[TVP2] Licencja na wychowanie

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
bustram
Activist

Post autor: bustram » 09 wrz 2018, 17:52

Licencja na wychowanie
Lata produkcji: 2010-2011

"Współczesny portret dwóch małżeństw, które mają odmienne poglądy na wychowanie dzieci i w związku z tym borykają się z rozmaitymi problemami."
źródło: filmpolski.pl

Obsada aktorska:

Jolanta Fraszyńska - Roma Barańska
Joanna Orleańska - Weronika Leszczyńska
Cezary Kosiński - Paweł Leszczyński; w odcinku 87 także mąż Wioletty
Dariusz Wiktorowicz - Ryszard Barański
Marta Bitner - Wiktoria, córka Weroniki Leszczyńskiej
Ivett Bednarska - Marysia Barańska, córka Romy i Ryszarda
Bruno Jasieński - Łukasz Barański, syn Romy i Ryszarda
Agata Szafrańska - Magda Barańska, córka Romy i Ryszarda
Mikołaj Ściobłowski - Bartek Leszczyński, syn Weroniki i Pawła
Miłosz Olewicz - Mateusz Barański, syn Romy i Ryszarda
Dawid Florczak - Staś Leszczyński, synek Weroniki i Pawła; od odcinka 47

Czemu założyłem temat o tym serialu ? Po pierwsze dlatego, że takowy dotychczas nie powstał (a dziwne !) a po drugie dlatego, że nie rozumiem dlaczego "Licencja na wychowanie" nie zyskała oczekiwanej popularności a startująca zaraz po niej można by rzec nawet bliźniacza "Rodzinka.pl" podbiła serca widzów na długie lata. Może "Licencja..." była zbyt ugrzeczniona, więc dołożono odrobinę chamstwa, wciśnięto Musiała (wówczas bożyszcza nastolatek) i w efekcie "Rodzinka.pl" odniosła sukces ? A szkoda, bo serial nie był zły, miał bardzo dobrą czołówkę i piosenkę do niej, a poszczególne scenki bywały zabawne. No ale serial ostatecznie spadł z ramówki po bodajże niecałych 2 latach...

PS. ciekawostka - Dawid Florczak jest w rzeczywistości synem... Dariusza z "Trudnych spraw" :)

telemaniak92
Użytkownik

Post autor: telemaniak92 » 12 wrz 2018, 11:29

Ten serial zdjęto równo po roku emisji (pamiętam, że ost. odcinki leciały jeszcze przed świętami Wielkanocnymi)... ale, że Musiał w nim epizodzik (!), to za "Chiny ludowe" sobie nie przypominam (tak samo w Ranczu)!!! 8), :-\ Nagłe zniknięcie produkcji dziwiło tym bardziej, że do emisji było ponoć przeznaczonych jeszcze 18 odcinków, których nie pokazano do dziś (nie to co w przypadku Heli w opałach, "Galerii" tego samego producenta czy Bulionerów, które miały spore przerwy w emisji, ale pokazano je w całości)... jeśli chodzi o mnie, to mnie ten serial ani ziębił, ani grzał (bardziej nudził niż wciągał, ale jak się zdarzył jakiś ciekawy odcinek, to się oglądało)!!! :D

Jego wielkimi zaletami były: różnice poziomu życia 2 rodzin (biedniejsi Barańscy i bogatsi Leszczyńscy), gra Fraszyńskiej (aktorka może gra trochę "miągwowato", ale moim zdaniem jest o niebo lepsza od Kożuchowskiej, która tylko umie sztucznie się zachwycać, lamentować i zbyt głośno strzępić ryło), niewymuszone poczucie humoru bohaterów, bardzo ładne wnętrza, brak szpanowania dobrami materialnymi i chamskiego lokowania produktów, gościnne udziały gwiazd (Materna, Orłoś, Panasewicz) oraz obecność, uwielbianej przeze mnie, Ani Dymnej (serialowa mama Kosińskiego)! :DD

Wady: trochę niemrawa akcja, nudna muzyka, drewniana gra młodych aktorek (Bednarska, Bitner) i obecność Łazuki w obsadzie, którego nigdy nie lubiłem! :-\
tvferdex97
Junior

Post autor: tvferdex97 » 25 sie 2019, 18:50

Serial będzie po raz pierwszy powtarzany na... Kino Polska, od 2 września. Dokładna rozpiska jak będzie z emisją na zdjęciu:
Obrazek
bustram
Activist

Post autor: bustram » 15 sty 2020, 2:02

Wychowanie dziecka według TVP :lol: Naprawdę nie spodziewałem się, że w tym arcycukierkowym serialu zastanę taką scenę :o

Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

Post autor: Dominik » 15 sty 2020, 9:16

Pamiętaj, że to był serial na francuskim formacie, więc odcinki pisane na podstawie oryginalnych scenariuszy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”