STAŁE BLOKI OLIMPIJSKIE
TVP1
6:05 – 6:10 Podsumowanie dnia (w ramach "Kawy czy herbaty")
– od poniedziałku do piątku
17:20 – 17:28 Dzień dobry Vancouver (1) – zapowiedź wydarzeń dnia
– od poniedziąłku do piątku
18:30 – 18:50 Dzień dobry Vancouver (2) – studio Vancouver
– od poniedziałku do piątku
14:00 – 16:00 Wydarzenia dnia – Blok powtórkowy (z przerwą na „Wiadomości” o 15:00)
– od poniedziałku do piątku
11:00 – 12:50 Wydarzenia dnia – Blok powtórkowy
– w soboty
10:00 – 11:50 Wydarzenia dnia – Blok powtórkowy
– w niedziele
TVP2
12:30 – 14:00 Wydarzenia dnia - Blok powtórkowy
– od poniedziałku do piątku
TVP INFO
23:00 – 23:25 Olimpijski wieczór
RAMÓWKA
piątek, 12 lutego:
TVP1 18:50 – 20:10 – Skoki narciarskie: Kwalifikacje K95 (Polacy)
TVP1 02:40 – 06:15 – Ceremonia otwarcia igrzysk
(noc z piątku na sobotę)
sobota, 13 lutego:
TVP1 18:40 – 20:40 – Skoki narciarskie: Konkurs indywidualny K95 (Polacy)
(wejście po bloku reklamowym po „Dzień dobry Vancouver” z 18:30)
TVP2 20:55 – 23:30 – Narciarstwo alpejskie: Zjazd mężczyzn
Biathlon: Sprint kobiet (Polki)
TVP1 01:50 – 06:00 – Nocny Blok Olimpijski w Jedynce
(m.in.: Short track, Sanki)
niedziela, 14 lutego:
TVP2 20:00 – 21:50 – Biathlon: Sprint mężczyzn (Sikora)
TVP1 22:00 – 24:00 – Łyżwiarstwo szybkie: 3 km kobiet (Bachleda)
Kombinacja norweska
Narty alpejskie: kombinacja kobiet
TVP1 02:15 – 05:00 – Nocny Blok Olimpijski w Jedynce
(m.in.: Łyżwy figurowe: pary – short, Narty dowolne: muldy)
poniedziałek, 15 lutego:
TVP2 18:55 – 20:45 – Biegi narciarskie: 10km kobiet (Kowalczyk)
TVP1 00:55 – 06:00 – Nocny Blok Olimpijski w Jedynce
(m.in.: Snowboard: cross mężczyzn, Łyżwy szybkie: 500m mężczyzn, Łyżwy figurowe: pary sportowe)
wtorek, 16 lutego:
TVP2 19:05 – 20:25 – Biathlon: bieg pościgowy kobiet (Polki)
TVP1 20:25 – 22:40 – Biathlon: bieg pościgowy mężczyzn (Sikora)
TVP1 01:50 – 06:00 – Nocny Blok Olimpijski w Jedynce
(m.in.: Łyżwy figurowe: soliści – short)
środa, 17 lutego:
TVP2 18:55 – 21:00 – Biegi narciarskie: sprinty – eliminacje (Kowalczyk)
Narty alpejskie: zjazd kobiet
TVP1 21:15 – 23:45 – Łyżwiarstwo szybkie: 1000m mężczyzn (Niedźwiedzki)
Biegi narciarskie: sprinty – finały (ew. Kowalczyk)
TVP1 00:20 – 06:00 – Nocny Blok Olimpijski w Jedynce
(m.in.: Snowboard: Halfpipe mężczyzn, Short track, Sanki)
czwartek, 18 lutego:
TVP2 18:50 – 20:55 – Biathlon: 15km kobiet (Polki)
TVP1 21:55 – 23:50 – Biathlon: 20km mężczyzn (Sikora)
Łyżwy szybkie: 1000m kobiet (Bachleda)
TVP1 00:55 – 06:00 – Nocny Blok Olimpijski w Jedynce
(m.in.: Snowboard: Halfpipe kobiet (Ligocka),
Łyżwy figurowe: soliści)
piątek, 19 lutego:
TVP1 18:50 – 20:10 – Skoki narciarskie: Kwalifikacje K125 (Polacy)
(wejście po bloku reklamowym po „Dzień dobry Vancouver” z 18:30)
TVP2 21:10 – 23:20 – Biegi narciarskie: 2x 7,5km kobiet (Kowalczyk)
Narty alpejskie: Supergigant mężczyzn
TVP1 00:40 – 06:00 – Nocny Blok Olimpijski w Jedynce
(m.in.: Łyżwy figurowe: tańce obowiązkowe)
sobota, 20 lutego:
TVP1 20:15 – 22:30 – Skoki narciarskie: Konkurs indywidualny K125 (Polacy)
TVP1 01:25 – 06:00 – Nocny Blok Olimpijski w Jedynce
(m.in.: Bobsleje, Curling, Short track)
niedziela, 21 lutego:
TVP2 18:55 – 20:45 – Narty alpejskie: Gigant mężczyzn (1.przejazd)
Biathlon: bieg ze startu wspólnego mężczyzn (Sikora)
TVP1 21:55 – 23:05 – Biathlon: bieg ze startu wspólnego kobiet (Polki)
Łyżwy szybkie: 1.500m kobiet (Bachleda)
Narty alpejskie: Gigant mężczyzn (2.przejazd)
TVP1 01:00 – 05:30 – Nocny Blok Olimpijski w Jedynce (m.in.: Hokej na lodzie – eliminacje, Łyżwy figurowe – tańce oryginalne)
poniedziałek, 22 lutego:
TVP1 18:55 – 21:15 – Skoki narciarskie: Konkurs drużynowy K125 (Polacy)
(wejście po bloku reklamowym po „Dzień dobry Vancouver” z 18:30)
TVP1 00:30 – 06:00 – Nocny Blok Olimpijski w Jedynce
(m.in.: Łyżwy figurowe: tańce)
wtorek, 23 lutego:
TVP1 20:20 – 22:00 – Biathlon: sztafeta kobiet (Polki)
TVP1 01:50 – 06:00 – Nocny Blok Olimpijski w Jedynce
(m.in.: Hokej na lodzie: play-off, Łyżwy figurowe: solistki – short)
środa, 24 lutego:
TVP2 20:35 – 23:30 – Hokej na lodzie: mecz ¼ finału (1)
Narty alpejskie: gigant kobiet
Łyżwy szybkie: 5km kobiet (Bachleda)
TVP1 00:30 – 05:50 – Nocny Blok Olimpijski w Jedynce
(m.in.: Hokej na lodzie: mecz ¼ finału (2), Narty dowolne – skoki kobiet)
czwartek, 25 lutego:
TVP2 05:50 – 08:30 – Hokej na lodzie: mecz ¼ finału (4)
TVP2 19:40 – 21:30 – Biegi narciarskie: sztafeta kobiet (Polki)
TVP1 00:20 – 06:00 – Nocny Blok Olimpijski w Jedynce
(m.in.: Hokej na lodzie: Finał kobiet, Łyżwy figurowe: solistki)
piątek, 26 lutego:
TVP1 20:25 – 23:30 – Hokej na lodzie: ½ finału (1)
Snowboard: gigant kobiet
Narty alpejskie: slalom kobiet
TVP1 01:30 – 06:00 – Nocny Blok Olimpijski w Jedynce
(m.in.: Hokej na lodzie: mecz ½ finału (2))
sobota, 27 lutego:
TVP2 20:20 – 23:20 – Biegi narciarskie: 30km kobiet (Kowalczyk)
Łyżwiarstwo szybkie: wyścig drużynowy (Polacy)
Narty alpejskie: slalom mężczyzn
TVP1 00:45 – 06:30 – Nocny Blok Olimpijski w Jedynce
(m.in.: Curling: finał, Łyżwy figurowe: Gala, Hokej na lodzie: mecz o 3.miejsce)
niedziela, 28 lutego:
TVP1 21:05 – 24:00 – Hokej na lodzie: finał
TVP1 01:50 – 05:00 – Ceremonia zamknięcia igrzysk
Ogólnie słabiutko jeśli chodzi o otwarte kanały TVP. Jeśli chodzi o narty alpejskie to potraktowane zostały szczątkowo. Nie rozumiem też, dlaczego meczu hokejowego o 6 rano nie może pokazać albo TVP1 albo TVP2. A mecze typu Rosja - Słowacja, czy Czechy - Słowacja każdy kibic hokeja z chęcią by obejrzał. Ale na szczęście jest Eurosport
I zupełnie niezrozumiały jest brak transmisji w ostatnim dniu z biegu na 50 km mężczyzn, jednej z najważniejszych konkurencji igrzysk. Chociaż jak mam słuchać pana Jóźwika, to i tak bym oglądał na Eurosporcie, albo jakiejś zagranicznej stacji ;d
W Turynie wyglądało to znacznie lepiej - więcej było transmisji w kanałach otwartych TVP. Ale co się dziwić, Barwy Szczęścia czy Z jak Zazdrość są przecież ważniejsze niż odbywające się raz na 4 lata igrzyska