Zerwania umowy z siecią Orange

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
john555
Użytkownik

Post autor: john555 » 21 maja 2009, 22:00

Witam!
Mój abonament wynosi 90zł miesięcznie, umowę przedłużyłem już 3 razy. Niestety dopadł mnie kryzys finansowy, co miesiac musze spłacać raty kredytowe(ok.5,5tys ) i nie wyrabiam z pieniędzmi. Umowa kończy mi się pod koniec lutego 2010 roku (2 lata) której wypełnilem 1 rok i 3miesiące . Chciałem się zapytać jeśli byłem stałym klientem od lat w orange czy pojda mi oni na ręke i rozwiąża ze mna umowe w tak trudnej sytuacji??? prosze o odpowiedź
0 x
Hypnotic
Użytkownik

Post autor: Hypnotic » 25 maja 2009, 12:44

Mam Orange od 12 lat [wcześniej Idea] umowa abonamentowa od 9 lat. Chciałem zrezygnować 4 miesiące przed czasem i mimo bycia "stałym klientem" została mi naliczona kara za zerwanie umowy przed czasem. Nie wiem czy to odgórna procedura, pewnie tak, ale może trafiając na życzliwego konsultanta uda się dobrze to motywując... powodzenia!
0 x
lobo
Użytkownik

Post autor: lobo » 25 maja 2009, 16:59

Posiłkując się regulaminem (http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary ... 472421.pdf) muszę stwierdzić, że nie ma szans na darowanie kary za rozwiązanie umowy. Polecam lekturę odpowiednich punktów §20
Współczuję kłopotów.
0 x
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik

Post autor: Lawnowerman » 10 wrz 2009, 12:46

Zostały ci 5 m-cy płacenia więc 450 zł wyjdzie taniej niż kara - pewnie z 800 zł i wpis do BIK.
Napisz pismo, że chcesz płacić w ratach / z opóźnieniem - ja tak miałem kiedyś w Play.
Po wyjeździe do Szwecji poszło z 1000 zł. Bez problemu zgodzili się na rozłożenie.
0 x
pulsee
Użytkownik

Post autor: pulsee » 30 lis 2009, 21:09

Nie wpiszą Cię do BIKu tylko do BIGu wbrew temu co pisał Lawnowerman(ten wyzej) a to wbrew pozoromdwie różne instytucje.BIK -wszystko co związane z kredytami,bankami(tam jest Twoja pozytywna lub negatywna historia kredytowa) itp a BIG-to wszelkiego rodzaju abonamenty(za telefony,telewizję itp).Poza tym spróbuj się z nimi dogadać:lepiej rozłożyć to na raty niż płacić kare za niewywiązanie sie z umowy.
0 x
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”