Telewizje regionalne w Zachodniopomorskiem

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Spooky
VIP Expert
x 2
x 3

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Spooky »

tu piszcie o telewizjach regionalnych dostępnych w województwie Zachodniopomorskim
Ja znam 2 nieistniejącą Telewizję GRYF http://www.tvgryf.pl i telewizje TV7 http://www.tv7.pl
Awatar użytkownika
Hubert
Obserwator
Kontakt:

Post autor: Hubert »

W Wałczu jest TV Asta :)
erkk
Użytkownik

Post autor: erkk »

Szkoda, że obecnie nie ma żadnej nadającej na całe zachodniopomorskie telewizji (z wyjątkiem TVP). Według mnie przydałaby się publicznej jakaś konkurencja. Bo od tej centralizacji TVP Szczecin to odechciewa mi się ich oglądać (np. Kronikę oglądam tylko dlatego, że nie ma innego regionalnego serwisu informacyjnego). Mogli by np. reaktywować PTV Morze :) Na Śląsku potrawią, w Wielkopolsce potrafią tylko u nas jakoś nikomu się tego nie chce...
Spooky
VIP Expert
x 2
x 3

No w Szczecinie mamy jeszcze TV7 Szczecin ale w porównaniu z TV Gryf są wiele gorsi moim zdaniem. Ale informacje nawet i mają dobre tylko że nie nadają żadnego programu na żywo a Gryf tak robił.
michal
VIP Expert
x 5
x 17

Post autor: michal »

Pamiętam o zamknięciu TV Gryf mówili kiedyś w Wiadomościach. Mam takie pytanie czy tą telewizję zamkneli tylko dlatego ponieważ jej właściciel zmarł? Czy spadkobiercy nie chcieli dalej robić tej telewizji?
Spooky
VIP Expert
x 2
x 3

Z tego co wiem to tylko dlatego że koncesja była na właściciela i dlatego przestała obowiązywać niby jego żona miała dostać koncesje ale co sie stało ze nie dostała to nie wiem. W zeszłym roku na wrzesień chyba TV Gryf złożył wniosek do KRRiT o wydanie nowej koncesji ale jak sie okazało wniosek nie jest zgodny z czymś tam.http://www.tvgryf.pl/lw_070904_tvszczecin.pdf ogólnie ciekawskich zapraszam do lektury http://www.tvgryf.pl/historia.html z której przytocze fragment
Fragment wytłuszczony jest najbardziej ciekawy. Albo ja się mylę albo przenieśli mi Urząd Wojewódzki. Wydawało mi się, że Szczecin leży w zachodniopomorskim Hmmm, Jednak dochodzę do wniosku że ktoś tu jest idiotą. Albo ja, co jest możliwe i proszę mi wytłumaczyć dlaczego, albo ten ktoś kto się podpisał pod tym dokumentem.
Trudno to nazwać pomyłką, redagowali go dość długo! Zdaje się, że im wyższe stanowisko tym mniej ... Na wszelki wypadek link do dokumentu na lokalnym serwerze : lw_070904_tvszczecin.pdf .Taki sam można znależć na stronie krajowej rady, ale jeśli to naprawde jest wyraz totalnej głupoty nam panujących, chce go mieć jako pamiątkę :-)
Choć z drugiej strony głupota przybrała ostatnio tak wiele twarzy, ż niedługo zabraknie miejsca na gromadzenie jej przejawów.
http://www.tvgryf.pl/historia.html
Awatar użytkownika
danielpes5
VIP Expert

Post autor: danielpes5 »

Jest tylko TV7 z Gryfina.Dostępna w sieciach kablowych i w internecie.Bardzo ambitna stacja,mimo niskiego budżetu.Dużo ciekawych autorskich programów i dobrych materiałów.A informacje są bardzo konkurencyjne w porównaniu do Kroniki z TVP Szczecin
Spooky
VIP Expert
x 2
x 3

danielpes5 pisze:Jest tylko TV7 z Gryfina.Dostępna w sieciach kablowych i w internecie.Bardzo ambitna stacja,mimo niskiego budżetu.Dużo ciekawych autorskich programów i dobrych materiałów.A informacje są bardzo konkurencyjne w porównaniu do Kroniki z TVP Szczecin
To prawda teraz to jedyny kanał w Szczecinie Stargardzie i Gryfinie który dorównuje TVP ale jeszcze czegoś mu brakuje. W Szczecinie na TV& mówimy TV7 Szczecin bo tak jest na jego jinglach.
Awatar użytkownika
danielpes5
VIP Expert

Post autor: danielpes5 »

ale nie zmienia to faktu ze stacja ta jest z Gryfina.A to że używa nazwy TV7 Szczecin,ma celu łatwiejsze dotarcie do większej liczby odbiorców.Bo TV7 nie zajmuje się tylko sprawami Szczecina,ale całego regionu.I chwała jej za to :)
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

Post autor: Axel »

O ile mi wiadomo to ta stacja TV7 Szczecin produkuje obecnie program "Dyżurny Satyryk Kraju" z Tadeuszem Drozdą, który pod tym samym tytułem dawniej emitowany był na Polsacie. Ten program zawsze jest emitowany na kanałach lokalnych w sieci Vectra i na końcu zawsze pojawia się logo TV7 Szczecin.

Więcej informacji jak by ktoś chciał i odcinki do obejrzenia, to są na stronie programu: http://tv7.pl/dsk/
janusz080
Obserwator

Post autor: janusz080 »

No proszę... Czy kiedyś w tych szczecińskich kanałach Tadeusz Drozda występował w innych programach?
erkk
Użytkownik

Tak. Drozda prowadził "Śmiechu warte" produkowane przez ówczesny Kanał 7 (ob. TVP Szczecin). A z tego co widzę na stronie to Serwis TV7 prowadzi Piotr Szkocki, który był dawniej spikerem w "Obiektywie" TV Gryf. Pozatym uważam, że TV7 mogłaby postarać się o jakieś studio dla serwisu, a nie tylko blue-box. A dla tych, co mają ochotę powspominać TV Gryf: http://tvgryf.pl/movie-11.html. Swoją drogą studio nawet niezłe, a oprawa porównując z ówczesną "Kroniką" nawet konkurencyjna... Na Naszej Klasie wydziałem profil kogoś z TV Gryf i zdjęcie ze studia, a pod nim komentarz, że TVP Szczecin mogłaby takie mieć.
A jeśli o historii to wie ktoś coś więcej na temat PTV Morze?
erkk
Użytkownik

Sory za post pod postem, ale w tym temacie nikt nic dawno nie pisał.
Otóż znalazłem artukuł http://www.pomorzezachodnie.pl/opcja/23 ... 1512.dhtml z którego wynika, że program informacyjny Telewizji Morze nazywał się "Dziennik"
Awatar użytkownika
aRTOK
Użytkownik

Post autor: aRTOK »

W Szczecinie TVP Szczecin
Co jest dla wszystkich jasne jak słońce - ostrzeżenie numer 3.
Żegnamy się kolego, bo piszesz głupoty a nie zapowiada się na poprawę.
pODPIS

ADAM
szn-floating
Użytkownik

Post autor: szn-floating »

Witajcie,
Od jakiegoś czasu obserwuje lokalną telewizje szczecińską Pomerania.tv. Zastanawiam się jaką macie opinie na jej temat. Na temat nadawanych przez nich audycji z centrum handlowego, serwisu i generalnie programów jakie produkują. Może jest ktos ze Szczecina kto ogląda? Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”