Wojna w Ukrainie

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19324
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2219
x 13432

Wojna na Ukrainie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Telewizja Ukraina24 przenosi się do Polski: https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art ... -do-polski
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Wojna na Ukrainie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Kiedyś bodajże w "Kropce nad i" Ołeh Biłecki, dziennikarz U24 mówił, że stacja nadaje z wielu studiów poza Ukrainą. Nie wiem czemu, ale mam nieodparte wrażenie, że infrastrukturę użycza im TVN.

Niech argumentem, by tak sądzić, będzie fakt, że Biłecki, jeśli mnie pamięć nie myli, pojawia się w TVN24 podczas relacji z frontu przy małym bimie.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16078
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3525
x 2827

Wojna na Ukrainie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Jakiś dziennikarz U24 często jest w DpD o 23 i zdaje relację z całego dnia co w Ukrainie się działo. Może i ten Oleh, ale bardzo ładnie mówi po polsku.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

Wojna na Ukrainie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Według m.in. brytyjskiego The Times, na Kremlu zapadła już decyzja, że następna będzie Mołdawia.
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... ie/tdknvcl
Oliver
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 07 lut 2022, 13:23
x 122
x 78

Wojna na Ukrainie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Oliver »

Dobrze, że jesteśmy w unii i NaTO, bo nie chcę wiedzieć w jakim byśmy byli dzisiaj miejscu. A niektórzy szarlatani w sejmie by dawno doprowadzili do wojny z ruskami
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

Wojna na Ukrainie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Potworny chaos informacyjny panuje wokół 9 maja, papież powołując się na Orbana twierdzi, że w tym dniu wojna zostanie zakończona, a CNN i amerykańscy urzędnicy podają, że dopiero zostanie oficjalnie wypowiedziana.
Oliver
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 07 lut 2022, 13:23
x 122
x 78

Wojna na Ukrainie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Oliver »

Starszy pan z Watykanu na temat wojny powinien zamilknąć, a okno papieskie z widokiem na plac św. Piotra niech zostanie zabite dechami od zewnątrz by go nie korciło przemawianie do wiernych.
Z obrzydzeniem i zażenowaniem czyta się wypowiedzi Franciszka.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13188
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2448

Wojna na Ukrainie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Bezczelność Rosji też przekracza wszelkie granice, porównywanie Zełenskiego do Hitlera było i wmawianie Izraelowi, że popiera "neonazistowski reżim w Kijowie".
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

Wojna na Ukrainie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Ciekawe czy papież jeszcze wierzy, że wojna skończy się jeszcze dzisiaj🤔 W końcu sam Orban mu tak obiecywał👀
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Wojna na Ukrainie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Biedny, głodny Polak.

Oliver
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 07 lut 2022, 13:23
x 122
x 78

Wojna na Ukrainie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Oliver »

Dziś mija setny dzień specjalnej trzydniowej operacji wojskowej.

Slava Ukraini! Heroyam Slava!
Awatar użytkownika
Damian1998
VIP Expert
Posty: 2135
Rejestracja: 22 mar 2017, 22:09
x 1755
x 694

Wojna na Ukrainie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damian1998 »

Teraz ja się odniosę do sprawy. Mieszkam w akademiku w Warszawie. Do pokoju krótko przed świętami dorzucili mi ukraińca. Biedy uciekał z kraju ogarniętego wojną. Wypuścili go z kraju bo ma cukrzycę i tylko dlatego nie może walczyć o swoją ojczyznę. Do pokoju przyprowadziła go jego ciocia, która powiedziała, że MUSZĘ do niego gadać po polsku i załatwić mu PESEL oraz inne formalności. Btw ta ciocia mieszka tutaj w Warszawie niedaleko. Oczywiście ten przymus olałem, bo jestem już dorosły i nic nie muszę tylko ewentualnie mogę.
Ogólnie to po jakichś 2 tygodniach od przyjazdu chłopczyk zainteresował się i poszedł załatwić ten PESEL, po trzech tygodniach poszedł na uczelnię, żeby go przyjęli. Gdyby poszedł na początku to miałby pewnie jeszcze szansę na zrobienie semestru, ale po co. Ten dzieciak nic cały dzień nie robi- siedzi w pokoju i wieczorami gdzieś znika. Ostatnio się mnie zapytał, czy gdy nie będzie studiował to czy też będzie mógł mieszkać w akademiku (kto by nie chciał za śmieszne pieniądze- pewnie płaci jeszcze mniej niż ja).
Najśmieszniejsze jest to, że w zeszłym tygodniu pojechał sobie na Ukrainę w odwiedziny... Skoro mógł jechać tam w odwiedziny to dlaczego nie może tam sobie już zostać? Czy jeździ się w odwiedziny do kraju, z którego się chwilę wcześniej uciekało przed wojną?
"Żeby Polska była Polską. Bądźmy razem z Telewizją Polską" AD 2021 - J. O. Kurski 🤡🤡
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

Wojna na Ukrainie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Wpłaciliście już na Bayraktara? Bo ja tak :)

https://zrzutka.pl/bayraktar
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

Wojna na Ukrainie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Zrzutka na Bayraktara dobiega końca. Wydaje mi się, że jeszcze dzisiaj Sierakowski będzie otwierał szampana.:

https://zrzutka.pl/bayraktar
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Wojna na Ukrainie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nie wszystkim zbiórka dla Ukrainy się podoba.



Żenujące zestawienie wyręczania państwa w jego konstytucyjnych obowiązkach ze zbiórką militarną dla Ukrainy, której przecież w Konstytucji RP nie ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości