Odbiór telewizji n

remciu1
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:32

Odbiór telewizji n

Post autor: remciu1 »

Mam problem od jakiegoś czasu z odbiorem telewizji n.Problem polega na tym iż często mi zanika odbiór lub samoczynnie się wyłącza tuner co powoduje że na nowo przeprowadza test.Jestem z tego powodu nie zadowolony i niestety rezygnuję z tej platformy.
Dewastator
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 07 lut 2010, 13:20

Odbiór telewizji n

Post autor: Dewastator »

Chłopie aleś błysnął. Jakiekolwiek usterki sprzętu trzeba reklamować i wymieniać - jeśli ma się na ten sprzęt gwarancję
Mój pakiet w Cyfrze+ - Optimum + HD + Canal+HD + HBOHD za 38zł. do końca 2011 :P
kaeres
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2010, 9:15

Odbiór telewizji n

Post autor: kaeres »

Rezygnować to sobie możesz ale do końca trwania umowy będziesz za nią płacił.
Zgłoś problem w BOK i Ci pomogą bo wydaje mi się, ze masz coś nie tak z dekoderem.
Awatar użytkownika
shipus
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 10 maja 2008, 22:49

Odbiór telewizji n

Post autor: shipus »

Dokładnie zgłoś sprawę do BOK. Widać, że to Twoja chyba pierwsza taka umowa abonencka co? A tak przy okazji ostatnio są problemy z odbiorem w wielu platformach - kolega ma cyfrę i też narzekał. Więc może to być głębszy problem niż dekoder.
Awatar użytkownika
cargo
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 10 maja 2010, 19:29

Odbiór telewizji n

Post autor: cargo »

Siedziałem plackiem na święta i wszystko bez zarzutu .oby tak dalej.
inferno
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2011, 18:08

Odbiór telewizji n

Post autor: inferno »

Coś wam napisze o telewizji "n" dałem się namówić na promocje "wielka rewolucja" po 3 dniach użytkowania padł zasilacz ale to nic odbiór tego czegoś bo telewizją nie da się tego nazwać to droga przez mękę kanały cały czas się zacinają jedyny sposób to reset dekodera czyli wyciągniecie wtyczki z gniazdka sieciowego bo to jedyny skuteczny reset tego urządzenia po tym zabiegu gdzieś przez około 3 godziny mam wszystkie kanały a potem na nowo się zacinają znikają itd.Wymieniłem czasze na 90 cm nowy konwerter zamontowałem filtr przeciwzakłóceniowy na kablu antenowym ponadto mam kabel hdmi (dobry i drogi kabel) i żadnej poprawy najlepsza jest infolinia czas oczekiwania na rozmowę z konsultantem to minimum 20-30 minut zresztą jaka infolinia bardziej bym to nazwał kretynolinia raz też wysłałem meila czekałem 3 tygodnie na odpowiedź wiem jedno jak przetrwam jeszcze te 10 miesięcy i jak tylko rozwiąże umowę z telewizja "n" to będzie jeden z szczęśliwszych dni w moim życiu.Pisze to wam ku przestrodze jeśli zastanawiacie się nad telewizja to tylko cyfra albo polsat.
Crump
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2010, 21:37

Odbiór telewizji n

Post autor: Crump »

Sprawa jest dosyc prosta wiec nie wiem po co takie panikowanie? Po pierwsze sprawdz instalacje czy na pewno antene masz dobrze ustawiona, najlepiej pozyczyc od kogos inny dekoder. Sprawdz kabel antenowy, wystarczy czasami male przetarcie w izolacji a potrafia zniknac kanaly z niektorych polaryzacji. Jesli jestes w 100% pewny co do swojej instalacji to bierz dekoder pod pache i do punktu z nim idz niech ci wymienia. Ja nie wiem ze niektorzy wola resetowac dekoder co godzine, lamentowac itd zamiast wziac sprawy w swoje lapy i zalatwic to jak nalezy. Jesli masz niesprawny dekoder a nie jest to wina instalacji to musza ci zapewnic taki, zeby poprawnie dzialal!
inferno
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2011, 18:08

Odbiór telewizji n

Post autor: inferno »

Dzięki za dobra rade pewnie w końcu będę musiał odwiedzić punkt serwisowy a poruszę jeszcze jeden temat nie pomyślcie ze jestem ciągle niezadowolonym malkontentem ale coś wam napisze o punktach serwisowych "n" podam przykład który opisał mi znajomy jakżeż szczęśliwy posiadacz "n" którego najbliższy punkt serwisowy znajduje się w mieście Krakowie a dokładnie tych punktów jest tam chyba 5 ale co jest najlepsze dekoder na nowy wymienisz tylko w jednym z nich przynajmniej tam właśnie odsyłają z innych punktów.I w tym właśnie punkcie jest taki fajny pan serwisant , który podłączy ci dekoder i sprawdzi go jeśli rzeczywiście jest wadliwy to owszem wymieni go na nowy ale jeżeli jest sprawny a to ty się pomyliłeś bo akurat w domu ci nie działał a w serwisie działa i nie wiesz dlaczego się tak dzieje i nikt ci nie powie co zrobić żeby wszystko działało jak należy żebyś nie musiał już więcej jeździć po serwisach bo to jest chyba w interesie wszystkich to ten serwisant za tą diagnostykę powiedzmy ze sprawnego urządzenia bierze 20 złotych. Podkreślam ze jest to samo podłączenie do sieci i uruchomienie dekodera czas trwania całej operacji około 3-5 minut koszt jak już pisałem 20 złotych. Wiec teraz pytam czy to jest ok
Awatar użytkownika
marfm76
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 25 gru 2008, 10:46
Kontakt:

Odbiór telewizji n

Post autor: marfm76 »

inferno pisze:...czas oczekiwania na rozmowę z konsultantem to minimum 20-30 minut ...t.
Ja jestem nowym abonentem a już zdążyłem dzwonić 3 razy na infolinie i najdłużej ile czekałem to 7 minut (pierwszy raz 5, drygi raz 7, trzeci raz 4 min.) - na to ma chyba wpływ pora dnia.
inferno pisze:...serwisant za tą diagnostykę powiedzmy ze sprawnego urządzenia bierze 20 złotych......Wiec teraz pytam czy to jest ok...
Nie wiem czy to jest zgodna opłata z regulaminem -trzeba by się dowiedzieć na infolinii. Ale jeśli Ci się zacina po 3 godzinach to zostaw dekoder i niech sobie tam dłużej pochodzi. Może nagraj film kamerą i pokaż serwisantowi co się dokładnie u Ciebie dzieje. Najpierw jednak, tak jak napisał Crump, upewnij się czy aby na 100% twoja instalacje jest OK -zwłaszcza na łączeniach lubią się dziać różne jaja. Może jakiś Twój znajomy na taki sam dekoder, to byście mogli się podmienić na parę godzin i miał byś od razu sprawdzone dwie rzeczy -instalacje u siebie i swój dekoder na instalacji kolegi.
LG50ps3000
LG42LD450
N - nbox HDTV recoder - Świąteczna Wielka Rewolucja
ASTRA+HOTBIRD
http://blog.foyom.com
Awatar użytkownika
shipus
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 10 maja 2008, 22:49

Odbiór telewizji n

Post autor: shipus »

Dokładnie. Panowie macie rację. Wielu z "narzekających" na tę telewizję niż sprawdzić czy samemu się dobrze zainstalowało. Tak było też z moim znajomym - podobna sytuacja, też jeździł do punktu serwisowego, tracił nerwy. A jak przyszło co do czego to się okazało, że problem sam sobie zafundował. Najlepiej przetestować na sprzęcie kolegi i sąsiada a potem robić awanturę. Daj znać jak się sprawa zakończyła. A jak znam życie, to pewnie jeszcze zmienisz zdanie na temat platformy n.
Gromek
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2010, 19:01

Odbiór telewizji n

Post autor: Gromek »

Nie rozumiem tego narzekania na forum. Ani nikt nie zadaje konkretnego pytania, ani nie prosi o radę/pomoc, ani nie kontaktuje się z Nką. Takie narzekanie żeby narzekać? Inna rzecz, że sam posiadam Nkę od paru miesięcy i raczej nie mam żadnych problemów z dekoderem i odbiorem. Może po prostu wszystko poprawnie zainstalowałem i ustawiłem? W każdym razie zdecydowanie mniej zadowolony byłem z C+.
Dewastator
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 07 lut 2010, 13:20

Odbiór telewizji n

Post autor: Dewastator »

Ja mam Cyfrę bo lubię dobre filmy i dobry sport. Mam Canal+ i HBO. W "N" jest mało sportu - tylko liga mistrzów - którą mam na Polsacie w pakiecie Cyfry
Mój pakiet w Cyfrze+ - Optimum + HD + Canal+HD + HBOHD za 38zł. do końca 2011 :P
Awatar użytkownika
shipus
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 10 maja 2008, 22:49

Odbiór telewizji n

Post autor: shipus »

Jeśli wybierasz platformę tylko ze względu na sport? Poza tym nie rozumiem, czemu akurat zawsze "cyfroni" narzekają na platformę właśnie na sport podkreślając, że na nsport nic nie ma poza LM. A przecież to nie jedyny kanał sportowy w n. A co do polsatu, to chyba w mazowieckim to już mają możliwość odbioru naziemnego polszatu nie?
Gromek
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2010, 19:01

Odbiór telewizji n

Post autor: Gromek »

No tak... 9 kanałów sportowych w Nce to zdecydowanie zbyt mało... Przecież człowiek nie robi i nie ogląda nic innego niż programy sportowe... Mój teściu jakoś nie płakał za "stratą" programów sportowych, które obejmowała C+. A kanały filmowe? Za Canal+ też jakoś intensywnie nie płaczę. Zdecydowanie częściej oglądałem HBO. A pod tym względem nic się nie traci. Czasem zastanawiam się czy to nie jest tak, że przyzwyczajamy się do czegoś i z całych sił szukamy argumentów potwierdzających sens naszego przyzwyczajenia.
Pawlo
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 04 maja 2011, 7:44

Odbiór telewizji n

Post autor: Pawlo »

Ja mam "n" ponad 2,5 roku i przez ten okres czasu może ze dwa razy coś się zadziało z dekoderem. Wszystkie inne problemy wynikały z ustawienia anteny, a że nie zamontowałem jej na kominie albo wysoko na ścianie, tak jak to robi większość, mogłem szybko reagować.
Właśnie przedłużyłem umowę na kolejne 17 miesięcy
Zablokowany

Wróć do „Archiwum platform N oraz Cyfra+”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości