9 zł za miesiąc internetu w Tak-taku!

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
Namiastka
Obserwator
Posty: 253
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:55

9 zł za miesiąc internetu w Tak-taku!

Post autor: Namiastka »

Ja również, naczytałam się na innych forach o tego typu praktykach, nie umiem sobie tego zupełenie wyobrazić, ale cóż, wierzę, że jeśli tak mówią to jest to technicznie możliwe :) Polak potrafi i wszędzie wszystko wsadzi.
dziku
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 14 paź 2008, 17:55

9 zł za miesiąc internetu w Tak-taku!

Post autor: dziku »

W pierwszych dniach po wprowadzeniu pakietu Blueconnect Max Tak Tak jeszcze nie włączał limitu prędkości i pełno jest na forach wypowiedzi ludzi, którzy korzystali z niego na laptopach i siągali nawet 1 - 2 GB.
Namiastka
Obserwator
Posty: 253
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:55

9 zł za miesiąc internetu w Tak-taku!

Post autor: Namiastka »

Ciekawe :) no cóż, jednak długo się nie pobawili, ale faktycznie pamiętam wypowiedzi forumowe na temat tego, że lejek się po prostu nie włącza, zatem może to być prawdą.
dziku
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 14 paź 2008, 17:55

9 zł za miesiąc internetu w Tak-taku!

Post autor: dziku »

W pierwszych dniach można było testować BC Max do oporu, ale wiadomo było, że będą pewne ograniczenia (czyli prędkość) które sprawią, że pakiet będzie używany tylko w komórce. Do internetu w laptopie są inne oferty, np. Blueconnect na kartę, z którego można normalnie korzystać odkąd wprowadzono bonusy do doładowań (np.. 2GB za doładowanie 50zł).
Awatar użytkownika
michalek84
Obserwator
Posty: 508
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:25

9 zł za miesiąc internetu w Tak-taku!

Post autor: michalek84 »

Niezmiennie BC Max jest pakietem bez limitu danych - mimo, że prędkość po włączeniu lejka wynosi 16 kb/s to dalej można korzystać ze stron internetowych. Oczywiście prędkość zabójcza nie jest, ale strony się ładują.
serenedi2
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 21 paź 2010, 16:27

9 zł za miesiąc internetu w Tak-taku!

Post autor: serenedi2 »

Tym bardziej, że wiele stron ma swoje "odchudzone" wersje, specjalnie na komórki, jak np. Onet czy Facebook. Przeglądają takie spokojnie 16 kbit/sek wystarczy.
limonka
Obserwator
Posty: 368
Rejestracja: 07 wrz 2009, 13:53

9 zł za miesiąc internetu w Tak-taku!

Post autor: limonka »

Czyli po prostu po osiągnięciu określonego limitu spada prędkość?
serenedi2
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 21 paź 2010, 16:27

9 zł za miesiąc internetu w Tak-taku!

Post autor: serenedi2 »

@limonka: niestety tak. Za 9 zł masz do wykorzystania 100MB transferu danych przez 30 dni. Jeśli przekroczysz ten limit, prędkość transferu spada z ok 1 Mbit/sek do 16 kbit/sek. Ale jest sposób na obejście tego - dezaktywacja blueconnect Max i ponowna aktywacja. Wtedy za kolejne 9 zł masz 100 MB do wykorzystania również przez 30 dni.
limonka
Obserwator
Posty: 368
Rejestracja: 07 wrz 2009, 13:53

9 zł za miesiąc internetu w Tak-taku!

Post autor: limonka »

Jak na internet w komórce to nie jest tak mało, więc tego typu pakiety są naprawdę dobrą opcją.
serenedi2
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 21 paź 2010, 16:27

9 zł za miesiąc internetu w Tak-taku!

Post autor: serenedi2 »

Wiesz, moim zdaniem nie jest to rzeczywiście mało, bo ja miesięcznie zużywam jakieś 50-70 MB transferu danych. Mam iPhone'a i jestem uzależniony od Facebooka, więc według opinii na forach nie powinienem mieścić się w 100 MB, a jednak!
limonka
Obserwator
Posty: 368
Rejestracja: 07 wrz 2009, 13:53

9 zł za miesiąc internetu w Tak-taku!

Post autor: limonka »

Ja też korzystam głównie z facebooka i płacę za to grosze, mimo, że w Heyah pakietów nie ma- internet kosztuje 2gr /100kb.
Awatar użytkownika
michalek84
Obserwator
Posty: 508
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:25

9 zł za miesiąc internetu w Tak-taku!

Post autor: michalek84 »

serenedi2 pisze:@limonka: niestety tak. Za 9 zł masz do wykorzystania 100MB transferu danych przez 30 dni. Jeśli przekroczysz ten limit, prędkość transferu spada z ok 1 Mbit/sek do 16 kbit/sek. Ale jest sposób na obejście tego - dezaktywacja blueconnect Max i ponowna aktywacja. Wtedy za kolejne 9 zł masz 100 MB do wykorzystania również przez 30 dni.
Skąd ta informacja? W regulaminie piszą o 16 kbit/sek, do takiej prędkości również mi się obniżył transfer.
serenedi2
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 21 paź 2010, 16:27

9 zł za miesiąc internetu w Tak-taku!

Post autor: serenedi2 »

Informacja odnośnie aktywacji i dezaktywacji? No ze strony Ery. Jeśli wykorzystasz transfer np. po 4 dniach to możesz dezaktywować blueconnect Max i ponownie wykupić pakiet. Wtedy znów masz 100 MB na 30 dni z tym, że płacisz kolejne 9 zł.
Awatar użytkownika
michalek84
Obserwator
Posty: 508
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:25

9 zł za miesiąc internetu w Tak-taku!

Post autor: michalek84 »

serenedi2 źle cię zrozumiałem. Odczytałem jako 1 Kbit/s. O możliwości deaktywacji i aktywacji pakietu wiem, raz już tak robiłem.
serenedi2
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 21 paź 2010, 16:27

9 zł za miesiąc internetu w Tak-taku!

Post autor: serenedi2 »

Heh, ja już na forach czytałem przeróżne wersje łącznie z myleniem kilobitów i kilobajtów. W każdym razie prędkość spada do 16 kilobitów na sekundę i tego się trzymajmy :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości