[TVP1] Jaka to melodia?

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Awatar użytkownika
sebastiannn
User of the Year 2023!
Posty: 5528
Rejestracja: 12 kwie 2017, 18:38
x 1187
x 1540

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sebastiannn »

A także Maja Hyży, Paulla i Kuba Szmajkowski.
Już od 6 lat na forum.media2.pl :)
bucik11
Legendary
Posty: 10535
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 510
x 1249

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Emisja tego odcinka przewidziana jest na 11 września.
https://www.fakt.pl/plotki/maja-hyzy-2- ... ko/dh5xrch
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

I mamy też potwierdzenie, że po wakacjach "Melodia" nadal w "pandemicznej" formule - bez publiczności, z Super Bandem i DJ Adamusem.
Pozdrawiam, Trzeciak
Iluzjonista
Junior
Posty: 1444
Rejestracja: 12 sty 2018, 17:39
x 101
x 166

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iluzjonista »

Niestety, ale ten program z roku na rok traci coraz więcej - narzekałem gdy Norbi obejmował stery, a teraz jest jeszcze gorzej... Mam nadzieję że kadencja pana Brzozowskiego w tym programie dobiega powoli końca, bo kompletnie się do tego nie nadaje xd
Co do tych Superbendów i innych adamusów - mogliby sobie dać z tym spokój. Za konsoletą siedzi gość który wygląda jak DJ z wiejskiego festynu, panowie od instrumentów top natomiast ta wokalistka wszystko psuje. Widzę też że disco polo zagościło na stałe w kanonie piosenek, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu jak bardzo ten program zmienił się na gorsze
I tak, obudziłem się dopiero teraz, ale ostatni raz odcinek tego "show" oglądałem za kadencji Norbiego :>
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
Posty: 2403
Rejestracja: 16 lut 2010, 10:52
Lokalizacja: Kalisz
x 1705
x 68

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaciejOlek »

Być może nowy sezon ruszy w czwartek, 1 września, bo nie ma jeszcze numeru odcinka wpisanego. Na pewno premierowe odcinki już w weekend 3-4 września. Emisja bez zmian o 17:30 z powtórkami w nocy.
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
Posty: 2403
Rejestracja: 16 lut 2010, 10:52
Lokalizacja: Kalisz
x 1705
x 68

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaciejOlek »

Nowy sezon ruszy w sobotę 3 września od benefisu Haliny Frąckowiak, z kolei dzień póżniej świętowany będzie jubileusz 25-lecia teleturnieju w rocznicę emisji pierwszego odcinka. Zagrają Halina Frąckowiak, Norbi i Marek Sierocki.

A w niedziele emisja o 17:30.
WA25
Junior
Posty: 788
Rejestracja: 12 kwie 2020, 12:56
Lokalizacja: Legnica
x 1524
x 101

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WA25 »

A do tego w nowym sezonie SuperBand zasilą dwie nowe instrumentalistki. Nazwiska nie znane, ale wiem że obok Oli Radwan (wokal), Huberta Stroinskiego (Saksofon) i Piotra Matysika (fortepian) będą perkusja elektryczna i gitara basowa. Widziałem spot wpuszczony podczas Ramowkowym Show Jesień 2022 w TVP, który stał się dowodem tego.
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2600
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

W sumie to ulepszenie zespołu nawet mnie się podoba...

tylko niestety daleko im od tej słynnej orkiestry za Janowskiego.
9999
Obserwator
Posty: 578
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:54
x 179
x 177

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 9999 »

Na TVP VOD jest dostępna za darmo prapremiera sobotniego odcinka.
WA25
Junior
Posty: 788
Rejestracja: 12 kwie 2020, 12:56
Lokalizacja: Legnica
x 1524
x 101

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WA25 »

No i dzięki prapremierze na TVP VOD, która o dziwo dodana także na smartfony i tablety już wiem kto dołączył do Super Bandu. To Joanna Dudkowska na basie oraz Wiktoria Bialic na perkusji. Mimo że do napisów końcowych pod koniec odcinka nie zostały dodane, to i tak te dziewczyny o których mówię są fantastyczne i robią dobrą robotę. Mam nadzieję że zostaną w programie jak najdłużej.

EDIT dla @9999: Odcinek "prapremierowy" usunięty. Pewnie freudowska pomyłka.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Tutaj się zgodzę, że nowe dziewczyny na gitarze basowej i perkusji na plus. :)

Lekko także zmieniono scenografię - na bokach - szczególnie tam, gdzie siedzi Super Band pojawiły się niebieskiej gwiazdki na czarnym tle, pojawiły się także nowe kadrowania w studio, a występy jeszcze bardziej są realizowane tak, jak na Konkursie Piosenki Eurowizji.

Dodajmy, że wczoraj gościem specjalny była Halina Frąckowiak, a Ania Rusowicz, Marcin Kwaśny i Maciej Kurzajewski wywalczyli 14 600 zł na cel charytatywny.
Pozdrawiam, Trzeciak
WA25
Junior
Posty: 788
Rejestracja: 12 kwie 2020, 12:56
Lokalizacja: Legnica
x 1524
x 101

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WA25 »

A jako że "Jaka to Melodia?" świętuje 25 lat, to w "Pytaniu na śniadanie" było poranne świętowanie. Był specjalny quiz oraz związany z historią programu oraz odgadywanie utworów. W studiu PNŚ byli Rafał Brzozowski, Dagmara Jaworska, Paweł Skiba, Ola Radwan i DJ Adamus. Kto by chciał zobaczyć jak świętowano w studiu "Pytania na Śniadanie", to tu jest ten fragment:
https://pytanienasniadanie.tvp.pl/62207 ... to-melodia

A teraz leci specjalny odcinek jubileuszu programu z Norbim, Haliną Frąckowiak i Markiem Sierockim.

EDIT: 14 520 zł to taka kwota jaką przekazują na cel charytatywny Norbi, Halina Frąckowiak i Marek Sierocki, a te pieniądze są przekazane podopiecznej Fundacji "Się pomaga".
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Pominięcie nazwisk Józefa Węgrzyna i Roberta Janowskiego, którzy niewątpliwie przyczynili się do sukcesu formatu w Polsce wybitnie świadczy o arogancji obecnej ekipy produkującej program i o tym, że Dobrowolski z Klimkiem stali się pupilkami Kurskiego wyznającego zasadę "Kto nie z nami, ten przeciwko nam". Przecież żadnych archiwów nawet z 25-lecia programu nie było.

Ale co się dziwić. Nie wszystkim się ten program podobał, ale Węgrzyn przynajmniej robił lub chciał zrobić program z mocnym muzycznym pierwiastkiem, jeszcze trochę Bik to później ciągnął, a Dobrowolskim z Klimkiem zrobili z tego typowo kiczowato-eskowy teleturniej. O coraz bardziej pompatycznym Brzozowskim nie wspomnę.

No proszę - Kurski sam pokazuje jakim jest naprawdę. ;): https://[link zakazany]/artykul/j ... polsat-tvp
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

W rejsowych odcinkach "Melodii" (tzn. ze zwykłymi uczestnikami) widać odświeżenie scenografii, ale nie ma na razie poszerzonego Super Bandu o basistkę i perkusistkę.

Pierwszy finał miesiąca w tym sezonie 2 października.
Pozdrawiam, Trzeciak
bucik11
Legendary
Posty: 10535
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 510
x 1249

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Dziś z ramówki wypadł premierowy odcinek programu z powodu przedłużonej transmisji uroczystości pogrzebowej królowej Elżbiety II w TVP1.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: cart, Google Adsense [Bot] i 21 gości