[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
deadline
Poster
Posty: 2393
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:00
Lokalizacja: TARDIS
x 1559
x 407
Kontakt:

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deadline »

Widownia tegorocznego Opola, w porównaniu do zeszłej edycji która też była we wrześniu, stracił z ćwierć miliona.
Najpopularniejszy pierwszy koncert w pierwszym dniu (Od Opola do Opola), najsłabiej Premiery i Konkurs piosenki literackiej, zwałkowany po raz setny Krawczyk na 2 miejscu.
https://[link zakazany]/artykul/5 ... ladalnosci
Katarzyna bachory Madki ojciec Afrodyta Stocznia Gdańska Poznań depresja Raków Tatyry Krakowski spleet Wagner Radio tenis Wisła saxofon Londyn Nirvana 1989 mózg państwa
kacper943819
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 25 sie 2021, 7:37
x 17
x 11

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper943819 »

Odkąd tylko pamiętam, zawsze z większą lub mniejszą uwagą śledziłem festiwal w Opolu. W tym roku praktycznie nie zwróciłem na niego uwagi. Kolejny koncert o Krawczyku? 150. raz grane piosenki z filmów i seriali? Cały czas te same gwiazdy o wątpliwej umiejętności śpiewania? Dziękuję, nie skorzystam. Obejrzałem tylko wczoraj występ Kaśki Sochackiej na "Scenie Alternatywnej" i to byłoby na tyle. Cała magia tego festiwalu prysła. Straszne, co się stało z tym kiedyś świętem polskiej muzyki...

Wczoraj zauważyłem też jeszcze jedną rzecz. Z FB wyżej wymienionej artystki, dowiedziałem się, o której godzinie będzie jej występ. Włączyłem wtedy TVP Kultura, obejrzałem. Po godzinie trafiłem na ten sam występ na TVP1, z podpisem "na żywo"... Czym to mogło być spowodowane? Dodam, że później zmieniając programy, i trafiając chwilami na ten koncert, napis był obecny cały czas. Czyli co? Ktoś z TVP bał się, że artysta występujący na scenie powie coś nie po myśli partii rządzącej albo skrytykuje telewizję "publiczną" i dlatego ta godzina opóźnienia, żeby można było takie ewentualne rzeczy wyciąć? Dziwna sytuacja jak dla mnie. Chociaż z drugiej strony, może to nie powinno dziwić...
Parowka09
VIP Expert
Posty: 4476
Rejestracja: 12 lis 2014, 16:06
x 798
x 256

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Parowka09 »

Mecze reprezentacji Polski w siatkówce i piłce nożnej zabrały oglądalność festiwalowi. Po drugie sam program festiwalu nie zachwycał, co przełożyło się na takie wyniki.
Awatar użytkownika
Michał56
Poster
Posty: 1684
Rejestracja: 12 sie 2017, 11:40
Lokalizacja: Kraków
x 548
x 367

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michał56 »

kacper943819 pisze: 07 wrz 2021, 8:25 Odkąd tylko pamiętam, zawsze z większą lub mniejszą uwagą śledziłem festiwal w Opolu. W tym roku praktycznie nie zwróciłem na niego uwagi. Kolejny koncert o Krawczyku? 150. raz grane piosenki z filmów i seriali? Cały czas te same gwiazdy o wątpliwej umiejętności śpiewania? Dziękuję, nie skorzystam. Obejrzałem tylko wczoraj występ Kaśki Sochackiej na "Scenie Alternatywnej" i to byłoby na tyle. Cała magia tego festiwalu prysła. Straszne, co się stało z tym kiedyś świętem polskiej muzyki...

Magia, prysła jakieś dobre 10 lat temu. Ten festiwal nie wyznacza, już żadnych trendów. Jest właściwie tylko pozostałością po PRL-owskich czasach. Ale może to i dobrze. Dawniej o być albo nie być decydowała wąska garstka która dopuszczała do występu. Teraz jest internet i mając pomysł na siebie można sie wybić, bez żadnych telewizyjnych machin .
pulkownik pisze: 06 wrz 2021, 17:36
Alek1224 pisze: 06 wrz 2021, 16:33 Dopóki pracował w TVP to wszystko było spoko jak rozumiem?
Zapewne tak, zresztą lista osób którym magicznie rozwiązują się języki po rozwiązaniu umowy z TVP (czy jakimkolwiek innym nadawcą) jest długa. A przecież milczenie jest złotem ;)

Fakt faktem konferansjerka na festiwalu pozostawiała wiele do życzenia i w mojej opinii obronili się tylko Kammel i Sikora, natomiast Orzech, pamiętając jak prowadził Szansę, preselekcje czy nawet Opole jest jedną z ostatnich osób które powinny krytykować poziom prowadzących.
Hehe następny Janowski. TVP była cacy dopóki przelewała hajsy na konto. ;)
^-^
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Maciej Orłoś poszedł o krok dalej niż Orzech. :evil: https://[link zakazany]/artykul/f ... k-sierocki
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3435
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Najbliższe dodatkowe powtórki Opola w TVP1 w poniedziałek i przyszłą sobotę. Na specjalne życzenie widzów?
http://www.tvp.pl/prasa/zmiany_programo ... 070824.txt
http://www.tvp.pl/prasa/zmiany_programo ... 070826.txt
Telemann
Junior
Posty: 1460
Rejestracja: 07 wrz 2017, 11:51
x 195
x 80

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Telemann »

Również i w tę sobotę 10.09 powtórka koncertu z Opola o 18:25 w Jedynce.
Pozdrawiam, Telemann :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

W Boże Narodzenie o 23:20 powtórka koncertu "Wariatka tańczy - 50 lat na scenie. Jubileusz Maryli Rodowicz", który się odbył podczas 54 KFPP w Opolu w 2017 roku. Przed nim emisja premierowego dokumentu o Maryli Rodowicz.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Franciszek Barnowski jako zwycięzca jesiennej edycji "Szansy na sukces" pierwszym finalistą "Debiutów" na 59 KFPP w Opolu w przyszłym roku.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
michal97
Użytkownik
Posty: 240
Rejestracja: 30 gru 2018, 18:45
x 1
x 36

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal97 »

Krystyna Prońko w wywiadzie wyznała, że chciałaby mieć recital w Opolu z okazji 75-tych urodzin.

Również Doda nie mówi nie o recitalu na którymś festiwalu lub sama zrobi koncert z okazji 20-lecia z gwiazdami (Maryla, Beata, Cleo i inni).
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Wygląda na to, że kolejna kilkuletnie porozumienie bądź umowa między TVP a miastem Opole w sprawie organizacji KFPP została podpisana, bowiem w ostatni weekend lutego w siedzibie TVP odbędzie się casting do "Szansy na sukces" już na serię "Opole 2023".
Pozdrawiam, Trzeciak
Telemann
Junior
Posty: 1460
Rejestracja: 07 wrz 2017, 11:51
x 195
x 80

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Telemann »

Pozdrawiam, Telemann :)
annawoj1104
VIP Expert
Posty: 3669
Rejestracja: 10 maja 2018, 10:29
x 286
x 867

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: annawoj1104 »

I to jest pierwsza dobra wiadomość od jakiegoś czasu odnośnie Festiwalu. Oby już same takie były
bucik11
Legendary
Posty: 10533
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 510
x 1249

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Festiwal potrwa od 17 do 20 czerwca, oczywiście w TVP1. Dobrze, że wraca termin czerwcowy, a nie we wrześniu jakoś lepiej pasuje :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

No i fajny termin, tak w środku długiego czerwcowego weekendu. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości