FX (dawniej FOX)

morus1000
Poster
Posty: 2087
Rejestracja: 05 cze 2006, 16:44
x 86
x 134

FX (dawniej FOX)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: morus1000 »

Serialowy FOX wkracza do Polski

Jesienią br. spółka FOX International Channels (FIC) uruchomi w naszym kraju kanał serialowy pod marką FOX – dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

Stacja nadawać będzie wyłącznie seriale i skierowana będzie do młodego widza. Jej ramówka zostanie przygotowana specjalnie na polski rynek, a znajdzie się w niej m.in. serial „The Walking Dead”, który na kanałach FIC na całym świecie będzie mieć premierę w listopadzie br. tuż po premierze w amerykańskiej stacji AMC (będzie to opowieść o losach ludzi po pandemicznej apokalipsie, po której świat opanowały zombie). FOX obok emitować też seriale pochodzące z wytwórni Twentieth Century Fox Television, dzięki umowie zawartej przez FIC w maju br.

FOX będzie drugim kanałem nadającym seriale w polskim portfolio FOX International Channels obok skierowanego do kobiet kanału FOX Life. Spółka jest też nadawcą takich kanałów jak FOX Life HD, National Geographic Channel, National Geographic Channel HD, Nat Geo Wild, Nat Geo Wild, Nat Geo Music i Baby TV.

Serialowa stacja pod marką FOX nadaje też m.in. w Hiszpanii, Portugalii i Włoszech.

http://[link zakazany]/artykul/se ... -do-polski
Tak bez niczego startuje nowy kanał FOX :)
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

FOX (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

http://www.foxtv.pl/ - właśnie uruchomili licznik do startu kanału i strony internetowej.
Poland - Aktywnie najlepszy!
AlexLL
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 12 wrz 2010, 22:28

FOX (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AlexLL »

Oby ten kanał zawitał do Cyferki :)
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

FOX (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Szkoda, że to tylko FOX (seriale), a nie FOX POLSKA :(
Obrazek
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

FOX (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Już uwielbiam ten kanał - skoro wśród zdjęć pozycji programowych FOXa na stronie pojawił się serial "Simpsonowie", mam przeogromną nadzieję, że będzie on emitowany na antenie nowej stacji. Jest to niemal pewne! :D Na rynek wchodzą pewnym krokiem, pięknie!
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

FOX (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

piotrekmessi pisze:Szkoda, że to tylko FOX (seriale), a nie FOX POLSKA :(
W zły sposób to ująłeś, jednak chyba wiem o co Ci chodzi. Masz problem z tym, że Fox na polskim rynku nie pojawia się z kanałem ogólnym, lecz tylko ze sprofilowanym. No cóż, chyba dostali porządnego kopa źle inwestując w TV Puls - stworzyli jedynie dobry serwis informacyjny dla tej stacji, inwestując jednocześnie w słabą rozrywkę, stare seriale komediowe i nudne programy rozrywkowe z zagranicy. To jest nauczka. Jednak kanał z serialami ma szanse, bo kanał tematyczne (patrz: AXN czy Fox Life) cieszą się dość sporą oglądalnością, mimo, że skupiają się praktycznie tylko na serialach. Fox w wersji ogólnotemtycznej nie miałby już dostępu do nadajników naziemnych, które gwarantują tego typu stacji duży zasięg, a co za tym idzie szansę na pozyskanie tylu widzów i zysku z reklam, by poczynione inwestycje w program się zwróciły.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

FOX (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Tak, sorry za złe ujęcie tematu. Może kiedyś powstanie kanał ogólno tematyczny albo FOX zrobi kanał np. nie FOX life i FOX z serialami tylko na przykład stworzy zupełnie nowy kanał, moja propozycja to np. FOX entertainment, w którym emitowali by seriale i programy podobnie jak na BBC entertainment :D
Obrazek
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

FOX (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Tak, sorry za złe ujęcie tematu. Może kiedyś powstanie kanał ogólno tematyczny albo FOX zrobi kanał np. nie FOX life i FOX z serialami tylko na przykład stworzy zupełnie nowy kanał, moja propozycja to np. FOX entertainment, w którym emitowali by seriale i programy podobnie jak na BBC entertainment :D

--

A może wkrótce powstanie jakiś kanał sportowy (FOX SPORT). Fajnie by było, może by ekstraklasę zakupili :) Wiem, wiem, to tylko marzenia, Polskie Stacje (tu np. TVP) zamiast robić WŁASNE programy (opowiedz nam swoją historię) zakupiła by prawa do emisji ekstraklasy, wtedy oglądalność od razu w górę, ale to temat na inny temat :)

Na przyszłość nie pisz dwóch postów pod rząd w tak krótkim okresie czasu. Twój błąd już poprawiłem, polecam zapoznanie się z regulaminem forum. Poza tym to jest temat o kanale Fox, który ma pojawić się w Polsce, a nie o marzeniach użytkowników tego forum. / Karol
Obrazek
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

FOX (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Nieco po północy ruszyła strona internetowa telewizji FOX - www.foxtv.pl , o której pisaliśmy już wyżej. Strona zawiera informacje o kanale, które zostały podzielone na podstrony: "Seriale", "Komentarze", "Wideo" i "Aktualności". U góry znajduje się banner, na którym widnieje napis "Kanał FOX startuje już wkrótce!"

W dziale "Seriale" wyszczególnione zostały już takie pozycje, jak: "Defying Gravity", "Do not disturb", "Dollhouse", "Family Guy", "Heroes" (emitowany już na antenie TVP1), "Kdabra", "Life", "Life on Mars", "Living in Your Car", "Prison Break" ("Skazany na śmierć" znany z anteny Polsatu), "Sons of Anarchy", "The Walking Dead" (opatrzony animacją z napisem "w listopadzie zostań w domu", na str. głównej nazwany "najbardziej oczekiwanym w tym sezonie serialem"), "Tiempo Final" (^wszystkie dotychczas wypisane tytuły będą puszczane od 1. sezonu) oraz kultowy "The Simpsons" (sezon 6., znany z anteny Canal+ i Canal+Film) oraz "Weeds" (sezon 4.).

Stronka na razie trochę się sypie, ale mam nadzieję, że niedługo zostanie to naprawione. Jest bardzo przejrzysta, prezentuje się znakomicie. Między innymi dzięki dużemu formatowi zamieszczonych na niej fotografii. W moim prywatnym rankingu jest na drugim miejscu po włoskiej siostrze. ;)
Podejrzewam, że kanał ruszy w listopadzie, ponieważ jak wspomniałem już wyżej, premiera "The Walking Dead" została zapowiedziana na ten miesiąc. Oficjalnego potwierdzenia brak. Za to pytań dotyczących startu jest na stronie już kilka. Bardzo się cieszę, że niebawem kolejny kanał FOXa zawita do polskich telewizorów.

PS Zauważcie, że bardzo podobne elementy do tła polskiej strony FOXa oraz ogólnie do identyfikacji wizualnej kanału na świecie od niedawna posiada w swojej oprawie graficznej TV Puls! (mam na myśli "męskie" pasmo) Czyżby dyrekcja chciała jeszcze trochę "pojechać" na dawnym związku z News Corp.?
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
Posty: 1429
Rejestracja: 31 sty 2010, 13:10
x 173
x 111
Kontakt:

FOX (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rafik »

Dzisiaj na stronie internetowej pojawił się licznik odmierzający czas do startu kanału.Mam jeszcze pytanko,jaki jest mail do FOXa?
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
slawomax
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 12 kwie 2010, 21:25

FOX (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: slawomax »

Jak piszą na stronie będzie w jakości HD i SD czyli można liczyć że trafi do kablówek ;)
d-_-b
Awatar użytkownika
Luk@sz
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: 24 maja 2006, 20:03
Lokalizacja: Poznań
x 1
x 1
Kontakt:

FOX (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Luk@sz »

W pierwszej kolejnosci trafi do cyfrowego polsatu
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

FOX (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Dobra wiadomość dla fanów oryginalnego dubbingu "Simpsonów" i "Family Guy": na polskim FOX HD seriale te będą emitowane z napisami u dołu ekranu. Nie mam informacji, czy będzie można je wyłączyć.

Niedługo dam znać, czy kanał będzie dostępny w ofercie UPC. Czekam na odpowiedź od BOKu.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

FOX (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Za godzinę rusza polski FOX.

Nie doczekałem się odpowiedzi od BOKu drogą elektroniczną, więc zadzwoniłem na infolinię UPC. Kanał ten na pewno nie pojawi się dzisiaj ani w ofercie telewizji kablowej ani cyfrowej UPC. Osoby obsługujące infolinię nie zostały poinformowane o jakichkolwiek zmianach w ofercie, więc takowych z pewnością w ciągu tygodnia nie będzie. Ogromna szkoda. Ale podejrzewam, że to kwestia tygodni.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

FOX (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

@SNOL
To trochę niesprawiedliwe, ja czytam szybko, ale niektórzy nie umieją szybko czytać, więc "Simpsonowie" i "Family Guy" powinni być z dubbingiem (tak było w TV PULS) albo chociaż z lektorem, tak jak na CANAL +. W ogóle "Simpsonowie" powinni trafić do bardziej dostępnej stacji (w Niemczech emitowane na Pro7), a u nas tylko w CANAL + i teraz w FOX.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „The Walt Disney Company”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości