Player [VOD]

Dyskusje o ofertach VOD w Polsce i na świecie.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

Player [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Trwa rekrutacja, by możliwe było - podobnie jak Onet - uruchomienie Ukraina 24 z polskim tłumaczeniem:
Kacper.m
Poster
Posty: 1651
Rejestracja: 09 lis 2016, 17:05
x 509
x 219

Player [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper.m »

Mogliby ustawić jedną wspólną, ale porządniej zrobioną
Radio: 357 [patron] | newonce | Nowy Świat | RMF24 | BBC Radio 1/5/6/WS
Podcasty: Raport o stanie świata | Podcastex | Dział Zagraniczny | Imponderabilia
m1992
Junior
Posty: 1046
Rejestracja: 12 cze 2018, 20:54
x 22
x 198

Player [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: m1992 »

I jeszcze razem z Polsatem, bo oni też retransmitują ten kanał na swoich platformach.
Kacper.m
Poster
Posty: 1651
Rejestracja: 09 lis 2016, 17:05
x 509
x 219

Player [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper.m »

Polsat nie ogłaszał, że planuje tłumaczenie stacji - sam program pojawia sie w wielu kablówkach w związku z wydarzeniami, często zamiast Russia Today.
Radio: 357 [patron] | newonce | Nowy Świat | RMF24 | BBC Radio 1/5/6/WS
Podcasty: Raport o stanie świata | Podcastex | Dział Zagraniczny | Imponderabilia
bucik11
Legendary
Posty: 10499
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 501
x 1244

Player [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

W marcu w bibliotece filmowej Playera zadebiutują:
"Sala samobójców. Hejter" - 11 marca
"Botoks" - 11 marca
"Pan T." - 18 marca
Pitbull. Nowe porządki”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” i „Pitbull. Ostatni pies” - 18 marca
"Ciemno, prawie noc" - 25 marca

Od wczoraj również są dostępne filmy dokumentalne takie jak: "Michaił Gorbaczow - człowiek, który zmienił świat", "Igrając z niedźwiedziem", " Wyznawcy Putina. Nowy rosyjski patriotyzm" i "Widmo wojny. Dramat w Ukrainie".

bucik11
Legendary
Posty: 10499
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 501
x 1244

Player [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

W kwietniu do oferty filmowej w Playerze dołączą:
"Rzeź" - 1 kwietnia
"Kobiety Mafii 1 i 2" - 1 kwietnia i 8 kwietnia
"Obywatel Jones" - 8 kwietnia
"Czarny Mercedes" - 8 kwietnia
"Robaczki z zaginionej dżungli" - 15 kwietnia
"Banksterzy" - 16 kwietnia
"Między wierszami" - 29 kwietnia
"Sparowani" - 29 kwietnia

18 kwietnia również bibliotekę discovery+ dopełni dokument "Hillsong: Mroczna Strona Australijskiego Kościoła".
https://prasa.tvn.pl/183609-kwiecien-w-playerze


Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Player [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Często wyświetla się te g**** w playerze bez reklam?
player.jpg
player.jpg (70.48 KiB) Przejrzano 1155 razy

Jak z jakością takich kanałów jak NSport czy Eleven Sport na Playerze w porównaniu do Canal+Online?

Co sądzisz, @kamil2505? (przepraszam, że zaczepiam, ale po podpisie sądzę, że masz jakieś doświadczenie w używaniu tych wszystkich polskich VOD-ów)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
m1992
Junior
Posty: 1046
Rejestracja: 12 cze 2018, 20:54
x 22
x 198

Player [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: m1992 »

Tomek pisze: 31 mar 2022, 10:54Jak z jakością takich kanałów jak NSport czy Eleven Sport na Playerze w porównaniu do Canal+Online?
Dla mnie niebo a ziemia na korzyść Playera. A wszystko to dlatego że co do zasady oglądam toto w aplikacji Kodi (wszystkie serwisy w jednej apce i do tego można zrobić jedną listę kanałów telewizyjnych jak na normalnym dekoderze).
Niestety, Canal+ od listopada ub.r. stosuje chamską zasadę i obcina rozdzielczość do 360p(!!!) na większości kanałów (niektóre, np. Polsat Premium i chyba Eleven łaskawcy dają w 540p czy coś koło tego). I nie da się z tym nic zrobić, bo podobno to jest "niecertyfikowane urządzenie". Podobno można oglądać w wysokiej jakości jak się ma jakiś tam specjalny tunerek typu C+box albo Xiaomi MiBox. Ja mam tylko PC z Windows. :twisted:
W rzyci mam ich certyfikowane czy nie urządzenia. Jak się płaci to powinno działać wszędzie tak samo, dlatego nie widzę sensu używania Canal+ online przy takiej konfiguracji sprzętu / oprogramowania.
Jak widzisz o Playerze nic nie pisałem, ponieważ tam jest normalnie i można ustawić rozdzielczość chyba nawet 1080p, a na pewno 720p.

Dodam jeszcze że w Playerze kanały można cofać o 7 dni wstecz, a w Canal+ o bodajże 8 godzin. Tylko że przy przekazie na żywo Playera jest cofanie do 2 godzin, a więcej cofnąć można na podstronie z programem tv. Trzeba wtedy kliknąć na odpowiednią audycję. Czasami coś się ucina i trzeba dokończyć przy następnej.

Jeśli chodzi o biblioteki VOD, trudno powiedzieć który serwis jest lepszy. Większość produkcji z Canal+ jest i tu i tu. Czasami zdarzają się pojedyncze odcinki seriali które są w C+ online a nie ma w Playerze, albo są w Playerze a nie ma w Canal+. Nie widzę różnicy.
Dodam że kiedyś udało mi skutecznie zgłosić brak takich odcinków w supporcie Playera na grupie na Facebooku. Zajęło im to 2 tygodnie, ale dodali co było trzeba. ;)

Przekazów autopromocyjnych na Playerze nie widziałem. Może chodzi o product placement wgrane na niektórych serialach? Albo logotypy TVN i innych kanałów na materiałach VOD?

Różnicą na korzyść Canal+ są quasi-kanały "Canal+ live" z dodatkowymi transmisjami sportowymi, których nie ma na Playerze. Poza tym, Canal+ online ma paczkę Polsatów Premium, promocyjną cenę Netflixa i kanał "Novelas+", którego nie ma Player. Z drugiej strony, Player ma kanał "Canal+1" którego nie ma na C+ online, a który jest cofnięciem C+Premium o godzinę. Poza tym, Player ma kanały i bibliotekę VOD z TVN / Discovery.

Podsumowując, dla mnie lepszy jest Player.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Player [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Dzięki za informacje. Będę po prostu korzystać z wersji przeglądarkowej na PC podłączonym do dużego TV i wystarczy mi brak obecności pikselowania przy dużym ruchu.

Generalnie interesuje mnie tylko liga żużlowa, czyli nsport (przyszły Canal+ Sport 5) i eleven sport. Obliczyłem sobie, że mogę uzyskać obydwa kanały na playerze za 45 złotych (C+ online żąda sobie za nie aż 60 złotych). Jedyne wątpliwości jakie mnie trapiły to jakość, ale jeśli nie jest tak źle (a wręcz lepiej niż na C+) to spróbuje za tydzień :)

2 godziny w tył podczas transmisji też mi wystarczy.

W tym momencie chciałbym jeszcze raz pogratulować C+ Online za zlikwidowanie pakietu sport (50 złotych). Gdyby nie ten zabieg to nie szukałbym teraz alternatywny. Dzięki głupiej polityce zmuszania abonamentów do kupowania wszystkiego (przy jednoczesnej utraceniu zawodów z cyklu SGP) teraz będą musieli się dzielić tymi 45 zł z trzecią stroną :lol:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
m1992
Junior
Posty: 1046
Rejestracja: 12 cze 2018, 20:54
x 22
x 198

Player [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: m1992 »

Tomek pisze: 31 mar 2022, 18:42Jedyne wątpliwości jakie mnie trapiły to jakość, ale jeśli nie jest tak źle (a wręcz lepiej niż na C+) to spróbuje za tydzień :)
To akurat była moja subiektywna refleksja. Niektórzy ludzie mają dziwne wymagania, np. odpowiednia liczba ramek na sekundę (frames per second), ja się na tych rzeczach nie znam. Tak żeby potem nie było zarzutów.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Player [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Tomek pisze: 31 mar 2022, 10:54 Co sądzisz, @kamil2505? (przepraszam, że zaczepiam, ale po podpisie sądzę, że masz jakieś doświadczenie w używaniu tych wszystkich polskich VOD-ów)
Moim zdaniem lepsza jakość będzie w CANAL+Online - właśnie ze względu na odpowiednią ilość klatek. Z tego co mi wiadomo to właśnie CANAL+Online jako jedyny oferuje na kanałach sportowych 50fps zamiast 25fps. Im większy ekran, tym większe znaczenie.
Oczywiście jest to kwestia indywidualna. Dla wielu pewnie 25fps w zupełności wystarczy skoro tylko jeden usługodawca wprowadził wyższy standard transmisji sportowych (i nie odbyło się to od razu).
Trzeba mieć jednak na względzie kwestię "certyfikacji urządzenia" o czym pisał już @m1992 .
Ja osobiści oglądam na telefonie lub przystawce w ich aplikacji i problemów tego typu nie napotkałem. Ale faktycznie u niektórych występują.

Dodatkowym atutem są kanały CANAL+Live, które są dostępne tylko w CANAL+Online. A to właśnie w tym sezonie - tam mają być pokazywane dwa mecze 1. Ligi Żużlowej (pozostałe dwa w telewizji, w zeszłym sezonie wszystkie były w TV). Ja akurat oglądam więcej 1. Ligi niż Ekstraligi (ze względu na drużynę, której kibicuje), więc pewnie dla mnie to byłoby decydujące.

W Playerze faktycznie jest taniej - o ile nie zrobią roszad po zmianie nazwy kanału z nSport+ na CANAL+Sport5.

Ogólnie widziałem jakieś promocje na CANAL+Online z okazji startu sezonu żużlowego. Pierwsza to 10zł za 1 miesiąc, 30zł za 3 kolejne i potem 45zł. Do każdej z opcji trzeba doliczyć jeszcze 15zł, by mieć Eleveny. Ale to i tak chyba tylko dla nowych kont.
Jest też opcja za 48zł/miesięcznie przez 6 miesięcy - już z paczką Polsat Sport Premium i Eleven, ale konieczna jest jednorazowa płatność z góry (a to jest koszt 288zł). Jednak średnio miesięcznie wychodzi minimalnie drożej niż Player, a zyskujemy lepszy obraz i dodatkowo C+ i Polsaty.

https://[link zakazany]/artykul/j ... aliga-cena
https://kup.pl.canalplus.com/oferta/wyb ... ADER:STORE

Kwestia do przemyślenia, Mimo wszystko - warto sprawdzić. Jeżeli jakość Playera będzie dla Ciebie akceptowalna - to faktycznie - nie ma sensu przepłacać. Tym bardziej, gdy interesuje Cię tylko i wyłącznie żużel (chociaż pewnie ten nowy cykl IMP pod nazwą CANAL+Online i tak wrzucą do CANAL+Premium. Jednak z drugiej strony - będzie on rozgrywany w poniedziałki, a nie w soboty, więc kto wie. A prawa mają na ich pokazywanie do 2026roku. Gdzieś czytałem, że miałby być tylko w C+Online, ale w to nie wierzę).
2008-2023
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Player [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Dzięki. Właśnie o takie kwestie techniczne pytałem.
kamil2505 pisze: 01 kwie 2022, 1:43W Playerze faktycznie jest taniej - o ile nie zrobią roszad po zmianie nazwy kanału z nSport+ na CANAL+Sport5.
Sprawdziłem obecną ramówkę. Jeszcze nic zmienili i myślę, że jeszcze w tym sezonie nie będą. To byłoby PR-owskie strzelenie sobie w stopę.

kamil2505 pisze: 01 kwie 2022, 1:43 Jest też opcja za 48zł/miesięcznie przez 6 miesięcy - już z paczką Polsat Sport Premium i Eleven, ale konieczna jest jednorazowa płatność z góry (a to jest koszt 288zł). Jednak średnio miesięcznie wychodzi minimalnie drożej niż Player, a zyskujemy lepszy obraz i dodatkowo C+ i Polsaty.
Mogliby oznaczać lepiej te promocje na głównej stronie... wychodzi o 18 złotych drożej niż na playerze, niemniej jest to inwestycja w spokój. Spojrzałem na terminarz i drugi finał ligi jest przewidywany na 25 września. Jeśli nie opóźnią ligi w trakcie sezonu o dwa tygodnie powinno nie być problemów (na szczęście nie ma żadnej pandemii). Wezmę tą promocję w piątek za tydzień (trwa do 10.04) i będę liczyć trzymanie się planów :D

Jeszcze raz wielkie dzięki. Jak widać warto było zapytać się na forum, bo można zawsze coś przeoczyć :D
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Player [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

@Tomek
Użyłem tutaj:
kamil2505 pisze: 01 kwie 2022, 1:43 Ogólnie widziałem jakieś promocje na CANAL+Online z okazji startu sezonu żużlowego. Pierwsza to 10zł za 1 miesiąc, 30zł za 3 kolejne i potem 45zł. Do każdej z opcji trzeba doliczyć jeszcze 15zł, by mieć Eleveny. Ale to i tak chyba tylko dla nowych kont.
Jest też opcja za 48zł/miesięcznie przez 6 miesięcy - już z paczką Polsat Sport Premium i Eleven, ale konieczna jest jednorazowa płatność z góry (a to jest koszt 288zł). Jednak średnio miesięcznie wychodzi minimalnie drożej niż Player, a zyskujemy lepszy obraz i dodatkowo C+ i Polsaty.
bo myślałem, że różnica wynosi 3zł. Na Playerze zauważyłem pakiet Player+Kanały TV za 30zł + Eleven za 15zł = 45zł.
CANAL+Online przy płatności za 6 miesięcy z góry wychodzi średnio 48zł.

Ale być może o jakiejś promocji Playera nie wiem.

Jeżeli zdecydujesz się na CANAL+Online sprawdź koniecznie czy masz sprzęt z Widevine L3, bo wtedy przez zabezpieczenia będzie jakość tylko SD. Niektórym spadała też jakość przy castowaniu z laptopa lub PC na TV poprzez google chromcast 4.
Żeby nie było, że wydasz kasę, a będziesz oglądał mecze w kiepskiej jakości przez cały sezon.
2008-2023
bucik11
Legendary
Posty: 10499
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 501
x 1244

Player [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Dyrektor Player Maciej Gozdowski informuje, że w tym roku będzie blisko 10 produkcji serialowych pod marką Original. Nie wykluczają produkcji programowo-rozrywkowych.
https://[link zakazany]/artykul/j ... -produkcje
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Player [VOD]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Produkcje: Prawo Agaty, Kobieta na krańcu świata i Odwróceni od niedawna są dostępne na Playerze w jakości 4K.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy VOD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości