[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
Awatar użytkownika
Ediss
VIP Expert
Posty: 1185
Rejestracja: 12 gru 2009, 19:29
x 2
x 13

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ediss »

Dzisiaj odbyło się nagranie pilotażowego odcinka programu Your Face Sounds Familiar.
Zasady programu:
W programie bierze udział 8 gwiazd, które co tydzień wcielają się w wylosowaną muzyczną gwiazdę. Oprócz repertuaru, znane osobowości muszą podpatrzeć charakterystyczne ruchy gwiazd, zachowanie i wygląd. Pod okiem najlepszych charakteryzatorów i choreografów przygotowują się na występ przed publicznością i jury. Po 8 wykonach jury każdemu przyznaje punkty, od 4 do 12 (każdy juror tylko raz może przydzielić daną liczbę), dodatkowo uczestnicy mogą przyznawać sobie nawzajem po 5 punktów.

Zwycięzca odcinka otrzymuje 10 tysięcy złotych, które może przeznaczyć na wybrany cel charytatywny. Swoją pozycję w rankingu buduje się przez cały czas trwania programu, ponieważ punkty się kumulują.

Program prowadzi Krzysztof Ibisz. W jury zasiadają (od lewej): Paweł Królikowski, Katarzyna Kwiatkowska, Helena Vondrackova i Michał Wiśniewski.

Sam program to jedna wielka zabawa, bo nie ma szczególnych kryteriów oceny uczestników, jury jest raczej łagodne, a cel - w końcu szczytny :).
Jeśli chodzi o sprawy techniczne, to podobno pilot ma zadecydować o stałym miejscu w ramówce Polsatu. Program ma być nadawany w godzinach wieczornych. Podejrzewam, że będzie trwał ok. 1,5-2 godziny (było bardzo dużo gadania, ale zawsze można to potem jakoś wyciąć). Nagrywany jest w Hali Mera (tam gdzie MBTM i GTD, ostatnio finał Top Chefa), jednak na 99% programu nie realizuje Jake Vision, ale plan nadal obsługuje Plan Crew.

Jeśli chodzi o moją subiektywną ocenę, to poza niektórymi naprawdę świetnymi wykonaniami uczestników (np. Artur Chamski jako Helena Vondrackova, czy Agata Nizińska jako Edyta Górniak), program nie jest specjalnie porywający. Jest bo jest, robiony jest dla zabawy, a jedynym jego przeznaczeniem jest generowanie kasy dla Polsatu i w małej części dla organizacji charytatywnych.
Obrazek
Awatar użytkownika
brk
VIP Expert
Posty: 1925
Rejestracja: 02 wrz 2010, 15:01
Lokalizacja: Katowice
x 88
x 85

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: brk »

Krzysiu "wreszcie" ma swój program ;)
Od 13 lat jako piszący, trochę dłużej jako czytający :D
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

No i wszystko jasne. Już wiemy jaki program "niespodzianka" po partyzancku nagrywał Polsat. ;) Przy okazji jestem ciekaw, jak wygląda scenografia nowego programu muzycznego. Dodam jeszcze, że sam format zdobył uznanie w wielu krajach europejskich, tym Wlk. Brytanii, Holandii czy Włoszech. A sam program - przypomina nadawany w latach 1998-99 w TVN-ie talent-show "Zostań gwiazdą" (gdzie uczestnicy, którymi byli zwykłe osoby (jak np. w "Idolu) także musieli naśladować wielkie gwiazdy muzyczne), i który - także prowadził Krzysztof Ibisz, a w jury byli m. in. Maryla Rodowicz i Robert Janson.
Ediss pisze:Nagrywany jest w Hali Mera (tam gdzie MBTM i GTD, ostatnio finał Top Chefa), jednak na 99% programu nie realizuje Jake Vision, ale plan nadal obsługuje Plan Crew.
Jake Vision nie realizuje tego programu na 100 %. "Your Face Sounds Familiar" to format firmy Endemol (http://www.endemol.com/programme/your-f ... s-familiar), więc jego producentem wykonawczym jest Endemol Polska.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ediss
VIP Expert
Posty: 1185
Rejestracja: 12 gru 2009, 19:29
x 2
x 13

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ediss »

Ekran główny i boczny tak jak w środowym Top Chefie, na środku drzwi do "windy", z których wychodzi uczestnik. Następnie schody prowadzące na scenę rozciągnięte na całą szerokość ekranu. Po lewej stronie pod kątem dobudowano do sceny platformę ze stołem jurorskim, po prawej stronie z sofami dla uczestników, którzy już zaśpiewali. W miejscu stołu jurorskiego w MBTM/GTD dodatkowe miejsca dla publiczności. Bo bokach reflektory występujące w rzędach, a każdy z nich jest w złotej ramce. Z tyłu lekkie światła. Oświetlenie trochę jak z programu kabaretowego, zróżnicowane ale z reguły bez niesamowitych wariacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

I teraz mi się przypomniało, że także w programie "Zostań gwiazdą" także uczestnicy po przemianach wychodzili przez windę ;).
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ediss
VIP Expert
Posty: 1185
Rejestracja: 12 gru 2009, 19:29
x 2
x 13

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ediss »

Teraz tylko czekać na zapowiedź pilota w Polsacie. Jak dla mnie cały program powinien polecieć w zimowej ramówce. Może w ewentualnym 2 sezonie wejść do wiosennej albo jesiennej ramówki i nadawać na żywo. Pewnie tak by się stało gdyby miał zastąpić któryś z dotychczasowych hitów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Zwykle "piloty" produkuje się dla reprezentatywnej próbie widowni, która nie przekracza ok. tysiąca osób.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ediss
VIP Expert
Posty: 1185
Rejestracja: 12 gru 2009, 19:29
x 2
x 13

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ediss »

Zależy jeszcze od montażu, ale moim zdaniem program ma szansę nie przejść tej próby.
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

A ja jednak mam lekką nadzieję, że program będzie nadawany zimą. Może program wiele nie wnosi nowego, ale przynajmniej jest oderwaniem od reszty programów rozrywkowych.
Ediss pisze:Teraz tylko czekać na zapowiedź pilota w Polsacie. Jak dla mnie cały program powinien polecieć w zimowej ramówce. Może w ewentualnym 2 sezonie wejść do wiosennej albo jesiennej ramówki i nadawać na żywo. Pewnie tak by się stało gdyby miał zastąpić któryś z dotychczasowych hitów.
O ile wiem w zagranicznych edycjach - program jest nagrywany i później puszczany z "taśmy", a nie ma on programów na żywo.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Jakie "gwiazdy" wystąpiły poza Chamskim i Nizińską?
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Subiektywnie oceniając - słabo to widzę. Format ma wybitnie celebrycki charakter (po przeczytaniu samego opisu mam dość), jednak fakt oblegania przez internautów Pudelka sugeruje, że ludzie lubują się w takich klimatach.
Trzeciak pisze:A sam program - przypomina nadawany w latach 1998-99 w TVN-ie talent-show "Zostań gwiazdą" (gdzie uczestnicy, którymi byli zwykłe osoby (jak np. w "Idolu) także musieli naśladować wielkie gwiazdy muzyczne), i który - także prowadził Krzysztof Ibisz, a w jury byli m. in. Maryla Rodowicz i Robert Janson.
W TVN był jeszcze inny podobny program, z tym, że z udziałem dzieci - "Mini Playback Show". Prowadziła go Sandra Walter.
2009-2021
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Moim zdaniem to idealna pozycja w długie, zimowe wieczory. Nie jest to jakiś wielce ciekawy program, ale pewnie będzie dużo śmiechu i zabawy.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

W Wielkiej Brytanii program był emitowany przez ITV w wakacje, więc to był raczej taki zapychacz. Ale to może być fajna odskocznia od tego co mamy obecnie i ja byłem bardzo ciekawy, jak ten program wyszedłby u nas.
lukaa
Junior
Posty: 1091
Rejestracja: 02 paź 2013, 23:43
x 3
x 3

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukaa »

A mialem dzis opisac... :-) Ediss byles wczoraj na nagraniu? Czyli już wiecie co kryło nagranie PublicoTv pod nazwa "Xxx". Ludzie zglaszali sie na nagranie chociaz nie wiedzieli jakie to bedzie :-) Produkcja sama uczyla sie "robić" ten program i bylo sporo powtórek. Na miejscu można bylo zauważyć wozy ATM grupy. Program trochę aspiruje do dawnej produkcji polsatu "Jak oni śpiewają". Wspomniał nawet o "joś" prowadzący. Widać kilka twarzy np. Wiecznie młody Krzysio Ibisz jako prowadzący, wygrana w pierwszej edycji Agnieszki Włodarczyk, wygrana w czwartej edycji Artura Chamskiego. W programie pod koniec zabawy uczestnicy losowali kolejne swoje "zadania". Specjalna maszyna zmienia twarze gwiazd na ekranie które uczestnik może wylosować gdy zostanie naciśnięty przycisk następuje zatrzymanie animacji twarzy i pokazuje wybraną osobowość którą zaśpiewa uczestnik. Wśród polskich do wyboru są Edyta Górniak, Małgorzata Ostrowska, Kora. Przed wykonem pokazują przygotowania z prób wokalu/choreografii którym pomagają najlepsi specjaliści w polsce. Następnie jeszcze rozmowa prowadzącego z gwiazdą która kieruje się do windy (zapewne nagrane wcześniej bo gdy wykonawca wchodzi do windy i już jest przebrany po wyjściu z windy na scenę). (...) Na zakończenie finalista odcinka wykona jeszcze raz utwór z którym zaczynał na początku.
xyz
Awatar użytkownika
Ediss
VIP Expert
Posty: 1185
Rejestracja: 12 gru 2009, 19:29
x 2
x 13

[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ediss »

Tak, byłem. ATM dostarcza oświetlenie do MBTM/GTD, no i póki co wyjątkowo do nowego programu.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Talent show”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Curvy Model, Dejmian, dumar, giga.talent120, MaciejOlek, patryk.nowak, Quubusiowy, susanka i 11 gości