[FOX/The CW] Beverly Hills 90210 / 90210 / BH90210

Dział poświęcony zagranicznym serialom telewizyjnym.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

[FOX] Beverly Hills 90210 / [The CW] 90210

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Jednak miałam nadzieję, że się wyliże z tego udaru, a tu taki news...
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

[FOX] Beverly Hills 90210 / [The CW] 90210

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Szkoda chłopa, miał jedynie 52 lata. Za Dylanem, jak i całym Beverly Hills nigdy co prawda nie przepadałem (pomijając kwestie sentymentalne), ale aktor grał też w Riverdale ojca głównego bohatera. Ciekawe, co teraz zrobią, bo z tego, co wiem nie nakręcili do końca sezonu (nie żeby coś to zmieniło w kwestii poziomu całego serialu, bo ten z trzecim sezonem już 10-krotnie "przeskakuje wieloryba" w kwestii durnoty).

Pamiętam też jego wypowiedź z 2008 roku, dlaczego nie chciał się pojawić w sequelu 90210:
Szczerze uważam, że jestem już na to za stary – otwarcie przyznaje Perry. Mam już 42 lata i "Beverly Hills 90210" to zamknięty rozdział w moim życiu. Wolę pozostać pamięci fanów jako atrakcyjny aktor z ich młodości. Powrót do przeszłości był bardzo kuszący, ale po przemyśleniu sprawy uznałem, że wolę zachować nieskalane wspomnienia.
Źródło: https://www.pudelek.pl/artykul/11050/no ... ez_dylana/

Aktor został zaszufladkowany przez tą rolę, więc pewnie i tak nie pojawił się w nowej produkcji.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

[FOX] Beverly Hills 90210 / [The CW] 90210

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

W ogóle obsada tego serialu jakaś pechowa była... Shannen Doherty wyleciała z serialu, kilka lat później zdiagnozowali u niej raka i od tej pory walczy systematycznie z kolejnymi przerzutami. Luke Perry właśnie zmarł po udarze, chociaż to jeszcze młody człowiek. O kilku pozostałych członkach ekipy jakoś słuch zaginął. Jennie Garth grywała w filmach - ekranizacjach Danielle Steele. Jason Priestley jeszcze jest jakoś widoczny w serialach. Tori Spelling nagrywała reality showy i prowadziła firmę organizującą śluby.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[FOX] Beverly Hills 90210 / [The CW] 90210

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Umówmy się, że spora część aktorów znakomicie odegrała swoje rolę w serialu, ale brakowało im talentu by pójść dalej - to taka chora zależność. Nie byłoby ich bez serialu, a serial by się nie mógł kręcić bez nich.

Przyznam, że większość mogę ocenić jedynie przez pryzmat gry aktorskiej w samym "Beverly Hills 90210", bo nie znam ich z innych produkcji. Więc albo słaby ze mnie koneser, albo to oni w ogóle się nie wybili lub nie grali w produkcjach, które osiągnęły sukces komercyjny poza USA.

Jeśli sięgnięcie po pierwszy sezon serialu, zauważycie, że większość aktorów średnio radzi sobie przed kamerą. Raz, że taki był początek lat 90 , dwa, że to młokosy bez doświadczenia. Fakt, kto się wyrobił albo poszedł dalej w karierę albo został tam do końca, część się przeliczyła, a i zdarzały się totalne beztalencia pokroju Tori Spelling,
[ Spoiler ]
[ Spoiler ]
Luke Perry może i nie chciał być zbytnio kojarzony z marką "90210", ale bez niej by nie zaistniał. Kto wie, czy twórcy daliby radę nakręcić 10 sezonów, gdyby tam nie zagrał,
[ Spoiler ]
.

Tak samo z remake'm z 2008 roku. Kto by to oglądał, gdyby nie znane postacie? Może nie tuzy aktorstwa, ale za to pamiętane przez widzów piękna Jennie Garth oraz Shannen Doherty. Gościnnie zaangażowano nawet Joego E. Tatę 😀
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

[FOX] Beverly Hills 90210 / [The CW] 90210

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Spoilery...

Co do śmierci to nie wiem, czy jest to dobry moment, ale dla mnie jedynym, ciekawym wątkiem w całym serialu "Beverly Hills 90210" była postać Scotta Scanlona - później pogardzanego/wyalienowane nastolatka i jego destrukcyjnych/samobójczych tendencji objawiającym w zainteresowaniu do broni :lol:
[ Spoiler ]
Wątek stworzony tylko dlatego, bo aktorowi, który go grał - Douglasowi Emersonowi - znudziło się aktorstwo i poprosił, aby jego bohater zginął (ważna rola w pierwszym sezonie, mała obecność w drugim). Co ciekawe facet zajął się potem służbą wojskową :D.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

[FOX] Beverly Hills 90210 / [The CW] 90210

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Gdyby nie osoba Aarona Spellinga, serial na pewno nie byłby sukcesem. Prawda jest taka, że to właściwie jego zasługa - zresztą wszystkie produkcje, jakie firmował swoim nazwiskiem, były sukcesami telewizyjnymi nie tylko w USA. Kiedyś gdzieś czytałam, że pomysł serialu wyszedł od któregoś ze scenarzystów i gdy przedstawiono go szefom wytwórni, długo obawiali się produkcji - przewidywali bowiem wielką klapę serialu. Dopóki scenariusz nie trafił w ręce Spellinga, który przekonał szefostwo, że może być sukcesem i rzeczywiście tak się stało. Spelling postawił na nieznane wtedy twarze, wypromował ich w tym serialu, a jak się później wszystko potoczyło, wszyscy wiemy. Serial jednak na zawsze pozostanie w pamięci pokolenia lat 90-ych.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

[FOX] Beverly Hills 90210 / [The CW] 90210

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

''Beverly Hills 90210'' to był kultowy serial, który w USA stał się popularny za sprawą... Wojny w Zatoce Perskiej. Co więcej, nawet powstała polska wersja ''BH 90210'' o nazwie ''Klasa na obcasach'', która miała zbyt słabą oglądalność (serial był emitowany w niedzielny wieczór po ''Wiadomościach'' w okresie maj-lipiec 2000).

Co do obsady aktorskiej, to np. Shannen Doherty odeszła z serialu w wyniku konfliktu z Tori Spelling (z tego samego powodu odeszła później z innego serialu ''Czarodziejki''). Natomiast co do pozostałej obsady aktorskiej, to np. wspomniana już Tori Spelling stała się nawet skandalistką a Brian Austin Green jest mężem Megan Fox (również aktorki, znanej z dwóch części ''The Transformers'').

Natomiast jeżeli chodzi o zmarłego wczoraj Luke'a Perry'ego, to również jest mi go szkoda - świetny aktor, który został zaszufladkowany. [*]
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[FOX] Beverly Hills 90210 / [The CW] 90210

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Serial jednak wraca. Przyznam, że zaskakująca decyzja. Myślałem, że po śmierci jednego z głównych aktorów porzucą ten projekt, a jednak wracają. Ma postać sześć odcinków.
https://[link zakazany]/m/artykul/w ... y-premiera
2008-2023
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

[FOX] Beverly Hills 90210 / [The CW] 90210

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

Frontowiec pisze: 05 mar 2019, 16:52 ''Beverly Hills 90210'' to był kultowy serial, który w USA stał się popularny za sprawą... Wojny w Zatoce Perskiej. Co więcej, nawet powstała polska wersja ''BH 90210'' o nazwie ''Klasa na obcasach'', która miała zbyt słabą oglądalność (serial był emitowany w niedzielny wieczór po ''Wiadomościach'' w okresie maj-lipiec 2000).

Co do obsady aktorskiej, to np. Shannen Doherty odeszła z serialu w wyniku konfliktu z Tori Spelling (z tego samego powodu odeszła później z innego serialu ''Czarodziejki''). Natomiast co do pozostałej obsady aktorskiej, to np. wspomniana już Spelling stała się nawet skandalistką, a Brian Austin Green jest mężem Megan Fox (również aktorki, znanej z dwóch części ''The Transformers'').

Natomiast jeżeli chodzi o zmarłego wczoraj Luke'a Perry'ego, to również jest mi go szkoda - świetny aktor, który został zaszufladkowany. [*]
Bożeee, jak ja to kocham... porównywanie kultowego serialu do naszej produkcji, która była kichą pod każdym względem i nikt dobrze jej nie wspomina (to nawet nie leżało obok BH, a panią Potocką poniosły fantazja i chyba nadmierna pewność siebie)! :rolleyes:, :P To już dwójkowy "Egzamin z życia" (2004-08) był bardziej zbliżony do amerykańskiego hitu - chociaż u nas było więcej kontrastów, zaś bohaterowie nie tak zamożni, mniej "bananowi" i bardziej zróżnicowani... no nic, pozostaje mieć tylko nadzieję, że powstający reboot będzie doskonały (co jest obecnie niełatwą sztuką, obserwując porażki niektórych remaków, spin-offów itd.)! :D
Ostatnio zmieniony 23 cze 2019, 0:51 przez telemaniak92, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

[FOX] Beverly Hills 90210 / [The CW] 90210

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

telemaniak92 pisze: 22 cze 2019, 20:30 Bożeee, jak ja to kocham... porównywanie kultowego serialu do naszej produkcji, która była kichą pod każdym względem i nikt dobrze jej nie wspomina (to nawet nie leżało obok BH, a panią Potocką poniosły fantazja i chyba nadmierna pewność siebie)! :rolleyes:, :P
Ty też schlebiasz polskiej wersji... upraszczasz ją do faktu, że nikt dobrze jej nie wspomina. Z całym szacunkiem, ale żeby coś było "wspominane" trzeba o tym w ogóle pamiętać.. a ja tej produkcji nie kojarzę i podejrzewam, że 99,999% ludzi w tym kraju też nie :P.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

[FOX] Beverly Hills 90210 / [The CW] 90210

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

Trochę widzów było... poza tym jak chcesz poznać produkcję, to poczytaj sobie forum na Filmwebie, jakiś artykuł (na Onecie, WP lub Interii) lub obejrzyj na YT - na pewno są jakieś odcinki (a jak nie, to chociaż fragmenty)! :P Że co... że ja schlebiam tej szmirze?! :-\
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[FOX] Beverly Hills 90210 / [The CW] 90210

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Chyba wszyscy przyznają, że fajna autopromocja 🙂 Najlepszy spot z prześladującą melodią "BH 90210".
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[FOX] Beverly Hills 90210 / [The CW] 90210

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

https://www.serialowa.pl/218542/shannen ... valentine/

Coraz więcej informacji na temat postaci, które wystąpią w reebocie "BH 90210".

Naprawdę, czekam na ten serial, jak na żaden inny 🙂 Netflix mógłby zakupić oryginał i przy okazji nową wersję. 🙂
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

[FOX] Beverly Hills 90210 / [The CW] 90210

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Czy nowa wersja poleci na FOX Polska?
Bo czytałem artykuły, że serial od 6 sierpnia pojawi się też na FOX Polska...
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

[FOX] Beverly Hills 90210 / [The CW] 90210

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Trudno powiedzieć:
- w Ameryce serial poleci na antenie sieci FOX Broadcasting Company (należącej do Fox Corporation)
- producentem jest CBS Television Studios*
- prawa dystrybucyjne (czyli możliwe, że na resztę świata) należą do CBS Television Distribution*
- Fox Polska jest własnością 20th Century Fox Television, czyli... The Walt Disney Company :lol:

Czyli zależy, jak ugadali się... równie dobrze serial może polecieć kiedyś na CBS Drama lub CBS Reality ;)

* tak jak przy poprzednich seriach.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości