Sytuacja osób LGBT w Polsce

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 27
x 235
Kontakt:

Post autor: AtoMan » 16 sie 2019, 13:49

Co do ostatniego - tak, na myśli miałem sie odcięcie prezydent Gdańska.

W sprawie nabożeńśtwa - cóż, Szymon Niemiec twierdzi inaczej, a wykreślenie jego kościoła z rejestracji IMHO niewiele tu zmienia. Być może wywołało to niepotrzebnie kontrowersje, ale w przeciwieństwie do incydentu z Gdańska inie odebrałem tego jako próby prowokacji. Może dobrym pomysłem byłoby przyjęcie kilku zasad przez najważniejsze organizacje rejestrujące i organizujące tego typu marsze, dla uniknięcia zbędnych kontrowersji - chociaż jak wiemy, środowiskom skrajnym żadne prowokacje potrzebne nie są (ani w Białymstoku, ani w Płocku niczego takiego nie było).

A oświadczenie episkopatu... cóż, nie mówi zupełnie nic, bo co niby było "profanacją"? Według Joachima Brudzińskiego chodziło nie o sam wizerunek (który jest jedynie reprodukcją obrazu zmodyfikowaną o pozytywny symbol, w żaden sposób nie potrafię się tu dopatrzeć celowej profanacji), a o przyklejanie go na publicznych toaletach i śmietnikach (za co twórczyni wlepki nijak odpowiadać nie powinna). Reakcje po tej akcji ze strony KK sa kompletnie absurdalne i na pewno nie prowadza do dialogu, co najwyżej do umacniania wrażenia oblężonej twierdzy.
1 x
dość
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 82
x 197

Post autor: Pawel » 17 paź 2019, 13:12

Tęczowi po raz kolejny pokazali co znaczy "tolerancja":
https://www.tvp.info/44884901/profanacj ... skim-wideo

A potem wielkie zdziwienie że normalni ludzie mają dość ich prowokacji i profanacji chrześcijańskich wartości.
2 x
Będę pisał to co chcę.
PRECZ Z CENZURA!!!
Awatar użytkownika
havanew
VIP Expert
x 389
x 613

Post autor: havanew » 17 paź 2019, 14:04

Profanacja chrześcijańskich wartości to wyłudzanie głównie od starszych ludzi pieniędzy pod przykrywką kościoła, a nie dyskoteka. :)
14 x
Strefa wolna od głupoty
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
x 171
x 706

Post autor: Manieq » 17 paź 2019, 16:07

No tak, bo wszyscy homoseksualiści profanują obiekty sakralne, a wszyscy katolicy to ostoja uczciwości. I jak ma być normalnie w Polsce, skoro ludzie się wzajemnie segregują na lepszych i gorszych?
11 x
POZDRAWIAM | MANIEQ
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 82
x 197

Post autor: Pawel » 17 paź 2019, 16:11

Pewnie nie wszyscy. Ale niestety, takie osobniki robią po prostu chlew całej grupie. Oczywiście najwięksi piewcy lgbt udają że sprawy nie ma.
1 x
Będę pisał to co chcę.
PRECZ Z CENZURA!!!
domi
Junior
x 10
x 55

Post autor: domi » 17 paź 2019, 19:29

To tak samo jak w przypadku pedofilii w Kościele: osobniki robią chlew całej grupie, ale najwięksi piewcy Kościoła udają, że sprawy nie ma.. Ot, taki kraj ;) Dobrze, że chociaż w tej dyskotece nikt nie ucierpiał..
2 x
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 50
x 243
Kontakt:

Post autor: Tomek » 17 paź 2019, 20:19

Tyle, że to najwięksi piewcy LGBT dostają tutaj 10 serduszek za dziecinne odwracanie kota ogonem. Taka "ślepa" społeczność forum :P

Protest przed kurią, a Kościół nie jest pomysłodawcą tej ustawy, tylko świecka Fundacja Pro - Prawo do Życia. Znowu szkodzenie sprawie, trzeba protestować przed sejmem. Potem dziwić się, że PiS pod płaszczykiem "obrony Kościoła" wprowadzi nowe prawo.
3 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
havanew
VIP Expert
x 389
x 613

Post autor: havanew » 17 paź 2019, 20:25

Protest przed sejmem również był, więc o czym mówisz, znasz chociaż sprawę? :)
1 x
Strefa wolna od głupoty
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 50
x 243
Kontakt:

Post autor: Tomek » 17 paź 2019, 20:28

No właśnie "też", po co dawać dodatkowe działa PiS-owi. Nie wystarczy LGBT wynik ostatnich wyborów?
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
havanew
VIP Expert
x 389
x 613

Post autor: havanew » 17 paź 2019, 20:31

Najlepiej niech wszyscy zamilkną, bo ciemnogród postanowił wybrać się do urn. Nie zamierzam z Tobą dłużej dyskutować. :)
1 x
Strefa wolna od głupoty
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 50
x 243
Kontakt:

Post autor: Tomek » 17 paź 2019, 20:35

Nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz...
havanew pisze:trzeba protestować przed sejmem

Macie piewce LGBT i tolerancji :)
havanew pisze:ciemnogród postanowił wybrać się do urn
Chyba niewiele różnisz się od tego PiS-u.

Teraz to ja kończę :D
2 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
havanew
VIP Expert
x 389
x 613

Post autor: havanew » 17 paź 2019, 20:43

Chyba Ci się lekko pomyliły cytaty. Nie mam najmniejszego problemu z czytaniem ze zrozumieniem, za to Ty masz wyraźny problem ze skleceniem swoich myśli w coś sensownego, ot dorzucanie swoich pięciu groszy wszędzie tam, gdzie pada święte, niezbrudzone grzechem słowo kościół. :lol: Fanatyzm. Przy tym kole Cię w oczy, że ktoś otrzymał "10 serduszek", naprawdę? To jest warte uwagi? Jak zawsze nie napisałeś nic ciekawego, skłaniającego do refleksji, więc daruję sobie tę jałową dyskusję już na dobre.
Tomek pisze:
17 paź 2019, 20:35
Macie piewce LGBT i tolerancji :)
Ty mnie tak nazwałeś, więc daruj sobie manipulacje, które znasz z Wiadomości TVP. ;) Czasem warto odrzucić na bok hasła "Ideologia LGBT!", "Gwałt na kościele!" i odwołać się do rozsądku, to Ci polecam Tomku, bo najwyraźniej ta umiejętność u Ciebie szwankuje.
4 x
Strefa wolna od głupoty
domi
Junior
x 10
x 55

Post autor: domi » 17 paź 2019, 21:05

Sorry za offtopic, ale wracając do wypowiedzi Tomka o odwracaniu kota ogonem: przez ostatnie lata czytając dyskusje na różnch forach czy w komentarzach na FB nauczyłem się właśnie od zwolenników obecnego rządu, że jest to najprostsza i najpopularniejsza metoda argumentacji w tym kraju. Zwrócisz uwagę na to, że PiS robi coś źle? "A bo za PO to..." To tak jakby usprawiedliwiać gwałciciela za to, że nie zamordował swojej ofiary. Logiki w tym zero, ale tak najprościej, również na tym forum czasami ;)
0 x
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 50
x 243
Kontakt:

Post autor: Tomek » 17 paź 2019, 21:30

@havanew - troszkę dziwnie mi zarzucać fanatyzm, gdy samemu ma się tęczowe barwy w podpisie. Skoro nie jesteś piewcą LGBT, to co one tam robią?

A głową mojego Kościół jest Jezus Chrystus. Tego ziemskiego nie mam za bardzo co bronić, zwracam tylko uwagę, że granie na kilka frontów nie zawsze dobrze kończy się. Może więc zmienić strategię i nakierować odpowiednio swoje działania. Inaczej mogą być to kolejne, zmarnowane 4 lata. No chyba, że niektórzy lubią mieć syndrom oblężonej twierdzy ;)
Czasem warto odrzucić na bok hasła "Ideologia LGBT!", "Gwałt na kościele!"
Nie przypominam sobie, abym stosował takie hasła. Nie wydaje mi się też, aby określenie "ciemnogród" było w czymkolwiek od nich lepsze.
1 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
havanew
VIP Expert
x 389
x 613

Post autor: havanew » 17 paź 2019, 21:35

Gratuluję litanii, ale tak jak pisałem w poprzednim poście - do mnie nie trafiasz, w moich przekonaniach nic to nie zmienia, wręcz przeciwnie, więc możemy w cudzysłowie podać sobie ręce i podziękować.
0 x
Strefa wolna od głupoty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”