Poczynania Romana Giertycha

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Post autor: RaPi » 24 lip 2006, 16:42

onet.pl pisze:MEN proponuje, by szkoły mogły wprowadzać mundurki dla uczniów

Możliwość wprowadzenia w szkołach jednolitych strojów przewiduje projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty przygotowany przez resort edukacji.

Zarys projektowanych zmian przedstawił na konferencji prasowej wicepremier, minister edukacji Roman Giertych. Jak powiedział minister, zgodnie z propozycją o tym, czy w danej szkole będą wprowadzone jednolite stroje i jak będą one wyglądać będzie decydować każda szkoła samodzielnie.

Projekt przewiduje także m.in. nadanie nauczycielom statusu funkcjonariuszy publicznych, obligatoryjnego tworzenia w szkołach rad rodziców, wprowadzenia monitoringu w szkołach oraz obowiązku zabezpieczenia komputerów szkolnych przed niepożądanymi treściami przez instalowanie bramek internetowych.
0 x
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
x 1
Kontakt:

Post autor: Mario98 » 24 lip 2006, 16:58

A gdzie komentarz RaPi???????
0 x
www.forum-soccer.home.pl

Kazik o Tusku: "Wku... mnie, że dozorca mojego kraju jest kretynem"
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: stevie » 24 lip 2006, 17:03

Jak dla mnie ten pomysł Giertycha z tymi mundurkami jest beznadziejny. Całe szczęście,że już skończyłem szkołę.To nie średniowiecze,poza tym takie mundurki kosztują,a nie wszystkich na to stać.
Projekt przewiduje także m.in. nadanie nauczycielom statusu funkcjonariuszy publicznych, obligatoryjnego tworzenia w szkołach rad rodziców, wprowadzenia monitoringu w szkołach oraz obowiązku zabezpieczenia komputerów szkolnych przed niepożądanymi treściami przez instalowanie bramek internetowych.
Akurat z tym się zgadzam i popieram.Powinno już to dawno zostać wprowadzone.
0 x
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 11
x 129
Kontakt:

Post autor: Poland » 24 lip 2006, 17:06

Mundurki są do kitu to łamanie praw ucznia !!!
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
przemkob
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: przemkob » 24 lip 2006, 17:29

A ja nawet jestem za tymi mundurkami !

Ale pod warunkiem ,że uczniowie nie będe za nie płacić.
Nie trzeba by było wysłuchiwac w szkole pochwał dziewcząt ,ale masz fajną bluzkę gdzie ję kupiłeś ?

A więc dla mnie pomysł na plus.
0 x
PRZEMKOB
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
x 1
Kontakt:

Post autor: Mario98 » 24 lip 2006, 17:38

kisiel205 pisze:Mundurki są do kitu to łamanie praw ucznia !!!
buahahahahahahahahahahahahahahaha, jestes starsznie głupiutki jeszcze :)
stevie pisze:Jak dla mnie ten pomysł Giertycha z tymi mundurkami jest beznadziejny. Całe szczęście,że już skończyłem szkołę.To nie średniowiecze(...)
Tylko w cywilizowanych krajach uczniowie chodzą w mundurkach :)
0 x
www.forum-soccer.home.pl

Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 44
x 215
Kontakt:

Post autor: Tomek » 24 lip 2006, 17:47

Ja żałuje, że nie mam w szkole mundurków, czy nawet obowiązku noszenia białych koszul i czarnych spodni. Popieram ten pomysł, choć wiem że nie będzie mnie już dotyczył :(. Przyda się jakiś obowiązek do ucznia i kulturalny ubiór (jak pomyśle gimnazjalistkach, czy już nawet niektórych licealistkach to można się załamać; tapety :P)
To nie średniowiecze,poza tym takie mundurki kosztują,a nie wszystkich na to stać.
W Japonii jakoś nikomu nie przeszkadzają mundurki. Nawet czują sie dumni z tego, że je noszą. To symbol ucznia :).
Co do kosztów to tańsza byłoba biała koszula i spodnie/spódnica. Większośc ludzi i tak je kupi z innej okazji.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Post autor: RaPi » 24 lip 2006, 17:48

Mario98 pisze:A gdzie komentarz RaPi???????
Chciałem się wstrzymać z komentarzem do czasu aż ktoś inny się wypowie :)

Jeżeli chodzi o mundurki to pomysł ministra Giertych jest dla mnie śmieszny i większości uczniów się on nie spodoba.

A jeżeli chodzi o nadanie nauczycielom statusu funkcjonariuszy publicznych to już lekkie przegięcie. To że sytuacja w szkole jest jaka jest i większość nauczycieli nie potrafi sobie poradzić ze swoimi uczniami to tylko ich wina. Nie zmieniajmy szkół w zakłady karne z monitoringiem i nauczycielami w roli klawiszy...
0 x
Awatar użytkownika
mad85
VIP Expert

Post autor: mad85 » 24 lip 2006, 18:02

Coraz lepsze jaja sie dzieja. Znowu sie cofamy o te 20 lat w stecz. Teraz wypada czekac jescze na godzine policyjną. Ja bym w zyciu nie załozył zadnych szmat w ktróe ktos kazał mi by sie ubrac. Az trach pomyslec na co wpada za 2-3 lata.
0 x
MKS Nie Jest Sprawą Życia Lub Śmierci To Coś Wiecej!!!!!!!!!!
Tomek
VIP Mod
x 44
x 215
Kontakt:

Post autor: Tomek » 24 lip 2006, 18:08

Jeżeli chodzi o mundurki to pomysł ministra Giertych jest dla mnie śmieszny i większości uczniów się on nie spodoba.
A kto by się przejmował zdaniem smarkaczy. Oni nie mają pojęcia o życiu. Liczy się dyscyplina w szkole, której u nas w kraju jest za mało.
A jeżeli chodzi o nadanie nauczycielom statusu funkcjonariuszy publicznych to już lekkie przegięcie. To że sytuacja w szkole jest jaka jest i większość nauczycieli nie potrafi sobie poradzić ze swoimi uczniami to tylko ich wina. Nie zmieniajmy szkół w zakłady karne z monitoringiem i nauczycielami w roli klawiszy...
Masz rację. Po części to wina nauczycieli i dyrekcji szkoły. W gimnazjum aż cztery razy uczniowie z mojej opluli nauczycielów, nawet nie przeprosili. W normalnym kraju takie osoby wywalonoby ze szkoły, czy nawet zawiesili. A tu tylko zachowanie naganne (które nie skutkuje).

Pomysł Giertycha jest jednak zły. Lepszym pomysłem byłoby ograniczenie praw ucznia. Kiedyś wogóle ich nie było i jakoś świat istniał. Bito linijką po rękach, ale przynajmniej to skutkowało. Był szacunek dla nauczycieli.
0 x
HENSHIN!
gosc
VIP Expert

Post autor: gosc » 24 lip 2006, 18:34

Nie wiem czy wiecie po co status funkcjonariusza publicznego :) Otóż po to że w kodeksie karnym jest sporo przestępstw dt. osoby która ma taki status. Chodzi np. o łapówkarstwo, ale i z drugiej uczniowskiej strony napaść na nauczyciela byłaby już innym przestępstwem....
0 x
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: stevie » 24 lip 2006, 18:38

Mi są po prostu nie potrzebne żadne mundurki.Może ja sie dobrze czuję w tym ubraniu co chodzi...Mogę z czystym sumieniem powiedzieć,ze nie sprawiałem nauczycielom kłopotów wychowawczych.(mówię poważnie,serio).A nie wiecie,czy te mundurki mają być także na studiach,czy w szkołach policealnych?
0 x
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
x 1
Kontakt:

Post autor: Mario98 » 24 lip 2006, 20:43

mad85 pisze:Coraz lepsze jaja sie dzieja. Znowu sie cofamy o te 20 lat w stecz. Teraz wypada czekac jescze na godzine policyjną.
W USA jest taka godzina policyjna dla nieletnich. U nas też by się przydała :D
mad85 pisze:Ja bym w zyciu nie załozył zadnych szmat w ktróe ktos kazał mi by sie ubrac. A
Oj to do szoły na zachodzie byś się nie nadał :) Pasujesz do szkoły na Białorusi :D
0 x
www.forum-soccer.home.pl

Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Post autor: Witu » 25 lip 2006, 0:14

Kto wpuszcza takich popaprańców jak giertych do tego rządu to ja nie wiem. Sam niech sobie chodzi w mundurku! A znając życie, to rodzice musieliby zapłacić za taki mundurek. Pomyślcie sobie jakie niewygodne jest noszenie takiego mundurka. A ile czasu trzeababy było marnować na W-Fie na przebranie się.
0 x
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mad85
VIP Expert

Post autor: mad85 » 25 lip 2006, 0:44

Mario98 pisze:
mad85 pisze:Coraz lepsze jaja sie dzieja. Znowu sie cofamy o te 20 lat w stecz. Teraz wypada czekac jescze na godzine policyjną.
W USA jest taka godzina policyjna dla nieletnich. U nas też by się przydała :D
Kiedys chyba nawet cos takiego było, ze po 23 nie mogli wychodzi nie pełnoletni.
Mario98 pisze:
mad85 pisze:Ja bym w zyciu nie załozył zadnych szmat w ktróe ktos kazał mi by sie ubrac. A
Oj to do szoły na zachodzie byś się nie nadał :) Pasujesz do szkoły na Białorusi :D
Nie bardzo bo Białorus dla mnie i Łukaszenki byłby zamała.
0 x
MKS Nie Jest Sprawą Życia Lub Śmierci To Coś Wiecej!!!!!!!!!!

Wróć do „Archiwum”