[TVP1/TVP2] Krajowe Eliminacje do Eurowizji

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
Damian1998
VIP Expert
Posty: 2134
Rejestracja: 22 mar 2017, 22:09
x 1754
x 693

[TVP1/TVP2] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damian1998 »

Ogólnie to Doda szczęśliwa i uśmiechnięta właśnie wychodzi z Woronicza 🤯
Ostatnio zmieniony 14 sty 2022, 14:11 przez Damian1998, łącznie zmieniany 1 raz.
"Żeby Polska była Polską. Bądźmy razem z Telewizją Polską" AD 2021 - J. O. Kurski 🤡🤡
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19306
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2215
x 13419

[TVP1/TVP2] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Ale że co? XD

Obrazek
Awatar użytkownika
Damian1998
VIP Expert
Posty: 2134
Rejestracja: 22 mar 2017, 22:09
x 1754
x 693

[TVP1/TVP2] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damian1998 »

Wychodzi na to, że po wczorajszym zgłoszeniu dzisiaj były rozmowy z TVP.
"Żeby Polska była Polską. Bądźmy razem z Telewizją Polską" AD 2021 - J. O. Kurski 🤡🤡
bucik11
Legendary
Posty: 10532
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 510
x 1249

[TVP1/TVP2] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

To albo dostanie angaż do preselekcji, na co ogromnie liczę :) Albo może miała rozmowy czy nie zostanie jurorką w tym nowym coverowym programie lub The Voice of Poland :o
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

[TVP1/TVP2] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Dokoptują ją do stawki tak stawiam. Chyba że dziś coś powie jeszcze.
Victor123
Obserwator
Posty: 285
Rejestracja: 18 cze 2019, 21:25
x 10
x 21

[TVP1/TVP2] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Victor123 »

Oby udało się z Dodą. Wzmocniłaby koncert preselkcyjny także pod względem oglądalności. Myślę też, że z piosenką Fake love, która jest dobra może zrobić dobre show. Wystarczy wejść na instagrama Bądźmy razem TVP jak 99% komentujących prosi o Dode. Co do osób, które dostały się to słabiutko. Jedynie podoba mi się Daria, ale nie spodziewam się takiego show jakie zrobiłaby Doda. Krystian Ocham jesli bedzie miał ciekawą piosenkę to jestem na tak. Myślę, że z nimi też byłyby jakieś szanse na finał. Piosenka Kuby Szmajkowskiego nic specjalnego. Ania Byrcyn z nudną balladą. Najbardziej jestem ciekawy co przygotowała Karolina Stanisławczyk.
bucik11
Legendary
Posty: 10532
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 510
x 1249

[TVP1/TVP2] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Jedynie z całej 10 najbardziej zawojować może Daria, choć i tak nie wróże jakoś dużego sukcesu. Ciekawy jestem jednak tego Ochmana co on właśnie przygotował, ale tak czy inaczej jakoś go nie widzę, no ale poczekam do premiery tego utworu.
domi
Junior
Posty: 945
Rejestracja: 27 lip 2008, 11:37
x 72
x 124

[TVP1/TVP2] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: domi »

Jeżeli Doda by nas dalej trollowała: pojechałaby specjalnie na Woronicza i poprosiła ochroniarzy żeby ją przepuścili przez bramki tylko po to aby nagrać 30 sekund na Insta? Pamiętajcie, że Kurski jest napalony na piki jak szczerbaty na suchary. A jeśli Doda rzeczywiście trolluje to najwidoczniej bardzo szuka atencji :lol:
felek07
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 21 sie 2021, 16:34
x 118
x 25

[TVP1/TVP2] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: felek07 »

Daria była pewniakiem do tej pory, ale z jakiegoś powodu Kurski robi preselekcje. Myślę, że Daria dalej będzie w czołówce, bo to w moim przekonaniu najlepsza kandydatura i najlepsza piosenka. Z całym szacunkiem dla pana Ochmana, ale jego głos mnie nie przekonuje. Śpiewa bardzo przeciętnie, a to co go wyróżnia to charakterystyczna barwa głosu, ale jak ktoś już tu to napisał - jedni ją lubią, inni nie. Zaliczam się do tych drógich. Cała reszta kandydatów - bez komentarza.
Awatar użytkownika
Mat.212347
Obserwator
Posty: 642
Rejestracja: 03 sie 2020, 11:06
x 36
x 46

[TVP1/TVP2] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mat.212347 »

Ochrona by jej bez powodu nie wpuściła do TVP
Awatar użytkownika
vicos
Obserwator
Posty: 317
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:45
x 132
x 75

[TVP1/TVP2] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vicos »

Doda, uważam, celowo zgłosiła, swój utwór po terminie, aby znowu zrobić szum medialny wokół swojej osoby. :rolleyes:

Przyznam że te utwory które znamy uważam mają praktycznie zerowo szanse nawet na finał Eurowizji. Dlatego jestem ciekawy utworu Krystiana, jego głos zdecydowanie mnie przekonał już w czasie The Voice of Poland. Utwór na papierze brzmi ciekawie, jednak przed ostateczną oceną wstrzymuje się do poznania piosenki.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2022, 16:20 przez vicos, łącznie zmieniany 2 razy.
bucik11
Legendary
Posty: 10532
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 510
x 1249

[TVP1/TVP2] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Oto dzisiejszy moment ogłaszania kandydatów do preselekcji w Pytaniu na Śniadanie
.
Awatar użytkownika
Camilieu
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 14 sty 2022, 16:08
Lokalizacja: fizycznie - dawne woj. siedleckie, myślami - gdzieś na Podlasiu ;)
x 100
x 14

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilieu »

bucik11 pisze: 14 sty 2022, 10:20 Oto kandydaci i ich single :lol:
1. Ania Byrcyn – Dokąd
2. Daria – Paranoia
3. Emilia Dębska (Mila) – All I Need
4. Karolina Lizer – Czysta Woda
5. Karolina Stanisławczyk & Toro Chica – Move
6. Krystian Ochman – River
7. Kuba Szmajkowski – Lovesick
8. Lidia Kopania – Why Does It Hurt?
9. Siostry Szlachta – Drogowskazy
10. Unmute – Głośniej Niż Decybele

https://dziennik-eurowizyjny.pl/2022/01 ... ezentanta/
Sugerując się wyłącznie podanymi nazwiskami, przypuszczam, że faworytami mogą być Daria, Krystian Ochman i Karolina Stanisławczyk, ale na chwilę obecną nie opublikowano ponad połowy utworów ze stawki konkursowej, więc trudno powiedzieć, kto spośród wymienionej dziesiątki miałby największe szanse na reprezentowanie Polski na tegorocznej Eurowizji. Raczej nie należy spodziewać się wysokiego poziomu preselekcji. Spośród opublikowanych dotąd piosenek (Ania Byrcyn, Daria, Kuba Szmajkowski, Unmute) najbardziej podobają mi się Paranoia i Lovesick, ale czy któryś z tych kawałków miałby szansę na wysokie miejsce w Turynie - nie mam pojęcia :rolleyes: Bardzo ciekawi mnie, co zaprezentują wspomniani wcześniej Ochman i Stanisławczyk, ale nie narzekałbym, gdyby ktoś z reszty stawki przygotował porządną, łatwo wpadającą w ucho piosenkę, której nie będziemy musieli wstydzić się przed Europą :)

Warto zwrócić uwagę na obecność projektu Unmute w stawce konkursowej. Do tej pory na Eurowizji nie było utworu, który byłby w całości wykonany w języku migowym.

Swoją drogą, mam wrażenie, że tegoroczne preselekcje w pewnym stopniu przypominają te z 2016 roku, zarówno pod względem ich niespodziewanej organizacji, jak i tego, pod kogo może być to ułożone (oczywiście zachowując odpowiednie proporcje, bo obecna stawka konkursowa raczej nie umywa się do tej sprzed sześciu lat, a i sytuacja na Woronicza nie jest aż tak dynamiczna jak w 2016 roku). UWAGA: tutaj zawrę kilka domysłów opartych na różnych doniesieniach - najmocniej za to przepraszam, postaram się więcej nie pisać takich rzeczy ;)
Dla przypomnienia: początkowo reprezentant Polski na Eurowizję w Sztokholmie miał być wybrany wewnętrznie przez TVP (i tak też ponoć było - nasz kraj miała prawdopodobnie reprezentować Margaret z utworem Cool Me Down), jednak niedługo po objęciu władzy na Woronicza przez Jacka Kurskiego nieoczekiwanie ogłoszono, że preselekcje jednak się odbędą. Przypuszczam, że w tym roku realizowany jest podobny scenariusz - od samego początku mówiło się, że reprezentant Polski na ESC 2022 będzie wybrany wewnętrznie, a tu nagle okazuje się, że jednak będziemy mieli preselekcje w trzecim tygodniu lutego. Nie zdziwiłbym się, gdyby po jakimś bliżej nieokreślonym czasie wyszło na jaw, że zastanawiano się nad wewnętrznym wyborem jakiegoś artysty (przypuszczam, że Darii - od dłuższego czasu portale plotkarskie sugerowały, że to ona może reprezentować Polskę w Turynie, a na dodatek ni stąd, ni zowąd zaczęła dość często pojawiać się w różnych programach TVP), ale ze względu na ubiegłoroczną porażkę Rafałka (skądinąd wybranego wewnętrznie) postanowiono zdać się na gust widzów i - prawdopodobnie - jurorów.
Trzeciak pisze: 14 sty 2022, 13:23 Pamiętam, jak rok temu portale Eurowizyjne były zachwycone tym, jak to Dobrowolski zastępuje Smugę w kwestii reżyserii występów i wyboru reprezentanta, że nie będzie preselekcji, że być może będzie tak jak w 2014 i 2015 roku, i to zrobiło dobrze Polsce tylko na JESC, gdzie od momentu debiutu "The Voice Kids" jesteśmy tam potęgą i walczymy o największe stawki. Zaryzykowałbym, że staging do występu Sary James to nasza najlepsza oprawa występu i piosenki od lat jeśli chodzi o nasze udziały czy to na dorosłej, czy dziecięcej Eurowizji. A co dostaliśmy w tym roku na dorosłym konkursie? Wypalonego artystę, któremu ostatnio lepiej wychodzi prowadzenie programów niż śpiewanie (choć i do tego pierwszego można mieć sporo zastrzeżeń), piosenkę, która została odrzucona na preselekcjach Melodifestivalen (a to już sporo mówi o poziomie tego utworu), no i oprawę wizualną, która była niewiele lepsza od tych za czasów Smugi, a ten taniec ze światełkami (Egurrola mówił o show, jakiego Polska nie widziała :lol:) to już brak pomysłu, jedynie reżyseria występu była na lepszym poziomie.
Co do odrzucenia The Ride z ubiegłorocznego Melodifestivalen: ten kawałek nawet nie był zgłoszony do szwedzkich preselekcji. Kiedyś czytałem na Dzienniku Eurowizyjnym streszczenie wywiadu z twórcami ubiegłorocznej propozycji i tam wspomniano, że piosenka powstała z myślą o Melfeście, ale nie była gotowa bodajże do października 2020 roku (ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń przez SVT), więc postanowiono ją komuś odstąpić (w tym przypadku - Brzozowskiemu).
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

[TVP1/TVP2] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

River Ochmana jest nowoczesną balladą po angielsku, z tenorowymi wstawkami i zmienną dynamiką, ponoć niezłe, gość na live z eurowizja.org słyszał.
Gierek
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 22 cze 2021, 21:30
x 30
x 6

[TVP1/TVP2] Krajowe Eliminacje / Piosenka dla Europy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gierek »

DaMiAn1998 pisze: 14 sty 2022, 12:37 Jak to nie w holu? To jest skandal! Jak poważne preselekcje to tylko na korytarzu!
Oczywiście że tak! Co to są Krajowe Eliminacje bez słynnego, legendarnego korytarza? Urok tak z -50, jak nie mniej. :D Jak dla mnie to jest skandal, że nie ma holu, chyba że TVP nas zaskoczy, w końcu po nich możemy się spodziewać wszystkiego. :)

Natomiast co do stawki, to ok, sporo rozpoznawalnych nazwisk moim zdaniem, ale... jak dla mnie to mam takie wrażenie, patrząc się na stawkę, jakby... nic nie wyróżniało się ponad przeciętność, natomiast najbardziej boli mnie... brak jakiejkolwiek różnorodności. Zwróćmy uwagę na np. Eesti Laul, albo FiK. Jest tam różnorodność? Moim zdaniem jest. A tutaj? Albo ballada, albo coś popopodobnego, co na pewno nie zwojuje Turynu. OK, jest Unmute, ale czy to ma szanse na awans wyżej? Zobaczymy. Stawka mnie nie powala na kolana, nie spodziewam się fajerwerków po piosenkach, ale z tego co wiem, to jest słabo.

Szkoda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości