15 lat Polsatu

Forum poświęcone najstarszej ogólnopolskiej telewizji komercyjnej.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

15 lat Polsatu

Post autor: Axel »

No oczywiście na pewno maja coś jeszcze bez wgranego logo. Tutaj zresztą pokazałem kilka zapów z wpadek, czyli nie z gotowego materiału do emisji.
Czasami jednak Polsat emitował w wydarzeniach jakieś archiwalne materiały a konkretnie materiały czarno-białe i tam było wgrane stare logo.
Oto jeden z przykładów:
Obrazek
Zap mam dzięki uprzejmości dragierka z radiopolska, ponieważ miałem takiego pecha, że nigdy nie udało mi sie zrobić zapa z tym logo pomimo, że wiele razy zdarzało mi sie je widzieć w "Wydarzeniach" po 2005 roku.

Ale nawet kiedyś w 1995 roku pamiętam, że oglądałem jakiś program na Polsacie gdy miał już żółte logo i tez puszczali jakiś fragment starego programu i było widoczne stare, niebieskie logo.



Jeśli potrzeba to mogę wgrać reportaż z "Wydarzeń" o 15-leciu Polsatu. Chociaż sam bym też chciał mieć materiał z "Wydarzeń" z przed roku bo nie miałem okazji obejrzeć niestety a pokazano tam tez troche ciekawych rzeczy z archiwum: http://www.tvpolsat.info/readarticle.php?article_id=21
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

15 lat Polsatu

Post autor: Evil »

No, ciekawa historia. Axel, mógłbyś wgrać ten materiał? Z gory dziekuje.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

15 lat Polsatu

Post autor: Karol »

Axel. Moja teoria jest inna. Gdy Polsat nadawał z Holandii, kasety które były tam wysyłane mogły być nagrywane bez logotypów. Być może nie robiono kopii tylko oryginały wysyłano za granicę do emisji i materiały po raz kolejny były nagrywane dopiero w Polsce po emisji satelitarnej. TVN także pokazując starsze materiały często pokazuje je ze swoim logo sprzed nawet 10 lat, np. pierwsze wydanie "Faktów". Gdy pokazują ten fragment, widać wtedy nałożone obecne na stare logo TVN.

No i informacja dla niedowiarków, którzy uważają, że do TVN emituje najwięcej reklam, a nie Polsat co jest prawidłowym stwierdzeniem. W listopadzie reklamy emitowane były kolejno przez 113 godz. 45 min. w Polsacie i 113 godz. 15 min. w TVN. Różnica nie jest wielka ale przedstawia jasno kto reklam pokazuje więcej.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

15 lat Polsatu

Post autor: Axel »

Oto materiały z "Wydarzeń" o 15-leciu Polsatu.


Materiał z "Wydarzeń" o 15:50 ale znacznie krótszy bo mniej rzeczy pokazano. (filmik nie jest mój, znalazłem na youtube a wiec sam już nie wrzucałem skoro jest)
http://pl.youtube.com/watch?v=XxGH5ZCCMiw

Materiał z "Wydarzeń" o 18:50 - znacznie obszerny o wspomniane wcześniej wpadki prezenterów z "Informacji".
http://pl.youtube.com/watch?v=ZKfTgKFHa-w


A jak myślicie czy ten ktoś ktoś kto prowadzi stronę tvpolsat.info może mieć ten materiał z przed roku ? No i ogólnie czy ktoś oglądał wtedy ten reportaż i pamięta jak wspominano Polsat ?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

15 lat Polsatu

Post autor: Karol »

Mi się wydaje, że nie wspominano, bo cóż tu rozpamiętywać na 14 urodziny? Tylko Radio Maryja tak potrafi.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

15 lat Polsatu

Post autor: Axel »

No ale na tym linku co pokazywałem wcześniej właśnie są zapy z tego materiału z archiwum PolSat-u.
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

15 lat Polsatu

Post autor: Evil »

Dzięki ;)
Awatar użytkownika
Pointrox
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 23 kwie 2007, 16:36

15 lat Polsatu

Post autor: Pointrox »

Pojawił się nawet kawałek rozpoczęcia nadawania stacji. A dla zaciekawionych - tutaj zapraszam po więcej:
http://pl.youtube.com/watch?v=994bQL8oPTY

P.S: W tamtym materiale popełnili błąd - pwoedzieli, że stacja wystartowała 6 października 1992, dodając sobie zarazem roczek. Oj, nieładnie!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

15 lat Polsatu

Post autor: Karol »

Jak sobie mogli dodać roczek, skoro świętują teraz 15 lat istnienia? 2007r. - 15 lat = 1992 r. Polsat powstał 5 grudnia tamtego roku. Nikt nic źle nie powiedział.

Oglądam galę 15-lecia Polsatu. Przyznam, że dawniej było fajnie w Polsacie. Teraz to tak nijak.

Bzdurą jest natomiast twierdzenie, że Polsat był pierwszą konkurencją dla telewizji publicznej. Nie oszukujmy się, ale PTV Echo, która wystartowała w 1990 roku była pierwszą alternatywą dla TVP. Polsat nadając satelitarnie raczej miał mimo wszystko mniej widzów niż PTV Echo naziemnie. Dodatkowo wraz ze startem Polonii 1 można uznać, że to właśnie była pierwsza polska telewizja komercyjna o zasięgu ogólnopolskim.
Awatar użytkownika
max
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 19 sie 2007, 17:29
Lokalizacja: Springfield

15 lat Polsatu

Post autor: max »

Gala była całkiem fajna, czasem dobrze jest powspominać stare "dobre" czasy :)
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
x 1
Kontakt:

15 lat Polsatu

Post autor: Majkell »

Karol pisze:Axel. Moja teoria jest inna. Gdy Polsat nadawał z Holandii, kasety które były tam wysyłane mogły być nagrywane bez logotypów. Być może nie robiono kopii tylko oryginały wysyłano za granicę do emisji i materiały po raz kolejny były nagrywane dopiero w Polsce po emisji satelitarnej.
A moja teoria będzie odwrotna. Programy same w sobie nie miały wgranego loga, ale wgrywali je na taśmach z materiałem przeznaczonym do emisji (tych, które leciały do Holandii). Być może w pojedyńczych przypadkach z niewiadomych przyczyn nie zachował się master programu (bez loga), ale za to zachowała się kopia/oryginał materiału przeznaczonego bezpośrednio do emisji. I stąd na niektórych archiwalnych materiałach z tamtych czasów widać to logo.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

15 lat Polsatu

Post autor: Axel »

No gala była w miarę możliwa do oglądania, chociaż z minuty na minute było co raz słabiej. Te występy gwiazd z "Jak oni śpiewają" i z "Idola" były zupełnie niepotrzebne, przynajmniej dla kogoś takiego jak ja czyli dla osoby, którą bardziej interesuje historia Polsatu niż występy gwiazd.

Oprócz głównego jingla Polsatu z czasowa satelitarnych pokazano jingiel reklamy a także kilka reklam z tamtego okresu, właściwie dosyć archaicznych z dzisiejszego punktu widzenia. Ale wtedy na Polsacie reklamowała sie firma "Baltona" czyli jeśli sie nie mylę pierwsza firma Mariusza Waltera, szefa TVN-u itd.
Obrazek


Pokazano tez kilka fragmentów z dawnego studia PolSatu, na szczęście inne niż w "Wydarzeniach" 5 grudnia.
Obrazek

No a z innych starszych programów pokazano m.in. "Halogramy", "Piramida", "Na każdy temat", "Życiowa szansa" i dodatkowo kilka wpadek "Informacji".
Obrazek Obrazek Obrazek

Ogólnie jak na taka długa gale to mogli pokazać trochę więcej. Liczyłem, ze pokażą chociaż "Dwa światy" albo "Macie co chcecie".
Jednym z gości gali był "Zygmunt Chajzer" ale żadnego fragmentu "Idź na całość" nie pokazali (pewnie nie maja do tego praw) a wiec Chajzer przygotował trochę głupią scenę z wyborem bramki z nagroda.

Podczas gali połączyli sie nawet ze studiem Lotto ale wyglądało to dosyć sztucznie a w momencie jak przełączyli sygnał na losowanie to wyglądało to jakby to puscili z taśmy :/

No a sama gala przedłużyła sie o 40 minut bo wystąpił Michael Bolton, gość specjalny z zagranicy. Ciekawe kto dal takiego artystę na taka gale. Pewnie mało kto go zna u nas w Polsce. Pewnie to siła odgórna zadecydowała by go wybrać - czyli pewnie albo Solorz albo ktoś inny z zarządu Polsatu chciał go na gali bo to był np. jeden z ulubionych piosenkarzy ;)
Gala sie przedłużyła a prowadzący nawet nie pożegnali sie z widzami. Oj słabo to zorganizowali pod koniec.
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
x 1
Kontakt:

15 lat Polsatu

Post autor: Majkell »

Batlona raczej nie należała nigdy do Waltera... ;) Jego firma od początku nazywała się ITI, nawet gdy działała w zupełnie innej branży - początkowo podobnie zresztą jak Baltona (bodajże) zajmowała się handlem zagranicznym (a ITI to zdaje się skrót od International Trade... coś tam).

Tak patrzę na te zapy - i myślę sobie: po co przypominać program "Piramida", który do znudzenia wałkował nie tak dawno Polsat 2? To ja już bym raczej pokazał fragmenty "Dyżurnego satyryka kraju", "Halo miliard", "Rykowiska", magazynu filmowego "Oskar", czy czegokolwiek dawno już zapomnianego - było tyle możliwości...
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

15 lat Polsatu

Post autor: Axel »

Majkell pisze:Batlona raczej nie należała nigdy do Waltera... ;) Jego firma od początku nazywała się ITI, nawet gdy działała w zupełnie innej branży - początkowo podobnie zresztą jak Baltona (bodajże) zajmowała się handlem zagranicznym (a ITI to zdaje się skrót od International Trade... coś tam).
Właściwie to nie wiem jak to było z ta Baltoną ale ich reklamy pojawiały sie kiedyś na kasetach wideo ITI Home Video i nawet bylo widoczne na nich logo ITI. Ktos na youtube wrzucił te reklamy i można je zobaczyć tutaj: http://pl.youtube.com/watch?v=0aJMUnngecA
a w czasie 1:03 widać nawet logo ITI w rogu ekranu.
Majkell pisze:Tak patrzę na te zapy - i myślę sobie: po co przypominać program "Piramida", który do znudzenia wałkował nie tak dawno Polsat 2? To ja już bym raczej pokazał fragmenty "Dyżurnego satyryka kraju", "Halo miliard", "Rykowiska", magazynu filmowego "Oskar", czy czegokolwiek dawno już zapomnianego - było tyle możliwości...
No racja, mieli masę rożnych programów do pokazania. Pokazali tez urywki z Disco Polo ale zamiast pokazać jakieś fragmenty ze studia programu to pokazali ze dwa fragmenty teledysków i fragment czołówki programu ale nie w wersji oryginalnej a w wersji specjalnej bo z napisem "Lato z Disco Relax".
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

15 lat Polsatu

Post autor: Karol »

Na dobrą sprawę to czegokolwiek by nie pokazali, to i tak nam będzie mało. Polsat to piętnaście lat historii polskiej telewizji i setki a być może nawet tysiące kilometrów taśm z różnego rodzaju materiałami. Przecież odszukanie takich materiałów o których mówicie graniczy z cudem, a nawet jeśli wszystko w archiwach jest na tyle posegregowane, to musieliby taką galę nadawać od 6 do 23 non stop bez reklam. Bo naprawdę jest co pokazywać.

Co do reklam Baltony i loga ITI. Widziałem to - moim zdaniem ITI produkowało reklamy tej firmy. W sumie w tamtych latach ITI produkowało setki reklam telewizyjnych emitowanych w różnych stacjach, głównie w TVP.
Zablokowany

Wróć do „Grupa Polsat Plus”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości