Polsat

Dział poświęcony ogólnopolskim kanałom Grupy Polsat.
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

Właśnie, to tylko Polsat. Po TVP też się można takich wpadek spodziewać, ale w TVN już bardzo rzadko, to bardzo dobra i doświadczona stacja - bardzo dobra oprawa i wszystko do niej dopasowane.
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Czepiamy się Polsatu, a TVP2 (właśnie) nie lepsze. Dzisiaj np. podczas "Barw szczęścia" po 20:20 widziałem belkę "Dziś 17:25 - Gilotyna"...
Awatar użytkownika
jekyll
Junior
Posty: 1008
Rejestracja: 25 wrz 2010, 15:12
x 1

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jekyll »

Czy ktoś wie może dlaczego w 2007 roku Polsat zdecydował się jednak nie stworzyć programu X Factor? Kiedy Nina Terentiew przechodziła z TVP2 do Polsatu w Gazecie Prawnej ukazał się wywiad z nią, w którym zdradziła, że będzie nowy program: Jak oni śpiewają? oraz, że planuje się na jesień 2007 program xFactor. Dość dziwne, że zrezygnowali, a teraz największa konkurencja wzięła to, co Polsat postanowił odrzucić. Mimo to MBTM też jest dobry.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Może budżet na to nie pozwalał? Wbrew pozorom to, co jest na antenie Polsatu nie zależy tylko od - brzydko mówiąc - "widzi mi się" Pani Terentiew, tylko także od pieniędzy, jakie otrzymuje ona na zakupy programowe. A na pewno format hitowego "X-Factor" jest droższy od niezbyt znanego, aczkolwiek wcale nie gorszego "Must Be The Music".
2009-2021
Awatar użytkownika
jekyll
Junior
Posty: 1008
Rejestracja: 25 wrz 2010, 15:12
x 1

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jekyll »

Moim zdaniem gdyby budżet na to nie pozwolił, to nie chwaliłaby się w gazecie, że rozpoczęły się przygotowania na jesień. Cóż, może jednak i ten budżet :D
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

MBTM ma moim zdaniem lepszą formułę, dzięki temu, że nie tylko śpiewający, ale też grający, beatboxerzy itp. mogą się do niego zgłaszać.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Ponadto w MBTM uczestnicy mogą wykonywać własne piosenki, a to jest bardzo dobry pomysł, o czym najdobitniej świadczy spory sukces piosenki "Różowa taczka" na YouTube - http://www.youtube.com/watch?v=p7jDfeAu9V4
6 dni i prawie 300.000 wyświetleń :).
2009-2021
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

Mi też się podobała "Różowa taczka" i występ tych dzieci, którzy tak na fulla ostro grali :)
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Paluch
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 02 sie 2008, 20:57

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paluch »

Ja jednak zasieję szczyptę wątpliwości. Potwierdzam MBTM jest programem o ciekawej formule i jest dosyć dobrze zrobiony. Jury jest dobrane całkiem nieźle co daje całkiem ciekawą mieszankę. Popularność wielu wykonawców w necie pokazuje, że ten pomysł był całkiem dobry. Niektórzy wykonawcy wywarli na mnie ogromne wrażenie i przyznam, program chciało się oglądać do końca.

ale.....

Trudno nie szukać porównań do Idola, który wydaje mi się być najlepszym tego typu programem w historii polskiej telewizji. Nie chodzi mi o formułę (bo formuła MBTM jest inna niż Idola), ale bardziej o wykonanie programu. Idol wydawał się programem lepiej "wypicowanym", bogatszym w dźwięki, jingle, przejścia, grafiki. Ogólnie montaż Idola moim zdaniem wydawał się zrobiony ciekawiej, bardziej pomysłowo i chyba przede wszystkim.............większym nakładem pracy. MBTM jest programem zmontowanym przyzwoicie, ale porównując do legendarnego Idola, to dla mnie ocena 3 na szynach. Już nie wspomnę, że Idol miał dużo więcej odcinków (MBTM ma 5 odcinków castingowych i 5 na żywo) i każdy z nich trwał dłużej, ale może to taka licencja.

Reasumując, MBTM wydaje się być po prostu programem biednym z niewiarygodnie dużymi ograniczeniami finansowymi (Idol taki się nie wydawał). Ale oczywiście z zapałek też można zbudować dom i jak widać program mimo wszystko cieszy się popularnością i życzę mu kolejnych edycji (Też będę oglądać :) .
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

"Idol" wydaje się najlepszy, bo był pierwszy. Pewne jest, że "Idol" miał bardzo fajny motyw muzyczny (na pewno każdy, kto oglądał, go kojarzy). A kto nie kojarzy, to można go posłuchać choćby tu: http://www.youtube.com/watch?v=n03B-QHS3L8
Paluch pisze:Reasumując, MBTM wydaje się być po prostu programem biednym z niewiarygodnie dużymi ograniczeniami finansowymi (Idol taki się nie wydawał)
Co jak co, ale to właśnie w "Idolu" castingi odbywały się dosłownie w tekturowej scenografii :).
2009-2021
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Pierwsza edycja "Idola" liczyła ponad 30 wydań, bo realizowano tak, jak w brytyjskiej edycji (tryb 2 razy w tygodniu). Od drugiej edycji "Idol" już był tylko raz w tygodniu, nieco mniej było odcinków, a to ze względu na koszty produkcji, które trzeba było nieco zredukować.

Natomiast porównywanie "MBTM" z "Idolem" nie ma chyba sensu. To zupełnie dwa różne programy rozrywkowe - jak już, to z "Idolem" można porównywać TVN-owski "X-Factor" (gdzie na "Idolu" była wzorowana formuła programu). "MBTM" bardziej przypomina mi "Mam Talent!" (z tym, że są tylko talenty muzyczne) z pewnymi dodatkami (np. możliwość zarobienia pieniędzy na Facebooku), nie mówiąc już, że po castingach są cztery półfinały (po 8 uczestników) i Wielki Finał (gdzie dwóch najlepszych z każdego półfinału wchodzi do finału).
Pozdrawiam, Trzeciak
Paluch
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 02 sie 2008, 20:57

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paluch »

direct39 pisze:"Idol" wydaje się najlepszy, bo był pierwszy.
"Droga do gwiazd" TVN-u była wcześniej. Formuła oczywiście inna, ale również show dla śpiewających talentów. Bardzo słaby moim zdaniem. Przyznam szczerze, że wolałem już "Szansę na sukces" niż DDG.
Co jak co, ale to właśnie w "Idolu" castingi odbywały się dosłownie w tekturowej scenografii :).
I właśnie w taki prosty sposób zrobiono naprawdę dobry program z dużym rozmachem. I nie trzeba tam było tylu ekranów diodowych czy nie wiadomo jakich świateł na castingach. Pomimo tej tektury, castingi z pozycji widza były duże bardziej barwne i różnorodne w Idolu niż MBTM. Bieda MBTM moim zdaniem polega nie na poziomie technologicznym zastosowanej scenografii tylko na braku polotu w montażu, który jest zrobiony przyzwoicie i na poziomie, ale specjalnie nie porusza. Montażyści Idola ewidentnie mieli większą wyobraźnię no i z pewnością poczucie humoru. Tam wiele wykonań castingowych jest wzbogacona o ciekawe efekty dźwiękowe lub wizyjne. Jest też więcej czasu poświęconego konkretnym uczestnikom, co w wielu przypadkach jest dosyć ciekawe (w MBTM bardzo sporadycznie).

Przykładów jest wiele, niech ten będzie jednym z nich. Osobiście mi się podoba motyw w 42 sekundzie :) http://www.youtube.com/watch?v=eggLKOT0 ... re=related

3q33 pisze:Natomiast porównywanie "MBTM" z "Idolem" nie ma chyba sensu. To zupełnie dwa różne programy rozrywkowe
Właśnie w poście wcześniej napisałem, że to są programy o różnych formułach. Mi bardziej chodziło stronę realizacyjną, której charakter jest bardzo podobny, jeśli nie taki sam. Oba programy są typu talent show z castingami i jury. A więc montaż, ujęcia, efekty (j/w) dotyczą tak samo MBTM jak Idola.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Dla mnie to Maciek Rock przywołuje najbardziej ten duch Idola :P I ten program pokazuje też, że Rock jest stworzony do takich programów.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Polsat zrobił właśnie coś dziwnego z serialem Kości. Stacja obecnie emituje 5 sezon tego serialu. Właśnie leci kolejny odcinek, ale jest w 4:3 Pan/Scan, a przecież wszystkie poprzednie odcinki sezonu 5 i 4 były w prawdziwym 16:9. Dlaczego tak się stało?
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

Nie raz tak się zdarza, że im się przypadkowo rozciągnie ekran do 4:3, często można takie usterki spotkać na TVP Kultura.
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny Polsatu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości