Kanały TV od Cyfry+

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 45
x 123

Kanały TV od Cyfry+

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Część kanałów od Cyfry+ ma swoje wątki na naszym forum, ale postanowiłem stworzyć ten temat, by rozpocząć dyskusję na temat metamorfozy wszystkich kanałów od C+
http://media2.pl/media/83815-Cyfraplus- ... wideo.html
Obrazek
Cyfra+: Wszystkie kanały własne w HD, więcej nowości (wideo)
Od 11 listopada 2011 roku więcej telewizji HD w Cyfrze+. Tego dnia wszystkie kanały własne - Ale kino!, Planete, Kuchnia.TV, Domo.TV, MiniMini, teleToon+, Hyper - zmienią logo, nazwę i będą nadawane w jakości HD. To nie koniec nowości HD w tym roku.

Od 11 listopada nazwy kanałów i ich logotypy zostaną opatrzone znakiem "+", akcentując związek z marką Canal+ i platformą Cyfra+. Ale kino+, Planete+, Kuchnia+, Domo+, MiniMini+, teleTOON+ i Hyper+, tak będą się nazywać kanały tematyczne produkowane przez Canal+ Cyfrowy. Wraz ze zmianą nazw, wszystkie stacje ruszają w wersji HD i wzmacniają swoją ofertę programową.

Dodatkowo Cyfra+ zapewnia, że do końca 2011 roku oferta Cyfry+ zostanie powiększona o kolejne kanały w wysokiej rozdzielczości.Na razie operator nie zdradza szczegółów zmian, finalizowane są rozmowy z nadawcami. Pierwszą z jesiennych nowości był kanał Hustler HD 3D, który dołączył na początku września. W przyszłości Canal+ Cyfrowy planuje uruchomić kanał 3D.

- W telewizji wciąż najważniejszy jest kontent, a ten mamy najbogatszy, najbardziej różnorodny i na najlepszym poziomie. Chcemy to podkreślać w każdym aspekcie - poczynając od jakości emisji w HD, przez wzmocnioną ofertę programową, na identyfikacji wizualnej kończąc - mówi Beata Mońka, Prezes Zarządu Canal+ Cyfrowy. I dodaje: - Chcemy, aby znak "+" jednoznacznie kojarzył się z gwarancją jakości, a konsumenci mogli łatwiej rozpoznać nasze marki wśród wielu innych. W ten sposób klient poszukujący oferty dopasowanej do potrzeb całej rodziny i w najkorzystniejszej relacji ceny do jakości, będzie wiedział, że ma skierować swoje kroki właśnie do Cyfry+.

Już od pierwszego weekendu (11-13 listopada 2011 roku) po zmianach, na antenie odświeżonych kanałów będzie można zobaczyć specjalny zestaw filmów, dokumentów, reality show, produkcji własnych i programów dla dzieci w wysokiej rozdzielczości.

Obrazek
Ale kino+ HD zaprosi widzów na polską premierę filmu "Dzień z życia" - okrzykniętego wydarzeniem tegorocznego MFF w Berlinie. Dokument, wyprodukowany przez Ridleya Scotta powstał w całości z materiałów nadesłanych przez użytkowników serwisu YouTube. W tym pionierskim projekcie wzięło udział 80 tys. osób ze 197 krajów. Widzowie obejrzą również "Kontakt" z Jodie Foster, "Rozgrywkę" z Robertem De Niro i Marlonem Brando, a także pierwszy odcinek brytyjskiego serialu "Luther", uznanego za jeden z najlepszych seriali kryminalnych tego roku. Odtwórca tytułowej roli, Idris Elba, został nominowany za tę kreację do najważniejszych branżowych nagród: Złotego Globu, Emmy i Satelity.

Obrazek
Planete+ HD pokaże - wprost z tegorocznej edycji festiwalu Planete Doc - film "Życie Jane" o pracy i życiu słynnej ekolożki i badaczki zachowań społecznych szympansów - dr Jane Goodall, która zdobyła Nagrodę Miesięcznika Focus dla największej osobowości festiwalu. Stacja zaprezentuje też dwa dokumenty poświęcone Bruce’owi Lee - "Bruce Lee. Droga wojownika" i "Bruce Lee sam o sobie" oraz "Zwodnicze obietnice" - kontrowersyjną opowieść o handlu ludźmi.

Obrazek
Kuchnia+ HD wyemituje drugą serię programu "Jakubiak w sezonie", w którym Tomasz Jakubiak przekonuje do rodzimych, sezonowych produktów. Słynny Jamie Oliver zaprosi na "Rybną kolację Jamiego". W programie "Dwóch łakomych Włochów", szefowie kuchni Antonio Carluccio i Gennaro Contaldo opowiedzą o włoskiej kuchni i swoim kraju, zaś w "Martha piecze" będzie można podziwiać wypieki Marthy Stewart. Emocje miłośników reality rozpalą uczestnicy serii "Top Chef: desery". W ramach cyklu Kuchnia.tv Food Film Fest pojawią się festiwalowe dokumenty: "Farma na ciężarówce" i "Historia Zażartego Pete’a".

Obrazek
W Domo+ HD będzie można obejrzeć premierowo nową produkcję stacji - dokumentalny film zrealizowany w koprodukcji z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego i we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie "Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa". To podróż przez dziesięciolecia polskiego designu, od początków XX wieku po czasy współczesne. Światowe trendy w projektowaniu widzowie poznają oglądając "Top Design" - reality, łączące sztukę aranżacji wnętrz z ekscytującą rywalizacją oraz "Wnętrza za milion dolarów" - program o pracy najbardziej rozchwytywanych dekoratorów wnętrz. Wystartuje również "Wszyscy dla jednego" - społeczny projekt Debbie Travis.

Obrazek
teleTOON+ HD - nowa marka telewizji dla dzieci, która startuje 1 października, w listopadzie emitować będzie nowe seriale - "Gawayn" o 10-letnim chłopcu, który pragnie zostać rycerzem, a także niespotykany dotąd w polskiej telewizji dziecięcej proekologiczny "The Green Squad", którego bohaterowie podróżują po świecie, by chronić największe skarby przyrody.

Obrazek
Hyper+ HD zaprosi na kultowy, pełnometrażowy film anime "Bleach" a z okazji 10. urodzin pokaże relację z wyścigu o tytuł Gracza Dekady Hypera oraz odcinki programów autorskich, które przypomną jak Hyper zmieniał się na przestrzeni lat.

Obrazek
W MiniMini+ HD najmłodsi śledzić będą najnowsze przygody małej wyścigówki ze Srebrnego Toru w drugiej serii animacji "Rajdek" i oglądać nowe odcinki "Czytanek Rybki MiniMini" z udziałem m.in. Zbigniewa Zamachowskiego, Małgorzaty Foremniak i Katarzyny Skrzyneckiej.
Przyznam, że jak przeczytałem tą informację, to przez myśl przeszło mi pytanie "czy dziś jest prima aprilis?". O ile dodanie znaku + jest dla mnie zmianą nawet na + (+ tu jest jak kółka w TVN (chociaż niektóre stacje zrezygnowały z koła w logo) lub jak słoneczko w polsacie). Upodobnienie wszystkich logotypów stacji niby jest dobrym krokiem, gdyż każdy będzie kojarzyć dany kanał z daną marką, to o tyle ta zmiana mnie boli, że teraz te stacje mają świetne oprawy graficzne i logotypy. O tyle dobrze, że chociaż charakterystyczne elementy i czcionka zostaną. A wy co o tym sądzicie?

EDIT: Loga trochę inaczej będą wyglądać
Źródło zmodyfikowanych logotypów: Satkurier
Niestety, ale po jakimś czasie wyświetla się coś innego (loga satkuriera). Loga do obejrzenia pod tym adresem:
http://satkurier.pl/news/68936/cyfra-9- ... ej-3d.html
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 45
x 123

Kanały TV od Cyfry+

brk, wykrakałeś, ale niestety u Ciebie tylko Planete+HD się wyświetla, a u mnie jakieś inne logotypy po jakimś czasie zaczęły się wyświetlać. Pod tym adresem są logotypy http://satkurier.pl/news/68936/cyfra-9- ... ej-3d.html

Na "fejsbukowym" profilu kanału Hyper jest też info, że wersja HD kanału Teletoon+/Hyper+ będzie wszędzie tam, gdzie dostępna jest też wersja SD.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 45
x 123

Kanały TV od Cyfry+

media2.pl pisze:Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 45
x 123

Kanały TV od Cyfry+

Podsumowując: wszystkie kanały od C+ nadają loga w lewym górnym logu ekranu poza safe area, zaś oznaczenie po przeciwnej stronie, ale w safe area. Logotypy są kolorowe tylko przy wejściu na ekran, potem stają się prawie niewidoczne. Planete+ i Ale Kino+ otrzymały nowe oprawy graficzne. Wszystkie kanały nadają w sztywnym 16:9 :)
sziraczek17
Junior
Kontakt:

Kanały TV od Cyfry+

Post autor: sziraczek17 »

Irytujące jest jednak to, że (przynajmniej u mnie, po porannej aktualizacji listy) kanały są zdublowane. Są, tak jak miały być, od 13 pozycji w górę, a potem jeszcze raz, również w HD, w miejscach gdzie były przed uruchomieniem wysokiej rozdzielczości. Mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni, i podobnie jak TVN SD, TVN7 SD, w wersji SD wylądują na końcu listy.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 45
x 123

Kanały TV od Cyfry+

Ale to tak miało być w Cyfrze+. Nawet jakiś news na m2 był o tym jakiś czas temu.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 11

Kanały TV od Cyfry+

Post autor: TiM »

Teraz oznaczenia wiekowe na kanałach ''+'' są poza safe mode.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 45
x 123

Kanały TV od Cyfry+

Teraz też wprowadzili kolorowe logotypy przez cały czas trwania audycji.

teleTOON+ jako jedyny ma najmniejsze oznaczenie wiekowe i nie wycięte białe pole.
sziraczek17
Junior
Kontakt:

Kanały TV od Cyfry+

Było o tym, że programy Cyfry będą w jednym miejscu tzn. od 13 programu wzwyż, i tak jest. Nie było mowy o tym, żeby kanały HD się powtarzały, bo jest to kompletny bezsens, zarówno dla widzów SD (którzy na kanałach HD mają odpowiedniki w SD), jak i HD. Tym bardziej, że inne kanały HD nie są powtarzane w głównej liście, tylko wyrzucone poza nią na dalszych programach.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 45
x 123

Kanały TV od Cyfry+

Wybacz, ale się mylisz. Było o tym, że kanały będą na początku listy w jednym skupisku oraz dodatkowo, każdy w swoim pakiecie tematycznym. Postaram się poszukać newsa na ten temat i tu potem wkleję.

Edit: http://media2.pl/media/85272-Cyfraplus- ... iebie.html
sziraczek17
Junior
Kontakt:

Kanały TV od Cyfry+

Bardzo dziękuję, za wyprowadzenie mnie z błędu. Po prostu to jest taki absurd, że dany kanał jest 3 razy powtórzony, że trudno było mi w to uwierzyć.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 14

Kanały TV od Cyfry+

Post autor: piciu »

Loga oznaczenia wiekowe na kanałach ''+'' są poza safe mode, a na telewizorach 4:3 wygląda to okropnie!
Obrazek
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 45
x 123

Kanały TV od Cyfry+

Dlaczego wygląda okropnie? Dodam że u mnie na tv 4:3 tylko na Domo+ i Kuchnia+ jest przycięte oznaczenie wiekowe, a irytuje mnie też, że teleTOON+ / HYPER+ jako jedyne z ich stacji mają troszkę inne oznaczenia - mniejsze i ciemniejsze - niby lepiej dla widza, ale wkurza mnie ten bałagan wśród oznaczeń od jednego nadawcy.
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
x 1

Kanały TV od Cyfry+

Post autor: Maciek23 »

No i powrócono do kolorowych logotypów... Myślałem, że wreszcie do Polski przyszła moda na mało widoczne logotypu, tak jak w zagranicznych stacjach, chociażby SHOW HD itp... Ale cóż, niestety nie.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
x 15

Kanały TV od Cyfry+

Post autor: waldus_5 »

Myślę, że wkrótce pojawią się logotypy mniej kolorowe i przeźroczyste (trochę), a tymczasem jest tak być może w celach promocyjnych, nie można im odmówić widoczności na ekranie.
▲waldus_5
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”