Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Bloo411
Obserwator
Posty: 475
Rejestracja: 09 kwie 2021, 16:02
x 14
x 61

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bloo411 »

pablo21 pisze: 20 lis 2022, 15:43 Niestety ale masz rację w 100%. Trzeba poczekać na rozwój sytuacji. Ale nadawca podpisał umowę partnerską na kontent z Televisą w Polsce więc szybko się z niej nie może wycofać w razie czego. :-(
Wycofać się nie mogą, ale myślę, że nadawca Red Carpet nie mając pewności, że pasmo latino chwyci, jestem przekonany, że się zabezpieczył, aby całkowicie nie wtopić kasy i myślę, że ta umowa partnerska z Televisą mogła zostać zawarta na stosunkowo krótki okres czasu z ewentualną możliwością jej przedłużenia. W dzisiejszych czasach, w dodatku przy takim biznesie jak TV, nikt nie będzie ryzykował utraty kasy.
Soy tu fan
Obserwator
Posty: 659
Rejestracja: 19 cze 2019, 4:39
x 139
x 87
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Soy tu fan »

Wyłapaliscie w szóstym odcinku "The Queen of Flow", że lektor użył wulgaryzmu, który również pojawił się w napisach? :lol: Ogólnie podoba mi się polskie tłumaczenie, które nie jest takie sztywne jak w innych telenowelach. Sam odcinek dostał oznaczenie wiekowe +12.
http://lastelenovelas.fora.pl - forum dyskusyjne o telenowelach latynoskich i nie tylko 8)
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Ktoś na konkurencyjnym forum już w zeszłym roku pisał, że wulgaryzmy są normalnie tłumaczone i czytane w filmach. Dzięki temu filmy nabierają smaczków - możemy je oglądać tak, jak chcieli twórcy. To ogromny plus tłumaczeń i lektorek u tego nadawcy.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Soy tu fan
Obserwator
Posty: 659
Rejestracja: 19 cze 2019, 4:39
x 139
x 87
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Soy tu fan »

Tylko czy godz. 17 to nie za wcześnie? Zaznaczę, że mi absolutnie to nie przeszkadza i zgadzam się, że nadaje to smaczku ;)

edit

Od 1 grudnia o godz. 16:20 na antenie Tele 5 emisja portugalskiego sitcomu "To nie tak miało być" (org. "Ai a Minha Vida"). Kolejny odcinek tego samego dnia o godz. 19:30 i o tej godzinie już dalsze odcinki od poniedziałku do piątku.
http://lastelenovelas.fora.pl - forum dyskusyjne o telenowelach latynoskich i nie tylko 8)
Awatar użytkownika
FanTheBlues
Obserwator
Posty: 318
Rejestracja: 23 sty 2021, 12:20
x 355
x 30

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: FanTheBlues »

AnaPaula pisze: 20 lis 2022, 19:32
pablo21 pisze: 20 lis 2022, 15:43 Niestety ale masz rację w 100%. Trzeba poczekać na rozwój sytuacji. Ale nadawca podpisał umowę partnerską na kontent z Televisą w Polsce więc szybko się z niej nie może wycofać w razie czego. :-(
Zapewne nie mogą się wycofać, ale przypuszczam, że w wypadku niezadowalających wyników będą jechać na samych powtórkach, żeby zaoszczędzić pieniądze :angry:
Mi Red Carpet odp. na FB,że wciąż chcą rozwijać pasmo z telkami i zapewniają że robią wszystko żeby każdy miał co do oglądania i był zadowolony :D
Magda67
Obserwator
Posty: 273
Rejestracja: 24 mar 2022, 16:16
x 5
x 36

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Magda67 »

Może po pierwszym tyg wyniki ich zadowalają i będą się starać o dalsze telki, może dobrymi powtórkami też przyciągną widzów przed ekrany :)
Bloo411
Obserwator
Posty: 475
Rejestracja: 09 kwie 2021, 16:02
x 14
x 61

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bloo411 »

FanTheBlues pisze: 21 lis 2022, 11:15 Mi Red Carpet odp. na FB,że wciąż chcą rozwijać pasmo z telkami i zapewniają że robią wszystko żeby każdy miał co do oglądania i był zadowolony :D
A co mają odpisywać? Każdemu pewnie to samo piszą. Przecież nie napiszą, że jak pasmo latino się nie sprawdzi, to porzucą plany dalszego jego rozwoju. Takie zapewnienia, to wiesz gdzie można wsadzić... Powtórzę po raz kolejny - to są tylko plany, które w wyniku braku zadowalających wyników oglądalności mogą zostać mocno skorygowane. Także nie napalajcie się na zapas, bo wyjdzie jak zawsze. Pierwszy tydzień emisji nie jest też żadnym wyznacznikiem, gdyż oglądalność mogła być dobra, a w kolejnych może już spadać, lub może też być w drugą stronę. Myślę, że nadawca będzie obserwować oglądalność i na tej podstawie będą podejmowane dalsze decyzje. Uważam, że nadawca Red Carpet powinien zadbać o lepszą reklamę, aby ludzie dowiedzieli się, że w ogóle istnieje taka stacja jak Red Carpet i co ma do zaoferowania. Kolejna kwestia, to zadbać o zasięg, który tak naprawdę porywający nie jest. Brak kanału na liście w Polsat Box, w Canal+ odległa pozycja. Ostatnio MWE chwalił się, że dzięki przeniesieniu kanału Antena na platformie Canal+ na bliższą pozycję w dekoderach spowodowało, że na tej platformie oglądalność Anteny znacząco wzrosła. Może warto o tym pomyśleć.

P.S.: dzisiaj oglądałem na Red Carpet powtórkę 6 odc. "La Reina Del Flow" i napisy nie zgadzały się z obrazem. W sensie, napisy były opóźnione względem tego, co mówili bohaterowie telenoweli.
Magda67
Obserwator
Posty: 273
Rejestracja: 24 mar 2022, 16:16
x 5
x 36

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Magda67 »

Dodam jeszcze, że świat seriali mógłby coś napisać o "Burzy" i "The Queen of Flow", wiem ze nie wszyscy czytają gazety, ale mogliby coś napisać o tym kanale. Sam Red Carpet powinien poszerzać się gdzie się da i media społecznościowe pisać o nim.
Red Carpet jest przecież w Polsat BOX znajdzie się po ręcznym wyszukaniu ;)
@Bloo411 też oglądałam mimo oglądania w piątek i faktycznie bohaterowie mówili coś innego a napisy było w tył :D
rosssc
Użytkownik
Posty: 209
Rejestracja: 28 paź 2022, 18:38
x 23
x 71

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rosssc »

Uważam,że jeżeli zakupili parę telenowel to będzie emisja.Myśle,że Red nie liczy na bardzo dużą oglądalność.

Pisz posty zgodnie z zasadami języka polskiego, w innym przypadku otrzymasz ostrzeżenie /pulkownik/
Ostatnio zmieniony 21 lis 2022, 23:09 przez rosssc, łącznie zmieniany 2 razy.
Bloo411
Obserwator
Posty: 475
Rejestracja: 09 kwie 2021, 16:02
x 14
x 61

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bloo411 »

Magda67 pisze: 21 lis 2022, 15:21 Red Carpet jest przecież w Polsat BOX znajdzie się po ręcznym wyszukaniu ;)
@Bloo411 też oglądałam mimo oglądania w piątek i faktycznie bohaterowie mówili coś innego a napisy było w tył :D
Skoro kanału nie ma na oficjalnej liście operatora, to de facto kanału nie ma w ofercie Polsat Box. Ponadto 99% abonentów Polsat Box korzysta z listy ułożonej przez nich. Ci sami abonenci nawet nie wiedzą, że jest taka możliwość, jak ręczne wyszukanie stacji i dodanie jej do listy. Wie o tym i tak robi tylko niewielki ułamek ludzi, a to za mało, aby stacja zagościła w świadomości innych.
Magda67
Obserwator
Posty: 273
Rejestracja: 24 mar 2022, 16:16
x 5
x 36

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Magda67 »

Jeśli ktoś zainteresowany jest telenowelami to wiadomo, że będzie szukał tego kanału w Polsat BOX, a z tego co wiem takich ludzi jest bardzo dużo :)
Bloo411
Obserwator
Posty: 475
Rejestracja: 09 kwie 2021, 16:02
x 14
x 61

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bloo411 »

Magda67 pisze: 21 lis 2022, 15:21 Red Carpet jest przecież w Polsat BOX znajdzie się po ręcznym wyszukaniu ;)
@Bloo411 też oglądałam mimo oglądania w piątek i faktycznie bohaterowie mówili coś innego a napisy było w tył :D
Skoro kanału nie ma na oficjalnej liście operatora, to de facto kanału nie ma w ofercie Polsat Box. Ponadto 99% abonentów Polsat Box korzysta z listy ułożonej przez nich. Ci sami abonenci nawet nie wiedzą, że jest taka możliwość, jak ręczne wyszukanie stacji i dodanie jej do listy. Wie o tym i tak robi tylko niewielki ułamek ludzi, a to za mało, aby stacja zagościła w świadomości innych. @rosssc , nidzie nie widziałem oficjalnego info, które przedstawiałoby listę zakupionych przez nich tytułów. Jedynie info na FB, że planują rozwijać pasmo latino. Poza tym, zawsze jak emisja w TV nie pyknie z oglądalnością, to daną pozycję przeniosą na swojej platformy VOD.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Powtórzę, bo chyba nie doczytaliście: Red Carpet świadomie celuje w niszę, co widać już po zapisach w koncesji i zawartości programowej. Nie oszukujmy się: jak dużą widownię mogą mieć filmy epoki kina niemego, czy lat 20-ch, 30-ych, 40-ych, a nawet 50-ych i 60-ych? A jest ich w ramówce kanału całkiem sporo. Filmy z tych lat to w lwiej części format 4/3 nawet po digitalizacji, często średnia jakość - dla wielu wręcz odpychająca. Fakt, to szmat historii kina, ale nie jest to liczna grupa widzów, która się tym interesuje. Z wieloma serialami i telenowelami, także z produkcjami z Azji, jest tak samo, a jednak pojawią się na antenie kanału.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Magda67
Obserwator
Posty: 273
Rejestracja: 24 mar 2022, 16:16
x 5
x 36

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Magda67 »

Oglądając teraz nowy 7 odcinek 'The Queen of Flow ' napisy dalej się spóźniają do mówienia bohaterów ;)
Bloo411
Obserwator
Posty: 475
Rejestracja: 09 kwie 2021, 16:02
x 14
x 61

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bloo411 »

@Jantar , nisza niszą, ale jak każdy nadawca chcą zarobić, a nie być stratnym. Miejsce na satelicie, w dodatku przypadku nadawania w HD też wcale mało nie kosztuje. Nie da się ukryć, że tworząc pasmo latino liczą na przyciągnięcie widzów i podbicie oglądalności. Starsze produkcje, jak i produkcje azjatyckie nie są jakieś kosztowne, w porównaniu do produkcji latino, które cieszą się większą popularnością na świecie. Dlatego podejrzewam, że na dalszy los pasma latino będzie miała wpływ oglądalność, którą nadawca założył.

@Magda67 , takich ludzi jest tak sporo, że TV4 zrezygnowało z emisji telenowel, bo nie było zadowolone z wyników oglądalności. To, że fanów produkcji latino jest dużo w sieci nie zawsze przekłada się na oglądalność w TV. Takie satelitarno-kablowe Novelas+ może być zadowolone, ale już w przypadku takich stacji jak TV4 taka oglądalność może nie zadowalać. Poza tym, jestem ciekawy na jakim miejscu pod względem oglądalności plasuje się wśród kanałów tematycznych stacja Novelas+?

P.S.: teraz i tak większość produkcji emitowanych w TV zaliczy spadek oglądalności ze względu na Mundial, który rozpoczął się wczoraj.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 7 gości