[Netflix] Infamia

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2021
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 573

[Netflix] Infamia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

Główna bohaterka produkcji to nastolatka, która po latach mieszkania w Wielkiej Brytanii wraz z rodziną powraca do Polski. Dorastająca dziewczyna z czasem będzie mieć coraz większy problem, by pogodzić przynależność do współczesnego świata nastolatków z tradycyjnymi romskimi zasadami.
Pomysłodawczynią i jednocześnie reżyserką serialu jest Anna Maliszewska, reżyserem również Kuba Czekaj.

Nie jest znana obsada.

https://spidersweb.pl/rozrywka/2022/04/ ... amochodzik
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

[Netflix] Infamia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Premiera w tym roku. W obsadzie między innymi Sebastian Łach, Kamil Piotrowski, Magdalena Czerwińska i Zofia Jastrzębska. Za produkcję odpowiada Watchout Studio: https://www.press.pl/tresc/75764,w-2023 ... i-9-filmow
Mooniaa
Poster
Posty: 1937
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 326

[Netflix] Infamia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Premiera serialu 6 września. 😊
Zwiastun już śmiga na stronie Netflixa.
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2021
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 573

[Netflix] Infamia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

Obejrzałem dwa odcinki, mocny serial, dość nowoczesny w swojej formie. :) Fajnie, że została podjęta jakaś nowa tematyka - tym razem społeczności romskiej. Chociaż jak na razie uważam, że jest za dużo scen imprezowania, ćpania, biesiadowania, niczym w Sortowni. I ten rap w wielu momentach też tak średnio mi pasuje.

Ale dla głównego wątku na pewno zostanę do końca.
Mooniaa
Poster
Posty: 1937
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 326

[Netflix] Infamia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Ja już po całości.
Serial skupia się wokół głównej bohaterki, oczywiście są poboczne postaci, ale one są tylko tlem.
Zofia Jastrzębska w roli Gity swietna, dużo emocji włożyła w postać.
Pokazana jest kultura romska, pewnie ułamek ale według mnie można sporo się dowiedzieć (w serialu zagrało wiele Romow).
Muzyka montaż na wysokim poziomie.
2 ostatnie odcinki trzymają w dużym napięciu. Final mnie zaskoczył 😉
Serial pewnie robiony też pod młodzież, dlatego jest ten rap i jakieś wątki szkolne, ale nie ma tego też dużo. Każdy może obejrzeć. Dla mnie mocne 7,5/10. 🙂
allfree
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2023, 14:17

[Netflix] Infamia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: allfree »

Hey, a ktoś może mi pomóc, kto wykonuje muzykę z odcinka 5?
[ Spoiler ]
Z góry wielkie dzięki!
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 180

[Netflix] Infamia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Naprawdę świetny serial. Może i tematyka romska w kinie nie jest niczym nowym - często poruszał ją swoich filmach np. Emir Kusturica - ale już w kinie polskim to raczej rzadkość. Poza "Papuszą" Krauzów chyba żadna produkcja się nie wybiła. A już na pewno nie taka, która ukazywałaby świat współczesny.

Z tego co widzę "Infamia" jest często porównywana do niemieckiego serialu "Unorthodox". Moim zdaniem polska produkcja wiele rzeczy zrobiła lepiej. Moim zdaniem w "Unorthodox" konflikt kulturowy został ukazany za bardzo zero-jedynkowo. W "Infamii" nie ma prostych rozwiązań, po obu stronach są zarówno dobrzy jak i źli ludzie. Bardzo mi się podoba takie podejście do tematu.

@allfree W napisach końcowych nie wyszczególnili tego utworu, więc jest to raczej muzyka skomponowana specjalnie do tej sceny. Autorem muzyki ilustracyjnej do "Infamii" jest Łukasz Targosz, więc to prawdopodobnie jego kompozycja.
allfree
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2023, 14:17

[Netflix] Infamia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: allfree »

Pzet pisze: 20 wrz 2023, 11:22 @allfree W napisach końcowych nie wyszczególnili tego utworu, więc jest to raczej muzyka skomponowana specjalnie do tej sceny. Autorem muzyki ilustracyjnej do "Infamii" jest Łukasz Targosz, więc to prawdopodobnie jego kompozycja.
Tak też myślałem... :-(
Zatem trzeba będzie chyba u samego źródła dopytać :-D

Dzięki za wsparcie!
Kashamba
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2023, 4:57

[Netflix] Infamia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kashamba »

allfree pisze: 17 wrz 2023, 14:21 Hey, a ktoś może mi pomóc, kto wykonuje muzykę z odcinka 5?
[ Spoiler ]
Z góry wielkie dzięki!
Niestety nie pomogę, ale mnie najbardziej interesuję pierwsza piosenka z drugiego odcinka? Nigdzie nie mogę jej znaleźć.
Domyślam się że została zakwalifikowana do rasizmu przez co nie została umieszczona w soundtracku, ale osobiście uważam że to najlepsza muza z tego serialu.
Chodzi mi to:
Polska dla polaków to jest sprawa oczywista nie będzie nikt nam mówić kiedy mamy gwizdać.
Oko za oko ząb za ząb Polska dla Polaków zrozum k***a to.
Awatar użytkownika
bgmnt
Obserwator
Posty: 476
Rejestracja: 17 lip 2023, 18:35
x 173
x 232

[Netflix] Infamia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bgmnt »

Dopiero niedawno nadrobiłem. Bardzo dobry serial. Świetne zdjęcia.
tripbow
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2024, 10:58

[Netflix] Infamia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tripbow »

Mooniaa pisze: 14 sie 2023, 11:14 Premiera serialu 6 września. 😊
Zwiastun już śmiga na stronieburrito craft Netflixa.
Dowiedziałem się o tym filmie niedawno. Naprawdę jestem pod wrażeniem fabuły filmu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości