[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Studio Festiwalowe od dziś jest już emitowane między programami w TVP1.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Nagrodę jury Debiutów zdobyła Anna Byrcyn z piosenką "Chowam się", a nagrodę publiczności z utworem "Nadal jestem" - Janek Traczyk.

Dawno tak słabego muzycznie otwarcia "Opola" nie było. Pierwszy dzień wręcz do zapomnienia, a koncert "Od Opola do Opola" w tym roku wręcz minął się z celem.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
vicos
Obserwator
Posty: 314
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:45
x 129
x 75

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vicos »

Zgadzam się, po raz pierwszy nie zapamiętam, pierwszego dnia festiwalu, nawet gdybym chciał głosować na debiutantów, miałbym duży problem z wyborem.

Dzisiejszy dzień premier zapowiada się ciekawiej, trzymam kciuki za Ochmana mój głos już ma 🤩
Awatar użytkownika
ali_cia
Junior
Posty: 860
Rejestracja: 25 lut 2016, 0:22
x 213
x 148

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ali_cia »

Podczas poniedziałkowego koncertu sceny alternatywnej zabraknie wcześniej zapowiadanych: Rosalie, Clock Machine, Vito Bambino oraz KRÓLa. Oficjalne powody to: niedogranie terminów oraz kwarantanna po wakacjach. Aktualny line-up to: Luna, L. Stadt, Bownik, Kaśka Sochacka, Eldo, Sonbird, Rysy, Michał Anioł, Luxtorpeda oraz Grzech.

https://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086 ... rects=true
https://nto.pl/opole-2021-zmienil-sie-p ... -15782532
Awatar użytkownika
Ogorek
User of the Year 2020!
Posty: 2456
Rejestracja: 16 sie 2018, 14:27
Lokalizacja: Białogard
x 7688
x 686

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ogorek »

vicos pisze: 04 wrz 2021, 11:01 Dzisiejszy dzień premier zapowiada się ciekawiej, trzymam kciuki za Ochmana mój głos już ma 🤩
No i wygrał nagrodę publiczności :) A nagrodę jury wygrała Natalia Zastępa. Nagrody ZAiKS - za muzykę dla Juliusza Kamila (Zastępa), a za tekst dla Mateusza Krautwursta (Kasia Moś). Sensacyjnie brak nagród dla Roksany Węgiel.
Osoba ze spektrum autyzmu
Zwycięzca typera skoków narciarskich 2020/2021
🇺🇦
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

mateusz_71 pisze: 02 wrz 2021, 15:51 W poniedziałek o godzinie 20:00 TVP1 pokaże powtórkę (może premierowa część?) koncertu o Krzysztofie Krawczyku.
http://www.tvp.pl/prasa/zmiany_programo ... 021002.txt
Szczerze mówiąc nie rozumiem "pompowania" tego Pana.
Tym bardziej po ujawnieniu sytuacji z Jego synem - dla mnie odbiór postawy tego piosenkarza jest negatywny.
2008-2023
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Wczorajszy koncert Wielkie przeboje małego ekranu to esencja opolskich koncertów z ostatnich lat - suche żarty, scenariusz pisany na kolanie, kiepscy aktorzy w roli wokalistów. Nie kleiło się zupełnie nic, na ponad 2 godziny widowiska były 3 dobre występy - Majewskiej, VOX i Maryli Rodowicz. Było mnóstwo byków realizatorskich i merytorycznych - w bloku "seriale lat 80" wpleciono m.in. muzykę Polskich dróg które premierę miały w latach 70...

Najbardziej porażające jest to, że aktorzy, niby po szkołach, w ogóle nie rozumieją o czym śpiewają - przykładem może być zamordowanie "Białego krzyża" przez panią Dereszowską w piątek. No sztuczne łzy w oczach pod koniec piosenki nie są bynajmniej intepretacją utworu.

Poziom premier poniżej poziomu, gros piosenek które brzmiały jak występy na napisach końcowych "Kawy czy herbaty?" sprzed 20 lat, obroniła się tylko Roksana która miała jako jedyna współczesny, zdatny do rozgłośni utwór + wokalnie Kasia Moś i Natalia Zastępa. Paulla zatrzymała się wizerunkowo w latach 80, z kolei jej piosenka to ordynarny plagiat Duy Lipy xD Cieszy wygrana Zastępy bo to fajna dziewczyna z potężnym wokalem, piosenka niestety słaba.
Awatar użytkownika
vicos
Obserwator
Posty: 314
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:45
x 129
x 75

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vicos »

Brawo jeszcze raz dla Krystiana 🥳. Mimo że znałem utwór po raz kolejny podczas jego utworu, serce mocniej zaczęło mi bić piękny wykon 💓

Natomiast co do utworu Roksany Węgiel piosenka miała przyzwoity bit, jednak pod tym względem nie wyróżniała się na tle podobnych utworów.

Na koniec mojego postu umieszczam link do wypowiedzi Michała Szpaka, występu Ochmana i momentu wręczenia nagrody Natalii Zastępy https://plejada.pl/newsy/opole-2021-wid ... ci/y8khb8k.
kajtek900
Obserwator
Posty: 533
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:44
x 65
x 67

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kajtek900 »

Dzisiaj w końcu koncerty, które mają coś wspólnego z wyższa kulturą.
Duzo lepszy koncert poświęcony Krzysztofowi Krawczykowski i teraz piosenka literacka najlepiej się zapowiadająca co już po dwóch utworach widać.
Awatar użytkownika
vicos
Obserwator
Posty: 314
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:45
x 129
x 75

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vicos »

Zgadzam się, że do tej pory koncert poświęcony Krzysztofowi Krawczykowi i piosenki literackiej stał na najlepszym artystycznie poziomie.

Zgoda również co do śpiewających aktorów, którzy niestety w większości przypadków fałszowali od pierwszych dźwięków, od siebie dodam, iż zupełnie niepotrzebny był udający kabareciarza występ Pana Karolaka.

Natomiast z debiutów nie zapamiętam żadnego utworu, dzień premier w mojej ocenie był dniem Ochmana. Tylko jego utwór zapamiętam pod względem wykonu, jak i tekstu piosenki.
bucik11
Legendary
Posty: 10499
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 501
x 1244

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Miałem okazję obejrzeć koncert "Wielkie Przeboje Małego Ekranu" z początku mnie nudził. Najbardziej podobały mi się były Ryszarda Rynkowskiego, Sławka Uniatowskiego, Ani Dąbrowskiej i Anny Jurksztowicz. Nie podobało mi się prowadzenie Beaty Chmielowskiej Olech.

Fajny był też koncert "Premier". Na plus zespół Three Of Us i piosenka "Szklany Sufit" oraz Martin Lange i „Kłamiesz”. Fajnie też wypadł Krystian Ochman i jego "Prometeusz" oraz Roksana Węgiel i jej "Korona". Piosenka Natalii Zastępy też fajna, ale nie wiem czy na zwycięstwo.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Artur Orzech, wieloletni prowadzący KFPP skrytykował tegoroczne Opole:
Przepraszam, ale już mam dosyć tych pseudo prowadzących z TVP , którzy nie mają pojęcia o polskiej muzyce. Prowadzą programy o kuchni, depresji, balecie, teleturniejach,grach i igrzyskach. Przy okazji legendę w Opolu🙈Tylko wszystko nie tu i nie na temat. Czytają z promptera podając dokładne daty, bez kontaktu z publicznością. Której chyba już niewiele, tej prawdziwej.
Trochę jak gdybym był wulkanizatorem. Wiem gdzie jest wentyl, tylko to nie to powietrze.
https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,127 ... ukm1zOphYA
Alek1224
Thinker
Posty: 5517
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 512

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Dopóki pracował w TVP to wszystko było spoko jak rozumiem?
Awatar użytkownika
Tele Rozrywka
VIP Expert
Posty: 1141
Rejestracja: 10 sie 2017, 21:50
x 70
x 273
Kontakt:

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tele Rozrywka »

Czytają z promptera podając dokładne daty, bez kontaktu z publicznością. Której chyba już niewiele, tej prawdziwej.
Wszystkie bilety z puli zostały wyprzedane, więc dziwi mnie to zaskoczenie, że w pandemii jest mniej ludzi. Zaplanowano sprzedaż na połowę miejsc w amfiteatrze + trochę miejsca dla osób z akredytacjami. A to, że fotoreporterzy mieli miejsca z przodu a potem kursowali między sceną a ścianką to już inna kwestia - wtedy te wolne miejsca na przodzie odznaczały się mocno... Jakieś 10 miejsc zajęły też tancerki od Egurroli w piątek i sobotę - i miałem wrażenie, że najczęściej ich pokazywano, nawet gdy pozostali dobrze się bawili. Trudno mi również zrozumieć te wąskie kadry - w sobotę i niedzielę trudno było znaleźć wolne miejsca na pierwszych koncertach (choć oczywiście komplet nie utrzymał się do końca, bo ciężko było wysiedzieć w tym zimnie przez prawie 5 godzin).
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

[TVP1/TVP Kultura] Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Alek1224 pisze: 06 wrz 2021, 16:33 Dopóki pracował w TVP to wszystko było spoko jak rozumiem?
Zapewne tak, zresztą lista osób którym magicznie rozwiązują się języki po rozwiązaniu umowy z TVP (czy jakimkolwiek innym nadawcą) jest długa. A przecież milczenie jest złotem ;)

Fakt faktem konferansjerka na festiwalu pozostawiała wiele do życzenia i w mojej opinii obronili się tylko Kammel i Sikora, natomiast Orzech, pamiętając jak prowadził Szansę, preselekcje czy nawet Opole jest jedną z ostatnich osób które powinny krytykować poziom prowadzących.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości