Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

bucik11
Legendary
Posty: 10535
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 510
x 1249

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Żużel na głównym TVN-ie raczej nie pasuje, już właśnie lepiej wzbogacić Siódemkę.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Teraz przyjrzałem się tekstowi WM i wychodzi na to, że został napisany na podstawie jednego zdania Edwarda Miszczaka xD
- Obecnie przygotowujemy się do transmisji żużla, ale na chwilę obecną jesteśmy na początku rozmów, dlatego jeszcze nie wiemy jakie imprezy związane z tą dyscypliną będziemy relacjonować - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.
Moja analiza wypowiedzi: w sumie to rozglądamy się po rynku praw sportowych myśląc o różnych dyscyplinach, rozgrywkach, programach ligowych, etcetera, nie mówimy "tak", nie mówimy "nie".

Po akapitach poświęconych prawom do skoków narciarskich, następuje takie oto zdanie:
Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, TVN Grupa Discovery do ramówki TVN i innych stacji planuje wprowadzić relacje zawodów żużlowych. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy się to stanie i które imprezy będą relacjonowane.
Bezosobowa parafraza słów Miszczaka.

Dalej:
- Transmisje PŚ w skokach narciarskich to niejedyne relacje sportowe, które będziemy pokazywać w TVN oraz w innych kanałach naszej grupy. Obecnie przygotowujemy się do transmisji żużla, ale na chwilę obecną jesteśmy na początku rozmów, dlatego jeszcze nie wiemy jakie imprezy związane z tą dyscypliną będziemy relacjonować - komentuje nam Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.
Powtórzenie cytatu z Miszczaka, tu uzupełniona o zdanie poprzedzające temat żużla - znów bez konkretów, chociaż już teraz wiadomo, że na kanale Metro pojawią się biegi narciarskie, o czym WM nie piszą.

I kluczowe zdanie:
- Na dziś priorytetem są skoki narciarskie, bo to będzie flagowa pozycja dla naszych widzów - dodaje.
I nie dowiedzieliśmy się nic w sprawie TVN. Wiadomo, że żużel zawita do Eurosportu. I tyle.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Myślę, że TVN jeżeli już będzie coś pokazywał to Grand Prix rozgrywane w Polsce. O tym się mówiło, że właśnie te turnieje miałyby być szerzej dostępne. Nie liczyłbym jednak na to, że TVN będzie pokazywał wszystkie zawody tej rangi.

Chyba, że zdecydują się pokazać zawody niższej rangi - typu Speedway Euro Championship lub Grand Prix 2/3, ale wątpię w to. Jeżeli tak by się stało to i tak wylądowałyby w czymś pokroju Metro.
2008-2023
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Karol pisze: 18 lis 2021, 7:23@Tomek już się cieszy, że wróci do oglądania TVN 🙂
Marzyłem o tym, odkąd Eurosport ogłosił przejęcie SGP :lol: Teraz nawet bardziej mi na tym zależy, patrząc na pomysły Discovery, które wcale nie są szczególnie optymistycznie dla rozwoju tego sportu.

Obawiam się jednak, że jeśli już to, puszczą jedynie GP odbywające się w Polsce + na siłę będą wtykać te swoje męczące warszawskie "pseudogwiazdki", które dotychczas przez swoje, całe życie miały ten sport głęboko...

Do tego transmisje na Eurosporcie to syf w porównaniu do tego, co prezentuje Canal Plus. Jakieś obrzydliwe wirtualne studia, fatalna oprawa graficzna, czy brak wyświetleń klasyfikacji generalnej na bieżąco podczas SEC.

EDIT:
I nie dowiedzieliśmy się nic w sprawie TVN. Wiadomo, że żużel zawita do Eurosportu. I tyle.
Z tego co pamiętam - według zapowiedzi SGP na Discovery+ (w Polsce pewnie na playerze), na otwartym Eurosporcie jedynie GP w Polsce.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13185
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2446

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Skoki narciarskie są w stanie zgromadzić na TVN kilkumilionową widownię, nie wiem czy tak samo byłoby w przypadku żużlowych rozgrywek. W sumie okazjonalnie można byłoby transmitować żużel na głównej antenie, skłaniałbym się jednak ku regularnej emisji na Siódemce albo TTV poza Eurosportem. Nawet na tym kanale Metro można coś jeszcze puścić ;)

Ogólnie cieszy większe zainteresowanie w TVN sportem.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Dużo zależy od tego, jak by TVN pokazywał te zawody - czy cały sezon SGP, czy jeden/kilka turniejów różnych cyklów w środku sezonu bez kontekstu (zawsze może zdarzyć się źle przygotowany tor). Wszystko też zależy od otoczki, SEC na Eurosporcie wydaje się odrobinę nudny, bo nie tylko transmisja wygląda biednie, ale dla różnorodności dorzucają tam średnich zawodników z powodu ich narodowości.

Jeśli chodzi o pierwszą opcję to myślę, że spokojnie wyciągnęliby większe wyniki niż skoki narciarskie. Jest to dużo bardziej emocjonujący, nieprzewidywalny sport, do tego żużlowcy to nie jakieś żelowane, płaczliwe, udające piłkarzyki, no i na stadionach jest w miarę kulturalnie ;) Także - podobno średnia oglądalność Ekstraligi na C+/Eleven jest większa niż Ekstraklasy.

Chociaż emisja w TVN7 i TTV mnie zadowalałaby to z punktu biznesu wyciąganie z usługi płatnej sportu, który gwarantuje trwały przypływ mamony jako produkt premium, tylko po to aby nadawać ich na podrzędnych stacyjkach uważam za średni pomysł.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Kisik94
User of the Year 2022!
Posty: 343
Rejestracja: 15 lis 2018, 23:17
x 117
x 103

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kisik94 »

Szukałem tematu o tym i zapomniałem, że taki powstał niedawno :P.
Parowka09 pisze: 18 lis 2021, 10:08 Tym bardziej, że żużel będzie kolidować z "Faktami" i prime-time od 20:00. TVN7 czy TTV byłoby lepszy rozwiązaniem od głównego TVNu.
Jeżeli miałoby to dotyczyć tylko polskich rund, to można by było przesunąć start zawodów na 19:30, a Mam Talent czy tam inny program na sobotni wieczór przesunąć tydzień później. Zresztą i tak dotyczyłoby rund tylko w Warszawie i Toruniu, bo te w Gorzowie Wlkp. i Wrocławiu są w okresie wakacyjnym.
Karol pisze: 18 lis 2021, 15:12 Teraz przyjrzałem się tekstowi WM i wychodzi na to, że został napisany na podstawie jednego zdania Edwarda Miszczaka xD
- Obecnie przygotowujemy się do transmisji żużla, ale na chwilę obecną jesteśmy na początku rozmów, dlatego jeszcze nie wiemy jakie imprezy związane z tą dyscypliną będziemy relacjonować - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.
Moja analiza wypowiedzi: w sumie to rozglądamy się po rynku praw sportowych myśląc o różnych dyscyplinach, rozgrywkach, programach ligowych, etcetera, nie mówimy "tak", nie mówimy "nie".
Jest wspomniane o imprezach tej dyscypliny, czyli ma na myśli żużel.
kamil2505 pisze: 18 lis 2021, 15:22 Myślę, że TVN jeżeli już będzie coś pokazywał to Grand Prix rozgrywane w Polsce. O tym się mówiło, że właśnie te turnieje miałyby być szerzej dostępne. Nie liczyłbym jednak na to, że TVN będzie pokazywał wszystkie zawody tej rangi.

Chyba, że zdecydują się pokazać zawody niższej rangi - typu Speedway Euro Championship lub Grand Prix 2/3, ale wątpię w to. Jeżeli tak by się stało to i tak wylądowałyby w czymś pokroju Metro.
Również wątpię by TVN pokazał wszystkie rundy. A co do SEC czy SGP w niższych kategoriach, to nawet nie powinno być o tym rozmowy. Wszystko w tej kwestii kręci się wokół SGP.
N-O-R-O-N pisze: 18 lis 2021, 15:56 Skoki narciarskie są w stanie zgromadzić na TVN kilkumilionową widownię, nie wiem czy tak samo byłoby w przypadku żużlowych rozgrywek. W sumie okazjonalnie można byłoby transmitować żużel na głównej antenie, skłaniałbym się jednak ku regularnej emisji na Siódemce albo TTV poza Eurosportem. Nawet na tym kanale Metro można coś jeszcze puścić ;)

Ogólnie cieszy większe zainteresowanie w TVN sportem.
Na Canal+ transmisje potrafiły gromadzić około 200-300 tysięcy widzów. Jeśli puściliby polskie rundy i dobrze je rozpromowali to myślę, że realnie mogłyby przyciągnąć 500-600 tysięcy, a taka runda w Toruniu przy założeniu walki dwóch Polaków o medale, to może w okolicach 800 tysięcy. A pokazanie na Metro całego sezonu czy niepolskich rund, byłoby też czymś dobrym, a już na pewno dla mnie :).
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Kisik94 pisze: 18 lis 2021, 17:25 Jest wspomniane o imprezach tej dyscypliny, czyli ma na myśli żużel.
Bo redaktor zapewne wypalił z pytaniem o żużel z uwagi na fakt że Discovery jest jakimśtam dysponentem praw. Równie dobrze mógł zapytać o transmisje z igrzysk 😝
m1992
Junior
Posty: 1048
Rejestracja: 12 cze 2018, 20:54
x 22
x 198

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: m1992 »

W tym roku wprowadzili dodatkowy stream na Playerze - transmisja ze studiem Eurosportu, ale bez reklam. Prowadzący kilkakrotnie zapraszał na przerwę, kontynuując rozmowę na Playerze. Do tej pory do wyboru był albo przekaz z kanału ES1 z reklamami, albo "surówka" organizatora, bez reklam, ale i bez studia oraz bez komentarza. Na streamie ze studiem bez reklam też były do wyboru ścieżki dźwiękowe, ja się na Kodi naciąłem bo mi wskoczyła ścieżka bez komentarza, dopiero po jakimś czasie przełączyłem na właściwą.
rm167
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 28 lis 2021, 21:03
x 2

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rm167 »

Ciekawe jakie transmisje z Igrzysk w Pekinie będą na TVN i w darmowym playerze.
Alek1224
Thinker
Posty: 5530
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 516

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Nie będzie transmisji z Igrzysk w TVN bo sprzedali sublicencję TVP. Co najwyżej skoki a i to raczej nie.
Tomek63
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 20 sie 2021, 12:28
x 54
x 25

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek63 »

Alek1224 pisze: 01 gru 2021, 15:57 Co najwyżej skoki a i to raczej nie.
Ja słyszałem, że skoki mają być w TVP i w TVN.
Miłego życia i sukcesów polskich sportowców :D

Osoba ze spektrum autyzmu.
m1992
Junior
Posty: 1048
Rejestracja: 12 cze 2018, 20:54
x 22
x 198

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: m1992 »

Bo TVN pozaznaczał gwiazdką które zawody transmituje i igrzyska mają gwiazdkę.
Alek1224
Thinker
Posty: 5530
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 516

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Ale to ewentualnie same skoki.
Tomek63
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 20 sie 2021, 12:28
x 54
x 25

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek63 »

Mecze rep. Polski na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej pokaże telewizja Metro:
14.01 g. 20:25 Austria - Polska
16.01 g. 20:25 Białoruś - Polska
18.01 g. 17:55 Polska - Niemcy
Miłego życia i sukcesów polskich sportowców :D

Osoba ze spektrum autyzmu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości