Zapomniane kreskówki

Seriale animowane z całego świata :)
First
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 18 cze 2010, 11:28

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: First »

Morały z bajek do wyciągnięcia w telewizorach do kupienia w naprawdę niskiej cenie na:
http://www.okazje-cenowe.pl/?uid=8704
-wystarczy zalogować się (podać adres itp) na powyższej stronie,
i mieć konto w banku z możliwością przelewu
Chris1333
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2010, 14:57

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chris1333 »

Szukam pewnej bajki z Tele 5 ... To było emitowane na tele 5 w formie serialu i prawdopodobnie miało z 20 - 25 odcinków. Z tej kreskówki pamiętam tyle, że były chyba 4 magiczne kryształy mocy jeśli ktoś jakiegoś posiadł to otrzymywał magiczną energię. W tej bajce głównym bohaterem była dziewczyna, która też później poznała jakiegoś chłopaka który miał jakąś moc i pomagał jej zdobyć te 4 kryształy. Był oczywiście zły bohater, który posiadał jeden kryształ i temu złemu bardzo zależało, aby zdobyć inne kryształy bo z czasem słabnął. Pamiętam, że jego pomocnikami byli : jakiś latający gostek i taka brzydka postać (o kobiecej płci). Oglądałem to na Tele 5 jakieś kilka lat temu. Jeśli ktoś skojarzył o co chodzi to niech napisze
mazurro
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2010, 22:46

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mazurro »

Witam. Szukam kreskówki z tvp3 Katowice. "Zwariowany świat Sporkiego/Spikiego" - bodajże taki miała tytuł, ale nie potrafię sobie przypomnieć ani wygooglować.

Bajka była bardzo surrealistyczna, opowiadała o kangurze, który miał psa oraz przyjaciela - krowę, wychowywaną przez wilki.
Pamiętam, że był taki motyw, jak krowę karmiono wołowiną ;) oraz, jak pies od głównego bohatera zapragnął wielofunkcyjny hydrant z miską i jedzeniem. Pamiętam, że krowa w tedy oddała nerkę by to zakupić . Bajka pokręcona,ale baardzo ją lubiałem w dzieciństwie i do teraz nie potrafię tego znaleźć...
Awatar użytkownika
wislok
Junior
Posty: 1488
Rejestracja: 24 cze 2009, 17:29
x 37
x 215

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wislok »

Czytam to i widzę ewidetną róźnicę.Ja wychowałem się na Reksiu,Kaczorze Donaldzie,Muminkach,Pszczółce Mai,Flinstonach,Jetsonach,Tom and Jerry, mis Koralgol,krecik.. O większości bajek o których piszecie bladego pojęcia nie mam.
Pamiętam na TV4 leciała taka bajka piłkarska,którym głównym bohaterem był niejaki Ciubasa(nie wiem jak to się pisze) .Ona leciała tak w 2000r.Może ktoś kojarzy tytuł??
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

"Kapitan Tsubasa"? Przed TV4 emitowała ją też Polonia 1, jeszcze w latach 90. Nie oglądałem, ale pamiętam, że to właśnie w niej bramka wyłaniała się zza horyzontu, gdy do niej biegli :).
2009-2021
bart simpson
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2010, 13:48

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bart simpson »

Witajcie!:)
Szukam pewnej kreskówki - leciała jakos w latach '90 (chyba na tvp2). Oto jej opis:
Pewien chłopiec z jakąś załogą (chyba nie jego wieku, jakas dziewczynka, dziadek...) lecieli pewnym "domem" czy takiego rodzaju statkiem, nad lasami, górami, mieli po drodze różne przygody co kazdy odcinek...
Szukałem tej bajki już chyba wszedzie i nie moge jej znaleźć...
Jesli ktos kojarzy cos na ten temat, bede wdzieczny za pomoc:)
pozdrawiam!
sziraczek17
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:07
x 3
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sziraczek17 »

Też coś takiego pamiętam, ale najpierw proszę moderatora o poprawienie błędu ortograficznego w temecie:)
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3398
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Zmieniłem nazwę tematu - mam nadzieję, że teraz brzmi lepiej :)
sziraczek17
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:07
x 3
Kontakt:

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sziraczek17 »

Brzmi znacznie lepiej, i co najważniejsze, jest poprawnie. :)
Awatar użytkownika
jack
Junior
Posty: 1201
Rejestracja: 11 mar 2010, 19:03
x 1

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jack »

Najbardziej zapomnianą kreskówką jest moja ulubiona kreskówka z dzieciństwa. Noddy - wersja kukiełkowa z 1992 roku. Chętnie bym to pooglądał sobie ale ślad po tej bajce zaginął. Żadna stacja jej od dawna nie emituje. W internecie na stronach z kreskówkami również nigdzie jej nie ma. Nie mozna jej także nigdzie kupić.
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
michal
VIP Expert
Posty: 3100
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Bardzo dobrze pamiętam tę kreskówkę. Tak się składa, że odcinki tej wersji Noddy'ego można było kupić w latach dziewięćdziesiątych w serii "Słucham i czytam". Akurat posiadam jedną książeczkę z kasetą, na której jest odcinek pt. "Nowy przyjaciel" i jeżeli ją znajdę (to będzie niestety bardzo trudne), to postaram się zamieścić, jeżeli Ci @jack'u na tym zależy.
Kolejną zapomnianą kreskówką jest produkcja o przygodach detektywa Tintina, którą emitowano w latach dziewięćdziesiątych w Minimaxie. Uważam, że była to bardzo udana i ciekawa kreskówka i żałuję, że żadna polska stacja telewizyjna jej nie emituje.
juri2317
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 04 sty 2011, 12:40

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: juri2317 »

Ja tam jak by co zawsze sobie wracam do tych bajek na stroni kliknij tu sa te bajki Gumisie, Smerfy, Krecik, strus prdziwiatr, ale jak sie poszuka to mozna znalesc wszystkie bajki.
Raleigh
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2011, 10:26

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Raleigh »

Witam
Za nic nie mogę sobie przypomnieć tytułu bajki, którą oglądałam w dzieciństwie
Nie pamiętam dokładnie fabuły..
Opowiadała o rodzinie, która udaje normalną, a tak naprawdę mają jakieś tam moce
Wiem, że jak się przebierali/zmieniali to mieli złote zbroje i takie nadajniki na nadgarstku, żeby mogli się porozumiewać
Ojciec był rudy, a syn miał czarne włosy
Nie pamiętam reszty rodziny xP
Bazę chyba mieli pod jakimś wodospadem, ale nie pamiętam dokładnie
Byłabym wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę :)
Nygus
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2011, 15:52

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nygus »

Równiesz poszukuje tej kreskówki
szakal88
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2011, 13:15

Zapomniane kreskówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szakal88 »

A pamiętacie może taką kreskówkę leciała przynajmniej 10 lat temu jak mnie pamięć nie myli to na TV4 o jakimś skrzacie chyba zielonego koloru jak dobrze pamiętam i on miał kurę na której chyba jeździł czasem. On miał chyba pilnować jakiegoś domu w którym mieszkały dzieci, córka służącej chyba była główną postacią wśród nich.Pamięta ktoś to?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości