[TVP2] Pytanie na śniadanie

Tutaj rozmawiamy o programach lifestylowych.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

[TVP2] Pytanie na śniadanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Karol pisze:Studio jest w letterboksie, ale czołówka jest rozjechana, bo przygotowana do formatu 4/3 w oryginale.
Też o tym wspomniałem wcześniej. :) Pomyliłem się w ostatnim poście, bo pisałem go na szybko. :)
Kpc21 pisze:Familiada od zawsze emituje reklamy (sponsorów) i zapowiedzi programów rozrywkowych przed finałem. jak dotąd nikt tego nei zakwestionował. Ale to chyba dlatego, że to "tradycja".
Jak to ma się do tematu ''Pytanie na śniadanie''? ;)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[TVP2] Pytanie na śniadanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Kpc21 pisze:Familiada od zawsze emituje reklamy (sponsorów) i zapowiedzi programów rozrywkowych przed finałem. jak dotąd nikt tego nei zakwestionował. Ale to chyba dlatego, że to "tradycja".
Za rzadko oglądasz "Familiadę" - kiedyś przerywała. Gdy zdarza mi się ją ostatnio oglądać, to zapowiedzi jakoś nie widzę. A poza tym zapowiedzi to nie bloki reklamowe - TVP wtedy ma straty na czasie antenowym, które i tak sobie odbija po emisji programu. A jeśli chodzi o sponsorów, to nie są to sponsorzy programu, tylko nagród w nim - to samo jest przecież nawet w "Pytaniu na śniadanie", "Śmiechu warte" czy "Kole fortuny".
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP2] Pytanie na śniadanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Marzena Rogalska w 'Pytaniu na śniadanie'

Marzena Rogalska dołączy od września do grona prowadzących poranny magazyn Dwójki "Pytanie na śniadanie". W programie pojawią się też nowe cykle tematyczne i lekko odświeżona zostanie jego scenografia.

więcej: http://[link zakazany]/article/27 ... adanie.htm
Powiem krótko - to jest bardzo dobra decyzja. Mam nadzieję, ze świetnie sobie poradzi w nowej roli, wszak ma doświadczenie na polu prowadzeniu programów o lifestylowej tematyce. Choć z drugiej strony trochę się w tej TVP będzie musiała się napracować :).

A tak poza tym, to na antenie TVP2 zaczęli puszczać zapowiedzi "Pytania na śniadanie" w których jest informacja o pierwszych wydaniach po wakacjach oraz o nowej porze. Z tego co można zobaczyć na promie oprawa graficzna pozostanie bez zmian.

Edit: Jak podał serwis wirtualnemedia.pl Marzena Rogalska poprowadzi program razem z Janem Poszpieszalskim (kojarzony z budzącym emocje programem publicystycznym "Warto rozmiawiać", a w latach 90. prowadzący program "Swojskie klimaty", który był emitowany w sobotnie popołudnia w TVP1). Jednocześnie oznacza to, że z programem żegna się Odeta Moro-Figurska. Oprócz tego 31 sierpnia mamy takze zobaczyć odświeżoną scenografię.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP2] Pytanie na śniadanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

No i wszystko jasne. Jak poinformował Presserwis Agnieszka Szulim-Badziak wraz z Jarosławem Budnikiem będą nową parą w programie "Pytanie na śniadanie". Po raz pierwszy zadebiutują 11 stycznia 2009. Jednocześnie oznacza to pożegnanie Szulim ze studiem oprawy TVP1, z którym była związana od maja 2005 roku. Oprócz tego od stycznia program będzie się zaczynał o 8.30, aby konkurować z "Dzień dobry TVN". Para powiedziałbym świetna, znane osobistości z mediów, tylko czy to spowoduje pokonanie konkurencyjnego programu ze stacji na ul. Wiertniczej.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP2] Pytanie na śniadanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Jak poinformował serwis wirtualnemedia.pl "Pytanie na śniadanie" będzie w tym roku emitowana w letniej ramówce. Pora emisji się nie zmieni - nadal to będzie 8:30. Program ten ostatni raz emisję letnią miał w 2007 roku - latem 2008 i 2009 roku w tym paśmie były emitowane powtórki seriali. Podczas sezonu wakacyjnego w zawartości merytorycznej będą dominowały tematy turystyczno-podróżniczne oraz związane z 200. rocznicą urodzin Fryderyka Chopina.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP2] Pytanie na śniadanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Jak poinformował Pressserwis od września "Pytanie na śniadanie" może być nadawane także w sobotnie poranki. Wcześniej program ten w soboty był nadawany od początku stycznia 2007 do końca kwietnia 2008 (w okresie styczeń-czerwiec 2007 program ten miał nazwę "Śniadanie z Dwójką"). Co prawda w soboty "Pytanie na śniadanie" może nie pokonać "DD TVN", ale TVP2 chce przynajmniej poprawić oglądalność stacji.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP2] Pytanie na śniadanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Jak poinformował serwis wirtualnemedia.pl od września program poprowadzi Wojtek Jagielski (potwierdziły się informacje, jakie padły w temacie o DD TVN). Będzie on prowadził w parze z Beatą Sadowską. Jednocześnie to oznacza, że program przestanie prowadzić Jarosław Budnik, który dołączy do grona stałych komentatorów „Bitej Śmietanki Towarzyskiej” (jednego z najpopularniejszych cyklów "PnŚ"). Jak powiedziała szefowa programu Alicja Resich-Modlińska dla Jarka Budnika ma też wiele innych programów antenowych. Skład pozostałych par programu jesienią się nie zmieni.

Jednocześnie wiadomo już, że jesienią program nie będzie nadawany w soboty, tylko tak samo, jak w ramówce wiosennej - od poniedziałku do piątku od 8.30 do 10.40.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP2] Pytanie na śniadanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Wojciech Jagielski odszedł z TVN rzekomo z powodu najniższej oglądalności wydań z jego udziałem (co wg mnie powoduje pani Pieńkowska, choć mi się podoba ich prowadzenie). Tymczasem po przejściu do konkurencji dotychczasowy prezenter DDTVN "wygryzł" Jarka Budnika. Co najmniej dziwne, w świetle powodów odejścia, jakie podaje TVN. Jak się łatwo domyślić, prawdziwe przyczyny zostaną tajemnicą.
2009-2021
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3402
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 704
Kontakt:

[TVP2] Pytanie na śniadanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Budnik absolutnie sobie nie radził z Pytaniem na śniadanie. To dobry prezenter ale totalnie nie odnajduje się w takich programach.
Dwójka mu pewnie nie da zginąć - zobaczycie.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP2] Pytanie na śniadanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Już wiadomo, że 3 września po raz pierwszy w parze z Beatą Sadowską program poprowadzi Wojtek Jagielski. To oznacza, że w najbliższy piątek (27 sierpnia) program po raz ostatni poprowadzi Jarek Budnik.

źr: TVP.pl
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP2] Pytanie na śniadanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Jak podał serwis TVP.pl od 6 września "Pytanie na śniadanie" otrzyma nową scenografię. Dlatego też letnia edycja programu była nadawana z tzw. "bocznej części" studia na korytarzach, gdzie znajduje się widok na osiedle obok siedziby TVP S. A.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP2] Pytanie na śniadanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Polecam wywiad z Alicją Resich-Modlińską, m.in. o kopiowaniu "DDTVN" w "PNŚ" lub odwrotnie: http://[link zakazany]/artykul/re ... -sniadanie

Moim zdaniem pani Alicja nie wszędzie ma rację, mówiąc o "DDTVN".
2009-2021
Awatar użytkownika
wislok
Junior
Posty: 1488
Rejestracja: 24 cze 2009, 17:29
x 37
x 215

[TVP2] Pytanie na śniadanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wislok »

Ano cóż,co można wymyślić w TV śniadaniowej,pewne rzeczy skopiowal TVN,pewne TVP i tak to się kręci..
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP2] Pytanie na śniadanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

direct39 pisze:Polecam wywiad z Alicją Resich-Modlińską, m.in. o kopiowaniu "DDTVN" w "PNŚ" lub odwrotnie: http://[link zakazany]/artykul/re ... -sniadanie

Moim zdaniem pani Alicja nie wszędzie ma rację, mówiąc o "DDTVN".
Świetna riposta Resich-Modlińskiej. Miszczak z kopiowaniem TVP od TVN-u się zagalopował, szczególnie jeśli chodzi o oprawy.

Kopiowanie coś od konkurencji lub od zachodnich stacji telewizyjnych jest normą w dobie konkurencyjnego rynku medialnego. I nie ma w tym nic złego, w przeciwieństwie do tego, co mówi Miszczak. Tym bardziej, że TVN taki oryginalny to nie jest.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

[TVP2] Pytanie na śniadanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

A według mnie to TVP trochę bardziej jednak kopiuje NIEKTÓRE rzeczy od TVN. Sorry, ale nie znoszę tej kobiety. Jest jakaś taka... dziwna. Zgadzam się z Directem39 nie miała ona wszędzie racji, a według mnie to ONA przesadziła w niektórych sprawach za bardzo.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy lifestylowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości