Jesień 2019

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Jordi
VIP Expert

Jesień 2019

Post autor: Jordi » 20 lip 2019, 14:27

Zgadzam się z @N-O-R-O-N.

Jesień wygląda bardzo nijak na głównych antenach. TVP idzie coraz mocniej w pozycje +60, bo Kurski już wie, że w komercyjnej nic nie ugra prócz sportu... Te Krzyżówki, zmiany od czapy prowadzących, kolejne odgrzewanie kotletów i walenie ich w pasma, gdzie są skazane totalnie na porażkę. Facet tylko udowadnia jak beznadziejnym jest prezesem...

VoS tylko pewniak, bo widownia +60 nie zawiedzie i będzie z 2-2.5mln.

Polsat Ninja Warrior niby najciekawiej wygląda, ALE robi to Jake Vision... Kolejna tandetna telenowelowata pewno obyczajówka bezczelnie i głupio wręcz reklamowana przez Polsat "serialem premium" :lol: No i LI też przecież od ulubieńca Niny, który wbił jej chyba do głowy, że "to nie problem z jego najwyższej jakości programami, tylko z Polakami bucami, co to nie doceniają cudownych jego propozycji"...

TVN niestety też słabo. Najbardziej czekam na Pułapkę 2, Pod Powierzchnią już mogę polecić, bo 2 sezon jest dużo lepszy od pierwszego. Ale poza tym wałkowane do cna TM, wałkowane do cna MT, kontynuacja moim zdaniem słabego 39 i pół (już zapowiedź jest dla mnie żenująco słaba), zamiast AE jakieś krótkie, 7-epowe szoł celebrytów z rodzicami...

Nie na to liczyłem, Miszczak też jak Nina coraz bardziej popada w marazm...
Awatar użytkownika
Giovanni
Obserwator

Jesień 2019

Post autor: Giovanni » 20 lip 2019, 14:28

Trzeciak pisze:
19 lip 2019, 19:39
Oto, że Mołek i Meller odchodzą z programu i zadebiutują nowe twarze.
To była najsłabsza para prowadzących
Dziękuję za odpowiedź
Przepraszam za swoje wczesniejsze zachowanie zrozumiałem swój błąd.
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert

Jesień 2019

Post autor: Nina » 20 lip 2019, 15:22

Jordi pisze:
20 lip 2019, 14:27
Nie na to liczyłem, Miszczak też jak Nina coraz bardziej popada w marazm...
Nie wierzę, że nie mają doradców, że nie zbiera się jakieś kolegium redakcyjne, które dyskutuje nad za i przeciw. Chyba, że posłuchają różnych opinii, żeby nie było, a potem i tak zrobią swoje czyli "nacisną guzik", tak samo chyba z resztą robi Kurski :-\
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Adix2004
Junior

Jesień 2019

Post autor: Adix2004 » 20 lip 2019, 17:10

Niestety ta jesień zapowiada się bardzo średnio.

Na Jedynce i Dwójce jesienią nie ma nic co by mnie zaciekawiło. Możliwe, że od czasu do czasu włączę "Koło Fortuny" w Dwójce, ale nie wiem czy zniosę Norbiego.

W Polsacie interesuję mnie program "Love Island" i "Ninja Warior". Zobaczę przynajmniej jeden odcinek "Zawsze warto". Z "Przyjaciółek" i "W rytmie serca" zrezygnuje. W Czwórce zaciekawiła mnie telenowela "Miłość na zakręcie" i program "Nasza Klasa".

TVN niestety też słabo. W TVN-ie czekam na drugie sezony "Pułapki" i "Pod Powierzchnią". Kompletnie nie interesuje mnie powrót "39 i pół", nowość "Starsza Pani..." czy wałkowane "Top Model" i "Mam Talent" ani nowe show "Joanna...", gdzie jeszcze nie wiadomo na jaką antenę trafi. Może spojrzę na "Masterchefa", "Ślub od pierwszego spojrzenia" i od czasu do czasu na "Kubę". Wielka szkoda, że "Amerykę Express" przenieśli na wiosnę 2020. W Siódemce włączę "BB".

W TV Puls też nie ma nic co mnie interesuję.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
Kontakt:

Jesień 2019

Post autor: kacper3100 » 20 lip 2019, 17:17

Jesienią w TVN-ie zobaczę koniecznie każdy odcinek Milionerów i Pułapki. Reszta mnie nie interesuje. W TTV obejrzę nową edycję Sędzi Anny Marii Wesołowskiej. Jeśli mi się spodoba, to będę śledził każdy odcinek.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

Jesień 2019

Post autor: N-O-R-O-N » 20 lip 2019, 17:26

TVN mimo mankamentów znów najlepiej, a to głównie dzięki programom: "Milionerzy", Kuchenne rewolucje", od czasu do czasu Wojewódzki w zależności od gości, 39 i pół tygodnia się z całą pewnością zobaczy, nowe show przygodowe też sprawdzę, a talk-show Przetakiewicz to duża niewiadoma, już lepiej jakby Majewski wrócił. I oprócz tego oczywiście MasterChef, Pułapkę i Pod powierzchnią będę śledzić. "Mam talent!" tylko finał. Pewnie też od czasu do czasu zobaczę Wesołowską na TTV.

W Polsacie jak zawsze Twoja Twarz Brzmi Znajomo, a oprócz tego sprawdzi się nowość pt. "Ninja Warrior". I tyle, reszta nieciekawa zupełnie.

W TVP niestety niemal nic, głównie "Barwy szczęścia", no i czasami "Familiada" i "Jeden z dziesięciu". Z nowości nic mnie nie angażuje.

W TV Puls i TV4 absolutnie nic, to dno pełne paradokumentów. Nawet powrót Janowskiego mnie nie zainteresuje.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2019, 17:51 przez N-O-R-O-N, łącznie zmieniany 1 raz.
#TVPZaMurem :twisted:
Patryk M

Jesień 2019

Post autor: Patryk M » 20 lip 2019, 17:28

Jak dla mnie nadchodząca jesień to takie pół na pół. Brak jakichś spektakularnych nowości, ale też raczej nie będzie nudno.
W TVP na pewno zerknę na nowe odcinki "JTM?", "KF" i "JzD". Z nowości nic nie przykuwa mocniej mojej uwagi, zamierzam zerknąć jedynie na "Krzyżówkę" i "Czar par".
W przypadku Polsatu na pierwszym miejscu są "dinozaury" w postaci "TzG" i "TTBZ". "LI" podejrzewam o dość spore stężenie żenady i jakieś sztuczne skandale, ale zerknę. "Ninja" zapowiada się lepiej, ale JV może to zepsuć.
Na TVN chyba najmniej będę zerkał. Sprawdzę "SPMF", by się przekonać, czy Miszczak będzie pluł sobie w brodę, usuwając "AE" z jesiennej ramówki. Reszta niewiem.
Jeśli chodzi o mniejsze stacje, to na TV4 obczaję "NK", na Pulsie oczywiście "Janowski Show", a na TTV ze 2 epy "Sędzi".
Awatar użytkownika
BW134PL
Użytkownik

Jesień 2019

Post autor: BW134PL » 20 lip 2019, 17:38

W TVN obejrzę chętnie kolejną edycję Milionerów, paradokumenty, może Pułapkę, 39 i pół tygodnia, Pod Powierzchnią. Być może obejrzę programy rozrywkowe
W TTV powrót Wesołowskiej i Gogglebox. Przed telewizorem obejrzę.
TVP nie obejrzę na pewno, a do Polsatu może zajrzę na coś.
TVN, 7 TVN, TTV - te stacje najbardziej lubię
Radio ZET - siła muzyki!
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Jesień 2019

Post autor: wiatriwoda » 20 lip 2019, 17:44

Dla mnie w TVP nie ma nic lub prawie nic, stare produkcje obniżają poziom co sezon, choćby OMSNM czy Rodzinka, które zaprzestałem oglądać wiosną bo się nie dało, a nowe są głównie dla emerytów, gospodyń domowych... Chyba zerknę tylko na pierwszy odcinek ''Czar par'' z sentymentu, choć pamiętam to przez mgłę.
adijos98d
Poster

Jesień 2019

Post autor: adijos98d » 20 lip 2019, 18:08

Dla mnie TVP będzie mieć najciekawszą ramówkę tej jesieni ;)
W TVP na pewno obejrzę: Czar Par, Najgorsi Kucharze (zapowiada się zabawny program), The Voice (of Poland, Kids, Senior), czasami zerknę na Koło Fortuny, Gra słów - Krzyżówka (zobaczę pierwszy odcinek a potem zobaczę), Szlak Nadziei oraz Teściowe i Synowe - I kto tu rządzi? i oczywiście Rolnik Szuka Żony :)
W TVN - Kuchenne Rewolucje, szkoda że nie będzie Ameryki Express i 39 i pół tygodnia.
W Polsacie - czasami zerknę na "TzG" ze względu na Basie K-S.
Awatar użytkownika
jas06
Junior
Kontakt:

Jesień 2019

Post autor: jas06 » 20 lip 2019, 20:09

A tu mój plan:
TVP: Jeszcze nie wiem
Polsat: Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, czasami Twoja Twarz Brzmi Znajomo, reszta w swoim czasie
TVN: Milionerzy, Mam Talent, Big Brother, czasami Ślub, Krupa's Top Model, Pułapka
Niektóre niewymienione popatrzę jeszcze, o jak będą jeszcze.
(RODO)
#ca2019
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Jesień 2019

Post autor: Trzeciak » 21 lip 2019, 14:39

Jordi pisze:
20 lip 2019, 14:27
Zgadzam się z N-O-R-O-N.

Jesień wygląda bardzo nijak na głównych antenach. TVP idzie coraz mocniej w pozycje +60, bo Kurski już wie, że w komercyjnej nic nie ugra prócz sportu... Te Krzyżówki, zmiany od czapy prowadzących, kolejne odgrzewanie kotletów i walenie ich w pasma, gdzie są skazane totalnie na porażkę. Facet tylko udowadnia jak beznadziejnym jest prezesem...

VoS tylko pewniak, bo widownia +60 nie zawiedzie i będzie z 2-2.5mln.

Polsat Ninja Warrior niby najciekawiej wygląda, ALE robi to Jake Vision... Kolejna tandetna telenowelowata pewno obyczajówka bezczelnie i głupio wręcz reklamowana przez Polsat "serialem premium" :lol: No i LI też przecież od ulubieńca Niny, który wbił jej chyba do głowy, że "to nie problem z jego najwyższej jakości programami, tylko z Polakami bucami, co to nie doceniają cudownych jego propozycji"...

TVN niestety też słabo. Najbardziej czekam na Pułapkę 2, Pod Powierzchnią już mogę polecić, bo 2 sezon jest dużo lepszy od pierwszego. Ale poza tym wałkowane do cna TM, wałkowane do cna MT, kontynuacja moim zdaniem słabego 39 i pół (już zapowiedź jest dla mnie żenująco słaba), zamiast AE jakieś krótkie, 7-epowe szoł celebrytów z rodzicami...

Nie na to liczyłem, Miszczak też jak Nina coraz bardziej popada w marazm.
Myślę, że trzeba założyć listę programów, które tej jesieni okażą się porażkami. ;D

Mam wrażenie, że im więcej sukcesów osiąga dana stacja, tym ich decydenci programowi bardziej popadają w rutynę, jeśli nie w naiwną wiarę w własne cudotwórstwo i nieomylność. W TVP wszystkie z nowości się udały tej wiosny, bo były sensowne, a przede wszystkim - to była konsekwencja poprzednich sezonów. Plany na jesień właśnie przeczą tym dwóm cechom. Z nowych programów ("Voice Senior" tutaj pominę, bo to "tylko" nowa karnacja znanego programu, a poza tym ruszy w grudniu) to najsensowniej zapowiada się poniekąd program z "Teściowymi i Synowymi" i chyba zdecydowanie "Czar Par", gdzie nie zgodzę się, że to może być program głównie tylko dla 50+ (młoda, "gorąca" para wśród uczestników może przyciągnąć grupę komercyjną, jak w "Rolniku" :evil:). Oczywiście bardzo wiele w sukcesie programu może przeszkodzić zbyt trudne pasmo, o wykonaniu nie wspomnę. A reszta - co widać po ostatnich absurdalnych ruchach w TVP - to poniekąd demolowanie i to nawet własnych sukcesów.

W Polsacie o dziwo nie ma już aż tak bezsensownego szaleństwa z marnowaniem formatów za wielkie fortuny, ale poza "TzG", "TTBZ" i "KnŻ", to pewniaków nie ma zbyt dużo. "Love Island" raczej tradycyjnie zleci po sezonie (szczególnie, że zagranicą format notuje klapę za klapą ;) ). Osobiście liczę na sukces "Ninjy Warrior", ale z drugiej strony skoro Jake VIsion spektakularnie położyło "Wyspę Przetrwania", to w tym wypadku nawet teoretyczny stuprocentowy kandydat na hita może być sporą klęską. Cudów przy "Czterech Weselach" po ponad rocznym opóźnieniu emisji także się nie spodziewam.

W TVN-ie niby wszystko pięknie ładnie, i o ile w "Mam Talent!" rzeczywiście się przydałby powiew świeżości, tak widać, że "Top Model" jest notorycznie odnawiany (choć kryteria wyborów jurorów czasem są tak dziwne, że mam wrażenie, iż początkujący użytkownik Instagrama spokojnie mógłby zasiąść za stołem jurorskim). Jednak największym nieporozumieniem jest dla mnie brak "Ameryki Express". Sam przyznaję, że to nie jest program moich marzeń, a choćby montażowo to do "Voice'ów" brakuje, ale nie mogę odmówić temu, że to całkiem dobrze realizowany format, który odniósł komercyjny sukces. Tak samo, jak "Big Brother" w TVN7, choć biorąc pod uwagę poprzednie przygody TVN-u i TV4 z formatem, to mam wątpliwości, czy nowa edycja już po ponad dwumiesięcznej przerwie to dobra decyzja.
Pozdrawiam, Trzeciak
Alek1224
Activist

Jesień 2019

Post autor: Alek1224 » 21 lip 2019, 15:36

A Szlak Nadziei to kiedy ma wejść? Ruszyło się już coś tam?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Jesień 2019

Post autor: Trzeciak » 21 lip 2019, 15:47

We wrześniu to mają ruszyć dopiero zdjęcia. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Giovanni
Obserwator

Jesień 2019

Post autor: Giovanni » 13 sie 2019, 8:21

Mnie interesują tylko filmy , seriale i Big Brother
Przepraszam za swoje wczesniejsze zachowanie zrozumiałem swój błąd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”