Zarząd TVP

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Zarząd TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Dzisiaj gośćmi "Rozmowy »Faktów«" TVP Wrocław (program publicystyczny emitowany po głównym wydaniu "Faktów") będą: Włodzimierz Ławniczak, prezes TVP oraz Paweł Paluch, członek zarządu TVP. Forumowiczów z Dolnego Śląska zapraszam przed ekrany o 18.55. Dla zainteresowanych sprawą z innych części kraju postaram się nagrać to wydanie i zamieścić na YouTube oraz Vimeo.

Członkowie zarządu Telewizji Polskiej zebrali się w dużym studiu S2 wrocławskiego ośrodka, by debatować o przyszłości TVP - w tym cyfryzacji. Proces ten w Polsce ma się zakończyć do 2013 roku.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
wislok
Junior
Posty: 1488
Rejestracja: 24 cze 2009, 17:29
x 37
x 215

Zarząd TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wislok »

Ze swojej strony
mogę powiedzieć, że całkowicie nie rozumiem tego postępowania. I nie dlatego, że jako prezes TVP podpisujący ubiegłoroczny aneks mogę zapewnić, że warunki biznesowe, w tym cena za każdy z transponderów, przedstawione przez Astrę były najlepsze spośród złożonych ofert. (...) Jeśli informacje o takich właśnie planach obecnego zarządu TVP potwierdzą się, to mamy do czynienia z kolejną aferą medialną, bo inaczej nazwać tego nie można. (...) TVP do emisji wszystkich swoich kanałów będzie dodatkowo i tak potrzebowała emisji satelitarnej (szczególnie jeśli chodzi o TVP Polonia, która z definicji przeznaczona jest dla odbiorców mieszkających za granicą oraz TVP HD i TVP Sport, bo jakoś nie wierzę, że pojawią się one w niekodowanej ofercie naziemnej, tym bardziej, że obecny zarząd chce uruchomić zapowiadane jeszcze w ubiegłym roku TVP Seriale i TVP Parlament)" - komentuje na swoim blogu Piotr Farfał, były prezes TVP.
Nic dodać,nic ująć.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Zarząd TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Dziwnie się to czyta, kiedy dopiero na samym końcu wyjaśniasz, że to jednak spostrzeżenia nie "z Twojej strony", @wislok. :) Proponuję edycję postu i wykorzystanie pola na cytaty.

Jak pisałem wyżej, 13 września nagrałem rozmowę m.in. z aktualnym p.o. prezesa Telewizji Polskiej. Zamieściłem ją w serwisie YouTube. Następnego dnia nie miałem konta (dosłownie wszystkie materiały, o których wspominałem do tej pory na forum media2.pl są niedostępne). Najwidoczniej jakikolwiek film z tagiem "prezes TVP" rozjusza przedstawicieli spółki i natychmiast reagują. Kontrowersyjne - najwidoczniej według TVP - nagranie rozmowy do zobaczenia w dwóch częściach w serwisie Vimeo: http://vimeo.com/14945411 (aby zobaczyć część 2., wystarczy kliknąć obok okna z filmem).

PS Zauważcie, że prezes nie potrafi wymienić wszystkich kanałów należących do swojej spółki... :/
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Zarząd TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

W piątek nastąpiła zmiana na stanowisku szefa TVP. Od piątku tymczasowym p. o. prezesa TVP jest Bogusław Piwowar. Zastąpił on Włodzimierza Ławniczaka, który obecnie z powodu choroby przebywa w szpitalu.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
arnold44
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 23 lis 2010, 12:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zarząd TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arnold44 »

Słyszę że będzie PO-wska i takie tam, myślę że lepiej niech będzie nijaka taka jak POLSAT a najlepiej szczera do bólu jak TVN, zmiany fakt w TVP idą powoli - moim zdaniem trzeba tam zrobic małą redukcję doradców programowych.
tworzenie prezentacji multimedialnych - prezentacje multimedialne
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Zarząd TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Dziś zmarł członek zarządu TVP S. A. Włodzimierz Ławniczak, który od 18 grudnia 2009 pełnił funkcję członka Zarządu TVP S. A. A od 27 sierpnia do 10 grudnia 2010 pełnił funkcję p. o. prezesa TVP S. A. (został wtedy z powodu ciężkiej choroby zawieszony w obowiązkach). W związku z tym ok. godz. 12:00 na TVP Info zostało wprowadzone żałobne - czarno-białe logo ekranowe.

EDIT: Żałobne logo jest już także na portalu TVP.INFO

Czarny kir dodano pod logo ekranowe stacji podczas programów informacyjnych na TVP1 i TVP2.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Zarząd TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Od 1 marca na stanowiska członków Zarządu TVP wracają Prezes TVP Romuald Orzeł i członek zarządu spółki Przemysław Tejkowski. Rada Nadzorcza TVP nie znalazła większości, by przegłosować przedłużenie zawieszenia Orła, zawieszenia Tejkowskiego już nie głosowano. A to oznacza, że od jutra mamy czteroosobowy Zarząd - Orzeł, Tejkowski, Paluch i Piwowar (ten pełni funkcję członka do 10 marca). Oznacza to, że może dojść do dużych zmian szczególnie w TVP1 (w tym zmiana dyrektora TVP1), bo pozycja TVP2 raczej jest niezagrożona. Rada Nadzorcza przerwała swoje obrady do środy wieczorem.

Warto dodać, że jutro poraz kolejny zbiera się KRRiT. Jeżeli wybór członków Rady Nadzorczej będzie pomyślny, oznacza to, że odbecna Rada Nadzorcza TVP S. A. przestanie istnieć.

źr: wirtualnemedia.pl, Gazeta.pl, rp.pl, tvp.info
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wislok
Junior
Posty: 1488
Rejestracja: 24 cze 2009, 17:29
x 37
x 215

Zarząd TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wislok »

Spodziewam się powrotu J. Pospieszalskiego,tak to bym rewolucji nie robił w TVP1.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Zarząd TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

No cóż. Dalej uważam, że część anten TVP trzeba sprywatyzować, spółkę Telewizja Polska S.A. postawić w stan upadłości, a na jej miejsce uruchomić nowe medium - finansowane przez rząd, a zarządzane przez naprawdę osoby postronne, w ogóle nie związane z polityką. Ah.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Zarząd TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Przez te gry polityczne i ciągłe zmiany zarządów stacje TVP nie mogą się wybić i naprawdę piąć do góry. Ale że zbliżają się wybory, no partie chcą ugrać sobie tuby.

W zarządzie TVP powinny zasiadać nie partyjniacy, ale osoby z poza polityki!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Zarząd TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Romuald Orzeł zapowiedział, że na razie nie będzie wprowadzał żadnych gwałtownych zmian. Wiceprezes Tejkowski sam jest nieco zaskoczony sytuacją. A to jeszcze nie koniec, bo jeszcze jutro ma zostać dokończone posiedzenie RN TVP, a więc możliwe, że jutrzejsze spotkanie będzie równie zaskakujące, jak te wczorajsze.

Nieoficjalnie mówi się o pierwszych decyzjach Prezesa TVP po powrocie - zawieszeni mieli by być Jacek Snopkiewicz (ze stanowiska dyrektora biura programowego TVP) i Łukasz Kardas (dyrektor TVP Info). Temu drugiemu dostało się szczególnie, po tym, jak wczoraj na pasku kanał podał, że to minister skarbu zarządał od swojego przedstawiciela w RN TVP - Grzegorza Borowca, by głosować przeciwko przedłużeniu zawieszeniu Orła i Tejkowskiego.

Warto także dodać, że KRRiT nie wybrała dziś nowej Rady Nadzorczej TVP S. A.

źr.: dziennik.pl
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Zarząd TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

3q33 pisze:Romuald Orzeł zapowiedział, że na razie nie będzie wprowadzał żadnych gwałtownych zmian.
Chyba żeby się nie zbłaźnić, jak również całej spółki. To jest po prostu dramat co tam się dzieje. O odpolitycznieniu mediów publicznych też była mowa i na mowie właśnie się skończyło.
Awatar użytkownika
jack
Junior
Posty: 1201
Rejestracja: 11 mar 2010, 19:03
x 1

Zarząd TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jack »

Karol pisze:No cóż. Dalej uważam, że część anten TVP trzeba sprywatyzować, spółkę Telewizja Polska S.A. postawić w stan upadłości, a na jej miejsce uruchomić nowe medium - finansowane przez rząd, a zarządzane przez naprawdę osoby postronne, w ogóle nie związane z polityką. Ah.
Kiedyś był super pomysł. TVP 1 miała by być całkowicie komercyjna a TVP 2 całkowicie misyjna. Dobrze aby to wprowadzili. Bo TVP to jedna wielka komercja. Gdybym nie miał pojęcia, któe media są publiczne i miał bym wskazać pomiędzy TVP 1, TVP 2, TVN i Polsat to TVP 1 była by ostatnią którą bym podejrzewał o misyjność.
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Zarząd TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

@jack, na pewno TVP1 nie jest misyjna? A gdzie w innej stacji komercyjnej nietematycznej zobaczysz Teatr albo programy rolnicze? Co prawda Klan i Plebania też są uznawane za misyjność, no ale ja bym ich misyjnymi nie nazwał.
Awatar użytkownika
jack
Junior
Posty: 1201
Rejestracja: 11 mar 2010, 19:03
x 1

Zarząd TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jack »

Ale liczba rzeczy komercyjnych jest tak duża, że szok. Reklam 10000000, idiotycznych konkursów. W TVP powinno być znacznie mniej reklam i nie powinno być hazardu.
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości