iTV (2003-2016)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 341
x 1823

iTV (2003-2016)

Post autor: Karol » 13 lut 2019, 5:30

Pamięć o tym fakcie powoli się zaciera, ale jeszcze nie tak dawno kanał TO!TV działał pod nazwą ITV. Sporo ludzi go pamięta jako niskiej jakości stację muzyczną z disco polo, jednak wcale tak nie zaczynali, a muzyka była tylko nieznacznym procentem ramówki stacji.

ITV zadebiutowało na naszym rynku w 2003 roku jako kanał skupiony wokół telefonów komórkowych oraz związanej z nimi interaktywności - swoją ramówkę opierał na programach poświęconych grom java, nowym technlogiom, ezoteryce, grom na żywo (sterowanie akcją za pośrednictwem SMS xd), czatom... :) Niestety, jakość obrazu także wyglądała jak przeskalowany obraz z komórki wrzucony na telewizor, zachowując przy tym oryginalną rozdzielczość - ale z jakiejś przyczyny dało się to oglądać.

Warto dodać, że większość programu nadawana była NA ŻYWO! :) Oczywiście z biegiem lat rynek to zweryfikował i oferta interaktywna została zepchnięta z anteny na rzecz audycji muzycznych. Sam swego czasu byłem fanem programu "Moje Logo News", który zaczynał jako banalna audycja prezentująca loga i tapety na telefon, a skończył jako całkiem niezły magazyn o technologiach - przynajmniej jak na tamte czasy, gdy ciężko było o takie programy na YouTube ;).

Kilka fragmentów z YouTube, jednak znaleźć coś z "dawnego" ITV nie jest tak łatwo:

Id z Piotrem Galusem:
[ Spoiler ]
Blok reklamowy (najczęściej reklamowano usługi firmy Szeptel, dziś MNI) - polecam zwrócić uwagę na świetny jingiel reklamowy. No cudo:
[ Spoiler ]
"Wieczory ezoteryczne" - raczej 2004 rok:
[ Spoiler ]
Czołówka programu "Moje Logo News" datowana na 2004 rok:
[ Spoiler ]
Fragment "MLN":
[ Spoiler ]
Zapowiedź zmian w "Moje Logo News":
[ Spoiler ]
Początek programu w 2006 roku:
[ Spoiler ]
"Gierki" :):
[ Spoiler ]
[ Spoiler ]
"Laski Vanilii" ;):
[ Spoiler ]
[ Spoiler ]
i hit:
[ Spoiler ]
Jednak żeby nie było, że ITV było małą, prostacką telewizją. W ciągu iluśtam lat istnienia przez antenę przewinęło się wiele sensownych audycji live, których próżno było szukać na innych antenach - czy to o polityce, czy coś skierowanego do mniejszości seksualnych. Po śmierci Jana Pawła II zrealizowano chyba jeden z najdłuższych programów na żywo, w których prezenterzy stacji dyskutowali o tym wydarzeniu. Nie jestem pewien, ale program z przerwami nocnym (lub bez) emitowany był chyba przez kilka dni. Pamiętam, że gdzieś w sieci pojawiła się informacja, że był to najdłuższy program na żywo w historii polskiej telewizji.
4 x
dzono81
Użytkownik

iTV (2003-2016)

Post autor: dzono81 » 05 mar 2019, 15:23

Pamiętam z tej stacji program Moje Logo News, był to chyba najlepszy jej program :)
0 x
morus1000
Junior
x 19

iTV (2003-2016)

Post autor: morus1000 » 05 mar 2019, 23:59

iTV była porównywana na początku do 4fun.tv tylko ze 4fun szło w muzykę i czaty, a oni w gry interaktywne typu Bitwa Wodna, program z czatem iCzat. iTV miał na początku fajny program popołudniowy z rozmowami z widzami i nagrodami, niestety nie pamiętam nazwy, był nadawany przed Moje Logo News. Piotr Galus prowadzący MLN jeśli sie nie mylę pracuje chyba w Cyfrowym Polsacie. Ogólnie szkoda co z tego kanału zrobili. Mimo że nie był to jakiś kanał górnych lotów.
0 x
Christianus
Obserwator
x 145
x 144

iTV (2003-2016)

Post autor: Christianus » 06 mar 2019, 0:47

Nie chodzi przypadkiem o program "Fast Club"?

Za dzieciaka, oprócz oczywiście Jetixa i kanałów muzycznych, bardzo często oglądałem po szkole TVN Gra i właśnie iTV. Doskonale pamiętam "Bitwę wodną", chociaż moje pierwsze skojarzenie z tą stacją to "Gierki" prowadzone przez Rozi, bodajże o 14:00. Potem wchodził właśnie "Fast Club", ale pamięć po tylu latach bywa zawodna, więc mogę się mylić. Niemniej bardzo miło wspominam pierwsze lata działalności tej stacji ;)
0 x
Frontowiec
VIP Expert
x 41
x 153
Kontakt:

iTV (2003-2016)

Post autor: Frontowiec » 06 mar 2019, 13:16

Z początków iTV pamiętam wspomniany przez @Karol program poświęcony Janowi Pawłowi II, do którego zaproszono również ateistów oraz ''Moje Logo News'' z prowadzącym Piotrem Galusem.

Z późniejszych czasów iTV pamiętam również ''PitBullka'' oraz ''Komediotekę'', w której pojawiały się fragmenty z polskich komedii. Potem doszło też pasmo Ezo TV, które również oglądałem (ale to głównie z nudów :P).
0 x
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”