Słowa do osób LGBT (i nie tylko)

Dyskusje na dowolne tematy, nawet polityczne ;)
Awatar użytkownika
Final98
VIP Expert
x 117
x 659

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Final98 »

Być może to nie jest odpowiedni temat, ale wydaje mi się, że żadne inne miejsce nie będzie pasować.

Jestem na tym forum już prawie 3 lata i ostatnio przeżywam dość sporo zwrotów w kwestii życia, mianowicie odkrywania siebie. Kiedy tydzień temu postanowiłem wyznać mamie prawdę o sobie, na tutejszym czacie poprosiłem, żeby osoby takie jak ja napisały do mnie na PW w celu rozmowy. Ku mojemu zaskoczeniu odezwało się parę osób. Wiedziałem, że nie jestem sam jeśli chodzi o seksualność, ale wtedy to przerosło moje oczekiwania, a właściwie ich brak. Od tej pory zacząłem się poważnie zastanawiać nad tym, ile osób z nas jeszcze może być osobami LGBT.

Dlatego mam prośbę. Jeśli to czytacie i jesteście tacy jak ja (niezależnie którą z tych literek jesteście) i ufacie mi na tyle, żeby się ujawnić przede mną (nie mylić z całym forum), a nawet chcecie zwyczajnie porozmawiać, poznać - napiszcie do mnie na PW. Obiecuję, że bez waszego pozwolenia nikt się nie dowie o was, zresztą ci którzy już pisali ze mną o tym mogą (bezgłośnie co prawda, ale jednak) potwierdzić. Chcę po prostu was poznać, porozmawiać, zobaczyć jak wielu z nas tu jest.

I nie chciałbym żeby to zostało odebrane jako próba tworzenia ruchu, kółka adoracji, ideologii, propagandy czy motywacji politycznej, choć jestem gotowy na takie opinie. Nie chciałbym też aby zrobiła się dyskusja na temat sensowności tego tematu. Robiąc tak raczej nikomu nie szkodzę, a wręcz można poznać w ten sposób ludzi, którzy są tacy jak ja. Ja nie mam nic do stracenia, bo moja homoseksualność oraz wizerunek są tu wyraźnie zaznaczone. A jeśli komuś się to nie podoba - nie musi przecież obserwować tego tematu.

Bo to forum to nie tylko dyskusje na temat mediów. Dla mnie przynajmniej to forum ma jeszcze duże znaczenie symboliczne jako miejsce odkrywania siebie oraz innych osób (pod kątem znajomości wśród jasna). I jeśli brzmi to zbyt cukierkowo - trudno. Już za długo siedziałem w topieniu smutku. Jak powiedziałem w tym roku zamierzam zadziałać. A to jest jeden z tych kroków.

Oczywiście pozostałe osoby też zachęcam do rozmów PW, żeby było jasne to nie zamykam się tylko na "swoich" :)

Eryk
bustram
Activist
x 84
x 1531

Post autor: bustram »

To ty dobrze masz. Ja jestem chłopakiem i podobają mi się dziewczyny - i tu się dopiero zaczynają kłopoty... Kto ma dziewczynę, narzeczoną, żonę ten wie o czym piszę :)
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 284
x 1224

Post autor: Abbott »

Z wiekiem przestaje dla mnie mieć znaczenie kto jest jakiej orientacji seksualnej. Do mieszkań i sypialni nikomu nie zaglądam.
Jak jeszcze pod względem naukowym rozumiem określenia: homo-, hetero-, bi-, transseksualizm, to nie lubię określeń gej czy lesbijka. To jest takie przyczepianie łatki.
#STOP BZDUROM
bustram
Activist
x 84
x 1531

Post autor: bustram »

Najbardziej nie rozumiem subkultury więziennej: pozują na twardych facetów, z zasadami, gardzą homo, gardzą pedofilami, ale nie przeszkadza im to współżyć ze współwięźniami. Pewien psycholog wypowiadał się na ten temat i okazuje się, że facetom pozbawionym przez długi czas kobiety zmieniają się preferencje - do tego stopnia, że nawet po wyjściu na wolność szuka kontaktów z facetami. No i proszę - a niby orientacji nie da się zmienić. Coś jest jednak nie tak.
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 284
x 1224

Post autor: Abbott »

A to najlepszy przykład pokazuje serial Netflixa "Orange is the New Black", tylko w nim mamy do czynienia z kobietami.
#STOP BZDUROM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”