Disco-Polo w TV

Wszystko o multimediach, rodzajach słuchanej muzyki, robieniu zdjęć oraz tworzeniu filmów.
Awatar użytkownika
Grzesiek.17
Użytkownik

Disco-Polo w TV

Post autor: Grzesiek.17 » 28 sty 2008, 14:43

Witam!
Czy wie ktoś o powrocie do TV Polsat, TVN, bądź TVP programu o tematyce Disco - Polo Muzyka ta znów żyję. I bardzo dobrze. Powtarzam, jescze raz, czy wie ktoś coś na ten temat.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Disco-Polo w TV

Post autor: Karol » 28 sty 2008, 14:48

Nie wiem skąd wziąłeś nawet takie przypuszczenia. Raczej żadna z tych stacji nie będzie planować takich programów, bo nawet TVP reprezentuje o wiele wyższy poziom niż programy typu "Disco Relax" czy "Disco Polo Live". Program z taką muzykał szukałbym raczej w lokalnych telewizjach kablowych (niektóre emitują "Muzyczne rozmaitości", które przez pewien czas pojawiały się w Polsacie 2). Nie wiem czy ITV bawi się jeszcze w "Discostację", tam też możesz poszukać.
Kazik
Obserwator

Disco-Polo w TV

Post autor: Kazik » 28 sty 2008, 14:50

No ma być prawdziwa muzyka czyli hip hop a disco polo nie wróci już nigdy a tym bardziej do tv bo jest to nie opłacalne chyba że dla Tele 5 , Polonia czy ITV(akurat ta leci więc możesz to oglądać)
Awatar użytkownika
Grzesiek.17
Użytkownik

Disco-Polo w TV

Post autor: Grzesiek.17 » 28 sty 2008, 15:37

Karol pisze:Nie wiem skąd wziąłeś nawet takie przypuszczenia. Raczej żadna z tych stacji nie będzie planować takich programów, bo nawet TVP reprezentuje o wiele wyższy poziom niż programy typu "Disco Relax" czy "Disco Polo Live". Program z taką muzykał szukałbym raczej w lokalnych telewizjach kablowych (niektóre emitują "Muzyczne rozmaitości", które przez pewien czas pojawiały się w Polsacie 2). Nie wiem czy ITV bawi się jeszcze w "Discostację", tam też możesz poszukać.
Dlaczego z pogardą odnosisz sie do tej muzyki!!?? Słucham ją mnóstwo ludzi.
Kazik
Obserwator

Disco-Polo w TV

Post autor: Kazik » 28 sty 2008, 15:47

Grzechu no ile 100 osób kiedyś byli tacy maniacy ale teraz przenieśli się na prawdziwą muzykę ale jeśli ty lubisz ją to ok ale tego nie będzie już w żadnej innej stacji.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Disco-Polo w TV

Post autor: AtoMan » 28 sty 2008, 15:57

Kazik pisze:No ma być prawdziwa muzyka czyli hip hop
Muzyka? Tak, jasne...

Temat juz chyba wyczerpany i do zamknięcia...
dość
Awatar użytkownika
pop
Obserwator

Disco-Polo w TV

Post autor: pop » 28 sty 2008, 16:34

Grzesiek.17 pisze:Witam!
Czy wie ktoś o powrocie do TVN programu o tematyce Disco - Polo.
O powrocie jakiego programu? Z tego, co wiem, to w TVN nie było programu o tej tematyce =]
Obrazek
ARTUR B.

Disco-Polo w TV

Post autor: ARTUR B. » 28 sty 2008, 17:10

Niestety coraz więcej studentów zaczyna słuchać tej pseudo-muzyki. Pozwolę sobie zacytować dziennikarza muzycznego Hirka Wronę "Powrót muzyki Disco Polo oznacza, że polski rynek muzyczny cofa się..., a najgorsze że nie wiem do jakich czasów"
Awatar użytkownika
Grzesiek.17
Użytkownik

Disco-Polo w TV

Post autor: Grzesiek.17 » 28 sty 2008, 17:16

Jesteście jak sępy!! Przetłumacz sobie jeden z drugim piosenkę jakiego brytyjskiego wykonawcy...wtedy okaże się , że banał to nie tylko domena disco polo. Jednak nikt wykonawców pop nie krytykuje, bo śpiewają po angielsku i występują pod szyldem pop. Śmiech na sali!!! A dla wielu z WAS tolerancja to widać termin znany tylko ze szkolnych podręczników!!!!
Kazik
Obserwator

Disco-Polo w TV

Post autor: Kazik » 28 sty 2008, 17:22

Kurde Grzechu my mamy zdanie i ty masz zdanie ale to chyba dla ciebie za trudne że ktoś może nie lubić tego grania
ARTUR B.

Disco-Polo w TV

Post autor: ARTUR B. » 28 sty 2008, 17:26

Grzesiek.17 pisze:Jesteście jak sępy!! Przetłumacz sobie jeden z drugim piosenkę jakiego brytyjskiego wykonawcy...wtedy okaże się , że banał to nie tylko domena disco polo. Jednak nikt wykonawców pop nie krytykuje, bo śpiewają po angielsku i występują pod szyldem pop. Śmiech na sali!!! A dla wielu z WAS tolerancja to widać termin znany tylko ze szkolnych podręczników!!!!
Zgadzam się z tobą! Wiele zagranicznych wykonawców prezentuje Disco Polo, tylko że w języku angielskim. I pewnie dlatego to wszystko wraca.
Miro
Obserwator
Kontakt:

Disco-Polo w TV

Post autor: Miro » 28 sty 2008, 17:57

Grzesiek.17 pisze:Jesteście jak sępy!! Przetłumacz sobie jeden z drugim piosenkę jakiego brytyjskiego wykonawcy...wtedy okaże się , że banał to nie tylko domena disco polo.
Właśnie ,wyrażnie to widać w np. programie "o co kaman?" na VIVIE
Awatar użytkownika
Grzesiek.17
Użytkownik

Disco-Polo w TV

Post autor: Grzesiek.17 » 28 sty 2008, 18:13

Kazik pisze:Kurde Grzechu my mamy zdanie i ty masz zdanie ale to chyba dla ciebie za trudne że ktoś może nie lubić tego grania
To do Ciebie nie dociera, że są tacy co słuchają tej muzyki. Pamiętaj, że nie każdy kto słucha np. Disco -Polo to skończony idiota. Ja z takiego się nie mam. Jeżeli oceniasz ludzi po tym jakiej muzyki słuchają, to bardzo z Tobą źle. Ja nie czepiam się Ciebie, że słuchasz takiej czy innej muzyki. Pytałem, czy wie ktoś o powrocie Disco - Polo do TV. Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej nic nie mów.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Disco-Polo w TV

Post autor: Karol » 28 sty 2008, 18:23

Zdarza mi się słuchać disco-polo i wcale nie odnoszę się do tego gatunku z pogardą. Jestem jednak zdania, że ten styl muzyki nie jest jednak tak popularny jak kiedyś, kiedy w Polsce tematy muzyczne w Polsce dopiero ruszały. W latach 90-tych znudziło się Polakom słuchanie polskiej muzyki wzorowanej na The Beatles itp. Dlatego powstała moda na disco-polo, później powstała moda na hip-hop, często nawet w dość dennym wykonaniu, a teraz jest moda na muzykę pop i techno, ogólnie wszystko co jest głośne i wpada w ucho. Nie mówię, że disco-polo umarło jednak jego emisja na antenie ogólnopolskiej telewizji byłaby krokiem w tył o jakieś 15 lat. Żadna telewizja "niemuzyczna" nie ma już dobrego programu muzycznego, mamy internet i kanały tematyczne. To jest przyszłość. Może kiedyś powstanie kanał telewizyjny z 100 proc. muzyki disco-polo, bo póki co tak jak mówiłem - jedynie ITV może się tym podbudowywać. Nawet Polonia 1, która ma w archiwów dużo piosenek (i to dość popularnych) disco-polo nie powtarza ich, emitują głównie techno, dance i zagraniczne disco. Jeśli chodzi o tłumaczenia zagranicznych piosenek na język polski, to przecież nie chodzi o bezsens - po prostu różnimy się od amerykanów czy brytyjczyków poczuciem humoru i ogólną wymową. Za to niektóre piosenki disco-polo nawet po polsku brzmią beznadziejnie.
ARTUR B.

Disco-Polo w TV

Post autor: ARTUR B. » 28 sty 2008, 19:13

Ja osobiście nie mogę zrozumieć ludzi co to słuchają. Wybaczcie mi, ale nie mogę. Łatwe i durne teksty, łatwe linie melodyczne, muzycy którzy nie potrafią niczego ambitnego zagrać, nie wspomnę o wokalistach, którzy myślą że mają słuch i już się uważają za artystów. Gdyby Disco Polo było czymś wielkim dla rynku muzycznego, to by do dziś ta muzyka była puszczana w mediach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i multimedia”