Kwestie formalne

Wszystko co związane z działaniem tego forum.
janusz080
Obserwator
Posty: 353
Rejestracja: 24 paź 2008, 17:53

Kwestie formalne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janusz080 »

Nie wiem, gdzie to napisać. Napiszę więc tu.
Komentarze. Dwie wypowiedzi mi się bardzo niespodobały. Jedna pod tekstem o żartach ZDF z tragedii pod Smoleńskiem. Ktoś napisał coś w stylu "głupie szwaby". Akurat jakby Szwabowie byli grupą ludności w Niemczech za to odpowiedzialną.
Druga sprawa - "przepychanki" pod wieloma newsami typu ja mam telewizję nowej generacji a głupie wieśniaki z polszmatu mają same śmieciowe kanały, jak i na odwrót. Nie da się tego usuwać?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Kwestie formalne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Mam prośbę. Spróbujmy podratować to forum, bo naprawdę to przykre gdy wchodzę po 1-2 dniach, a nie widzę praktycznie żadnych nowych wiadomości... No chyba, że rejestruje się jakiś spamowy robot... Piszcie, zaglądajcie wcześniej. Sugerowaliście się tym, że przez niektórych użytkowników, poziom forum się obniża - ale pamiętajcie, że nie tylko oni pracują na jego rangę, ale także Wy - to się tyczy administratorów, moderatorów, jak również zwykłych userów.

A to z innej beczki: http://www.youtube.com/watch?v=qzgclznNFfI
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Kwestie formalne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

RaPi choć tego nie ogłosił na forum, dzisiaj nadał mi uprawnienia moderatora. Zobaczymy co będzie potem. Udało mi się posprzątać trochę na forum, a w działach dotyczących TVP i TVN poprzyklejałem wątki dotyczące bezpośrednio kanałów ogólnokrajowych i tematycznych (podobnie zastosowanie miało miejsce wcześniej w dziale Polsat). Reszta jest wolna.
Kazik
Obserwator
Posty: 377
Rejestracja: 07 paź 2007, 18:09
x 1

Kwestie formalne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kazik »

Karol pisze:RaPi choć tego nie ogłosił na forum, dzisiaj nadał mi uprawnienia moderatora. Zobaczymy co będzie potem. Udało mi się posprzątać trochę na forum, a w działach dotyczących TVP i TVN poprzyklejałem wątki dotyczące bezpośrednio kanałów ogólnokrajowych i tematycznych (podobnie zastosowanie miało miejsce wcześniej w dziale Polsat). Reszta jest wolna.
Bardzo dobrze że ktoś jeszcze próbuje ratować to zasłużone forum, bo to co się działo przez ostatnie 2 miesiące z nim to szkoda gadać.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3400
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 704
Kontakt:

Kwestie formalne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Uważam, że taka opinia w twoim wypadku jest wysoce niesprawiedliwa. Najlepiej krytykować, ale samemu coś zrobić to trudno. Wszyscy narzekają na syf i bałagan na forum - ale czy ktoś pokwapi się raportować posty które są nie najlepsze? Śmiem wątpić. Czasami bawicie się i odpisujecie na głupoty i mamy więcej pracy.
Działamy z Ice najlepiej jak się da - usuwając wszystkie śmieci i dbając o to, aby pozostały tutaj jakieś strzępy poziomu - bo reszty moderatorów tutaj po prostu nie widać. Bez obrazy dla nich, oczywiście. Mam nadzieję, że dzięki Karolowi forum będzie wyglądać o wiele lepiej - ale my też nie możemy jako moderatorzy zrobić wszystkiego - działy na forum są od dawna nie modyfikowane, trochę się zmieniło np. na rynku platform satelitarnych, rozwinęły się nowe usługi - takie jak VOD czy telewizja 3D - tego u nas nie ma - a powinno być.

Teraz moje pytanie do wszystkich - mam nadzieję, że włączycie się w dyskusję: Jakie są plusy i minusy na forum Media2.pl i co chcielibyście w nim zmienić ?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Kwestie formalne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Powiem co było plusem, bo to oczywiste - użytkownicy. Należy zacząć od tych, którzy przyszli tu z forum ML. Wielu wnosiło przez dłuższy czas dużo w rozwój tego boardu, nie zapominam też osobach, które zarejestrowały się później. Jedno nie zmienia faktu - czasem więcej na forum napisze jakiś bot niż zwykły użytkownik. Część z was odsunęła się z braku czasu, a część z nieznanych do dzisiaj przyczyn - często zwalając winę na dzieci neostrady, które tu się pojawiały. Ale takich trzeba zwalczać, a nie im ustępować. Bo gdy już pozbyliśmy się niepotrzebnych śmieci, nie pisze tu już prawie nikt.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Kwestie formalne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Wprowadziłem także małe zmiany - tymczasowo do działu Polskie Stacje TV. Przykleiłem tam wszystkie wątki o funkcjonujących obecnie stacjach telewizyjnych, reszta została tak jak wcześniej, natomiast dyskusje o zaniechanych projektach zostały przeniesione do Wspomnień. Póki co skończyło się na przyklejaniu, mam jednak kilka pomysłów na przebudowę działów o telewizji, ale jak na razie nic nie mogę.
Daredevil
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 31 sie 2006, 10:26

Kwestie formalne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Daredevil »

Według mnie to jest przegięcie. Żeby przeczytać nowe posty, musiałem przekopywać się przez przyklejone tematy do trzeciej strony. O ile w działach o TVP, TVN i Polsacie jeszcze to zdaje egzamin, tak w "Polskich stacjach telewizyjnych" jest ich po prostu za dużo.

Proponowałbym odlepienie.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3400
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 704
Kontakt:

Kwestie formalne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Moi drodzy - forum przechodzi małe zmiany i stąd chwilowe zamieszanie w wątkach i działach.
Wkrótce powróci wszystko do normy - będzie można znaleźć wszystko bez problemu.
Co więcej - mamy nadzieję, że będzie bardziej czytelnie.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Kwestie formalne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Daredevil pisze:Według mnie to jest przegięcie. Żeby przeczytać nowe posty, musiałem przekopywać się przez przyklejone tematy do trzeciej strony. O ile w działach o TVP, TVN i Polsacie jeszcze to zdaje egzamin, tak w "Polskich stacjach telewizyjnych" jest ich po prostu za dużo.

Proponowałbym odlepienie.
Od szukania jest też wyszukiwarka jako nieodłączny element forum. Poza tym część tematów z "Polskich stacji telewizyjnych" docelowo znajdzie się w zupełnie innym dziale. W tej chwili forum jest nieczytelne, dzisiaj jak się zabrałem za sprzątanie, to znalazłem dużo dubli albo zapomnianych wątków... i to tylko dlatego, że znajdują na którejś stronie z kolei.

Zmiany mają mieć na celu dostosowanie forum do współczesnych potrzeb użytkowników - zarówno zwykłych czytelników, jak i regularnie piszących. Osobiście mam wrażenie, że na dzień część działów zrobiła się nieczytelna, a z uwagi na zbyt małą ilość aktywnych moderatorów, nie wszystko dało się ładnie posprzątać czy jak kto woli - poukładać. Trzeba także postawić na najbardziej liczące się kategorie rynku medialnego, resztę albo złączyć albo po prostu z nich zrezygnować. Myślę, że wtedy dużo łatwiej nie tylko zachęcić potencjalnego użytkownika do zarejestrowania się pisania, ale i nam tu obecnym ułatwi to komunikację i wymianę zdań.

Póki co, takie są tylko plany. W każdym razie - forum potrzebuje małego odświeżenia merytorycznego.

PS. Żeby odnaleźć wątek np. o MTV Polska, trzeba było przekopać się przez 4-5 stron. To też nie było fajne, a dział w końcu dotyczy stacji telewizyjnych, a nie Big Brothera Kids...
Kazik
Obserwator
Posty: 377
Rejestracja: 07 paź 2007, 18:09
x 1

Kwestie formalne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kazik »

Myślę że najlepiej byłoby przyklejone tematy ustawić alfabetycznie
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3400
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 704
Kontakt:

Kwestie formalne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Myślę, że powinniście okazać trochę cierpliwości teraz i poczekać kilka dni aż forum wróci do normy :)]
A najlepiej pisać - pisać - pisać :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Kwestie formalne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Kazik pisze:Myślę że najlepiej byłoby przyklejone tematy ustawić alfabetycznie
Nie da się tak. Tematy segregują się odpowiednio w kolejności dopisania ostatniego postu. Być może trzeba by grzebać w skrypcie forum, a takiej możliwości nikt z nas nie ma. Co najwyżej ktoś zajmujący się serwerem od strony technicznej.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

Kwestie formalne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Kazik pisze:Myślę że najlepiej byłoby przyklejone tematy ustawić alfabetycznie
Po co? Przecież wszystko zostanie przerobione przez admina - pojawią się nowe wątki, forum zostanie oprzątnięte. :) Z działu '' Polskie stacje telewizyjne'' zostaną przeniesione wątki dotyczące programów telewizyjnych do właśnie nowego działu - tak wyjaśnił mi Kamil. Reszcie moderatorów też się lepiej będzie pracować. Teraz wszystko w rękach Karola jeśli chodzi o sferę techniczną. O dalszą część merytoryczną musimy potem dbać My - użytkownicy. Moderatorzy również. Nauczka jest i to spora. Trzeba tylko znaleźć czas. Ja go będę mieć - wtedy kiedy skończę swoje inne zajęcia.
Tematy z ''Polskie stacje telewizyjne'' zostaną odklejone z chwilą kiedy większość wątków zostanie przeniesiona do nowego działu.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Kwestie formalne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Jeśli chodzi o mnie, to mogę zadbać co najwyżej o sferę wizerunkową.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości