CANAL+ Online

Dyskusje o ofertach VOD w Polsce i na świecie.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

CANAL+ Online

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Wreszcie, jeszcze w tym roku ma wystartować VOD Canal+
https://media2.pl/media/157495-NCplus-p ... lplus.html
Awatar użytkownika
Ogorek
User of the Year 2020!
Posty: 2456
Rejestracja: 16 sie 2018, 14:27
Lokalizacja: Białogard
x 7688
x 686

myCanal+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ogorek »

No i nadal nie wystartował :huh:
Osoba ze spektrum autyzmu
Zwycięzca typera skoków narciarskich 2020/2021
🇺🇦
Awatar użytkownika
Felciak
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 18 mar 2019, 22:16
Kontakt:

myCanal+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Felciak »

Jak podaje nieoficjalnie portal spidersweb.pl, start MyCANAL planowany jest najwcześniej na drugą połowę maja bieżącego roku (brana jest po uwagę data 15 maja) i możliwe jest także zmiana nazwy.
Poszukuje reuploadów Profesora, jeśli posiadasz wyślij mi na [email protected].
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

myCanal+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Dzisiaj wystartowała usługa - pod nazwą CANAL+.
https://satkurier.pl/news/192162/canal- ... -ceny.html

Myślę, że cena za pakiet filmowy (50zł) calkiem niezła. W jej ramach dostajemy:Canal+, HBO, Filmbox i Ale Kino+.
2008-2023
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

myCanal+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Apka należy do myCanal+ i ma kilka wersji językowych, w tym polską.

Zgadza się, 50 zł za pakiet filmowy C+, HBO i Filmboxa wraz z dostępem do ich VOD to bardzo dobra oferta (podobnie jak 25 zł m.in. z FOX-em, Paramount i Nat Geo), praktycznie nie do uświadczenia i wynegocjowania nigdzie indziej, ale zawsze znajdą się tacy, którym będzie za drogo. Mogłyby te pakiety co prawda być bardziej rozdzielone, jednak rozmach C+ na pewno uderzy w Playera.
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

myCanal+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Przetestuję jak aplikacja będzie dostępna na Smart TV
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

myCanal+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Mam HBO GO oraz C+ w player+, jak mi wygaśnie - nie przedłużę i wypróbuję to cudo przez miesiąc.

W rzeczywistości telewizyjnej - to jest drogo, bo za 50zł operatorzy proponują ponad 100 kanałów (tak nie ma tam premium), a pełne pakiety to są gdzieś bliżej 100 zł, zwłaszcza jak ktoś przedłuża i "grozi" odejściem

A w rzeczywistości internetowej - to cena taka nijaka, bo i dobra i nie dobra:
Dobra bo:
1. W miarę tanio można mieć C+ i HBO, mój operator kablowy chce 45 za C+ i 30 za HBO z HBO GO czyli 75 zł - a tu za 50zł jest wypas bo zyskuję jeszcze C+VOD i paczkę Filmboxów (słabe ta kanały wiem, wolałbym już chyba Cinemax)
2. Za grosze - 10 zł można mieć kanały dla dzieci - idealna sprawa dla młodych rodziców którzy nie chcą umowy i mają tylko NTC, a do tego VOD
3. Pakiet w Fun&Info poza kanałami daje dostęp do VOD, alternatywy do tego w tych pieniądzach nie ma (chyba ?)

A nie dobra bo:
1. Nawet jak kupisz wszystko to masz braki - bez dodatkowych wydatków nie masz dostępu nawet do anten otwartych w jakości HD, i pod tym względem Player+ jest bardziej komplementarny, choć nie doskonały
2. No drogo za pełną paczkę C+ zapłacić 100 zł? - jak pisałem wyżej mój operator proponuje 45 zł, duża przebitka, nawet argumentując, że w pakiecie jest Eleven który rynkowo jest wyceniany na 15 zł, to wciąż 40 zł przepaści - to się nie broni
3. Trochę bardzo zawodzi, Cyfrowy Polsat pokazał, jak wejść na rynek - sprzedaje OTT bardziej komplementarne, jest realniejszą alternatywą dla telewizji z innych źródeł, a C+ proponuje dokupywanie;

Podsumowując - nic się nie zmieniło, wciąż nie ma na rynku legalnego komplementarnego źródła OTT, Jest WP Pilot który najlepiej ogarnia reemisję kanałów ogólnych, jest IPLA/Cyfrowy Polsat które ogarniają swoją stajnie i jest C+ który stara się ogarnąć swoją, choć to nie pierwsze podejście - myślę, że rozwija nie Player+ i rozwiązań z tamtą byłoby rozsądniejsze.
A i jest jeszcze Play
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Ogorek
User of the Year 2020!
Posty: 2456
Rejestracja: 16 sie 2018, 14:27
Lokalizacja: Białogard
x 7688
x 686

myCanal+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ogorek »

A najlepsze w tym wszystkim, że nc+GO zostaje, mimo, że od pół roku nie ma już nc+, bo to jest osobna usługa :lol:

Przy okazji proponuję zmienić nazwę wątku na Canal+ (VOD).
Osoba ze spektrum autyzmu
Zwycięzca typera skoków narciarskich 2020/2021
🇺🇦
Awatar użytkownika
Ogorek
User of the Year 2020!
Posty: 2456
Rejestracja: 16 sie 2018, 14:27
Lokalizacja: Białogard
x 7688
x 686

myCanal+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ogorek »

Na razie opinie o Canal+ VOD są dobre, mecze nie przycinają i idą równo z transmisją w TV :)

Przy okazji przypominam, żeby zmienić nazwę wątku.
Osoba ze spektrum autyzmu
Zwycięzca typera skoków narciarskich 2020/2021
🇺🇦
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

myCanal+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Uważam, że nazewnictwo Canal+ w Polsce na przestrzeni ostatnich miesięcy wskazuje jasno - Canal+Polska działa bez pomysłu, wywołuje pożary i je gasi bez szerszego pomysłu.

Powinno być moim daniem chronologicznie tak:
1. Zmiana nazwy kanału Canal+, na Canal+Premium lub Canal+Start, oraz nSPORT+ na sport+ , po stabilizacji
2. Zmiana nazwy platformy z nc+ na (platforma) Canal+; jednocześnie przemianowanie nc+GO, na Canal+GO lub c+GO; jednocześnie atrakcyjne oferty, zmiany w ofercie, promocje na tą okazję - czyli nowe otwarcie
3. Start myCanal, pod nazwą Canal+online

A jest/było tak:
1. Zmieniamy w losowym czasie nazwę nc+ na canal+
2. Zauważyliśmy, że ludzie nie ogarniają czym się różni kanał od platformy Canal+, ratujemy sytuację - dopiszmy Premium
3. Zlewamy nc+GO, bo serwis kiedyś zlikwidujemy nie warto na to tracić czasu, przejmie go myCanal
4. Chcemy uruchomić serwis myCanal, ale mamy niemoc marketingową jak go nazwać, więc go nie nazwiemy - jakoś roboczo na tę chwilę będziemy wołać: "Canal+ przez internet" - ale żadnej marki nie będziemy tworzyć

Przecież to wszystko jest nie poważne - zmiany nazw serwisów mają odświeżać i ujednolicać markę, a CANAL+ sam sobą miota i wprowadza zamęt.
Dziś zdanie "mam Canal+" znaczy jednocześnie: mam kanały Canal+ i/lub jestem abonentem Canal+ i/lub mam wykupiony serwis internetowy Canal+ .... już widzę jak się gotują telefoniści, jak dzwoni klient i mówi: "nie działa mi"/ "ale co Panu nie działa" / "no jak co - to całe wasze Canal+"
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

myCanal+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

W ramach aplikacji oraz pod linkiem https://premiery.pl.canalplus.com/ uruchomiono dzisiaj również wypożyczalnię filmów, także tych świeższych, przedpremierowych. Cenowo nie widać by odbiegali od konkurencji, choć może są wyjątki.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

myCanal+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Zgodnie z planem po wygaśnięciu HBO GO testuję FULL opcję Canal+ przez internet - jeżeli ktoś ma pytania, może pytać.

Po kilku dniach korzystania z aplikacji na TV, telefonie i laptopie mam pierwsze refleksje - nie skomentuję oferty bo tą już skomentowałem wyżej - i nie ocenię, dam sobie jeszcze szansę, a także dopiszę, że z HBO wcześniej korzystałem w HBO GO oraz IPLA; natomiast z C+ przez operatora kablowego oraz Player+.

3 rzeczy pozytywne i 3 mniej pozytywne na tę chwilę:
Gotowe aplikacje na androidTV, android, iOS które są stabilne, płynne, fajna wyszukiwarka treści, a jakość wideo jest co najmniej satysfakcjonująca (mowa o HD), można nawet uruchomić "pływający ekran" na android TV;
Bogata biblioteka C+ i HBO (nie widzę braków w stosunku do Player+ i HBO GO - chyba takich braków nie ma) i skatalogowanie tematyczne treści, do tego wybrane pozycje NGC i kanałów tematycznych platformy + oraz FilmBOX
Fajny odtwarzać TV na żywo, pozwalający np. na jednoczesne oglądanie 4 kanałów lub obejrzenie audycji które wcześniej były na antenie
Nielogiczne i nie intuicyjne rozwiązania na każdym kroku - Netflix niedoścignięty, opcje pochowane, zarządzanie kontem ubogie, całość przypomina na TV - WPpilot
Brak profili, dopiszę, że jest ciekawie w regulaminie opisane jest na ilu urządzeniach można korzystać/oglądać jednocześnie - otóż na tylu ile aktualnie można - regulamin niczego w tym zakresie nie reguluje i nie mamy tego zagwarantowanego, a wg. strony gwarantują aktualnie podobnie jak HBO GO na dwóch jednocześnie;
Uboga biblioteka niektórych stacji, np. na palcach jednej ręki można policzyć co jest z CN albo SciFi

I jak to wypada w porównaniu z IPLA, HBO GO, Player+,Netflix ?
Odtwarzacz - lepszy niż na HBO GO, Player i IPLA, ale Netflix niezagrożone
Wyszukiwarka, apka i strona - uszeregowałbym kolejno: Netflix, C+, Player, IPLA, HBO GO najgorszy

Podsumowanie gdzieś za miesiąc.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

myCanal+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Na telewizorze korzystasz z aplikacji na smart tv? Jeśli tak, to jakiej marki tv?
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

CANAL+ telewizja przez internet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Zmiana nazwy tematu: z "myCanal+" na "CANAL+ telewizja przez internet". - Tomek, moderator.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

myCanal+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

SNOL pisze: 20 lip 2020, 2:02 Na telewizorze korzystasz z aplikacji na smart tv? Jeśli tak, to jakiej marki tv?
Ta usługa jest dostępna obecnie na Android TV. Też czekam aż się pojawi na Smarcie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy VOD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości