[Netflix] Squid Game

Dział poświęcony zagranicznym serialom telewizyjnym.
TheLuckySeven
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:11
x 18
x 53

[Netflix] Squid Game

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TheLuckySeven »

Ostatnio zyskujący ogromną popularność serial z Korei Południowej, opowiadający o perypetiach 456 zadłużonych ludzi, którzy wzięli udział w grze na śmierć i życie, aby mogli wygrać ogromne pieniądze.
Mooniaa
Poster
Posty: 1937
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 326

[Netflix] Squid Game

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Obejrzałam, ciekawy, psychologiczny. Fajne gry. 😁
Wizualnie bardzo ładnie się prezentuje.
Szkoda, że 2 sezon szykują, bo czuję że może być na siłę.
Liam
Junior
Posty: 1410
Rejestracja: 18 sty 2021, 15:24
x 98
x 217

[Netflix] Squid Game

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liam »

Produkcja stała się najpopularniejszym serialem w historii Netflixa. Miesiąc po premierze serial obejrzało 111 milinów widzów.
Osiągając wynik przekraczający 110 mln gospodarstw domowych, „Squid Game” pokonało serial „Bridgertonowie”, który w ciągu pierwszych czterech tygodni zobaczyło 82 miliony gospodarstw domowych. Na trzecim miejscu znajduje się natomiast „Wiedźmin”. Produkcję bazującą na prozie Andrzeja Sapkowskiego w ciągu czterech tygodni obejrzało 76 mln gospodarstw domowych.
https://filmozercy.com/wpis/squid-game- ... go-serialu
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[Netflix] Squid Game

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Dodajmy, że Netflix zlicza każdą osobę, która miała włączony jeden odcinek chociażby przez 2 minuty. Więc... z tymi "obejrzeniem" różnie może być.
2008-2023
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
Posty: 2347
Rejestracja: 23 lut 2012, 19:47
Lokalizacja: Kraków/Biecz
x 2102
x 1045

[Netflix] Squid Game

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lupus28 »

Jestem po trzech epach i... nie rozumiem skąd takie zachwyty. Już dawno nie widziałem tak koszmarnie rozwleczonej akcji, połowa scen i dialogów zbędna, gadanie o dupie Maryni. Dwa pierwsze epy spokojnie zmieściliby w jednym.
Główny bohater mega wkurza i momentami chciałem, żeby go już odstrzelili 🤦🏻‍♂️
Serial jest ogólnie dziwny, momentami sam nie wiem czy oglądam komedię, obyczajówkę czy serial akcji. Niektóre sceny tak groteskowe, że aż irytujące.
Może tak się robi seriale w Korei, ale do mnie to nie za bardzo trafia i poważnie zastanawiam się czy oglądać dalej, bo niby chciałbym wiedzieć jak to się zakończy, ale większa część odcinka po prostu nuży :rolleyes: Na ten moment to jest takie max 5/10.
Mooniaa
Poster
Posty: 1937
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 326

[Netflix] Squid Game

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Po pierwszych trzech odcinkach też chciałam rzucić serial w kąt, bo oprócz gier jakoś wszystko się dłużyło. Z czasem serial się rozkręcił. Dobrze się go oglądało. Uważam, że jednak są lepsze. W dobrym momencie wyszedł, były też podobieństwa do Domu z papieru, i myślę, że też to sprawiło, że ludzie zaczęli to oglądać.
Moja ocena to taka mocna 7/10, jednak obawiam się, że na siłę będą robić 2 sezon. Według mnie niepotrzebny.
Awatar użytkownika
soniczeby942
Obserwator
Posty: 258
Rejestracja: 12 lip 2021, 22:43
x 25

[Netflix] Squid Game

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: soniczeby942 »

Wczoraj "Squid Game" otrzymał nagrodę konkursu C21's International Drama Awards za najlepszy serial nieanglojęzyczny pokonując w tyle inną produkcję Netflixa - "Lupin" oraz polski serial CANAL+ - "Król".
Liam
Junior
Posty: 1410
Rejestracja: 18 sty 2021, 15:24
x 98
x 217

[Netflix] Squid Game

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liam »

Powstanie drugi sezon.
Ted Sarandos (współdyrektor generalny i dyrektor ds. treści) powiedział, że 'to dopiero początek całego uniwersum'.

https://variety.com/2022/digital/news/s ... 235159078/
Awatar użytkownika
J-Will
Obserwator
Posty: 437
Rejestracja: 12 kwie 2017, 1:44
x 39
x 169

[Netflix] Squid Game

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: J-Will »

Niech zgadnę pewnie Michał Wiśniewski będzie szukał zemsty i ostrzegał potencjalnych graczy przed niebezpieczeństwem a ten policjant wcale nie zginął i rozmówi się z bratem. Pierwszy sezon był do bólu przewidywalny, po drugim odcinku już właściwie było wiadomo jak się dalej całą akcja potoczy.
bucik11
Legendary
Posty: 10498
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 499
x 1244

[Netflix] Squid Game

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Drugi sezon dopiero w 2024 roku, ale tu już mała zapowiedź:

https://swiatseriali.interia.pl/newsy/s ... Id,6088309
Karinkabart
Obserwator
Posty: 599
Rejestracja: 03 mar 2018, 12:03
x 699
x 103

[Netflix] Squid Game

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karinkabart »

Netflix wyprodukuje nowe reality show: "Squid Game: The Challenge”.
W największej obsadzie w historii reality TV 456 prawdziwych graczy weźmie udział w grze o zmieniającą życie nagrodę pieniężną w wysokości 4,56 miliona dolarów. Uczestnicy przejdą przez serię gier inspirowanych oryginalnym programem oraz nowymi zadaniami, które mają na celu sprawdzenie ich strategii, sojuszy i charakteru, podczas gdy inni wokół nich są eliminowani.
W castingach mogą zgłaszać się chętni z całego świata, którzy posługują się językiem angielskim. Program będzie nagrywany w Wielkiej Brytanii; powstanie 10 odcinków. https://www.squidgamecasting.com/
https://variety.com/2022/tv/news/squid- ... 93943/amp/
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[Netflix] Squid Game

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Obejrzałem - w końcu. Nie ukrywam, że oglądałem ratami. Nie do końca rozumiem zachwytu nad tym serialem. Byłem przekonany, że jeden odcinek to będzie jedna gra. I faktycznie - tam, gdzie były gry, było ciekawie. I tylko tam. Niektóre wątki za bardzo rozwleczone, odcinki nierówne. Moim zdaniem - max 6/10.
2008-2023
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

[Netflix] Squid Game

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Karinkabart pisze: 14 cze 2022, 20:07 Netflix wyprodukuje nowe reality show: "Squid Game: The Challenge”.
Premiera tego reality w listopadzie w Netfliksie: https://swiatseriali.interia.pl/newsy/s ... Id,6847355
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości