytkownika
Pablo1989
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 29 lis 2009, 22:39
x 1

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo1989 »

Może Simbad, ale nie pamiętam pełnego tytułu, ewetułanie Sandokan.
Początek (Dziennik Telewizyjny)
Obrazek

Obrazek
Końca (Wiadomośći)
zolwik1397
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2009, 22:40

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zolwik1397 »

Ktos wie co to za bajka?
Dzdzownica w jablku, o ile dobrze pamietam to w latajacym jablku. Miala kapelusik Robin Hodda lub cos podobnego. Aaa cos mi jeszcze swita. Czolowka (jak pojawil sie tytul bajki) pelno postaci zwierzecych bylo. Tak jakby do zdjecia pozowali. To bylo okolo 10 lat temu jak to widzialam. Chcialabym to znalezc bo pamietam ze u kogos gralam wlasnie w gre o tej bajce. A bardzo mi sie spodobala. To chyba nie byl RTL 7. Bodajze tvp.
Awatar użytkownika
Daguchna
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 19 lis 2009, 23:14
x 1
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Daguchna »

Jeżeli dżdżownica w latającym jabłku, to musi być "Wesoły Świąt Richarda Scary'ego" ;) Sobotnia wieczorynka z TVP, bodaj z okolic 1998 roku :)
Pepek94
Junior
Posty: 844
Rejestracja: 31 mar 2009, 18:06
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
x 44
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pepek94 »

Daguchna pisze:Jeżeli dżdżownica w latającym jabłku, to musi być "Wesoły Świąt Richarda Scary'ego" ;) Sobotnia wieczorynka z TVP, bodaj z okolic 1998 roku :)
Nieprawda, bo z 1996.
A poza tym sądzę, że system oznaczeń wiekowych w TV musi zostać natychmiast zmieniony!
Droga TVP, zdejmij spoty KRBRD z anteny natychmiast!
Precz z "dwunastkami" w godz. 6-20.
Awatar użytkownika
gregor6
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 27 lis 2009, 21:38
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gregor6 »

A może Bolek i Lolek
miko1
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2010, 15:26

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: miko1 »

Tak mnie coś naszło i nie mogę sobie przypomieć jaka to kreskówka.
Emisja: lata 1994-1997/8 (około) prawdopodobnie na kanałach TVP.
Wstęp był bardzo fajny (grupa, jeżeli dobrze pamiętam pociąg, deskorolka). Pamiętam tylko wstęp tej bajki i to jeszcze "przez mgłę".
Nie była to bajka typu "Pokemon" itp. Prawdopodobnie zagraniczna.
Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc, bo nie mogę spać :D
Awatar użytkownika
Daguchna
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 19 lis 2009, 23:14
x 1
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Daguchna »

Mało informacji, ale... wydaje mi się, że to mogła być "Wesoła siódemka", tylko że data emisji nie ta...
miko1
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2010, 15:26

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: miko1 »

Daguchna, jak tylko napisałaś, "Wesoła siódemka" to od razu nazwa mi się skojarzyła. Jesteś Wielka! :)
Kiedy to było emitowane?
Gdzie mogę chociaż jeden odcinek obejrzeć po polsku? Nigdzie nie mogę znaleźć :(
Awatar użytkownika
Pablo1989
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 29 lis 2009, 22:39
x 1

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo1989 »

Ktoś kojarzy tą kreskówkę

Był jakiś kolo, co podróżował chyba w kosmosie, i na jadnej planecie napodbał ludzi z wielkimi czołami, i ci aby się poruszać museli się posługiwać takim kołem, a jak tego koła nie mieli to tracili grunt i nie mogli się podnieść.
Początek (Dziennik Telewizyjny)
Obrazek

Obrazek
Końca (Wiadomośći)
max p
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2010, 16:11

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: max p »

czy ktoś kojarzy tytuł kreskówki która opowiada o dziewczynie która dostała (nie pamiętam z jakiej to było okazji chyba jej urodzin..) książke w której była uwiężiona inna dziewczyna która prosiła ją o pomoc w wydostaniu się z tej ksiąrzki ,prosiła ją też by nie odwracała jej na na stępną strone bo przyjdzie po nią (też słabo kojarze czy to był smok z jaskini czy potwór ) bede dłużny za podanie tytułu tej bajki odp kierować na [email protected] lub tu jak kiedyś wpadne
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Proponowałbym zmienić ten okropny błąd ortograficzny w nazwie tematu, chyba że to forum dla dyslektyków. ;]
banał1002
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2010, 23:21

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: banał1002 »

Pamięta ktoś kreskówkę ( prawdopodobnie emitowana na niemieckim RTL-u ), coś ala transformers tylko tam były zwierzęta : pamiętam, że był gepard czy lampard i tyranozaur. Z góry dzięki za info.
banał1002
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2010, 23:21

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: banał1002 »

A i jeszcze jedno. Kreskówka chyba z TVN, grupa ludzi zmieniających się w wilkołaki, jeden miał laskę z łbem wilka. Troche mało, ale może komuś się skojarzy. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości