[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

A ja coś czuję, że będę tęsknić za starą scenografią :/ Bardzo mi się spodobała, bo była klasyczna, ale i nowoczesna i studio wyglądało na duże. Trochę za szybko ją wymieniają... No cóż, mam nadzieję jednak, że w poniedziałek miło się wszyscy zaskoczymy :)
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Zgodnie z zapowiedziami, dziś zadebiutowała nowa oprawa "Kawy czy herbaty?". Według mnie jest nawet nieźle. Nowa czołówka podoba mi się. Jest ładna i zrobiona z pomysłem. Oprawa muzyczna nie powala. Scenografia wygląda na pierwszy rzut oka bardzo dobrze. Jednak później sprawia na mnie mniej interesujące wrażenie. Jeśli chodzi o zawartość merytoryczną, to na razie nie mogę się wypowiedzieć.
Jednak mimo wszystko dziwi mnie dzisiejsza zmiana. Według moich obliczeń, od 2005 r. KcH zmieniała lub modyfikowała swoją oprawę aż osiem razy i takie działania traktuję jako szastanie pieniędzmi. Tym bardziej uważam, że dzisiejsze zmiany nie były potrzebne, ponieważ poprzednia oprawa nie tak dawno temu była wprowadzana. Zamiast zmienić oprawy, powinni popracować nad formułą i zawartością merytoryczną. Według mnie, ostatnio to nie był dobry program, w którym tak na prawdę mówiono o niczym. Zdecydowanie lepszy był ten program w sezonie 2004 - 2005. Właśnie w tym okresie "Kawa czy herbata" była najciekawsza. Najbardziej podobało mi się to, że w tamtych czasach program był na poziomie. Zapraszano ciekawych i inteligentnych ludzi. Po prowadzących również było widać to, że są ludźmi na poziomie. Już w sezonie 2005 - 2006 nie było wspomnianych przeze mnie atutów, jednak "Kawę" nadal warto było oglądać. Z czasem "KcH" stała się nudna, a co za tym poszło, przestałem ją oglądać.

W poniższym linku można zobaczyć nową czołówkę "Kawy czy herbaty":
http://www.youtube.com/watch?v=ecgxTM1k ... ture=feedu
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Jesteśmy po ''KcH'', więc pozwolę sobie ocenić nową odsłonę programu. Zacznę od strony wizualnej: REWELACJA. Z początku myślałem, że pomyliłem kanały :p (poprzednia czołówka była okropna, więc spodziewałem się czegoś podobnego). Bardzo ciekawie wykorzystano motyw filiżanek, a te zdjęcia wiszące na sznurku ciekawie się prezentują :D. Oprawa muzyczna też jest niezła i nie mam jej nic do zarzucenia. Nowa scenografia... Ładna, prosta, nowoczesna, jednak wydaje mi się, że szybko się znudzi (tak naprawdę program kręci się wokół 2 miejsc które są podobnie kadrowane). Najgorszej wyszła kuchnia (malutka, nawstawiane są tam jeszcze dodatkowe elementy scenografii). Dodajmy też, że pojawiły się nowe belki. Są piękne! Banalne, ale eleganckie. Lekko drażnił jednak kolor belek z tytułem omawianego tematu (szary), ale to jest do poprawienia.

Teraz czas na nową formułę: Niby dobrze, ale niepotrzebnie wszystko kręci się wokół jednego tematu (mam nadzieję, że tak będzie tylko przy wyjątkowych sytuacjach). Odbył się plebiscyt: kawa czy herbata (dosłownie). Proszono widzów, aby odpowiedzieli, co bardziej preferują. Abu zagłosować, trzeba było wysłać e-mail'a na adres kch(at)tvp.pl (nie wiem dlaczego nie użyto ''@'', niektórzy pewnie wysłali e-mail z ''at'' hehe). Zauważyliście nowy sposób prezentacji przeglądu prasy? Pan Pochwała wziął do ręki TABLET! (widać dwa na stole w filmiku Michała). No, no no! Tego się nie spodziewałem. Niestety, nie wyszło im, ponieważ po prawej stronie ekranu pokazano to co wyświetla się obecnie na tablecie i gazeta nie mieściła się na ekranie. To też do dopracowania. Mimo wszystko zostałem miło zaskoczony ;)
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Widziałem na youtube' ie nową czołówkę i mogę powiedzieć, że jest ona bardzo ładna, oto link: http://www.youtube.com/watch?v=ecgxTM1kOwM
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Wczoraj emitowany był jeszcze stary spot autopromocyjny (ze starym studiem i starą czołówką). W nowej oprawie była natomiast zapowiedź dzisiejszego programu (emitowana wczoraj) - gdzie były fragmenty nowej czołówki i nowej oprawy muzycznej.

Ogłoszono także, że częścią programu "Kawa czy Herbata? - moja niedziela" będą śmieszne filmiki z udziałem dzieci - filmiki można przesyłać na [email protected]
michal pisze:W poniższym linku można zobaczyć nową czołówkę "Kawy czy herbaty":
http://www.youtube.com/watch?v=ecgxTM1k ... ture=feedu
Tak się składa, że twój filmik umieszczono na oficjalnym profilu programu na Facebooku. A wracając jeszcze do grafiki, to po 7:00 co kilka sekund logo "Kawy czy Herbaty?" w lewym dolnym rogu zmieniało się na aktualną pogodę dla danego miasta.

Każdy dzień ma inny temat przewodni - dziś była nią kawa i herbata - podczas programu przypomniano ponad 18-letnią historię "Kawy czy herbaty?" - występowali dawni prowadzący program (większość pracujący w TVP). Było także o parzeniu kawy i herbaty Dziś goścmi programu byli m. in. Lech Wałęsa i prof. Jerzy Bralczyk. A jutro tematem przewodnim programu będzie EURO 2012 (w związku z tym, że od jutra zostanie tylko 500 dni do ME w piłce nożnej w 2012 roku).

Swoje opinie na temat nowej odsłony programu napiszę jutro. Napiszę tylko, że scenografia i oprawa dużo lepsze od poprzednich - nie są sztuczne i wyglądają bardzo estetycznie - warto zwrócić uwagę na detale.

http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-s ... ia/3864345 - to daje dla ciekawostki - warto zobaczyć jak zostało napisane nazwisko dyrektor TVP1 i prowadzącej niedzielną "Kawę czy Herbatę?" (na samym dole).
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

3q33 pisze:http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-s ... ia/3864345 - to daje dla ciekawostki - warto zobaczyć jak zostało napisane nazwisko dyrektor TVP1 i prowadzącej niedzielną "Kawę czy Herbatę?" (na samym dole).
Dobre :D
Obrazek
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

3q33 pisze:http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-s ... ia/3864345 - to daje dla ciekawostki - warto zobaczyć jak zostało napisane nazwisko dyrektor TVP1 i prowadzącej niedzielną "Kawę czy Herbatę?" (na samym dole).
Może to po prostu nowa prowadząca :lol:
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Tymczasem odświeżony został zwiastun promujące weekendowe wydania "Kawy czy Herbaty?" w których występuje już Michał Adamczyk. To on z Odetą Moro-Figurską na końcu spotu trzymają tabliczki z napisami "moja sobota" i "moja niedziela" - i na końcu widać logo programu.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Czas na moje komentarze po pierwszym tygodniu "nowej" "Kawy czy herbaty?":
-oprawa - podobnie jak poprzednicy jestem miło zaskoczony. Banalna, ale nowoczesna, dynamiczna, wykończona i nietrzymająca się sztywności. Na dodatek belki są czytelne i bardzo fukcjonalne. A muzyka w czołówce nastraja aż optymizmem. Warto dodać, że od środy tam, gdzie znajduje się zegar między aktualną godziną i minutą biały dwukropek ":" miga co sekundę. W przeciwieństwie do poprzedniej oprawy nie ma tu sztuczności. No i jest czołowka adekwatna do konkretnego dnia w tygodniu (np. poniedziałek, wtorek).
- studio - w przeciewieństwie do poprzedniego także nie wieje "sztucznością" - wszystko także jest wykończone i funkcjonalne - podoba się mi to, że można modyfikować scenografię podczas trwania programu (np. zmieniać fotele i stoliki). Podłoga też wygląda ładnie (jest podświetlana i w jednym okręgu w wokół głównego stołu położono "jajowate" kamyki). Studio też - jest więcej oświetlenia. Jedyne, co mi się nie podoba, co "zmniejszanie" powierzchni studia przez drugi ekran (który od dziś - jak się okazało służy do zapowiedzi TVP1 i innych programów TVP1).
- formuła - na dobrą sprawę za wiele się nie zmieniła - i dobrze. Jedyną zmianą, to większa liczba łączeń z repoterami terenowymi, co oceniam na plus. Ponadto promowane są sprawy, które są omawiane w kolejnych pozycjach programowych TVP1.

"KcH?" od poniedziałku ma nowy spot autopromocyjny promujące wydania "Kawy czy herbaty?" w dni powszednie. Widać na niej poniedziałkową czołówkę programu, a Paulina Chylewska mówi "Mądra, ciekawa, intrygująca - od rana. Kawa czy herbata?". Na końcu "wskakuje" belka do zapowiedzi TVP1 i na białym czworokącie widać "6:00-8:00" (błekitna czcionka) "OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU" (czarna czcionka). I na końcu pod napisem tradycyjnie logo TVP1.

A już już jutro weekendowe wydania "Kawy czy herbaty". Jak wynika ze szczątkowych zapowiedzi nareszcie ciekawa i mocna alternatywa dla weekendowych wydań "DD TVN". Czołowki na weekend będą miały nie co inne motywy (m. in. wydłużone filiżanki, czy owoc w kształcie jaja złożony z kawałków innych owoców). Pod koniec dzisiejszych "Wiadomości" zaproszono widzów na weekendową "KcH?": http://tvp.info/wiadomosci/wideo/28012011-1930/3754674 - fragment 24:02 - 25:10. Na weekendowe wydania programu zaprosił także Grzegorz Miśtal, który zapowiadał tą pozycję z nowego studia oprawy TVP1 (znajdującego się w tym samym miejscu, co studio "Kawy czy herbaty?")

http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-s ... dy/3879155 - to rozmowa z prowadzącymi weekendowe wydania "Kawy czy herbaty?".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Jesteśmy już po weekendowych wydaniach programu. Przepraszam, że powtórzę się w słowach, ale nareszcie mamy porządne oderwanie od "DD TVN". Ciekawa formuła (nie za gwiazdorska, ale też nie za nudna i oryginalna). Szczególnie kilka punktów najbardziej się mi podobało - występy muzyczne "na żywo" gwiazdy programu, rodzinne gotowanie, encyklopedia muzyki Jerzego Petersburskiego (który w tej roli po roku wrócił do programu) i magazyn społeczny. Bardzo przemyślana forma i świetnie dobrane miejsce na scenę (wreszcie znajduje się w konkretnym, unikalnym miejscu, a więc nie ma wrażenia chaosu).

Dla ciekawostki jutro program wraz Pawłem Pochwałą poprowadzi Paulina Chylewska, a nie Beata Chmielowska-Olech, a więc będziemy mieli pierwszą modyfikację czołowki programu. Problemem wielkim to nie będzie, bo obecna oprawa "KcH?" jest wspólną pracą kilkunastu grafików TVP.

http://tvp.info/wiadomosci/tematy/kawa- ... ie/3883470 - reportaż "Wiadomości" dotyczący weekendowych wydań programu.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Obecnie flesze VV w KcH znowu są na stojąco. Zwiększono jedynie oświetlenie w studio.
yandex
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 14 sty 2011, 9:36
Kontakt:

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yandex »

Mi również bardzo spodobała się nowa forma Kawa czy herbata. A ddtvn zaczyna być coraz bardziej nudne. Oby tak dalej.
LaPatyk
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 29 gru 2010, 23:59

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: LaPatyk »

KcH przetrwała tyle lat i ma oglądalność pomimo rannych godzin, widać że nie tylko "szoł" się liczy ale i merytoryczni prowadzący którzy robią ciekawy program, a nie medialną papkę
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Niestety, obecna oprawa KcH nie została stworzona przez grafików TVP. Za nową oprawę odpowiedzialna jest firma ''abstract.pl'' która stworzyła między innymi nową oprawę Czwórki, czołówkę magazynu ''Szybka Piłka'' i ostatnią oprawę TVP3. Szkoda...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Warto także dodać, że od 31 stycznia "KcH?" ma nowy spot autopromocyjny, który trwa tym razem prawie minutę. Na początku widać budzącą się parę w łóżku - mężczyzna wstaje, a kobieta włącza telewizor, gdzie Paweł Pochwała wita widzów w programie. Póżniej Pochwała się pojawia się w mieszkaniu i podaje kobiecie kubek herbaty. Dalej (chyba) Agata Konarska i Grzegorz Miśtal zapraszają na przegląd prasy i w mieszkaniu Miśtal podaję mężczyźnie gazetę. Dalej w studiu Jarosław Kret zaprasza na prognozę pogody. A w mieszkaniu widać chłopca wyglądającego za okno, a na zewnątz w zimowej scenerii znajduje się Kret. Na końcu widać rodzinę wraz kilkoma prezenterami "KcH?" (m. in. Radosławem Brzóską) zasiadającą do wspólnego śniadania, a na telewizorze widać w studiu zbierającą się całą grupę prowadzących "KcH?" gdzie Odeta Moro-Figurska mówi "dobrze było". Na końcu końcówka nowej czołówki "KcH?" trochę przekoloryzowana na fioletowo. Piosenka grana w tym spocie jest ta sama, co w poprzednim, jeszcze w starym studiu z starą czołówką.

Emitowana jest także klasyczna zapowiedź "KcH?" lekko zmieniona. Widać czołowkę poniedziałkowej "Kawy czy Herbaty?", ale już w połowie pojawia się belka TVP1 i jest na końcu wzmianka o weekendowych wydaniach programu.

A w poniedziałek wyemitowano "uniwersalną" czołówkę, gdzie zamiast prowadzących widać np. dziecko biegnące po łące z balonikami, czy nalewanie do filiżanki kawy. Na owocu zamiast dnia tygodnia jest napisane "kawa czy herbata?".

Na koniec o oglądalności weekendowej "KcH?". Według danych TNS OBOP program oglądało średnio 674 tys., co dało 13 proc. udziałów. A więc weekendowe wydania "KcH?" tylko nie znacznie poprawiły w tym paśmie wyniki TVP1. Nie udało się także pokonać weekendowych wydań "DD TVN", którego widownia wyniosła średnio 882 tys. widzów (15%).
źr:media2.pl
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości