Tele 5 i Polonia 1

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Grafika i oprawa "Disco Bandżo" jest robiona jakby na styl grafiki "Disco Relax", tylko jest gorsza, pomimo lepszej techniki. Winne jest też słabe bitrate Tele5.

W ogóle oprawa całego Tele5 słabo się prezentuje na ekranie. Ale jak się obejrzy na YouTube zapowiedzi programowe Tele5, to oprawa stacji w nich zawarta naprawdę całkiem nieźle wygląda. Są lepsze kolory i nie ma tzw. artefaktów, wynikających ze wspomnianego niskiego bitrate. Przykład: http://www.youtube.com/watch?v=wwnBdg5Alq4

Co do "Lub czasopism", to aktualna czołówka tego programu jest moim zdaniem bardzo dobra, realizacja w studiu też niczego sobie, jednak sam programik, czyli jego treść, to cienizna. Choć i tak jest lepiej, niż gdy zamiast Daniela Wieleby był Łukasz Post, który w zasadzie tylko przytakiwał współprowadzącej.
2009-2021
Paweł Ciupak
Obserwator
Posty: 312
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:27
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Ciupak »

bustram pisze:Zastanawiam się dlaczego jeden z atrakcyjniejszych programów T5 nosi tak marną nazwę jak "Disco Bandżo" i dlaczego ten program ma tak "wiejską" oprawę graficzną.
…bo to program o Disco Polo? Tam inna estetyka, niż właśnie taka, nie za bardzo by pasowała…
Obrazek
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Paweł Ciupak pisze:
bustram pisze:Zastanawiam się dlaczego jeden z atrakcyjniejszych programów T5 nosi tak marną nazwę jak "Disco Bandżo" i dlaczego ten program ma tak "wiejską" oprawę graficzną.
…bo to program o Disco Polo? Tam inna estetyka, niż właśnie taka, nie za bardzo by pasowała…
Disco polo live (na ITV której nie mam lecz widziałem na yt - np: http://www.youtube.com/watch?v=ebut0Uzm6pM ) ma oprawę moim zdaniem przyjemną i nie sugeruje ani wiejskości ani miejskości, a "Disco Banżo" swoją nazwą i oprawą mówiąc krótko ośmiesza piątkę, a piątka ośmieszania się powinna unikać.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

No cóż. Gdyby nie było Frytki, może to wszystko wyglądałoby lepiej.
Paweł Ciupak
Obserwator
Posty: 312
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:27
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Ciupak »

bustram pisze:a "Disco Banżo" swoją nazwą i oprawą mówiąc krótko ośmiesza piątkę
Ale przede wszystkim, ośmiesza treścią.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

Jak już to Disco Bandżo a nie Disco Banżo.
Przynajmniej można posłuchać premier Disco Polo, to jedyny program, który oglądam na tym kanale.
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
sziraczek17
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:07
x 3
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sziraczek17 »

Oczywiscie jak ktoś lubi to może posłuchać. Jednak cała oprawa nie dopasowana do kiepskiego bitrate wygląda żałośnie.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Tele5 będzie emitować dwa nowe seriale brazylijskie i nie chodzi o telenowele. Może być ciekawie:
http://satkurier.pl/news/62228/tele-5-z ... onal.html.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Tylko ciekawe jeszcze, w jakiej jakości technicznej. Bo przy obecnym poziomie kompresji, nawet stare filmy na P1 nie nadają się do oglądania.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

A co oznacza stwierdzenie, że dystrybucją obu seriali zajmie się Polcast? Gdzie oni będą to dystrybuować?
2009-2021
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Ciekawe jaką oglądalność miała T5 wczoraj podczas nadawania sylwestrowego "Disco Bandżo". Dość przystępna formuła, czyli wokaliści składający życzenia i prezentowanie jednego z ich teledysków, sprawiła że spędziłem wczoraj kilkanaście minut na oglądanie T5. Obejrzałem też fragment Skibomagla, ale nie zachwycił mnie szczególnie, nie dziwie się że go zdjeli bo program pewnie był drogi w produkcji a humor w nim prezentowany nie trafiał (chyba) w gusta mas. Ale ogólnie mam pozytywne odczucia i muszę napisać że pierwszy raz od wielu lat oglądając T5 w Sylwestra można było się nie zanudzić na śmierć.
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

Ja oglądałem koncert Queen na Polonii 1 mimo, że koncert leci co roku ale mi wciąż się podoba :)
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
LaPatyk
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 29 gru 2010, 23:59

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: LaPatyk »

Ja oglądałem koncert Queen na Polonii 1 mimo, że koncert leci co roku ale mi wciąż się podoba
Bo jak to mawia mój przyjaciel: Legenda nie umiera nigdy. Queenów zawsze warto oglądać.
Awatar użytkownika
Krewetka
Obserwator
Posty: 266
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:15
x 1

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krewetka »

Na stronie http://www.polonia1.pl/ można zobaczyć zapowiedź telenoweli "Na straży miłości", która pojawi się od 14 lutego. Mam pytanie odnośnie tej telenoweli - czy to jakaś nowość, czy tylko kolejna powtórka z Tele5/Poloni1?
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Tele 5 (HD) i Polonia 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

O ile pamiętam ta telenowela jest z 2005r. więc wątpię, żeby T5 lub P1 ją kiedyś emitowali, stawiam, że to "Premiera Polonii 1" :D
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości