Cyfra+

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
mad85
VIP Expert

Nowości Cyfry +

Post autor: mad85 » 24 cze 2006, 19:09

Była tam post danielpes5.
MKS Nie Jest Sprawą Życia Lub Śmierci To Coś Wiecej!!!!!!!!!!
danielpes5
VIP Expert

Nowości Cyfry +

Post autor: danielpes5 » 24 cze 2006, 19:13

Tak był,tylko niechcący go usunołem.Tak że powtórze to co wcześniej napisałem:
(cytuje sam siebie hehe :) ) "Na tle zachodnioeuropejskich platform Cyfra wygląda jak kopciuszek,co gorsza jest także 20 lat za murzynami"
Awatar użytkownika
mad85
VIP Expert

Nowości Cyfry +

Post autor: mad85 » 24 cze 2006, 19:21

A co ty myslisz, ze oni ponosza nizsze koszty za transpondery, system kodawania niz np Premiere, D+ itd. Stawki sa takie same i nikt im nie bedzie robił ulg dla Polski. Druga sprawa zwroc uwage na poczatki tych platform na zachodzi przez ile one sie ksztatowały. . U nas niestety wiekszosc rzeczy jest robiona aby szybciej nie jst przemyslana. Bo u nas TV komercyjna zaczeła sie rozwijac cos około 1994 rok tak naprawde a na zachodzi grubo przed latami 90. I jescze przez najblizsze 10-20 lat bedziemy grubu styłu. I tak naprawde to nigdy wszycy nie beda zadowoleni, zawsze bedzie cos złego dla kogos. Bo zawsze bedzie ktos lepszy. Majac te rzeczy co np w tym momecie w Premiere odezwie sie jakas grupa, że w Japoni jest tak a u nas jest zacofania. A co do oceny ceny to jest ona najczesciej subiektywna, a taka granica ponad 100zł miesiecznie dla wiekszosci polaków traktowana jest jako zdzoierstwo.
danielpes5
VIP Expert

Nowości Cyfry +

Post autor: danielpes5 » 24 cze 2006, 19:28

Powinno być to relatywne w stosunku jakość-cena.Polacy tak jak mieszkańcy zachodniej europy chca wiedziec za co placą,a nie ciągle zadowalać się tym co jest i tym co da im łaskawie Cyfra
Awatar użytkownika
mad85
VIP Expert

Nowości Cyfry +

Post autor: mad85 » 24 cze 2006, 19:36

ALe to jest twoja subiektywana ocena. Bo nie znasz ich kosztow ponoszonych. A nikt nie bedzie czegos sprzedawał po kosztach Bo robione to jest aby mogli zarobic. Watpie aby duza czesc ceny był by ich zyskiem.
RaPi
VIP Expert
Kontakt:

Nowości Cyfry +

Post autor: RaPi » 24 cze 2006, 20:27

A co ty tak sie przejmujesz o koszty jakie ponosi cyfra+. Bankructwo jej jak na razie nie grozi a z tego co weim to z roku na rok jej zyski rosną.
Uzasadnij mi dlaczego podnieśli ceny dwóch pakietów??

Narazie c+ zrównała tylko ceny abonamentów z zachodnimi. A czemu nie poprawiają jakości obrazu itd. Nie wprowadzają nowych dekoderów do oferty poprostu nie robią nic oprócz zdzierania abonamentu. Polska jest biednym krajem i wydatek 150 zl miesięcznie za TV to jest jednak duża kwota. Staty7styczno Kowalski nie może sobie na coś takiego pozwolić.
Skoro Cyfrowy Polsat może oferować Pakiet Familijny w przystępnej cenie to dlaczego większej i bogatsza platforma nie może czegoś takiego robić....
W C+ za AXN i Kino Polska trzeba zapłacić 5+ 3,50 = 8,50 W CP można te same kanały mieć za 5,90zl. Wiec jak się chce to można.
Awatar użytkownika
Pawop
Obserwator

Nowości Cyfry +

Post autor: Pawop » 24 cze 2006, 22:21

Cyfra drożeje, bo będą nowe kanały.
Jeżeli kogoś nie stać na wydawanie 150 PLN miesięcznie, to poprostu nie bierze Cyfry, to nie jest obowiązkowe.
Mnie nie stać na Hummera i nie płacze z tego powodu, że go nie sprzedają w Polsce taniej, żebym mógł sobie kupić.
Awatar użytkownika
mad85
VIP Expert

Nowości Cyfry +

Post autor: mad85 » 24 cze 2006, 22:24

Dobrze powiedziane Pawop. u nas spora cześc społeczeństwa chcałby miec wszytko za darmo. A druga sprawa to jaka by ne była cena to i tak ludzie by narzekali np. CP. jest owiele tanszy od Cyfry a i tak ludzie nazekaj, że jest za drogi.
Użytkownik

Nowości Cyfry +

Post autor: Rafiusz » 26 cze 2006, 13:16

Mad85 troszkę się z Tobą nie zgodzę... Czy ja płacąc porównywalną cenę za abonament naszej Cyfry+ w odniesiuniu do np. takiej Premiere, nie mam prawa wymagać odpowiedniej jakości obrazu i dzwięku? Widziałem u znajomego w Niemczech kanały premium i dosłownie pozbierałem zęby z podłogi... Jakość jaką oferuje nam Cyfra jest tragiczna a co gorsze nawet na kanałach PREMIUM! Wystarczy zerknąć na HBO żeby się przekonać, że jakość jest kiepska. Jestem zdania, że skoro płacę to wymagam... Wyblakłe bez żadnego nasycenia kolory na kanałch paczki Discovery i Animal Planet ech szkoda słów.... Wydaje mi się, że poprostu Polska traktowana jest przez Francuzów jako kraj gdzie można wciskać bylejakość :( Zaostrza się sytuacja na rynku medió i mam nadziję, ze Cyfra w końcu przejrzy na oczy ... Z tą cyfrą to trosze tak jakb Cię było stać jednak na tego Hummera jedak dostaniesz go bez kierownicy bo przeciez pojedziesz...Pozdrawiam serdecznie
gosc
VIP Expert

Nowości Cyfry +

Post autor: gosc » 10 lip 2006, 15:07

Zmieniła się oprawa graficzna ICA. natomiast w nowym magazynie abonenta jest parę rzeczy na które można wymienić złote plusy: piłki, torby sportowe, koszulki. Cena 300-600 złotych.
Plusów :)
Rafiusz
Użytkownik

Nowości Cyfry +

Post autor: Rafiusz » 10 lip 2006, 16:05

Szata graficzna nowego ICA taka jakaś inna :) Prawie wogóle nie ma odniesienia do faktu , że jest to centrum abonentów platformy cyfrowej CYFRA+ :).
Awatar użytkownika
ITI
VIP Expert
Kontakt:

Nowości Cyfry +

Post autor: ITI » 10 lip 2006, 16:29

ICA ciekawiej wygląda, zapewne niedługo zmianią wygląd strony Cyfry+. Pamiętam, że w sobotę chciałem zobaczyć ICA była awaria widać, że zmianiali wygląd.
Awatar użytkownika
master
Obserwator
Kontakt:

Nowości Cyfry +

Post autor: master » 10 lip 2006, 19:06

Wypadało by zmienić nawet CP zmienił swoją stronę! Strona internetowa to tak jakby wizytówka i jej odnowienie napewno wpłynie pozytywnie nażecz platformy
Awatar użytkownika
Pawop
Obserwator

Nowości Cyfry +

Post autor: Pawop » 10 lip 2006, 19:17

Zarejestrowałem się dziś w ICA, i od tego momentu nie otwiera mi się ta strona.
O co chodzi?

Po jakiejś godzinie wszystko wróciło do normy.
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Nowości Cyfry +

Post autor: stevie » 19 lip 2006, 17:27

Podwyżka w C+ nie polecona
2006-07-17 22:51:47 | Marian Pamuła
Ostatnia aktualizacja: 2006-07-18 09:46:56
Jak już informowaliśmy, Cyfra przygotowała wakacyjny prezent w postaci podwyżek abonamentu. Nie są to podwyżki powodujące bankructwo, ale podwyżka to podwyżka - boli każdego Polaka. Paliwo drożeje zdecydowanie szybciej - jednak stacje benzynowe pozostawiają nam więcej alternatyw w postaci zmiany środka transportu, np. na komunikację miejską, rower lub pieszy spacer.

Podwyżka abonamentu Cyfry pozostawia co najwyżej dwie alternatywy - zmianę operatora lub rezygnację.

Zmiana operatora oczywiście wynika bezpośrednio z rezygnacji.

I właśnie z rezygnacją może być mały problem, bo albo nie wolno jej dokonać, gdyż umowę podpisano w prezencie pod ostatnią choinkę, wówczas skazani jesteśmy na umowę do najbliższej choinki. Tu nikomu nie uśmiecha się kara umowna za rozwiązanie umowy przed końcem okresu minimalnego.

Istnieje też opcja, że umowę mamy już od ładnych kilku świąt i okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące, czyli do najbliższej choinki.

Wyjaśnijmy, że nowe ceny abonamentu Cyfry stanowią zmianę regulaminu świadczenia usług dokonaną przez operatora, a to powinno skutkować możliwością rozwiązania umowy z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia i bez kar umownych - niezależnie od tego, kiedy podpisana została umowa o abonament.

Aby jednak skorzystać z możliwości rozwiązania umowy z Cyfrą należy poczynić odpowiednie kroki do końca miesiąca lipca.

Tłumaczenie, że zmiana regulaminu dotknęła zainteresowanego na urlopie nie będą dostatecznie wystarczające dla korzystającego z okazji operatora - po prostu pech i tyle!

Mimo doskonałych kontaktów autora z abonentami polskich platform nie spotkałem żadnego szczęśliwca będącego klientem platformy Cyfra, który otrzymał jakąkolwiek informację o podwyżce oraz możliwości odstąpienia od umowy w związku z całym tym zamieszaniem.

Wnioski dla gapowiczów i urlopowiczów:

Radzimy śledzić informacje o podwyżkach i wynikających z tego prawach i obowiązkach abonenta:

- Susza spowoduje podwyżki żywności.
- Wojny śrubują ceny baryłek.
- Przy takim upale drzewa też wolniej rosną i od 1 września podręczniki też pewnie będą droższe.
- Ale telewizję trzeba oglądać, żeby o tym wszystkim wiedzieć!

Felieton Mariana Pamuły.
zródło: Satkurier
Pozdrawiam.

Stevie
Zablokowany

Wróć do „Wspomnienia”