RMF FM

czarka9000
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 01 cze 2023, 18:37

RMF FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: czarka9000 »

Dzisiaj jest dzień dziecka i RMF powinno puszczać cały dzień piosenki które były w dzieciństwie tymczasem oni puszczają czasami a większość czasu lecą "ich" piosenki pop wałkowane już 130 000 razy nie będę nawet pisał ile np. dzisiaj w radiu Zet grali majkę jeżowską przez cały dzień a w RMF co? Puszczą tylko 1 utwór i już potem leci ich głupi pop tak zwana mamałyga wstyd!
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1601
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 474
x 114

RMF FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Oprócz Majki Jeżowskiej akustycznie, to Zetka grała też kilka utworów z bajek Disney'a (po jednej na dwie godziny). RMF-ki dziś nie słuchałam więc mi jest ciężko stwierdzić, natomiast jeśli chodzi o dobór utworów na Dzień Dziecka to bardziej pod tych co urodzili się w latach 80-tych/90-tych, z resztą wczoraj się chwalili na FB, że puszczą "Asereje", "Freestyler" i "Dragostea Din Tei" bo to są piosenki na których ja się wychowywałam. :)
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1055
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 182

RMF FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Trochę dziwne podejście RMF, bo przecież dla każdego czasy dzieciństwa to inny okres. Poza tym wymienione kawałki nadal pojawiają się w radiowych playlistach, więc w ich zagraniu nie ma nic wyjątkowego. "Freestyler" w RMF jest grany regularnie. W Dzień Dziecka powinno się puszczać więcej przebojów tworzonych dla dzieci, czyli właśnie twórczość Majki Jeżowskiej (i nie tylko) oraz piosenki z filmów dla dzieci.
abc70620
Obserwator
Posty: 599
Rejestracja: 10 lis 2019, 18:48
x 2
x 98

RMF FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: abc70620 »

Ale dla RMF priorytetem nie są piosenki dla dzieci, lecz zapętlona playlista, nieśmieszne żarty, reklamy i loterie pieniężne, które jak dla mnie nie mają sensu.
Awatar użytkownika
ReinholdF
Obserwator
Posty: 309
Rejestracja: 03 mar 2022, 14:55
x 125
x 82
Kontakt:

RMF FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ReinholdF »

Tu zgadzam się z @Pzet. Ja jestem z pokolenia wychowanego w latach 90. - ale jakoś sama dziecięca muzyka nie kojarzy mi się głównie z piosenkami z bajek Disneya. To także eurodance, melodyczne techno czy house. A tego słuchałem kiedyś najczęściej. Więc, okazuje się że byłem zbyt dojrzałym słuchaczem we wczesnym wieku, że nawet słuchałem oprócz tego Linkin Park i SOAD.

Ale to tylko moja subiektywna opinia. 😉

Może byłoby fajniej, gdyby też zagrali Smerfne Hity, czy jakieś melodie m.in. z filmów o Panu Kleksie? Jednak nie siedzimy w głowie takiego Pastusiaka czy Czerwińskiego i nie dyktujemy innym, czego ludzie mają słuchać na podstawie badań. A takie utwory by na pewno przyciągnęły słuchaczy spoza głównej grupy docelowej, jakimi są 8-12+ letnie dzieci.
NARCYSTA @ odzew.FM // sob. 17
Jestem autystą od 2002 roku. Zakochany w mediach od urodzenia.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

RMF FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ale to ekonomicznie bez sensu. RMF od dawna kieruje program do słuchaczy 25+, więc po co serwować kontent dla 10-latków? A w ogóle które dziecko w 2023 roku słucha radia FM? Radio jest dla konserwatywnych boomerów, bo już 5-letnie dzieci korzystają z YouTube/YT Music, na ulicach odtwarzają sobie muzykę online z telefonów czy głośników bluetooth. 🙂

Nawet w tym momencie moje dziecko korzystając z Asystenta Google wyszukuje sobie treści na Android TV za pomocą komend głosowych, a zwyczajne radio ma w dupie. Gdybym nie miał radioodtwarzacza w samochodzie, to by młody nawet nie wiedział, że takie coś istnieje 🙂
Awatar użytkownika
Fan Radia ZW
Obserwator
Posty: 505
Rejestracja: 22 lip 2022, 18:48
x 109
x 56

RMF FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fan Radia ZW »

RMF serwuję kontent dla dzieci tylko że w RMF ON.
@ReinholdF Zresztą takie Smerfne Hity by nie poleciały w RMF FM przez to że to brzmi jak Disco Polo.
"Każde serce wita gdy nadaje Republika " - Manifestacja Wolnych Polaków. 42 lata temu Jaruzelski zabrał dzieciom Teleranek, a dziś pułkownik Sienkiewicz rolnikom Agrobiznes.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

RMF FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Dla mnie to jest zaleta, że RMF nie grał piosenek dla dzieci. Zresztą, z jakiej racji "powinien" to robić, skoro dzieci nawet radia nie słuchają? :)
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1055
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 182

RMF FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Z jakiej racji? Z takiej samej, dla której puszcza się przeboje świąteczne w okolicy Bożego Narodzenia. Dzień Dziecka i inne podobne "święta" to po prostu okazja, żeby trochę wyjść poza schemat puszczanej muzyki i dać w playliście jakiś stosowny, nieoklepany kawałek. Sporo stacji radiowych tak robi i nie ma z tym żadnego problemu - choćby wspomniane Radio Zet.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

RMF FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Owszem, jest okazja, to można z niej skorzystać. Ale nie ma czegoś takiego, że stacja powinna grać pewne utwory, bo nie ma żadnego przymusu.

Zresztą, tak jak już napisałem wcześniej, tej stacji nie słuchają dzieci. Piosenki świąteczne są słuchane przez wszystkich, a te dla dzieci są skierowane tylko do konkretnych odbiorców. Ja akurat po usłyszeniu Jeżowskiej w Radiu ZET ściszyłem radio, ale to tak nawiasem mówiąc.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

RMF FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Pzet pisze: 02 cze 2023, 23:54 Sporo stacji radiowych tak robi i nie ma z tym żadnego problemu - choćby wspomniane Radio Zet.
Tak, zatrzyjmy jedną z nielicznych różnic w duopolu RMF-Zet. Swoją drogą, czy telewizje muzyczne włożyły do playlist teledyski dla dzieci?

Nie rozumiem również, jakim wyznacznikiem dzieciństwa jest Majka Jeżowska. Ja za dzieciaka słuchałem Ace of Base, CC Catch, Modern Talking - wszystko z kaset ojca. Majka była raz u mnie w szkole i szczerze powiedziawszy, lepiej ją oceniam dziś, niż wtedy 🙂
Awatar użytkownika
ReinholdF
Obserwator
Posty: 309
Rejestracja: 03 mar 2022, 14:55
x 125
x 82
Kontakt:

RMF FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ReinholdF »

Ja natomiast Sasha, Darude, Scootera, Vinylshakerz i Gigi D'Agostino. Gdzieś pomiędzy przewijały się dziecięce melodie, zwłaszcza Jeżowskiej.

Ale jednak wytwórnie oraz stacje radiowe układające pod nie same playlisty mają chyba świadomość, że pokolenie urodzone w latach 70. i 80. to jedyny chyba target twórczości Majki, tak samo jak Małe Wu Wu?
NARCYSTA @ odzew.FM // sob. 17
Jestem autystą od 2002 roku. Zakochany w mediach od urodzenia.
Dino48
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 03 cze 2023, 19:17
x 12

RMF FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dino48 »

No bo to pokolenie urodzone w latach 70 i latach 80 głównie słucha radia. Zwłaszcza takiego jak RMF FM. Dlatego w tej stacji nie wyemitują Vinylshakerz, Sasha, Basshuntera, czy Cascady, oprócz "Everytime We Touch".
czarka9000
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 01 cze 2023, 18:37

RMF FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: czarka9000 »

Dino48 pisze: 04 cze 2023, 13:41 No bo to pokolenie urodzone w latach 70 i latach 80 głównie słucha radia. Zwłaszcza takiego jak RMF FM. Dlatego w tej stacji nie wyemitują Vinylshakerz, Sasha, Basshuntera, czy Cascady, oprócz "Everytime We Touch".
Przepraszam bardzo od lat, 70 i 90? Nigdy w radiu RMF FM nie słyszałem żeby takie kawałki grali, grają tylko piosenki z lat 2009-2022 i nic po za tym.
Awatar użytkownika
Danusia Holecka
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 14 lis 2021, 13:48
x 30
x 38

RMF FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Danusia Holecka »

Bardzo często leci Antidotum Kowalskiej z 2002, i ogółem wiele utworów z lat 2000 i 90 i trochę z 80, z 70 akurat nic poza ABBĄ
ten awatar to na jaja jak coś

19.30 - najważniejszy i najpopularniejszy z sagi TVP
Teleexpress - najszybszy w rozkładzie, nigdy się nie spóźnia, o 17.00
Panorama - zawsze pełny i szczegółowy, w teorii.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grupa RMF”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości