Wycinka drzew - informacja

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
Sirene
Użytkownik

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sirene »

Witam!

Czy wiecie, że wycięcie drzewa z własnej posesji, na własną rękę, jest nielegalne? Trzeba mieć pozwolenie. Piszę ten temat, ponieważ zauważyłam, że wiele osób po prostu o tym nie wie. Na wycięcie drzewa trzeba mieć pozwolenie. Gdyby ktoś był zainteresowany - tutaj znajdzie więcej: nielegalna wycinka drzew.

Pozdrawiam :)
Richard
Użytkownik

Post autor: Richard »

Witam, proszę o małą pomoc. W radiu Wnet, w „Poranku Wnet” między 7mą, a 7:15 leciała ostatnio bardzo fajna piosenka…niestety nie pamiętam, w którym to było dniu…z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
przem113
Użytkownik

Post autor: przem113 »

Tak, też kiedyś tego nie wiedziałem, ale rzeczywiście jeżeli ktoś ktoś się nie zastosuje do przepisów (art. 83 ust. 1,2 oraz art. 90 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody) i wytnie bez zezwolenia drzewo to grozi mu grzywna. Jakby kogoś interesowało to podsyłam link do materiałów o zezwoleniu na wycinkę drzew
zamulek
Użytkownik

Post autor: zamulek »

drzewa można wycinać bez problemu, jeżeli w odziomku na wysokości 1m drzewo nie ma 20cm grubości
Awatar użytkownika
Henryk Mościbrodzki
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Henryk Mościbrodzki »

Dobrze że ktoś poruszył ten temat. Jak mamy wątpliwości czy dane drzewo możemy wyciąć, najlepiej zasięgnąć informacji w urzędzie gminy, bo to przecież nic nie kosztuje, a dzięki temu możemy uniknąć poważnych konsekwencji za wycięcie drzewa bez zezwolenia.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”