[TVP1] Eurowizja

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2331
x 994

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Trzeciak » 26 maja 2010, 0:11

Polska znów poza finałem Konkursu Piosenki Eurowizji. Tak jak myślałem. Nie uważam, aby to była wina piosenki lub występu Marcina Mrozinskiego w Oslo, bo zrobił on wiele aby jak najlepiej wystąpić. Ten marazm, który trwa od kilku lat jest spowodowany tym, że nie mamy przebicia na eurowizyjnej scenie. Nie ma się chyba co przejmować porażką, tymbardziej, że była przewidywana. I tak prawie nikogo z nas finał nie będzie interesował.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Paweł Ciupak » 26 maja 2010, 1:12

3q33 pisze:Nie ma się chyba co przejmować porażką, tymbardziej, że była przewidywana.
Głównie, to nie ma co się przejmować konkursem – Zachód już dawno przestał traktować go poważnie, więc nie wiem, dlaczego i my mamy.

(zresztą, nie tylko Zachód – wystarczy przypomnieć sobie, co przedstawiła Estonia w 2008 roku…)
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2331
x 994

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Trzeciak » 26 maja 2010, 18:53

Dlatego nie bez powodu jest pytanie, czy Polska, a właściwie TVP nie powinna się z tego konkursu wycofać w przyszłym roku lub na kilka lat? Tylko z drugiej strony pytanie, czy to da jakiś skutek? Bo przerwa Polski w 2002 roku w pewnym sensie przyczyniła się do 7. miejsca Polski (2. najlepszego wystepu w historii naszych występów) podczas Konkursu Pioseki Eurowizji w Rydze w 2003 roku.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 28
x 112

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Kamilo » 26 maja 2010, 19:22

3q33 pisze:Polska znów poza finałem Konkursu Piosenki Eurowizji. Tak jak myślałem.
A ja się w tym roku jednak łudziłem, że mamy szanse na finał. Bo to, że takie smęty jak Kopania odnosiły porażki, to mnie nie dziwiło. Trzeba jednak przyznać, że "Legenda" Mrozińskiego była utrzymana w klimacie eurowizyjnym.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2331
x 994

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Trzeciak » 26 maja 2010, 20:00

Owszem. Ta piosenka była typowo-eurowizyjna. I o to nie należy mieć żalu do Marcina Mrozińskiego, bo wykonał kawał dobrej roboty. Niestety, odpadały piosenki "mocniejsze", a przechodziły "słabsze", i to tylko świadczy, że poziom muzyczny przestał być najważniejszy w tym przedsięwzięciu telewizyjnym. Bardziej się liczą już "wpływy" polityczne - i niewiele się chyba zmieniło po wprowadzeniu systemu 50:50. Tak jak napisał @Paweł Ciupak mało kto już ten konkurs traktuje "poważnie".

Przy okazji nie dziwię się, że TVP nie chce pokazać "na żywo" drugiego koncertu półfinałowego. W sobote o 12:50 zostanie pokazany tylko 45-minutowy skrót.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Pablo1989
Użytkownik

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Pablo1989 » 27 maja 2010, 10:23

W pewnym magazynie dla miłośników gier komputerowych i nie tylko CD-Action był taki felieton :P, jak jeden z redaktorów na Eurowizję narzekał a to że do nas eurowizja do finałów nie bierze a tacy gorsi nie jesteśmy, i ten regulamin że nie wolno na swój kraj głosować, a głosują ci z Irladni czy innych państwek na północy.
0 x
Początek (Dziennik Telewizyjny)
Obrazek

Obrazek
Końca (Wiadomośći)
ARTUR B.
x 230

[TVP1] Eurowizja

Post autor: ARTUR B. » 27 maja 2010, 12:05

Mam trochę wrażenie, że Eurowizja coraz bardziej zamienia się w festiwal muzyki ludowej. Kiedyś startowali artyści z nowymi brzmieniami, którzy chcieli osiągnąć komercyjny sukces w Europie i na świecie. W ogóle się nie odczuwało głosów jury. Co prawda gorsze piosenki weszły do finału od Polski, ale i tak nie dawałem dużych szans Mrozińskiemu. Występ wg mnie był fatalny, na scenie był zbyt duży chaos.
0 x
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Paweł Ciupak » 27 maja 2010, 19:01

3q33 pisze:Owszem. Ta piosenka była typowo-eurowizyjna.
No bo cóż, ostatnio jest trend, że wygrywają piosenki, które odchodzą od typowo eurowizyjnego stylu. Wystarczy sobie przypomnieć np. zespół Lordi (notabene dzięki któremu zacząłem słuchać metalu ;p), czy Mariję Šerifović. Albo nawet wcześniej, Secret Garden.

(i nie, naśladowanie w/w wykonawców nic nie da, jak to dowiodła praktyka naśladowania zwycięzców poprzednich konkursów)
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2331
x 994

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Trzeciak » 30 maja 2010, 0:26

I wszystko jasne. Niemcy wygrały konkurs Eurowizji. Chyba dawno nie było, tak, że wygrał kraj z "wielkiej czwórki". Oznacza, to, że za rok odbędzie się on w Berlinie. Natomiast zanotowałem sobie kilka ciekawych rzeczy.

Na początku konkursu Artur Orzech powiedział, że w konkursie "będzie kilka dobrych piosenek, większość złych, ale tu liczy się dobra zabawa". Poza tym porównał scenografię tegorocznej Eurowizji do scenografii programu "Śpiewaj i walcz" i po raz pierwszy poprawnie "obstawił" zwycięzcę Eurowizji, co sam przyznał na wizji.

Jako polski sprawozdawca przyznający punkty po raz pierwszy zadebiutowała Aleksandra Rosiak. W polskim jury byli m. in. Krystyna Prońko, Marek Kościkiewicz i Maria Szabłowska.

A co do realizacji konkursu, to warto dodać, że wykorzystano wirtualną grafikę (efekty 3D), co było wykorzystywane m. in. podczas festiwalu w Opolau 2008. Podczas pokazywania wizytówek były także widok na wykonawcówi z miejsca tuż przed sceną.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
mrc5
Obserwator
x 2
x 3

[TVP1] Eurowizja

Post autor: mrc5 » 30 maja 2010, 19:06

3q33 pisze:Jako polski sprawozdawca przyznający punkty po raz pierwszy zadebiutowała Aleksandra Rosiak. W polskim jury byli m. in. Krystyna Prońko, Marek Kościkiewicz i Maria Szabłowska.
A przy jakim tle stał polski sprawozdawca?
0 x
10 lat czekałem na TVP Sport w DVB-T. Na TVN24 przyjdzie mi poczekać pewnie kolejne 10 :lol:
Awatar użytkownika
dlukasz
Użytkownik
x 4
x 3

[TVP1] Eurowizja

Post autor: dlukasz » 30 maja 2010, 19:43

mrc5 pisze:
3q33 pisze:Jako polski sprawozdawca przyznający punkty po raz pierwszy zadebiutowała Aleksandra Rosiak. W polskim jury byli m. in. Krystyna Prońko, Marek Kościkiewicz i Maria Szabłowska.
A przy jakim tle stał polski sprawozdawca?
Ola Rosiak stała na tle Warszawy noca widać było PKiN widok podobny do tego w Serwisach TVP Info
0 x
Awatar użytkownika
CamilloIpla
Użytkownik

[TVP1] Eurowizja

Post autor: CamilloIpla » 03 cze 2010, 20:10

Szkoda, że po raz kolejny nie dostaliśmy się do finału. Piosenka była nawet fajna. Jedna taka mała podpowiedź ode mnie. Tradycja i sentyment to nie dobry przepis na wygraną. Aczkolwiek ta kreacja mi się również podobała ;)
0 x
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 11
x 126
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Poland » 11 wrz 2010, 13:32

Mógłby ktoś usunąć ten spam w poprzednim poście - bardzo o to proszę jako autor tematu.
Tymczasem jak już zapewnie wiecie z urzędu dyrektora Eurowizji odchodzi Svante Stockselius - jego następca ma być wybrany do końca tego roku. Svante kieruje Eurowizją od 2003 roku - to on wprowadził jeden a potem dwa półfinały i to on wprowadził podzielone głosy widzów i jury. Kończący swoją prace dyrektor Eurowizji jest również twórcą Melodifestivalen - największych i zrobionych z dużym rozmachem preselekcji w Europie. Preselekcje te organizowane są w Szwecji. Tymczasem coraz bardziej możliwy jest udział Włoch (kraju który pauzuje od około 1993 z małą przerwą w 1997 oku na Eurowizji. Jak informuje stacja Rai 2 zwycięzca programu X Factor nie będzie miał zagwarantowanego miejsca w Festiwalu San Remo - w zamian jak spekulują dziennikarze jego zwycięzca może jechać na Eurowizję którą RAI unika jak ognia (choć w 2008 roku testowo wypuściła ona San Marino (SMRTV) na Eurowizję. Jeżeli wrócą to będą oni automatycznie w finale jako część Big 4 a raczej Big 5. Gospodarzy będzie reprezentować ponownie Lena a sama Eurowizja może być zorganizowana w jednym z czterech miastach : Berlinie (stolicy kraju),Hanowerze (rodzinnym mieście zwyciężczyni Eurowizji),Hamburgu (miejscu organizacji największego party Eurowizyjnego w Europie) lub Düsseldorf (największy faworyt z tej czwórki który dał się poznać fanom Eurowizji jako miejsce gdzie fani Eurowizji tańczyli w rytm "hymnu" Eurowizji 2010 czyli "Glow" grupy Madcon. Sama Eurowizja 2011 odbędzie się między 10 a 14 maja tj. nie wiele później niż Eurowizja 2007 która swój półfinał miała 10 maja a finał 12 maja. Wczoraj natomiast Cypr wybrał na swojego reprezentanta na Eurowizję 2011 podczas programu "Perfomance" Christos'a Mylordos'a. Dodam jeszcze że Holandia na następny rok wybrała trio 3Js. Udział w konkursie potwierdziło jak na razie około 25 państw choć może ich więcej - powrót zapowiedziała Austria i prawdopodobnie Węgry oraz wspomniane Włochy. Polski jak na razie nie ma na tych listach ale potwierdzenie udziału przez nasz kraj jest kwestią najbliższych miesięcy a jeśli to będzie zrobione szybko jak w ubiegłym roku (kiedy potwierdzaliśmy udział we wrześniu) to i nawet dni. Jeżeli dojdzie w Polsce do kolejnych preselekcji to obędą się one w poniedziałek 14 lutego idąc za tradycją rozgrywania preselekcji w Walentynki zapoczątkowaną w 2009 roku lub dzień wcześniej czyli 13 lutego. Pierwsze preselekcje odbędą się już 11 grudnia w Szwajcarii a kolejne dziesięć dni później w Albanii. Preselekcje we wszystkich chętnych krajach będą organizowane do 14 marca włącznie potem odbędzie się spotkanie EBU w celu wyłonienia składów półfinałów. Co o tym sądzicie ?? Według mnie nasz kraj powinien być na Eurowizji 2011 jednak powinien zmienić sposób wyboru reprezentanta oraz podnieść poprzeczkę jeżeli chodzi o uczestników tychże selekcji.
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 11
x 126
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Poland » 03 gru 2010, 13:50

Przepraszam że piszę post pod postem ale mam do przekazania ważną informacje - po 13 latach przerwy do rywalizacji eurowizyjnej powraca Telewizja RAI czyli inaczej mówiąc Włochy ! Dodatkowo udział w konkursie zapowiedziała powracająca po 3 latach Austria i powracające po rocznej przerwie Węgry. Z konkursu chwilowo wycofuje się STV z Słowacji która szuka pieniędzy i jednocześnie przeprowadza reboarding łącząc się z tamtejszym radiem w jedną spółkę ale za to w konkursie wystąpi Liechtenstein. Liczba uczestników konkursu wyniesie więc w 2011 roku 42 i będzie większa o 3 kraje w porównaniu z tym rokiem o 3 kraje - tyle uczestników miały już Eurowizję w Helsinkach w 2007 roku i Moskwie w 2009 roku. Rekord uczestników padł w 2008 roku kiedy to do Belgradu przyjechały reprezentacje z aż 43 państw. Na stan obecny udział potwierdziło 37 krajów w tym Polska jako 31 w kolejności oficjalnego potwierdzenia poprzez internet. Pełną listę uczestników ESC 2011 mamy poznać już 21 grudnia.
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
ARTUR B.
x 230

[TVP1] Eurowizja

Post autor: ARTUR B. » 03 gru 2010, 14:38

Nie dasz nam spokoju z tym konkursem, co?
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”