TV6

Dział poświęcony ogólnopolskim kanałom Grupy Polsat.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

TV6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Jak poinformował Presserwis spółka Polskie Media (nadawca TV4) uruchomi nowy kanał dla młodzieży pod nazwą "TV6". Spółka złożyła już wniosek do KRRiTV o udzielenie koncesji satelitarnej dla tego kanału. Początkowo ma być dostępny w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych, a docelowo ma trafić do naziemnej telewizji cyfrowej. Skoro to będzie kanał młodzieżowy i bedzie miał taką nazwę, to ciekawe, czy stacja rzeczywiście okaże się "telewizją na szóstkę" ? :D
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ediss
VIP Expert
Posty: 1185
Rejestracja: 12 gru 2009, 19:29
x 2
x 13

Szóstka (TV6)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ediss »

Bardzo bym chciał, by ten kanał pomógł Czwórce wybić się na polskim rynku (ten kanał + cyfryzacja). "Szóstka" będzie miała ten plus, że jako pierwsza ze wszystkich stacji młodzieżowych pojawi się w naziemnej telewizji. Tylko co tam będą pokazywać :D? Bo większość tego typu kanałów to kanały międzynarodowe (Disney XD, Cartoon Network, Disney Channel, Nick. Nie wiem jak jest z ZigZapem).
Obrazek
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Szóstka (TV6)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Kiedyś sporym problemem nowych stacji był zasięg, teraz ten problem będzie miał dużo mniejsze znaczenie, więc może być z TV6 fajna stacja. TV4 potrafi puścić coś ciekawego, więc liczę, że z TV6 będzie podobnie.

Poza tym popatrzcie, jak zmieniło się TV4 - jak wyglądało w roku 2000, a jak teraz - zupełnie 2 różne stacje. Kiedyś dużo powtórek z Polsatu, teraz nie ma ich wcale (poza niektórymi filmami).
2009-2021
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Szóstka (TV6)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ediss pisze:Bardzo bym chciał, by ten kanał pomógł Czwórce wybić się na polskim rynku (ten kanał + cyfryzacja). "Szóstka" będzie miała ten plus, że jako pierwsza ze wszystkich stacji młodzieżowych pojawi się w naziemnej telewizji. Tylko co tam będą pokazywać :D? Bo większość tego typu kanałów to kanały międzynarodowe (Disney XD, Cartoon Network, Disney Channel, Nick. Nie wiem jak jest z ZigZapem).
Zig Zapem zajmuje się Canal + Cyfrowy. Co do TV6 to nazwa jak najbardziej trafiona - nikt ze stacji telewizyjnych nie ma w nazwie cyfry "6" a oprócz niej cyfry od 1 do 7 są zaklepane. Co do oferty programowej to sobie napewno poradzą w końcu mają w ofercie Włatców Much , 100 złych uczynków czy Zbuntowanych albo programy "Allegra" i "Muzyczne listy"...
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Szóstka (TV6)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

"5" to Polsat, stąd TV6.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
sziraczek17
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:07
x 3
Kontakt:

Szóstka (TV6)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sziraczek17 »

A dlaczego akurat Polsat 5? Ja uważam, ze koledze chodziło o to, że 1-3 to TVP 4-TV4, 5-Tele5, 6- (tutaj nowy TV6) a 7- TVN7. Polsat raczej kiedyś pasował na 3, gdyz jak powstał, wszyscy widzowie mieli go na 3 programie w telewizorze ustawiony (bo innych nie było) :)
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Szóstka (TV6)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

sziraczek17 pisze:koledze chodziło o to, że 1-3 to TVP 4-TV4, 5-Tele5, 6- (tutaj nowy TV6) a 7- TVN7
Dokładnie. Chodzi o cyfrę w nazwie stacji, a nie o to, kto miał jaki kanał pod którym numerem, bo z tym bywa różnie. Kpc21 kojarzy Polsat z 5, ja z 4, a znam takich, co i z 7, więc każdy ustawia (jeśli może) wg własnych przyzwyczajeń. A nazwa stacji może jedynie zasugerować ten numer.
2009-2021
Awatar użytkownika
Beejay
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 12 cze 2006, 13:20
Lokalizacja: Warszawa, SK
Kontakt:

Szóstka (TV6)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Beejay »

Ja też odebrałem "6" w nazwie stacji, jako pierwszą wolną cyfrę, to tego zbliżoną do nazwy stacji macierzystej. Natomiast nie bardzo rozumiem sens przyznawania TV4 i Pulsowi dodatkowego kanału na tym multipleksie. Era "sprawiedliwego" podziału dóbr chyba skończyła się bezpowrotnie 20 lat temu. Stacje te nie mają tradycji tworzenia nowych kanałów, bardziej logiczne byłoby podzielenie pozostałych wolnych miejsc między TVN i Polsat, przy zastrzeżeniu, że nie mogą być kodowane. O ile nadawcy posiadający platformy są tym zainteresowani, bo to nie jest do końca jasne.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Szóstka (TV6)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Ale właśnie chodzi o wyrównanie szans dla wszystkich stacji, a nie o dalsze podtrzymywanie "uprzywilejowanej" pozycji Polsatu i TVN.
2009-2021
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Szóstka (TV6)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Ja przyznam wam się, że mi też kojarzy się Polsat z 5. Gdyż mimo to, że TVP1 na 1, TVP2 na 2, TVP INFO(WTEDY TVP3) na 3, na 4 nic, a na 5 Polsat, dopiero później 4 u mnie naziemnie zajął TVN
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
slawomax
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 12 kwie 2010, 21:25

Szóstka (TV6)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: slawomax »

Ktoś wie kiedy on wystartuje??
d-_-b
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Szóstka (TV6)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

A kogo tu obchodzą czyjeś dywagacje n.t. cyfr w telewizorze? Kanał jeszcze nie wystartował, a tutaj już miliony spekulacji. Poczekajcie - zobaczycie...
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Szóstka (TV6)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

U mnie "4" to kiedyś był Canal+, później TVN i tak mam do dziś na jednym telewizorze. SztyrWielki - też chyba miałeś tam Canal+, ale możliwe że o tym nie wiedziałeś, bo przez większość dnia był kodowany i wyglądało to podobnie jak zakłócenia (do odkodowania potrzebny był specjalny dekoder, podobnie jak dziś były okienka niekodowane, ale wtedy w tych okienkach było co oglądać) - bardzo możliwe, bo mieszkasz w Grotnikach czyli tak samo jak ja w okolicach Łodzi.

Rzeczywiście Polsat różnym osobom może kojarzyć się z różnym numerem, co zależy głównie od tego jakie kanały są w danym miejscu odbierane. Obecna TVP Info w latach 90. nie we wszystkich województwach miała numer "3" (np. w szczecińskim była to bodajże "siódemka"), choć u nas zawsze była "łódzka Trójka", dopiero wraz ze startem TVP Info odeszli od tej nazwy. Polsat był też w większości regionów trzecim (tam gdzie nie docierała TVP3) albo czwartym programem, który pojawił się w TV naziemnej. Choć przed wprowadzeniem koncesji były jeszcze stacje Polonii 1, a na południu kraju była TV Wisła (czyli dzisiejszy TVN).
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Krewetka
Obserwator
Posty: 266
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:15
x 1

Szóstka (TV6)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krewetka »

Bardzo fajny pomysł jeżeli chodzi o typ stacji. Ciekaw jestem dla której młodzieży TV6 ma zamiar docierać. Dla typowych nastolatków, czy dla tej "starszej" młodzieży? Jeżeli będzie to ta druga opcja, to byłoby fajnie, gdyby w TV6 emitowali kreskówki typu "adult-swim" np. "Family Guy".
Awatar użytkownika
krystian1394
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 28 lut 2008, 10:05

Szóstka (TV6)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krystian1394 »

Jak się akurat złożyło fajnie:
"TV6 - Litewski kanał telewizyjny, skierowany do młodych ludzi...."
http://pl.wikipedia.org/wiki/TV6
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny Polsatu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość